Kinderopvang niet kunnen betalen

Discussie in 'Oppas en kinderopvang' gestart door Bakfiets, 2 apr 2012.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. Jiska

    Jiska Fanatiek lid

    6 mrt 2007
    1.477
    3
    38
    Overijssel
    Maar dan moet je geen opslag krijgen want je moet daadwerkelijk minder verdienen dan het jaar daarvoor. Ik hoorde van iemand die een dag ouderschapsverlof opnam maar ook opslag kreeg waardoor ze dus net iets meer salaris kreeg voor 4 dagen dan wat ze kreeg voor de 5 dagen. Dan gaat het hele verhaal niet door (maar in haar geval was het ook niet nodig meer natuurlijk :p).
     
  2. Novan

    Novan Actief lid

    16 aug 2010
    154
    0
    0
    leidinggevende kinderopvang
    Ik snap dat 700,- per maand wel als veel klinkt! Tot voor kort ging onze dochter 2,5 dagen per week naar een kdv. Nu zit ze bij een gastouder. Ik vind dat dat veel voordelen heeft: het is persoonlijker, flexibeler en goedkoper. Voor ons scheelt dat bijna 100,- per maand!
     
  3. Sweetlakecity

    Sweetlakecity Niet meer actief

    debby> gaat de ouderschapsverlof eruit?? damn en ik wilde het volgend jaar opnemen...
     
  4. babyproject

    babyproject Niet meer actief

    Het verlof niet. Alleen het belastingvoordeel... Dus afhankelijk van je secundaire arbeidsvoorwaarden is het vanaf 2013 een onbetaald verlof.
     
  5. Sweetlakecity

    Sweetlakecity Niet meer actief

    damn, das zonde zeg. Sorry ts bevuil je topic. Heb nog een vraag: Maar stel je werkt ergens nog geen jaar heb ik dan wel recht op ouderschapsverlof?
     
  6. WesDaan

    WesDaan Fanatiek lid

    10 sep 2009
    2.358
    6
    38
    Officieel mag je werkgever het dan weigeren.
     
  7. lydia31

    lydia31 Fanatiek lid

    7 okt 2006
    3.177
    0
    0
    je hebt pas recht op ouderschapsverlof als je 1 jaar in dienst bent.
    dan mag de werkegever het alleen weigeren als het het werk in beding brengt, verder mag de werkgever het niet weigeren
     
  8. Kweenie

    Kweenie Fanatiek lid

    12 aug 2006
    3.199
    1
    38
    Nog noooooit van gehoord! Thanks voor de tip!
     
  9. Hopmarjanneke

    Hopmarjanneke VIP lid

    10 jul 2008
    13.553
    528
    113
    Vrouw
    Docent Frans (in opleiding)
    Duitsland
    Mbt de vraag van TS over of het loont om minder te gaan werken... laat je werkgever/personeelszaken eens een pro forma berekening maken waarbij je bijv 4 dagen gaat werken of 3 dagen.
    Tevens zou het misschien een optie zijn om beide 4 dagen te gaan werken, dan zou je drie dagen opvang nodig hebben.

    Belastingtechnisch kan het voordeliger zijn, omdat je mogelijk in een lagere belastingschijf terecht komt, waardoor je dus minder belasting betaalt en derhalve netto meer over houdt... ondanks dat je minder uren werkt.

    Daarnaast een goed overzicht hebben van wat je maandelijkse kosten/uitgaven zijn en kijken waar op je evt al kunt gaan minderen/bezuinigen.
    Ook moet je er rekening mee houden dat bepaalde uitgaven sowieso dalen wanneer je minder werkt, bijv reiskosten/afschrijving maar ook worden er dingen duurder (verzekering, energie etc)
     
  10. yessie

    yessie Fanatiek lid

    27 nov 2009
    1.208
    12
    38
    It Fryske Lân
    Maar wanneer je het ouderschapsverlof bij je vorige werkgever ook al had, dan neem je het recht gewoon mee en mag het door je nieuwe werkgever niet geweigerd worden.

    @ ts, via www.loonwijzer.nl kun je met de bruto/nettocheck heel mooi berekenen wat minder werken voor je gaat betekenen. Via Toeslagen kun je dan vervolgens gaan kijken wat die wijziging betekent voor je toeslagen.
     
  11. Juul75

    Juul75 VIP lid

    8 apr 2010
    12.091
    7.843
    113
    @ts: wij werken allebei, zitten wel boven jullie gezamenlijke inkomen en hebben 2 kinderen. Voor 3 dagen in de week betalen we netto 700 euro bij een gastouder. Het leeuwendeel daarvan zijn kosten voor de oudste, het tweede kind is altijd goedkoper. Misschien is het een optie om eens te kijekn om allebei 4 dagen te gaan werken? Dat doen wij ook, zo heb je maar 3 dagen opvang nodig, en het is makkelijker om later van 4 dagen weer naar full-time te gaan dan van 3 dagen. Met 3 dagen werken doe je m.i. namelijk wel een achterstand/ trendbreuk in je wrkervaring en carriere op, je gaat ten opzichte van mensen die full-time werken in slarisverhogingen erop achteruit, en het is moeilijker om weer full-time aan de slag te gaan. Dus voor die paar jaar dat je opvang nodig hebt voor je kinderen is het carrieretechnisch en financieel voordeliger om allebei minder te gaan werken.

