Hoewel ik niet op de zaken vooruit wil lopen heb ik die keuze al gemaakt. In dat geval breek ik de zwangerschap zelf af. Dat is iets dat ik uiteraard niet wil, maar ik ken iemand die een kindje kreeg met Trisomie 18 en dat kindje heeft 2 à 3 uur gegild voordat het stierf. Dat wil ik mijn kindje niet aandoen.. Ze kunnen de anatomie bekijken met een echo maar niet het functioneren van de organen. Het kan dus zijn dat zo'n kindje een vreselijke dood sterft. Dat maakt de keuze makkelijker.. Al wil ik hem niet hoeven maken!
Bah, ik ben misselijk en moe. Ik weet niet meer zo goed waar ik met mezelf naartoe moet! Wil niet steeds achter de laptop maar weet ook geen alternatief. Ben onrustig, bezorgd, verdrietig, moe, alles tegelijk. Wil niet koken, wil niet met Lila spelen, moet rustig aan doen i.v.m. de punctie, te onrustig voor tv kijken, te afgeleid om te lezen. Bah bah bah!!!
Lieve lila het is idd vreselijk om te moeten denken om event. af te laten breken, denk dat ik dat in die situatie, hoe moeilijk ook, toch gedaan zou hebben. Tis vreselijk, je wilt er niet aan denken, maar op de een of andere manier probeer je jezelf te beschermen door het ergste te denken. Probeer echt rustig te doen, hoe moeilijk het op dit moment ook is. Heb je wel beetje steun in je omgeving? alle gevoelens die naar bovenkomen zijn normaal, je wereld stort ineens in... Vind het zo vreselijk, en tegelijk zet het mij met beide benen op de grond. Wou dat ik iets kon doen... liefss
Lila ik kan je keuze dan goed begrijpen. Ik zou t zelfde doen hoe moeilijk ook! Maar we moeten niet op de zaken vooruit lopen!
dat is toch niet gek dat je niet weet wat je moet doen nu? tis niet niks wat je vandaag (en gister) te horen heb gekregen! Doe wat je wel wil, als dat achter de laptop is dan doe je dat toch! Als je trek krijg kan je altijd nog boterham pakken. Is lila gewoon thuis? Wist niet goed of ik de vraag wel moest stellen, maar het bleef zo erg in mn hoofd hangen, daarom maar klein neergezet. Hele moeilijke keus, maar als dat voor jou en frank het beste aanvoelt moet je dat doen. Al hoop ik van ganser harte dat je niet definitief hoeft te beslissen en dat jullie meisje nog heel lang mag leven!
Ja Lila is thuis, maar Frank ook. Toch moet ik uitkijken dat ik internet niet als afleiding gebruik om niet te hoeven voelen. Ik vind het niet erg dat je het vraagt, er zijn wel 10.00 dingen door mijn hoofd geschoten. Zoals de 24 weken grens, zodat een begrafenis of crematie verzekerd is. En hoe dat dangaat.. En of het kindje "onderweg" sterft of na de geboorte pas. Of ik de bevalling écht zelf moet doen, ben al zo bang. Of ik sterk genoeg ben, wat er daarna gaat gebeuren, hoe ik mijn leven weer oppak en of er dan ooit wél een broertje of zusje voor Lila mag en kan komen. Of ik dat nog wel aandurf. En zo nog wel 1000 dingen meer. Maar ook dan draaf ik door op negatieve uitkomst. Durf gewoon geen hoop te hebben, het doet zo zeer..
Lila, wat erg allemaal zeg. Ik ga heel hard voor jullie duimen dat jullie kindje geen trisomie 18 heeft (en alleen maar een goed te behandelen open buikje). Wat stel je dan snel je eisen/verwachtingen bij. En heel sterkte met het wachten, dat lijkt me echt verschrikkelijk. Kan me voorstellen dat je niet weet wat je met jezelf aanmoet nu.
Hij voelt zich ook verdoofd.. veel gehuild gisteren, vandaag ook even, verder houdt hij zich sterk. We hebben afgesproken om te blijven praten, ook al herhalen we alles 30 keer. Ik heb de VK nog gebeld en die was even niet bereikbaar, belt straks terug. Het maakt niet veel verschil, maar ik ben zo benieuwd omdat hij gisteren nog even naar voetjes en hart gekeken heeft, of hij misschien heel toevallig gisteren wél een open handje gezien heeft ipv zo'n clinched fist. De gyn zei namelijk dat dat ook een moment opname kan zijn, dat de baby haar handje even stijf dicht houdt, of even ergens tegenaan zit. Geeft geen zekerheid maar ik wil het gewoon even weten..
Lilalief wat een hel moet het Voor jullie zijn Bij de het topic van de mei 2012 mama,s Hebben ze het ook over je en daar weten ze alleen van het buikje vanuit het topic dat je had aangemaakt bij onderzoeken en echo,s Ze hebben nog niet eens je nieuwe update gelezen. Ik vind het zo erg voor jullie
Je mag het ze wel vertellen.. Ik heb het al her en der verteld, maar merk dat het best intensief is om steeds terug te willen kijken of er een reactie geweest is. Misschien ga ik later eens kijken, maar je mag het ze vertellen hoor. Lief dat je het netjes vraagt.
Lila ik had toch maar voor de zekerheid alweer mijn berichtje aangepast . Ik vond het toch wel moeilijk om je dat te vragen aan je omdat je genoeg aan je hoofd heb. Maar je was al erg snel met het lezen. Ik zal ze het wel vertellen. Er word ook daar veel aan je gedacht.
Maakt niet uit Tijger, ik kan heel wat hebben hoor. Vragen jullie alsjeblieft gewoon, als ik niet wil antwoorden dan zeg ik dat eerlijk. @SM, heb jij ook over dit soort dingen geleerd? Niet specifiek trisomie maar omphalocele? Over de verzorging ervan en zo? Ik begreep van de gyn vandaag dat het kindje helemaal niet onmiddelijk geopereerd hoeft te worden. Kan zijn dat ze het goed inpakken en wachten tot het kindje sterker is..
Nee hebben wij niet over specifiek over geleerd, dus kan je daar geen antwoord op geven. Dat is meer pathologisch en dus ziekenhuisterein. Het ligt zeker aan de conditie van het kindje, als het een 'zware' bevalling voor een kindje is kan zeker besloten worden op operatie uit te stellen, maar meestal verblijven ze dan in het ziekenhuis, dacht ik.
Oh dat zou wel fijn ze zijn als ze niet gelijk onder het mes zou moeten. Hoe groter ze zijn hoe meer ze kunnen hebben. (Noor wordt ook pas na 3 mnd geopereerd, omdat de lever enzo beter de narcose aankunnen)
Oké, ja omdat de gyn niet op zaken vooruit wilde lopen zijn sommige vragen niet gesteld. Ik weet niet of een baby dan mee naar huis mag of moet blijven eigenlijk. En of een kraamverzorgster daar mee om kan gaan, neem aan dat het verzorgt moet worden ook.. Die vragen zijn voor straks, mocht het geen trisomie zijn. Ik ga toch maar even offline, de gedachten verzetten. Liefs allemaal, dankjewel voor de steun!