Vanaf wanneer zelf buiten spelen & alleenvthuis blijven?

Discussie in 'Peuter en kleuter' gestart door Mmm, 23 mrt 2012.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. Mmm

    Mmm Actief lid

    21 okt 2006
    374
    0
    0
    Ben ik nou overbezorgd? Sinds deze week belt een schoolvriendje van mijn zoon (4,5) regelmatig aan of hij buiten komt spelen. We wonen in een kleine & veilige woonwijk en mijn zoon is supervoorzichtig. Maar toch vind ik hem eigenlijk nog te jong om zonder mij te gaan spelen (speeltuin is twee straten verder). Wat vinden jullie?

    En iets anders dat deze week ter sprake kwam: ik vind hem nog véél te jong om alleen thuis te blijven als ik een boodschap doe (kleine vijftien min weg). Maar mijn buren doen dit wel een bij hun even oude zoo.n Ben ik nu echt zo overbezorgd of niet? Ben gewoon eens benieuwd hoe anderen dit doen, want ik blijf hem sowieso voorlopig meenemen :).
     
  2. mamavanukkie

    mamavanukkie Fanatiek lid

    2 jul 2008
    3.253
    16
    38
    Brabant
    nee hoor, mijn zoontje is net 4 maar alleen buitenspelen, thuisblijven is er niet bij hoor. ik laat hem hooguit 2 minuten alleen als ik de kliko binnenzet, die staat om de hoek. maar ik vind je echt niet overbezorgd hoor, juist verstandig.
     
  3. Meranou

    Meranou Bekend lid

    23 dec 2009
    543
    0
    0
    NULL
    NULL
    Hier dochter die in juni 5 wordt. Ik laat haar niet alleen buiten spelen. Maar ook hier zie ik kindjes die alleen naar buiten gaan en echt het hele dorp door. Ik zelf vindt het onverantwoord. Nu heeft ze nog een bijna 2 jaar jonger zusje, dus ik ga sowieso overal mee naar toe. Zelf ben ik ook aan het tobben over wanneer ze nou helemaal alleen naar buiten mag.... nu nog niet. Ik denk dat je zoiets wel aanvoelt op een gegeven moment.
     
  4. suus1983

    suus1983 VIP lid

    10 okt 2006
    50.161
    35.826
    113
    Ik zit met hetzelfde dilemma. Mijn zoontje is nu 4,5 en al zijn klasgenootjes die hier komen of kindjes uit de buurt van zijn leeftijd mogen allemaal buiten spelen. Hij vraagt er nu ook de hele tijd om. Hij is ook super voorzichtig enz. Ik heb hem vandaag met een iets ouder vriendje (5,5) naar de speeltuin laten gaan (einde v/d straat). En na 5 minuutjes heb ik even stiekem gekeken of het goed ging en na 15 minuutjes kwamen ze weer terug, het was heel goed gegaan.

    Alleen thuis blijven gebeurt sowieso de komende jaren nog niet.
     
  5. Saskia78

    Saskia78 Niet meer actief

    hier ook 4,5.. en ze mag af en toe voor buiten spelen
    maar dan dsu wel op de stoep, in zicht etc..

    en alleen thuisblijven.. dat toch maar niet :)
    ja als ik naar de container aan einde van de straat loop.. maar dat is het dan ook wel

    maar.. ik merk dat veel kindjes uit de klas wel gewoon alleen buiten mogen spelen.
    dus als jij overbezorgd bent.. dan ben ik het ook hoor :)
     
  6. murizzz1

    murizzz1 Niet meer actief

    Quinten speelt rustig buiten op straat zonder dat ik er bij ben.
    We wonen in een rustig woonerf en hij weet precies waar hij wel en niet mag komen. Ik ga wel steeds af en toe even kijken waar hij is. Er spelen zo veel kinderen op straat en vaak is zijn broer ook bij hem.
    Natuurlijk geef ik zijn broer niet de verantwoordelijk heid over Quinten, maar hetgeeft toch een iets vertrouwder gevoel als zijn broer bij hem is.

    En alleen thuis blijven, nee nog even niet.
     
