Maar in het islamitische geloof is het ook een onrein beest, dus niks mis mee lijkt me om dit ook zo tegen je kinderen te zeggen. Tenminste de mijne zeggen ook dat het onrein/haram is en ze het daarom niet eten.
Ik denk dat het de bepaalde vleessoorten zijn die kinderen herkennen. Wij,hadden ook altijd halal vlees daar.
En er wordt dus door ts vanuit gegaan dat ouders dat doen, terwijl dat helemaal niet zeker is in dit geval.
Dat ik mij aan sommige dingen stoor en het niet met sommige regelgevingen eens ben ,betekend nog niet dat ik tegen moslims/andere culturen ben en haar niets van andere culturen wil mee geven. Linda
Ik snap het niet. De kinderen worden gepest met het eten van varkensvlees. Voor mij is dat hetzelfde als gepest worden met rood haar of een beugel. Of iemand christen, moslim, joods, vegetarisch mormoon oid is maakt me echt geen zak uit en staat er voor mij los van. Wij mensen zien groepen waar we zelf niet toe behoren vaker als 1 geheel. Zo kennen wij autochtonen wel het verschil tussen mensen uit het gooi en mensen uit de schilderswijk (even zwart wit) maar zien we in dit geval moslims meer als 1 geheel. Natuurlijk heb je ook rotte appels in die groep, maar mijn ervaring is inmiddels dat moslims heel lieve, gastvrije en respectvolle mensen zijn, die fantastisch kunnen koken Mijn gastouder is moslima en er zijn een aantal dingen die zij vanuit het geloof prakkiseert waar veel autochtonen een voorbeeld aan zouden kunnen nemen. En vrije dagen... Klinkt een beetje als oneerlijk dat moslim kinderen meer vrije dagen hebben... Wat maakt het nou uit, het zijn voor hen belangrijke dagen dus ik zie niet waarom we dat niet zouden gunnen.
Ik vind dat je inderdaad beter niet kan zeggen varkensvlees is vies zonder verdere uitleg te geven. Op jonge leeftijd beslissen de ouders sowieso wat er door de kinderen gegeten word en wat er in de broodtrommel zit. Ik leer mijn kinderen dat ze niets mogen eten van andere kindjes en ook niks mogen aannemen van andere moeders buiten opweg naar of uit school. Mijn dochters zijn 2,5 en 4 jaar en weten heel goed dat ze geen eten van anderen mogen aannemen. Niet alleen i.v.m met varkensvlees maar ook met evt. allergieen of dingen die ik gewoon niet wil hebben. Ik zou nooit zomaar zeggen op deze leeftijd zonder verdere uitleg: Nee bah varkensvlees niet want dat is vies.
Voor sommigen maakt dat wel wat uit en ik vind dat je dat ook gewoon moet kunnen zeggen, zonder dat alles meteen uit zijn verband wordt gerukt . Ik heb er iig wel moeite mee als een bepaalde groep een voorkeursbehandeling krijgt.
je zou toch ook gewoon kunnen zeggen " Wij eten geen varkensvlees omdat dat niet mag vanuit ons geloof , maar er zijn mensen die het wel eten " Dat klinkt anders dan " Je mag geen varkensvlees eten omdat een varken een vies en onrein dier is ".
Goed idee ik zou trouwens best weleens eea mee willen doen aan moslim feestdagen, lijkt me alleen maar goed voor het wederzijds begrip en respect voor een inmiddels aardig grote groep mensen in dut land
Dus jij hebt er serieus een probleem mee dat die kinderen 2 extra dagen vrij zijn omdat het van oorsprong een niet een " Nederlands" feest is? Sorry hoor maar ja dan vind ik het echt kinderachtig.
Nee ik vind er ook niets mis mee dat ze dat tegen hun kids zeggen hoor (ik zei ook erbij dat ik het wel onzin kan vinden maar dat is omdat ik geen moslima ben) maar natuurlijk leg je dat uit aan je kids als je dat wel bent (heel logisch!) alleen moet je er misschien wel wat manieren bij leren hoe niet moslimse mensen eten en pestgedrag natuurlijk aanpakken..
Lieverd , mijn laatste reactie naar jou toe was " sarcastisch " bedoeld. Ik krijg nml het idee dat mijn woorden uit zijn verband gerukt worden. IK heb namelijk nergens gezegt dat moslims hun kinderen bewust leren om andere kinderen die wel varkensvlees eten te pesten. Wel ben ik ervan overtuigd dat ouders hun kinderen soms onbewust iets aanleren , zonder dat ze het zelf door hebben. Denk bijvoorbeeld aan angst voor honden , spinnen enz enz.
Ja daar heb ik moeite mee. Zou ook niet willen dat ze mijn dochter ineens extra vrij zouden geven zodat ze een Nigeriaans feest kan vieren. Dat doet ze dan maar lekker buiten schooltijd. Gelijke monniken gelijke kappen , weet je wel?
tulip Nee hoor gewoon in het algemeen. Dat mensen echt denken dat die kindjes een cursus varkensvlees krijgen. Tuurlijk word er geleerd dat ze het vanwege geloof niet mogen eten. Maar niet op die manier dat ik het schreef. Ik ben nl op mijn school zaten voornamelijk moslims (helmond) Ik ben opgegroeid tussen surinamers woon nu samen met een afrikaan heb een halfbloedjes dochter. Nee ik zie het dus door hele andere ogen. Ik bedoel zij die met een *buitenlander* gaat loopt ze te veroordelen, en dat snap ik dus totaal niet. Als je met een buitenlander gaat.