    Dat is: als jij straks weer full-time wilt gaan werken of je werk/carriere belangrijk vindt, anders gaat dat natuurlijk niet op.
     
  12. MamaVanSimone

    MamaVanSimone Fanatiek lid

    19 okt 2010
    3.250
    2
    36
    provincie Utrecht
    Petje af dat je nu al nadenkt over de kosten, wij hebben ook 2x modaal en ik heb daar nooit over nagedacht of we alles wel konden betalen. Mensen met minder kunnen het ook denk ik dan, dus ik moet gewoon niet zeuren over dat ik te weinig geld heb want dat is niet zo.

    1100 euro voor kinderopvang sta ik van te stuiteren. Maar wij hebben dan ook een fijne deal gesloten met familie die gastouder zijn en betalen voor 3 dagen 450 euro in de maand, daarvan krijgen we 160 terug.
     
  13. zonnestraaltje1981

    zonnestraaltje1981 Actief lid

    28 apr 2009
    431
    0
    0
    Groepsleidster intensieve behandelgroep
    Overijssel
    Kan me niet voorstellen dat als je 2x een modaal inkomen hebt je twijfelt of je de kosten van een kindje wel kunt betalen? Wij verdienen nog minder dan de helft van wat jullie verdienen en komen makkelijk rond elke maand....?
     
  14. Noekie84

    Noekie84 Lid

    17 feb 2012
    21
    0
    0
    Eigenaar Gastouderbureau (www.Gastouderbureau-Okid
    Heemskerk
    Als je minder verdient krijg je ook een hoop meer terug en niet alleen kinderopvangtoeslag, maar ook allerlei andere toeslagen. En mensen met een hoger inkomen hebben misschien een groter huis, waardoor de hypotheek dus ook duurder is en alles bij elkaar kan dat een hele hoop uitmaken in de maand. Dat kun je dus niet zo makkelijk met elkaar vergelijken.

    Je moet dan naast elkaar zetten wat er na alle vaste lasten overblijft in de maand, dan kun je vergelijken.
     
  15. Corry1985

    Corry1985 Actief lid

    12 okt 2008
    383
    0
    0
    Noord Holland
    dat zeg je wel maar vaak neem je ook een hypotheek op je maandinkomen en die is soms zo hoog, hoe meer je verdient hoe meer je uitgeef, dure auto's etc. wellicht kun je inderdaad wel besparen.
    Ik vind het echte en mega salaris die 76000 euro wauw zeg! ik heb het verkeerd gedaan, maar had het ook niet beter kunnen doen en ben er wel heel tevreden over.
     
  16. Krekeltje

    Krekeltje Niet meer actief

    Een verzamelinkomen van 76.000 euro. Dat is ruim 6300 per maand. Als ik dat zou verdienen zou ik 1000,- per maand kdv nog makkelijk kunnen betalen....
    Dan hou je namelijk nog steeds 5300 euro over per maand voor vaste lasten en boodschappen ed.
    Daar zouden wij 2,5 tot 3 maanden van kunnen leven.
     
  17. Juul75

    Juul75 VIP lid

    8 apr 2010
    12.091
    7.843
    113
    Ik neem aan dat TS hier het bruto inkomen mee bedoelt. Dan hou je per maand zo'n 3200 euro over denk ik.
     
  18. zonnestraaltje1981

    zonnestraaltje1981 Actief lid

    28 apr 2009
    431
    0
    0
    Groepsleidster intensieve behandelgroep
    Overijssel
    zo'n 3200 euro per maand vind ik ook erg veel! Kan me ook daarmee niet voorstellen dat je niet ruim kunt rondkomen. En dan denk ik ook wat vind je belangrijker? Wil je een groot huis, dure vakanties en dure auto of vind je dan een kindje belangrijker?
     
  19. Kweenie

    Kweenie Fanatiek lid

    12 aug 2006
    3.199
    1
    38
    Zo makkelijk kun je niet oordelen. Het hangt er bijvoorbeeld ook vanaf waar je woont. Wij hebben een hyp van 263000 en wonen in een rijtjeswoning. Hier kun je elders een vrijstaande woning voor krijgen (maar geen of weinig werk). Je vaste lasten zijn niet altijd naar beneden te schroeven. TS woont misschien ook gewoon in een rijtjeswoning, heeft n auto nodig voor t werk en gaat normaal op vakantie. Maar krijgt geen subsidies, zorgtoeslag etc.

    Xxx Kweenie
     
  20. jannn

    jannn VIP lid

    13 jul 2008
    5.942
    89
    48
    Pfff ik kdv zo duur?? Dan zou ik gewoon lekker minder gaan werken en dan 1 dag in de week oma op laten passen ( als ze dat wil )

    Ik werk maar 12 uur in de week. Verdien 1000 euro en oma kost niks.

    Ik zou nooit gaan werken als ik zoveel geld naar het kdv moet brengen.
     

Deel Deze Pagina