  7. Aszz

    Aszz Niet meer actief

    Hier speelt de oudste ( 4.5 ) ook buiten, maar niet op straat. Op onze oprit, die van de buren en de stoep.
    Daar hoef ik niet bij te blijven, want het is ten eerste ontzettend rustig in ons 'hofje' en hij komt de weg niet op.
    Maar, wij hebben hele grote ramen aan de voorkant dus ik hou hem eigenlijk altijd wel in de gaten.

    Alleen thuis blijven alleen als ik een rondje van 3 minuten met de hond doe en de jongste mee wil terwijl hij tv wil kijken.
     
  8. guppekop

    guppekop VIP lid

    28 aug 2009
    13.271
    1
    0
    varend op schip
    daniel is nog niet zo oud, maar zoals ik er nu tegen aan kijk (rustige wijk, voorzichtig kindje): buitenspelen: ja, alleen thuis: nee
    Maar ik vind sowiso dat de meeste moeders hier erg voorzichtig zijn met alleen buiten spelen, zelfs in eigen tuin
     
  9. Abri

    Abri VIP lid

    16 jun 2010
    12.423
    3
    38
    Hadden wij niet aan een weg gewoond waar vrij hard gereden wordt dan had ze wel alleen buiten mogen spelen. Bij mijn ouders (wonen in een rustige buurt met speelpleintje vlak voor het huis) speelt ze wel 'alleen' buiten. Ze is daar dus wel in het zicht en weet dat ze behalve op het pleintje nergens heen mag zonder dat te vragen.
     
  10. sm1

    sm1 Fanatiek lid

    17 dec 2011
    1.889
    115
    63
    Alleen buiten spelen: vanaf een jaar of 8.
    Alleen thuis blijven: ik denk vanaf een jaar of 10.
     
  11. Brezjika

    Brezjika Bekend lid

    Ik kan er heel kort over zijn. Ik vind het belachelijk dat een kind op die leeftijd alleen thuis mag blijven.

    Die van mij mogen niet alleen buiten spelen, ze worden in mei 5 jaar.

    Je bent niet overbezorgd.
     
  12. red88

    red88 VIP lid

    3 dec 2008
    13.137
    0
    0
    Hier spelen kindjes van 2-3 jaar soms ook al alleen buiten.
    Hier echt nog heel lang niet.
    Alleen in de achteruit is hier prima, schutting zit op slot en er kan weinig gebeuren.
     
  13. suus1983

    suus1983 VIP lid

    10 okt 2006
    50.161
    35.826
    113
    Wat ik mij dan afvraag, hoe ga je dan ermee om als alle vriendjes mogen buiten spelen? Want zelf wacht ik ook liever tot een jaar of 6, maar ik merk dat het hier normaal is dat kindjes van 4/5 jaar alleen buiten spelen.
     
  14. MamaChantal

    MamaChantal VIP lid

    14 okt 2010
    16.541
    3.057
    113
    ze mag hier alleen in de poort spelen ( ik zet dan wel de deur een stukje open zodat ik haar heen en weer hoor fietsen) en de poortdeur blijft open staan zodat ik haar kan zien. Maar 9 van de 10 keer speelt dan ook het buurjongentje van 6 buiten en nog een buurmeisje van 4.. en het buurjongetje is echt heel oplettend op hun (nee hij heeft absoluut niet de verantwoordelijkheid) en de moeders van de andere 2 kids lopen ook regelmatig naar buiten,en ik zelf ook natuurlijk.

    Maar ik heb wel zo de grenzen tot waar ze mag, en dat weet ze maar al te goed, die andere 2 kids mogen op een parkeerplaatsje komen, en onze dochter dus absoluut niet omdat we daar geen zicht op hebben vanuit de poort.

    alleen thuis : nee absoluut niet !!
     
