Wat is jouw laatstgelezen boek, ff kort waar het over gaat en welk cijfer geef je het? Ik heb gisteravond het boek Süskind van Alex van GAlen uit. Gebaseerd op de film die nu draait, over de oorlog. Walter Süskind werkte voor de Joodse Raad en was mede verantwoordelijk voor de deportatie van joden naar concentratiekampen. Maarrr ondertussen heeft hij zo'n 2000 kinderen gered en ondergebracht bij Friese boeren. De film was echt geweldig, vandaar dat ik het boek kocht. Maar het was blijkbaar gebaseerd op de film, en niet andersom? Dus niet echt diepgaand geschreven, meer een soort verslag-vorm, ook al zie ik wel dat dat niet de bedoeling was van de schrijver. Hij probeert er wat diepgang in te stoppen, maar dat lukt niet helemaal. Toch blijft het een mooi verhaal. DAarom een 6,4 van mij!
Het laatste boek dat ik gelezen heb is The Witching Hour (lives of the Mayfair witches) van Anne Rice. Het boek vertelt de geschiedenis van een aantal generaties binnen een wat incestueuze familie van heksen in New Orléans, en hun mysterieuze band met een duister wezen, Lasher. Het verhaal omspant een periode van ergens in de 17e eeuw tot nu, en is mooi en meeslepend geschreven. Her verhaal springt van de moderne tijd naar het verleden, en langzaamaan wordt steeds meer duidelijk. Ik vond het een superboek, geef het zeker een dikke 9.
Vals alarm van Marelle Boersma Gaat over een moeder die vecht voor haar kind om haar kind weer terug te krijgen. Haar dochtertje is door haar exman ingezet als wraakmiddel.. Een 8, door het abrupte einde heeft het geen 9 van me gekregen. Voor de rest een super boek!
De tabaksbruid - Deeane Gist bol.com | De tabaksbruid, Deeanne Gist | Nederlandse boeken ondanks wat dit verteld, is het in eerste instantie verteld vanuit Constance. Die ten onrechte in amerika terechtkomt met andere vrouwen (misdadigsters) die verbannen zijn. Zij was alleen op de boot om afscheid te nemen van haar oom, maar ze was te laat toen ze er af wilde gaan en ze hebben haar zomaar meegenomen. Maar een erg leuk boek wat ik in 2 a 3 dagen uit had omdat er voldoende vaart in het verhaal zat
De verborgen taal van bloemen - Vanessa Diffenbaugh Victoria wordt als baby in de steek gelaten door haar moeder en groeit op in pleeggezinnen en pleeghuizen. In één van deze pleeggezinnen leert ze van de vrouw des huizes de Victoriaanse taal van bloemen kennen, iedere bloem heeft een boodschap. Als zij op 18-jarige leeftijd op straat komt te staan krijgt ze een baantje bij een bloemist, waarin ze ze erg succesvol blijkt te zijn. Ook komt ze een jongen uit het verleden tegen en wordt ze verliefd. Cijfer: 7,5. Leest lekker weg en ik vond het een lief verhaal. Compromising Positions - Jenna Bayley-Burke (Engels) David is een lange knappe succesvolle van en date alleen lange blonde dames. Op een dag vraagt zijn beste vriend of hij voor hem in zou vallen als yoga-instructeur. Het is een les voor koppels. Op de sportschool komt hij erachter dat het een Kamasutra-yoga les is en dat hij die moet geven met de kleine brunette Sophie. David raakt geïntrigeerd door Sophie, maar Sophie raakt geobsedeerd door David. Het is een soms grappige en pikante roman. Ik lees eigenlijk nooit dit soort boeken, maar ik vond het wel vermakelijk. Soms was ik het geobsedeerde gedrag van Sophie een beetje beu en de verhaallijn is niet heel bijzonder. Ik geef het cijfer 5,5.
Laatst gelezen boek is Koorts van Saskia Noort. Leest lekker makkelijk weg, is spannend, ik ben sowieso fan van haar boeken Een zinderende thriller over de gevaarlijke verleiding van de roes en het verleggen van grenzen Dorien is vijfendertig, redactrice bij het vrouwentijdschrift eva en ze staat op het punt zich te settelen en aan kinderen te beginnen. Dan ontmoet ze Ellen, styliste en bruisende single, en wordt ze geconfronteerd met de voorspelbaarheid van haar leven. Ze beëindigt haar relatie en vertrekt met Ellen voor een week naar Ibiza, het eiland waar de vrijheid dagelijks gevierd wordt. Ibiza voldoet aan al hun verwachtingen en de twee vriendinnen storten zich in het feestgedruis. Tot een van hen plotseling verdwijnt. Vanaf dat moment begint een koortsachtige zoektocht over het zonnige, vredig ogende eiland, langs de mooiste maar ook de lelijkste plekken die Ibiza rijk is en een gruwelijke waarheid komt aan het licht. Koorts is een verhaal over vrijheid en grenzen, over liefde en hedonisme. Maar vooral over de roes en de koorts die hoort bij het magische eiland dat al eeuwen een toevluchtsoord is voor schilders, schrijvers, muzikanten en andere intellectuelen die even willen vluchten uit hun eigen rigide cultuur.
