ongeveer een cm bij anderhalve cm zo......mag best wat grof hoor.. slinkt nog wel wat in de pan en hou er wel van dat het nog een beetje groen ziet op mn bord tis echt superlekker....
Ik ga het morgen proberen Eefje!! Hier een kleine wijziging in de etensplannen mijn Thaise buurvrouwtje kwam om 6 uur aan met een bordje Thais eten!!! Papayasalade met kleefrijst en gebakken kipstukjes. Het was erg pittig (ze had in de papayasalade "maar" 3 rode pepertjes gedaan!!!), maar ik heb zitten smullen!!!!!
6 grote preien 3 tot 4 zakjes aardappelpurree (lekkerste is AH-merk en hoeft enkel water bij) 1 zak geraspte kaas 1 groot pak gerookte spekblokjes (ES-merk) 4 tot 5 tenen knoflook (uitgeperst!) 2 uien knoflook tesamen met de spek en uien (zonder boter of olie) in wok bakken prei heel kort koken en daarna bij je wokmengsel gooien, even doorwokken zodat de smaak goed gepakt wordt. Waterkoker aanzetten en in een pan/schaal de benodigde hoeveelheid water bij de pakjes aardappelpuree doen en flink roeren. ovenschaal invetten: Klein laagje kaas Laag (helft van het totaal) aardappelpuree Klein laagje kaas Je gehele wokbreisel Klein laagje kaas De rest van je puree Klein laagje kaas In de oven op 200 graden voor 10 minuutjes. Eventueel kun je nog wat paneermeel op de bovenkant doen zodat het beter gratineerd maar dan moet je wel wat langer in de oven laten staan. Dit is hier thuis mijn eigen verzonnen breisel en het favoriete gerecht van het hele gezin!
Recept - Gevulde paprika met Marokkaanse couscous - Albert Heijn Deze is toch wel een favoriet hier. Persoonlijk ben ik gek op couscous. Het is zo'n veelzijdig product! Soms maak ik ook weleens een koude couscous salade met restjes kruiden en tomaten die op moeten, is trouwens gewoon met wat ik in huis heb en niet echt een recept. Toets anders een couscous is bij de AH recepten site, zoveel recepten!
Bedankt voor de tip! Ik zal eens even neuzen. Ik ben gek op koken maar vind het vervelend dat je bij sommige recepten van die vreemde dingen nodig bent waar je later niets mee kunt.
@Costly; Daarom is dat recept zo fijn. De amandelen kan je lekker opsnoepen, van de munt kan je thee trekken en de kwark is heerlijk als toetje met vers fruit. Zo blijft er niks over
Ik zou altijd kunnen beginnen met wat simpele foto's gemaakt op onze simpele digitale camera of Iphone
voor de mensen die een recept zoeken.. Gister ontdekt! Staan zeker dingen (zoetigheden) die ik wil gaan maken! Carolines blog
Haha, ik dacht dat je bedoelde dat je helemaal geen camera had. Met een gewone camera of Iphone kun je hele mooie foto's maken hoor. Leuk met Instagram!
Dat aanpassen om kosten te drukken komt me heeeeel bekend voor Maar het is ook leuk om van een recept iets van jezelf te maken Wij hebben gisteren voor het weekend boodschapjes gedaan. Was vrij veel geld kwijt, vond ik. Man wilde naar de Deka, lopend, ipv met de auto naar de AH. Maar voor 45 euro boodschappen voor 2 paasontbijtjes, bananen, wat frisdrank en onderstaand lijstje vind ik vrij veel. Al hebben we dan wel weer veel lekkere vleeswaren beleg Gisteren: omelet met zoete puntpaprika, ui en chorizo (hoefde alleen chorizo te kopen) Vandaag: pannenkoeken (hoefde ik alleen eieren, spek, kaas en melk voor te kopen) Morgen: eten bij mijn ouders Maandag: gourmetten met zijn tweetjes Ben bij de AH toch goedkoper uit en dan heb ik ook mijn koopzegeltjes erbij. Dus ik baaaaal dat we bij de Deka zijn geweest gister Heeft hier iemand trouwens ervaring met luiers van de AH? Melle heeft KV luiers en die bevallen prima, alleen 's nachts lekt ie vaak door. Heb Pampers geprobeerd, maar daar komen van die absorbtiemateriaalbolletjse los Die zitten dan op zijn huid geplakt. En wie kan mij vertellen of er ook dingen zijn die ik beter niet in kan vriezen voor mijn zoontje? Ik maak zijn fruit en groente zelf. Nou ja, ik koop het, stoom het en pureer het Kan ik alles invriezen? En voor Elena: vanaf welke leeftijd at jouw zoontje dingen als couscous, qinoa, bulgur? Fijn paasweekend allemaal!
Het is zeker leuk om een recept eigen te maken Damian at denk ik vanaf een maand of 6,5 deze dingen mee. Heb wel altijd goed gekeken hoe hij ergens op reageerde maar ik ben gezegend met een alles etend hongerlapje (en die gelukkig nergens allergisch voor is) Jij ook een fijn paasweekend!
Ik heb nog 4 bananen die wat aan de bruine kant zijn. Normaal gooi ik ze gelijk weg maar kan ik er misschien nog iets mee maken? Iemand tips?
Goeie vraag! Hier ook nog een paar 'vieze' bananen (gooi ze normaal ook weg) Wat wel lekker is met een banaan, in de oven. Heb ik volgens mij hier eens gelezen. Banaan door midden snijden, in de lengte, in folie leggen, honing erover en dichtvouwen. Even in de oven en mmm..
Nou, ik heb een blog Moet nog even uitvinden hoe alles werkt en natuurlijk mijn eerste bericht posten maar dat komt vast wel goed @Wendy; banananmuffins (paar pagina's terug recept gepost voor bananan-kokosmuffins), bananenbrood, avocado-banaan pudding (4 individuele porties), smoothie, zelf ijs van maken ???
Jammer, er staat overaal bakpoeder of baksoda bij en dat heb ik nou juist niet. Heb wel eieren, boter, tarwebloem, zout....maar geen bakpoeder .