  15. hellie

    hellie Fanatiek lid

    27 aug 2009
    1.178
    1
    0
    Noord-Brabant
    Jari mocht alleen buitenspelen toen hij een jaar of 4,5 was, maar dan alleen op het plein achter ons huis. Hij is nu 7 en ik heb hem steeds een beetje meer los gelaten. Hij mag nu rond het blok, naar het schoolplein (einde van de straat) en naar de speeltuin aan de overkant van de straat. Wij wonen in een rustige woonwijk, waar een iets drukkere straat omheen loopt en deze mag hij niet oversteken.
    Alleen thuisblijven heb ik laatst voor het eerst gedaan, ik moest even snel een boodschap halen en heb hem toen een kwartiertje alleen thuis gelaten (vroeg hij zelf om). Hij heeft braaf tv zitten kijken, dus was goed gegaan, Ik heb wel instructies gegeven over het niet openen van de deur e.d.

    Ik zag trouwens dat iemand hier schreef vanaf 8 jaar alleen buiten, mag ik vragen waarom pas met 8 jaar? Woon je in een drukke wijk qua verkeer of zo?
     
  16. Storm

    Storm Niet meer actief

    Alleen buitenspelen weet ik nog niet. Zover is ie nog niet. 2,5jr.
    Alleen thuis laten met 4,5? Geen haar op mijn hoofd.
     
  17. Stroopie

    Stroopie Fanatiek lid

    11 jun 2009
    3.158
    11
    38
    De oudste mag lieverlee nu voor spelen. Maar dat is eigenlijk heen en weer fietsen. Van de week heeft ze met overbuurmeisje voor het huis gerolschaatst. Die is nu 5 en mag van lieverlee ook voor spelen.

    Ze was een keertje bij klasgenootje aan het spelen en die is nr 4 van de 5. Ze waren met een grotere zusje een hele drukke straat overgestoken om in een speeltuintje te gaan spelen. Die weer achter een paar huizen was. Toen had ik wel iets van... :$ . Sindsdien houd ik haar ook steeds moeilijker achter de poort.
     
  18. sm1

    sm1 Fanatiek lid

    17 dec 2011
    1.889
    115
    63
    Ik kijk alleen naar mijn eigen kinderen en niet naar wat anderen doen ;) zeg ik nu :).

    Hier gaan we iedere dag samen naar buiten.
    Ik zit er nu altijd nog boven op ( Ze zijn 4 en 2,5 jaar)
    En denk dat ik dat de komende jaren zeker nog doe.

    Is denk ik iets anders hier (Spanje) kindjes spreken buiten af op het plein of in het speelparkje en moeders zitten dan erbij op een bankje of terrasje direct in de buurt. Ik speelde vroeger in NL ook vanaf 4 jaar alleen buiten.
     
  19. mamav4

    mamav4 Niet meer actief

    Het verschilt per kind natuurlijk. Mijn zoon van 5.5 kan absoluut niet alleen buiten de tuin spelen. Hij kijkt niet uit bij oversteken van een fietspad vlakbij het speeltuintje, overtreedt regels (je mag niet verder als..) etc.
    Mijn dochters mochten al wel buiten de poort spelen toen ze 5.5 waren.
    Nu struinen ze bij mij zowiezo de buurt niet door hoor. Aan het einde van de stoep is een speeltuintje, daar gaan ze heen en ze fietsen/steppen rond ons blok huizen.
    Ik zie gerust kinderen van 6 de andere kant van het dorp fietsen...

    Mijn oudste van 9 blijft heel soms wel eens thuis als ik een boodschap ga doen. Programmeer wel altijd mijn 06nr in de huistelefoon zodat ze me gelijk kan opbellen.

    Ik heb haar 1 keer alleen thuis gelaten toen ze 6 was. Toen moest ik een paar huizen verder iets ophalen.
    In de tussentijd heeft ze 112 gebeld en de lijn open laten staan. Had ik dus een hele politiemacht aan m'n deur, het is namelijk verplicht om te gaan kijken als een lijn open blijft staan na bellen van 112. Oooh, wat schaamde ik me......
     
  20. debby82

    debby82 VIP lid

    18 nov 2008
    25.903
    1
    0
    Hypotheekacceptant
    zaandam
    buiten spelen: vanaf een jaar of 6
    alleen thuisblijven: vanaf een jaar of 10
     

Deel Deze Pagina