Hoi, We wonen nu bijna een jaar in een grote stad. Voorheen woonde we in een klein dorpje ergens in Limburg. Op Bella`s school zaten ook veel allochtoonse kinderen en moslims , maar niet zo veel als op de school waar ze nu op zit. Mijn dochter is half afrikaans en ik vind het belangrijk dat ze leert dat we in een multiculturele samenleven leven. Dat er mensen met verschillende culturen , geloven en ze iedereen in zijn waarde moet laten . Blijkbaar gebeurt dat omgekeerd niet , want ze komt al weken thuis met verhalen dat een van haar klasgenootjes ( ook half afrikaans ) door andere moslimkinderen gepest wordt omdat hij varkensvlees op zijn brood heeft. Ook mijn dochter is wel eens thuisgekomen met een verhaal dat ze om hetzelfde gepest is toen we een keer met haar boodschappen gingen doen vroeg ze of de salami die ze elke ochtend op haar brood wil , ook varkensvlees is. En er is ook een keer tegen haar gezegt dat ze een moslim is. Ik vind het echt storend worden en heb de juf erop aan gesproken en voorgesteld om dat tijdens een van de koffieochtenden bespreekbaar te maken. Volgens de stagaire die er bij stond kan de school ouders niet vertellen hoe ze hun kind moeten opvoeden en gebeurt het gepest meestal tijdens het overblijven. Misschien niet , maar ik vind dat er wel wat van gezegd mag worden. Het begint namelijk bij de ouders. Hun voeden hun kind zo op dat het denkt dat varkensvlees niet mag. Een andere moeder gaf al aan dat haar zoontje tijdens overblijven zijn boterham met wordt niet durft op te eten omdat hij daar dan commentaar op krijgt. Ik vind het de omgekeerde wereld. Linda
Die lerares moet daar in de klas wat van zeggen. Die kinderen kunnen heus wel begrijpen dat iedereen wat anders gelooft, en de een wel worst op ze brood eet en de ander niet. Die ouders voeden ze blijkbaar niet goed op, maar de lerares is in de klas verantwoordelijk Kinderen kunnen gemeen zijn ik werd vroeger in de kleuterklas wel eens gepest omdat ik wit brood bij me had, toen gingen die kinderen tegen mij zeggen dat dat slecht is en dat je daar ziek van werd , daarbij was ik een verschrikkelijk onzeker en gevoelig meisje en dat is me tot op de dag van vandaag bij gebleven.9
ben ik het helemaal mee eens, en zo multicultureel is onze samen levening niet, homo`s worden eigenlijk nog steeds niet geaccepteerd, ik weet niet precies wie het was(een moslim) die wil zelfs dat honden in nederland verboden worden en nog meer dingen. zelfde als negerzoen mag niet meer etc etc. we draaien een beetje door. gewoon respect voor elkaar levens wijze en voor elkaar als persoon, maar helaas dat schijnt moeilijkk te zijn, zowel blank als gekleurd word gediscrimineerd
Hoezo omgekeerde wereld eigenlijk? Die moslim kindjes zouden dus gepest moeten worden volgens jou? Vind je toon een beetje kinderachtig eerlijk gezegd. Moslims mogen geen varkensvlees en dat leren ze hun kinderen ja, niks mis mee. Wel horen die kinderen ook te leren dat ze zich niet met anderen moeten bemoeien. En dat voor niet moslims die regel biet geldt. Gewoon de kinderen op aanspreken dat zij het niet mogen, maar de andere kinderen wel. Kan de juf toch gewoon bespreekbaar maken in de klas Kinderen zijn nou eenmaal gemeen en zoeken dingen om andere kindjes te pesten. Lijkt me sterk dat die ouders zeggen dat ze dat moeten doen.
Helemaal mee eens.. Ik denk alleen dat de ts het niet rot bedoeld, maar het staat er inderdaad een beetje raar.. "een omgekeerde wereld". We moeten elkaar accepteren en dat geldt beide kanten op. En tja helaas zijn kinderen soms erg hard en onaardig naar elkaar.
Ik denk dat dit meer pesten is dan discrimineren, maar dan nog moet de school er iets mee, ook al gebeurd het in de pauze het gebeurd wel op school dus moet er iets aan gedaan worden.
