Hobby-fotografen tips en trucs.

Discussion in 'Algemene clubs' started by Spikkel19, Mar 14, 2012.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. Beaujuulais

    Beaujuulais Fanatiek lid

    Sep 15, 2008
    2,803
    70
    48
    Female
    Karagoz: mooi je site! Heb even snel gekeken maar zal er morgen even meer tijd voor nemen. Mooie foto's!

    Kruimelmuis: blijkbaar heb ik dan veel mannelijke kenmerken, heb gekozen voor de Nikon :p
    Ik heb eerst veel reviews bekeken op internet en moest toen kiezen. Ben naar de winkel gegaan en heb gevoeld welke camera het lekkerst voelde in mijn hand. Veel functies van de camera komen overeen en veel zal je ook niet gebruiken in het begin. Ik heb gekozen voor de Nikon d3100.

    Zogelukkig: bedankt voor je antwoorden. Heb de link bekeken maar moest helaas even snel snel. Morgen heb ik er hopelijk meer tijd voor en mocht ik nog vragen hebben dan meld ik me weer. Echt fijn je antwoorden, ik kan er zeker wat mee.
     
  2. Anoniempje2011

    Anoniempje2011 Fanatiek lid

    Jan 1, 2011
    2,126
    0
    36
    NULL
    Drenthe :)
    Blijft leuk om hier mee te lezen, moet ook echt maar weer eens aan het oefenen. Heb een boek gekocht bij mijn d3100 en ik hoop dat ik daar wat aan ga hebben.
     
  3. DeeDeeBowtie

    DeeDeeBowtie Fanatiek lid

    Jan 20, 2011
    3,890
    0
    36
    Qua compactcamera's ben ik echt voor Canon, maar spiegelreflex heb ik dan weer liever Nikon.

    Ik vind die foto van die vissen echt schitterend. Heb er meteen een vraag over. Hoe doe je dat in photoshop als je de hele foto zwart wit wil en slechts een klein gedeelte in kleur zoals hier de vissen.
     
  4. DeeDeeBowtie

    DeeDeeBowtie Fanatiek lid

    Jan 20, 2011
    3,890
    0
    36
    Bedankt. Ga het eens even doorlezen.
     
  5. Karagoz

    Karagoz VIP lid

    Apr 14, 2006
    7,984
    0
    36
    Moeder en verzorgende
    ergens in het land
    ik heb die in een winkel gekocht in rotterdam. In een winkelcentrum zuidplein
     
  6. Karagoz

    Karagoz VIP lid

    Apr 14, 2006
    7,984
    0
    36
    Moeder en verzorgende
    ergens in het land
    ik heb de foto wel bewerkt maar niet met zwart/wit achtergrond en de vissen in kleur. De foto is vanzelf zo geworden. Heb hem wel bewerkt hoor zodat de kleuren wat feller zijn...
     
  7. zogelukkig

    zogelukkig Niet meer actief

    Sheann: hee wat cool je eigen fotoblog!:)
    Die cupcakes zijn ook leuk zeg!
     
  8. sheann

    sheann Fanatiek lid

    May 14, 2008
    4,643
    0
    0
  9. banjabes

    banjabes Fanatiek lid

    Jun 29, 2008
    2,134
    0
    0
    leuk topic weer. ik lees weer mee!
     
  10. DeeDeeBowtie

    DeeDeeBowtie Fanatiek lid

    Jan 20, 2011
    3,890
    0
    36
    Ik geloof dat het me gelukt is. Ik plaats normaal geen foto's openbaar op forums, maar voor deze maak ik eventjes een uitzondering (ga hem straks wel weer verwijderen)

    Gisteren meteen gebruik gemaakt van onze nieuwe hoekbank en de zon :D 's morgens komen de zonnenstralen zo mooi naar binnen dat ik het niet laten kon om Sebas als fotomodel te gebruiken. Twee dekens gepakt, Sebas erop geparkeerd. Camera uit het stof (spiegel reflex, want gebruik nu vaak even snel de compact camera) en plaatjes schieten maar. Beetje jammer dat Sebas altijd bloedserieus wordt als hij een camera ziet (is beetje bang voor de flits, hoewel ik die helemaal niet gebruikte gisteren maargoed). Ik plaats liever geen foto's op openbare forums, maar vooruit ik zal er eentje met jullie delen (haal hem er waarschijnlijk wel weer af)
    [​IMG]

    Ik heb de foto uitgesneden en dus omgezet naar zwart wit met een kleuraccent.
     
  11. zogelukkig

    zogelukkig Niet meer actief

    Heel mooi!:)
     
  12. handbalster

    handbalster Fanatiek lid

    Nov 7, 2009
    1,129
    0
    0
    juf
    Zwolle
    Ik heb vanmiddag weer wat nieuwe foto's gemaakt, ben benieuwd wat jullie ervan vinden:

    View attachment 231217

    F 4.5
    1/1000
    iso 200


    View attachment 231218

    f 5.6
    1/1250
    iso 400

    Wel jammer dat de foto's hier zo klein zijn, in groot formaat zie je bij de gans de waterdruppels op de kop zitten en de reflectie van de zon in zijn oog.
     
  13. DeeDeeBowtie

    DeeDeeBowtie Fanatiek lid

    Jan 20, 2011
    3,890
    0
    36
    Die eerste is echt super gaaf!
     
  14. handbalster

    handbalster Fanatiek lid

    Nov 7, 2009
    1,129
    0
    0
    juf
    Zwolle
    Bedankt. Ik keek er van op hoe alle de verschillende vogels er aardig scherp opstaan. Was bang dat er veel onscherp zouden zijn.


    Heb nog meer leuke gevonden, actie haha:

    View attachment 231224 View attachment 231223
     
  15. Spikkel19

    Spikkel19 VIP lid

    Oct 18, 2011
    8,460
    361
    83
    hier een foto van mij :d erg goed gelukt al zeg ik het zelf
     
  16. Spikkel19

    Spikkel19 VIP lid

    Oct 18, 2011
    8,460
    361
    83
    nog 1
     
  17. Ka85

    Ka85 Fanatiek lid

    Jan 14, 2009
    2,587
    0
    36
    Handbalster mooie foto's zeg! Vooral die derde vind ik erg mooi!

    Spikkel die uil is ook erg leuk!

    Ik wil binnenkort wat oefenen met een witte achtergrond, maar ben nog even aan het bedenken hoe ik dat moet gaan doen. Moet in de woonkamer en met dat grijze weer is het hier niet heel erg licht. Hebben jullie daar nog tips voor?
     
  18. bumpie

    bumpie Niet meer actief

    #119 bumpie, Mar 18, 2012
    Last edited by a moderator: Mar 18, 2012
    hoi hoi

    ik lees ook mee! heb een spiegelreflex van sony en heb al vele tips voorbij zien komen. Heel handig onderwerp dit!

    Ik maak nu nog gebruik van de interne flitser maar wil graag een externe aanschaffen. Dit is toch veel mooier met foto's maken. Ik heb nu het probleem dat mijn dochtertje de oogjes dicht doet als ik foto's maak. Zou dat met een externe niet gebeuren?
    Welke flitser adviseren jullie mij?

    zat zelf aan deze te denken:
    METZ 36AF5SONY Accessoires foto en video vindt u voor 89,00 bij BCC. U kunt de METZ 36AF5SONY thuis laten bezorgen of GRATIS afhalen
     
  19. Cynnie1984

    Cynnie1984 VIP lid

    Feb 25, 2009
    6,014
    141
    63
    R'dam
    Actie foto ;) (was die dag echt super mistig maar is nog aardig gelukt)
     

Share This Page