vinden jullie mij een zeur (snoepen en zoetigheid)

Discussie in 'Peuter en kleuter' gestart door tulip, 4 apr 2012.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. Saskia78

    Saskia78 Niet meer actief

    @arivenol: chocolololly is niet hard... Gewoon chocolade op een stokje.
     
  2. debby82

    debby82 VIP lid

    18 nov 2008
    25.903
    1
    0
    Hypotheekacceptant
    zaandam
    ik vind het helemaal niet sneu als mijn kids als enige (overigens eigelijk nooit als enige) niet volgestopt mogen worden op verjaardagen. Er zullen nog veel meer momenten zijn dat ze iets niet mogen wat andere kinderen wel mogen.
    Een nintendo ds ofzo... sorry, maar ik doe echt niet iets omdat alle andere mensen het doen...
     
  3. sm1

    sm1 Fanatiek lid

    17 dec 2011
    1.889
    115
    63
    Ik vind je ook geen zeur hoor!

    Mijn dochters zijn beide goede en grote eters.
    Wij koken niks uit pakjes en alles vers (2 x per week vis 2 x per week vlees en altijd verse groente en fruit)

    Met de tussendoortjes ben ik niet heel streng.
    Ze krijgen sowieso iedere middag na school /PSZ (rond 16.30) een lekker tussendoortje, dat kan zijn een bakje chips, snoepjes of een ijsje. Ze drinken s´ochtends bij het ontbijt en s´avonds voor het slapen een bekere warme (halfvolle)melk met een schepje nesquick als bedritueel ;)
    1 beker/pakje sap per dag, voor de rest water.
    Een glaasje fanta als uitzondering vind ik ook geen ramp maar is niet standaard.
     
  4. Amethist

    Amethist Niet meer actief

    Ik heb alleen de beginpost van TS gelezen en nee, ik vind het verre van normaal dat een klein kind zoveel snoep/koek/chocolade krijgt. Nu is mijn dochter pas 2 (dus een jaartje jonger), maar ik vind al die zoetigheid ook echt niet nodig. Zij krijgt 's morgens fruit en 's middags iets van rozijntjes, Nijntje-koekje, maria-biscuitje, mueslireepje van Goodies en heel soms een plakje ontbijtkoek. Ze krijgt 1 beker roosvicee op een dag en verder water en bij het ontbijt en de lunch melk.

    Afgelopen zondag vierde mijn oma haar verjaardag. Ik had geen drinken voor A. (onze dochter) bij me, dus mijn man ging was vruchtensap voor haar pakken wat hij aanlengde met water. Daar veroorzaakte dus gelijk al opgetrokken wenkbrauwen. Maar goed, het zoontje van mijn nichtje (precies zo oud als A.) had toen al 2 pakjes Wicky naar binnen zitten werken ;). Verder mag ze op zo'n verjaardag gewoon mee eten van de taart en mag ze ook wel een (paar) tucje(s). Maar zulke dingen krijgt ze dus alleen als het "feest" is en thuis absoluut niet.
     
  5. Jippie

    Jippie VIP lid

    3 feb 2007
    11.784
    776
    113
    Onze meid krijgt thuis eigenlijk geen snoep. Heel soms wat chippies, maar meestal hebben we die niet in huis. Tussendoor krijgt ze fruit of een sultana-koekje, heel soms een waterijsje. Bij opa en oma wordt ze echter flink verwend met vanalles. Als dat voor een keer is, heb ik er niet zoveel problemen mee. Maar op een dagelijkse basis gebeurt dat dus niet. Ik vind dus dat jouw vriendin haar kind wel heel erg veel snoep geeft, als dat dagelijks in die mate gebeurt.
     