TS bedoelt ws. met omgekeerde wereld het feit dat als men over discriminatie spreekt; de autochtoon tegen de allochtoon. In haar voorbeeld is het de allochtoon tegen de autochtoon (sorry, ik kan het even niet genuanceerder omschrijven), dus omgekeerd. Ik ben weleens de weg kwijtgeraakt in Rotterdam West. Ik uiteindelijk gestopt omdat ik de weg wilde vragen, werd me gewoon gevraagd wat ik als blanke in 'hun wijk' kwam doen en dat ik op moest rotten. Tja.... Maar goed, ik denk dat we heel veel voorbeelden kunnen noemen van hoe het niet hoort, maar ook hoe het wel hoort. Verbeter de wereld, begin bij jezelf....toch?!
Als er gepest wordt op school dan is ook de school verantwoordelijk. Als er kindjes geslagen worden zeggen ze toch ook niet "Tja dat mogen ze thuis ook dus hier ook." Overblijven vindt plaats op school dus ook dan is de school verantwoordelijk. Ik zou een gesprek aanvragen met de directeur en zorgen dat er wat aan gedaan wordt.
Omgekeerde wereld in de zin van ;dat kindjes met een andere geloof/levenswijze dan het overgrootdeel van de school op een " Christelijke " school in een land dat van origine katholiek is , blijkbaar door een paar moslimkindjes gepest worden als ze iets van varkensvlees bij zich hebben, en zich daardoor tijdens het overblijven niet meer prettig voelen . Mijn dochter wil zelfs niet meer overblijven. Terwijl ze dat voorheen wel leuk vond. ik hoorde nml gisteren van een andere moeder dat haar zoon bij het overblijven zijn brood niet meer durft op te eten omdat hij daar anders mee gepest wordt. Dat kun jij " kinderachtig " vinden. Ik wil jou nog wel eens horen als jou kind gepest wordt omdat hij/zij moslim is en bepaalde dingen niet mag vanuit het geloof en andere kindjes hem/haar daarom pesten. Daarbij zeg ik niet dat die kinderen het van hun ouders moeten zeggen. Maar het begint wel bij de ouders. Zij leren het hun kinderen dat het eten van varkenvlees slecht is. Dat moeten ze zelf weten , maar ik vind het bij de opvoeding van mijn dochter belangrijk dat ze leert dat er ook mensen zijn met een andere achtergrond/cultuur en dat ze dat moet accepeteren/respecteren,
Ik ben zeker tegen pesten en eender welke vorm van discriminatie, maar om nu te beweren dat het 'omgekeerde discriminatie' is, sorry, dat gaat niet op. Als ik vroeger op straat scheef werd bekeken omdat ik in de 'verkeerde' buurt loop... dat is niet omgekeerd, dat is gewoon discriminatie, punt. Het is niet omdat wij dat niet gewoon zijn, dat het ineens 'omgekeerd' is. En sorry, maar het hele 'christelijke' school gaat echt niet op hoor, en zou er niks mee te maken mogen hebben. Geen van beide partijen zou gepest mogen worden met hun opvattingen. Of dat nu op een katholieke school is of niet. Misschien dat de school/juffrouw daardoor aanstoot heeft genomen aan hoe je het juist hebt uitgelegd? En het verkeerd heeft opgevat?
De juffrouw begreep mijn standpunt en snapte mijn gevoel heel goed. Ik ben overigens niet de enigste die er al maanden over " klaagt " Ik vind het er wel degelijk wat mee te maken hebben. Ik neem aan dat als ik mijn dochter op bijvoorbeeld een islamitische school zou doen er ook van haar verwacht wordt dat ze zich " aanpast ". Sterker nog , ik weet dat dat van haar verwacht zou worden , omdat toen mijn zusje gevraagd werd om stage te lopen op een islamitische school er van haar werd verwacht dat ze zich " zou bedekken ". In die zin vind ik het dus wel degelijk de omgekeerde wereld en het verbaasd me dat dit gebeurt tussen kinderen in de leeftijd van 5-8 jaar . Ik ben zelf opgegroeid in een wijk waar veel moslims woonden en naar een school gegaan waar veel " buitenlanders en moslims " op zaten , maar ik kan me niet herinneren dat het er toen zo aan toe ging.
ik vindook dat de school hierin de grootste rol moet spelen. en mensen gaan we nou echt vallen over omgekeerde discriminatie. tjeeminee , we leven in nederland een land waar het normaal is dat er varkensvlees gegeten word, zo leg ik het uit dat omgekeerde discrimatie er word gediscrimineerd op iets wat "normaal" is in het land waar het incident plaats vind. natuurlijk bedoeld ts niet dat de moslim kindjes gepest " horen" te worden..