Ik ben nu bezig in deel 3 van de fantasy-serie A song of fire and ice; A storm of swords. Op deze serie is de HBO-serie Game of Thrones gebaseerd. De boeken zijn heerlijk om te lezen, wel dik: boek wat ik nu aan het lezen ben heeft 1123 pagina's, ik ben op pagina 815. Ik kan dus niet echt een samenvatting geven
het laatste boek die ik heb gelezen was Vaarwel mijn liefste van Petra nemcova. Gaat over een model die haar man verliest tijdens de Tsunami van 2004 en waar zij ook ernstig gewond raakt. (waargebeurd verhaal) en ben nu voor de 2e keer bezig aan de Vliegeraar van Khaled Hosseini. wel een bekend boek natuurlijk, maar gaat over 2 vrienden waarvan de 1 niet echt een hele goede vriend is omdat hij zich eigenlijk schaamt voor zijn vriend en omdat hij jaloers is dat zijn eigen vader net zoveel aandacht geeft aan zijn vriend.. later blijkt alles anders te zijn dan gedacht..
Ik ben nu 'Wizards first rule' aan het lezen en I love it! bol.com | Wizard's First Rule, T. Goodkind | Engelse boeken
Ik las als laatst De Hongerspelen van Suzanne Collins, voornamelijk omdat ik altijd het boek lezen voor ik de film zie . Boek was fantastisch (op een paar dingen na) dus ben zeer benieuwd naar de film. Heb vandaag ook Vlammen en Spotgaai, vervolgen op de Hongerspelen gehaald, jeeej!
Op moment zit ik met mijn neus in de Harry Potters (op dit moment de 4e). Niet echt literatuur maar heerlijk om even uit de dagelijkse ellende te ontsnappen. Ik vind ze geweldig. Hiervoor was is bezig met de Aardkinderen serie (gaat over de prehistorie, erg boeiend vond ik). Als de Potters uit zijn ga ik hiermee verder.
ben nu aan het lezen: op klaarlichte dag.. van simone van der vlugt zit pas op blz 45 (eergisteren begonnen) maar tot nu toe echt geweldig goed, zijn maar een paar boeken geweest tot nu toe waarbij ik de drang had om door te lezen zonder weg te leggen en daar is deze er 1 van, tot nu toe een dikke 8
Ik heb net Wolken boven Montana uit. bol.com | Wolken Boven Montana, N. Roberts | Nederlandse boeken Had m voorm'n verjaardag gekregen. Is normaal niet mijn type boek, maar vond hem uiteindelijk geweldig. Verder lees ik regelmatig de Harry Potter serie (in het Engels). En ik ben nu begonnen in The Lord of the Rings trilogie (ook in het Engels). Die ligt er al heel lang, was er ook al een heel eind in, maar is blijven liggen. Ben dus maar weer overnieuw begonnen.
@Wietje79 ja idd! HIer ook een echte Potterfan haha! @Zwollywood geweldig he de hongerspelen!! Ik heb het eerste boek ook pas uit, helemaal toppie! @SPringmuis Ik vind de vliegeraar echt een prachtig en emotioneel boek!
Ik heb net 'Far to Go' uit, van Alison Pick (Engels). Het gaat over een Joods gezin en hun niet-Joodse kindermeisje in Tsjechoslowakije tijdens de begindagen van de Duitse bezetting. Een indrukwekkend boek. Zeker geen boek om vrolijk van te worden, maar wel een verhaal dat je in één ruk wil uitlezen. Qua cijfer geef ik het een 7,5.
@Jo33 He, is dat toevallig Donderdagskind in het Nederlands? Die heb ik ook pas gelezen! Vond het ook een mooi verhaal, maar heb het geloof ik maar een 7 gegeven. Weet niet zo goed meer waarom, maar ik geloof dat ik de personages graag iets meer uitgewerkt had gezien. De schrijfstijl vond ik ook heel mooi, en een emotioneel einde. Op eindes krijgen boeken bij mij altijd of bonus of minpunten, vind ik altijd heel belangrijk XP
Heb net 'Diep' uit van Mo Hayder. Er worden auto's gestolen met kleine meisjes op de achterbank. Spannende zoektocht naar de meisjes. Erg spannend! Je wil het in 1 ruk uitlezen. Heb ik tot nu toe nog met alle boeken van Mo Hayder. Hoofdpersoon is tot nu toe in alle boeken dezelfde wat ik erg leuk vind. De laatste van haar serie is vriendlief nu aan het lezen maar die is een beetje saai zegt hij. Zit te wachten tot hij hem uit heeft haha
@Luciaatje. Klopt, ik heb het net even opgezocht en de Nederlandse vertaling heet inderdaad 'Donderdagskind'. Je hebt gelijk dat een aantal personages wel iets gedetailleerder uitgewerkt hadden kunnen zijn. Maar het blijft toch een indrukwekkend verhaal (alhoewel ik na het lezen van dit boek wel even in m'n voorraad ongelezen boeken ben gaan graven naar een iets vrolijker boek als volgende optie).
James Rollins, hof van Eden geef ik een 7 heb al zijn boeken, zit altijd veel interessante geschiedenis en theorieen in