~schrijft faijitakruiden, tortillachips en creme fraiche op t boodschappenlijstje...........~ lijkt me lekker!
Zuurkool schotel: -Kant en klare aardappel purree -Blikje annanastukjes en of rozijnen -ketjap -gehakt -Zuurkool naturel - Oven voorverwarmen ongeveer 200 graden - Gehakt rullen en kruiden naar smaak toevoegen - Ondertussen aardappel purree klaarmaken. - Gehakt onder in de ingevette ovenschaal doen. - Stukjes annanas/ rozijnenen er over strooien. - Uitgelelekte zuurkool er over heen doen. - Dan weer annanas/ rozijnen en de katjap er overheen sprenkelen - Aardappel purree er over heen en dan de oven in. Lekker boven op de purree nog een klontje boter en paneermeel. Dit kun je gemakkelijk van te voren alvast maken en dan op het laast een half uurtje de oven in! Echt geen werk, alleen een beetje afwas ( heb een vaatwasser)! Oja: Ook lekker het gehakt vervangen door shoarma vlees!
@Eylem, sorry, sorry, sorry!!! Had nog niet laten weten hoe de mexicaanse ovenschotel was. Nou, het was SMULLEN!!!! Had veels te veel, en had 's middags de buurvrouw het recept laten lezen, die stond gelijk te watertanden Dus haar ook een bordje gegeven, ze had haar eigen eten laten staan en jouw schotel gegeten! Zo lekker!!! Alleen ga ikzelf de volgende keer niet 2 lagen kaas eroverheen strooien, hij vulde zo onwijs !!!!! Meer, meer, meer van deze recepten (ajb )
ik heb een tijd terug die mexicaanse schotel gemaakt maar Vond hem zout. Kan dat door de gezoute chips komen?
Dat zou heel goed kunnen, maar in de geraspte kaas en kruiden zit ook veel zout. Misschien zijn er ook zoutarme Doritos te krijgen?
simpel maar erg lekker sharma vlees 2 zakjes 4 kaasen saus pasta penne bijvoorbeeld 3 paprikas sharma bakken..goed doorbakken de paprikas in reepjes erbij pasta kooken 4 kaazen saus kooken en alles door elkaar gooien klinkt vies maar smaakt heerlijk!
Wat ik ook erg lekker vind met shoarma.... Shoarma bakken, gesnipperd uitje erdoor, blokjes paprika, en gekookte verse speciboontjes (gebroken in ong. 2 cm). Pita broodje roosteren, vullen en evt saus en komkommer/sla erin.
Spitskool met gehakt 1 Spitskool 2 Uien 2 knoflook teentjes 1 eetlepel Masala kerry Aardappelen Bak het gehakt, net als je spekjes uitbak (tot ze hard zijn) wel het gehakt rullen Snij de UI in stukjes en de knoflook, doe deze erbij Snij de spitskool en voeg deze óók toe Maak van de aardappelen aardappelpuree En meng deze door het spitskool mengsel Klaar is kees
Nou, 3x raden wat wij vanavond eten.... Je kunt niet in dit topic komen zonder je nek te breken over de ovenschotel van Eylem... Ik denk dat de kinderen het helemaal niet erg vinden dat we vanavond chips eten....
Dit is hier echt favo Pasta met gerookte zalm 375 gr pasta 150 gram gerookte zalm 1 el olijfolie 3 teentjes knoflook 2,5 dl slagroom of creme fraiche light 15 gr verse bieslook. Gehakt 1 tl mosterdpoeder of gewone mosterd 2 tl citroensap 4 el Parmezaanse kaas zongedroogde tomaatjes of gewone tomaten 1 el rode pesto
oe ik heb de ovenschotel ook uitgezocht wqil heb eigenlijk vanaaf al maken... maar kan helaas niet weg ivm zieke zoon zal straks eens speuren voor wat heerlijke receptjes... ik hou ook van snel én lekker!
Even een abonnementje. Als ik meer tijd heb, kom ik mssn ook een receptje plaatsen. Maar ik heb in ieder geval al een paar lekkere receptjes gezien (chips bij het eten, daar worden man en kind vast ook heel blij van )
Dit makkelijke recept maak ik regelmatig; 5 eieren 1 fijngesneden ui (In plaats van ui is zijn bosuitjes erin ook erg lekker) 1 blikje gepelde tomaten in blokjes of verse gepelde tomaten in blokjes(ligt eraan hoeveel tijd/zin ik heb) 1 pakje spekjes geraspte kaas kruiden naar smaak In een hapjes pan begin ik met de spekjes uit te bakken, daarna voeg ik de uien toe. Ondertussen klop ik in een kommetje de eieren en voeg ik daar na smaak kruiden aan toe. Als de spekjes en uien klaar zijn voeg ik daar aan de tomatenblokjes aan toe en roer ik alles door elkaar. Daarna giet ik de geklopte eieren erbij en blijf ik roeren totdat het eiermengsel gelijk verdeeld is in de pan. Als de omelet begint te stollen gooi ik er nog geraspte kaas overheen.Daarna zet ik de pas op een klein pitje en een laag vuur met de deksel erop totdat de omelet gaar is en de kaas lekker gesmoten. Hierbij eten we dan lekkere harde broodjes en een salade Ik vind dit altijd erg lekker in de zomer hopelijk smaakt het jullie ook.
Nou, idd! Hij smaakte erg goed, zeker voor herhaling vatbaar! Ik had trouwens tacomix gebruikt, want de fajitamix was op hier in de supermarkt. (toeval?? ) Ook had ik een groentepakket erdoor gedaan, mijn man en Jelle zijn niet zo van de paprika. Een stukje is niet erg, maar 3 hele paprika's is teveel van het goede...
De mexicaanse schotel.... was héérlijk! Hier ook een mex omdat ik niet zo van paprika houd, helaas was ik de mais vergeten maar mmmmm we hebben gesmuld! vanavond gewoon saai en simpel; gehakt ballen denk ik, gebakkenaardappeltjes met flink knoflook en boontjes.
Van die extra grote pitabroodjes, kipfiletje bakken, daarna een lekkere zak wokgroenten erdoor, thaise pak ik meestal. Daarna een pot chicken tonight tandoori erdoor, goed opwarmen en dat op het broodje...hmmm