Zo bedoel ik het idd ook. Ik heb nergens beweerd dat moslimkindjes wel gepest mogen worden en zo bedoel ik het ook helemaal niet.
Met kinderachtig bedoelde ik de manier waarop je praat. De ouders leren hun kinderen dat het slecht is en daarom doen ze dit. Hoe weet jij dat nou? Ik vind het ook verschrikkelijk voor je dochter dat ze gepest wordt, dat voorop. En mijn dochtertje is idd moslim en zal in de toekomst ook vast gepest worden ja Ik leer haar wat ik ook heb geleerd. Dat wij geen varkensvlees mogen, en zeg idd ook dat andere kindjes dat wel mogen. Hoe weet jij dat die ouders dat niet ook zo doen? Het is een lastige leeftijd en kinderen pesten elkaar om de domste dingen. Op andere scholen zullen ze weer om hun haarkleur of kleding gepest worden. Ik vind dat de school hier zeker aandacht aan moet besteden. En misschien kan je zelf eens met ouders gaan praten. Die zullen waarschijnlijk niet eens weten dat dit speelt.
Mijn dochtertje is ook half afrikaans (angolees) en als zij later thuis komt en vraagt of de worst van varken is, ga ik met haar praten en haar uit leggen dat sommige kindjes dat niet mogen eten, maar dat zij zelf dat wel mag eten. Als ze daardoor word gepest, ga ik haar leren om dat te negeren en gewoon zeggen dat zij dat wel mag van papa en mama. Ik maak mé op dit moment niet druk om haar worst, Wel of zij mischien gediscrimineerd gaat worden, omdat ze toch een half bloedje is. Ik zal haar daar zoveel mogelijk voor proberen te beschermen maar ze moet wel weten dat we niet altijd erbij zijn, zodat ze ook voor zichzelf op kan komen.
Kan de juf niet eens een lesje geven over geloof en bijbehorende regels.. op een ludieke manier leren dat ieder zo zijn ding heeft. Misschien helpt dat.
Volgens mij is dit helemaal geen discriminatie-iets.. gewoon een willekeurige reden om te pesten. Wij hadden vroeger altijd een jongetje in de klas die allerlei vage hyperbiologische brouwsels meekreeg van zn moeder, die werd ook gepest omdat hij altijd van dat vieze eten bij zich had. Laat de school het aanpakken en de ouders van die kindjes duidelijk maken dat ze dit op een andere manier moeten brengen. Omgekeerde discriminatie, 'aanpassen op een Christelijke school' en meer van dat soort gein vind ik hier helemaal niet van belang. Wanneer jouw kind een moslimkindje zou pesten omdat het 'raar eten' bij zich heeft (want ze eten vaak anders) dan beginnen we ook niet over discriminatie of het feit dat het om een Christelijke school gaat of whatever.
ik denk dat ts het een beetje ongelukkig heeft neergezet. In haar post lees ik helemaal niet dat moslim kindjes gepest moeten worden. Ik lees dat ze bedoeld dat haar kindje nu gepest/ gediscrimineerd wordt omdat die wel varkensvlees eet, en dit in nl natuurlijk geen speciale gedachte is. Misschien is het geen vorm van discrimineren, maar omdat het nu over het eten van varkensvlees gaat lijkt dat zo, omdat dit binnen het islamitische geloof wel een heel ding is natuurlijk. Ik vind dat de school dit op moet pakken en wat fruity pebbels zegt een leuk project/lesje over de verschillende geloven.
Ik zou eens rond gaan kijken of mijn kind niet naar een ander school kan. Dit soort gedoe vind ik echt ontoelaatbaar.