Proef met extra foliumzuur in zwangerschap

Discussie in 'Films, televisie en nieuws' gestart door SeaShell, 4 apr 2012.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. SeaShell

    SeaShell Niet meer actief

    Proef met extra foliumzuur bij zwangerschap
    Het gebruik van foliumzuur voor en tijdens de zwangerschap verkleint de kans dat de baby een open ruggetje krijgt. Maar helpt meer en langer foliumzuur gebruiken ook tegen andere aandoeningen zoals een hartafwijking of vroeggeboorte? In een grootschalig onderzoek 'FoliumzuurExtra 'in het noorden van Nederland wordt dat de komende jaren uitgezocht.

    Wetenschappers van het VUmc in Amsterdam en het Universitair Medisch Centrum Groningen (UMCG) roepen vanaf woensdag vrouwen in Noord-Nederland op die zwanger willen worden op om mee te werken aan het onderzoek. ,,We hopen ongeveer 5000 vrouwen de komende twee jaar te kunnen volgen’’, aldus een woordvoerster. De eerste resultaten worden over ongeveer 3 jaar verwacht.
     
  2. Esmaralda

    Esmaralda Fanatiek lid

    8 nov 2009
    4.023
    10
    38
    Vrouw
    Somewhere
    Ik slik foliumzuur (zwangerschapsvitamine) gewoon mijn hele zwangerschap. Bij mijn zoon ook gedaan.

    Ben wel benieuwd naar de uitslag van dat onderzoek.
     
  3. jojo32

    jojo32 Fanatiek lid

    26 nov 2008
    1.871
    8
    38
    nu huisvrouw
    grunn
    toen ik zwanger werd van mijn eerste 2 kinderen hoefde je geen foliumzuur te slikken nu 16 en 13 jaar toen ik zwanger werd van mijn dochter moest het wel heb het ook gedaan maar ikzelf vond het beetje onzin eigenlijk maar dat is mijn mening mijn 2 kinderen zijn er ook gezond om geboren
     
  4. Lady26

    Lady26 Bekend lid

    10 feb 2010
    638
    2
    18
    Vrouw
    Groningen

    Daarom zullen ze er ook wel onderzoek naar doen. ;)
     
  5. Esmaralda

    Esmaralda Fanatiek lid

    8 nov 2009
    4.023
    10
    38
    Vrouw
    Somewhere
    Je slikt ook foliumzuur om de kans op een open ruggetje etc te verminderen. Het wil dus niet zeggen dat als je het niet slikt je meteen een kindje met dat krijgt.
     
  6. Polletjepiek

    Polletjepiek Niet meer actief

    Denk dat m'n schoonmoeder had gewild dat dit in de jaren '70 al bekend was. Dat foliumzuur de kans op een (verborgen) open ruggetje verkleint.
     
  7. Hopmarjanneke

    Hopmarjanneke VIP lid

    10 jul 2008
    13.556
    528
    113
    Vrouw
    Docent Frans (in opleiding)
    Duitsland
    In Duitsland adviseren ze het ook je hele zwangerschap te slikken hoor.
     
  8. Polletjepiek

    Polletjepiek Niet meer actief

  9. flowerpower50

    flowerpower50 Niet meer actief

    Foliumzuur is sowieso goed volgens mij? Pin me er niet op vast.
    Ik slik het ook de hele zwangerschap, bij de vorige ook gedaan, door middel van de zwangerschapsvitamines! :)
     
  10. brabbel1988

    brabbel1988 VIP lid

    8 jul 2009
    7.504
    139
    63
    Kan nooit kwaad, alles wat je teveel binnen krijgt plas je toch weer uit.
     
  11. sprits

    sprits Fanatiek lid

    21 feb 2011
    3.917
    376
    83
    Onderzoeken zijn goed, ben ik helemaal voor.
    Tis alleen jammer dat wij, mensen, vergeten dat we toch echt niet tegen de natuur op kunnen...
     
  12. Vlinder84

    Vlinder84 Niet meer actief

    #12 Vlinder84, 5 apr 2012
    Laatst bewerkt door een moderator: 5 apr 2012
    En heeft je opa ook gerookt en dan toch 90 jaar geworden? Ik vind dit soort uitspraken altijd zo'n drogreden ;) Weet je waarom mij dat irriteert? Ik had namelijk géén foliumzuur geslikt voor mijn eerste zwangerschap, ik kwam er pas na 6 weken achter dat ik zwanger was. Totale verrassing. En uiteraard ben ik het toen direct gaan slikken. Maar guess what? Het was te laat. Mijn kind is dood. Open schedeltje. En als ik nu wel foliumzuur had geslikt (even voorop gesteld dat ik het had geweten en gepland had) dan had er 75% kans geweest dat ze nu hier in de huiskamer aan het spelen was. 75% kans is nog altijd 75% meer dan de kansen die ze nu heeft gehad. Dus zoiets onzin noemen omdat jij het geluk had om 2 gezonde kinderen te krijgen zonder het slikken van foliumzuur, doet mij echt pijn. Jij had geluk, sommigen niet. Dus op je blote knietjes mag je dankbaar zijn.

    Verder: interessant onderzoek. Ben benieuwd naar de resultaten!
     
  13. Ook ik ben benieuwd, maar ik vind het jammer dat de nadruk zo op foliumzuur gelegd wordt, terwijl vitamine B12 minstens zo belangrijk is, ook voor het verkleinen van de kans op neuraalbuisdefecten.

    Ik slik geen foliumzuur trouwens, heb daar zo mijn eigen redenen voor. (mijn foliumzuur bleek erg hoog te zijn)
     
  14. Vlinder84

    Vlinder84 Niet meer actief

    Eens, ik vind het ook zeer kwalijk dat er zo weinig met B12-tekort gedaan wordt, terwijl al lang duidelijk is dat dit de kans op ntb's vervijfvoudigd.

    Ben wel benieuwd waarom jij geen foliumzuur slikt?
     
  15. maartje84

    maartje84 VIP lid

    8 okt 2008
    12.811
    4.453
    113
    Punnikexpert
    Import ergens
  16. SeaShell

    SeaShell Niet meer actief

    Een teveel aan vitamines B plas je uit. Het kan dus niet toxisch worden volgens mijn internist en vele onderzoeken

    Zelfde als dat mijn B12 level boven de 1000 is en onmeetbaar is, kan totaal geen kwaad

    Bij andere vitamines zoals A en D kan het wel kwaad en is het toxisch
    Bij een B12 onder de 180 heb je bijv 3,5x meer kans op een kindje met een neutraalbuisdeffect of hartafwijking
    Foliumzuur = vitamine b11 en werkt nauw samen met b12
     
  17. SeaShell

    SeaShell Niet meer actief

    Ja, als je een b12 tekort hebt mag je geen folium slikken ivm kans op hersenschade
    Eerst moet het b12 op peil zijn wil je starten met folium
    Daarom worden b11(folium) en b12 bijna altijd samen geprikt om te kijken of er een tekort is want dan moet eerst de b12 behandeld worden
     
  18. Synthetische B11 (foliumzuur) kan op lange termijn wellicht schade aanrichten heb ik wel eens gelezen, maar weet niet of het waar is. B12 plas je weer uit.

    Vlinder mijn foliumzuur was hoog genoeg en mijn B12 niet dus moest echt B12 aanvullen. Helaas vond mijn huisarts het nog steeds niet nodig om injecties te geven. Ben nog steeds in gevecht trouwens.
     

Deel Deze Pagina