  6. Arevinol

    Arevinol VIP lid

    7 okt 2007
    7.759
    3
    0
    mama!
    Oh, zo'n vierkant ding? Die je in de melk kan roeren ofzoiets?
    Ik had zo'n hard geval met chocoladelaagje aan de buitenkant in gedachten. Weet niet of die tegenwoordig ook nog bestaan? :)

    Nou ja, ook niet iets dat ik om 10u 's ochtends zou geven ;)
     
  7. LovelyDK

    LovelyDK Niet meer actief

    Leven & laten leven :)
     
  8. annetske

    annetske VIP lid

    14 sep 2007
    5.112
    1
    0
    Friesland
    Ik vind je geen zeur, je doet het goed zo en als je kleine meid er tevreden mee is gewoon zo laten toch? ;) Mijn zoon is geen snoeperd dus hier ook zeer weinig snoep koek en snoep in huis, hij heeft liever komkommer, stukje kaas, worst en zakje chips en fruit. Wat hij wel lekker vind is cupcakjes, die maken we dan ook 1x per week samen en dan krijgt hij 1x per dag 1 cakje, dit is ook de enigste koeksoort die hij lekker vind haha.
     
  9. Melanina

    Melanina VIP lid

    20 mei 2008
    9.070
    0
    0
    Pedagogisch medewerkster
    Spijkenisse: Eindelijk na 13 rondes zwanger !!!!
    ieder zijn opvoeding
    hier verschilt het echt per dag
    de ene dag snoept ze veel en op andere dagen helemaal niet.
    Zolang ze goed eet ben ik echt niet moeilijk alleen beperk ik dan het zoetigheid op brood.

    Op verjaardagen mag ze eten wat ze wilt hoeveel ze wilt .
    Ik doe dan echt niet moeilijk.

    Mijn meisje is bijna 2 en eet smorgesn 2 broodjes smiddags 2 broodjes fruit tussen door en dan savonds ook nog een flinke bord avondeten.
    Dus dan doe ik echt niet moeilijk over 1 snoepje meer of minder
    Merk ik dat ze dik gaat worden of dat het eten minder word dan word daar gelijk meer mate ingebracht.
    Maar zolang ze nu nog te licht word bevonden doe ik daar echt niet moeilijk over.

    Ik leer haar liever nu met mate snoepen dan verbieden en dat als ze ouder is ze losgaat.

    Ik heb dus ook zon zak met van die soort winegum achtige dingen van de action daar zitten grote dingen en kleinere dingen in heeft ze veel gesnoept de dag ervoor krijgt ze een kleine maar heeft ze niks gehad de dag ervoor een grote.

    tja de een is streng met snoep de ander met bedtijd en de ander weer met vies worden.
     
  10. WesDaan

    WesDaan Fanatiek lid

    10 sep 2009
    2.358
    6
    38
    Hier heb ik een snoepkont. En moeten wij heelc onsequent zijn.
    Maar de ene dag heeft hij bv 2 snoepjes en de andere dag niet.
    Tis net hoe hij in zijn vel zit.

    Vaak in de loop van de ochtend ( alleen als hij goed ontbeten heeft anders niet) en na zijn middag slaap.
    Hier bestaat de snoeptrommel wel uit snoep maar daar pikt mama ook van mee;)

    Haribo snoepjes, schatkistjes, rozijntjes.
    Koek wordt hier niet veel gegeten. Hij heeft dan liever een broodkorst en daar zegt mama geen nee tegen ;)
     
  11. Saskia78

    Saskia78 Niet meer actief

    Nouja nu met Pasen liggen ze veel in de winkel... In de vorm van een platte paashaas..
    En nee die krijgt ze ook niet bij de koffie.. Maar bijv als er een vriendinnetje komt spelen krijgen ze die ipv een koekje.
    Of als ze heel de dag lekker gespeeld heeft.. Dan wisselen we het middagploegen in voor zo'n lolly.
    Ze is gek op lollies (dan ben je groot! En mama houdt er niet van als ze die eet ivm hard) en ook op chocola.. Dus hiermee is ze dan echt superblij.
    Dat mag ook wel af en toe.
     

Deel Deze Pagina