Kraamweek 4de kindje

Discussie in 'Kraamtijd' gestart door bengaaltje, 20 apr 2012.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. bengaaltje

    bengaaltje Actief lid

    19 apr 2012
    214
    1
    0
    NULL
    NULL
    Ben er ondertussen over aan het nadenken hoe we de kraamweek willen gaan aanpakken met de 4de, kom alleen nog geen steek verder :(
    De andere kids zijn 7 ( met PDD-NOS ) 4 ( vermoedelijk ADHD ) en 1,5.
    Tips zijn van harte welkom.
     
  2. Lief of Stoer

    Lief of Stoer VIP lid

    25 apr 2011
    6.036
    2.900
    113
    't Gezellige Brabant
    Bedoel je met de andere 3 kinderen of de visite of iets anders?
     
  3. bengaaltje

    bengaaltje Actief lid

    19 apr 2012
    214
    1
    0
    NULL
    NULL
    Beide :D
     
  4. Lief of Stoer

    Lief of Stoer VIP lid

    25 apr 2011
    6.036
    2.900
    113
    't Gezellige Brabant
    Mijn eerste moet nog geboren worden, dus ik kan je niet uit ervaring tips geven. Maar het lijkt mij misschien handig dat er voor je andere 3 kinderen iemand aanwezig is die hen kan helpen. Aankleden, naar school brengen, met ze spelen enz. Ik denk dat de kraamhulp het daar misschien een beetje te druk voor zal hebben. Het is voor je overige kids fijn als zij ook aandacht krijgen en voor jou fijn als je je daar geen zorgen om hoeft te maken en je dus kan concentreren op je baby en je eigen herstel.

    Voor je visite, geen idee! Ik zie er zelf nl. als een berg tegenop. Ik denk dat je uit eigen ervaring beter weet wat je zal willen.
     
  5. soefdeboef

    soefdeboef Fanatiek lid

    5 aug 2011
    2.049
    0
    0
    Misschien is een kraamfeest een idee?!
    Dan kun je zelf kijken of je de andere kinderen daarbij wilt hebben en dan heb je "maar" 1 middag gedoe.
    Helemaal voor de oudste twee lijkt me rust in de kraamweek om te wennen aan de nieuwe situatie belangrijk.

    Succes ;)!
     
  6. mamav4

    mamav4 Niet meer actief

    Ik heb op het kaartje laten zetten dat ik alleen bezoek wilde in de morgenuren en 's avonds na 8 uur.
    Als de kinderen 's middags uit school kwamen had ik dan alle tijd en hoefden ze zich niet aan te passen aan de visite (stil zijn, rustig doen, niet op de slaapkamer komen enz)
    's Avonds lagen ze al lekker te slapen als het bezoek kwam.
    Ik ga het deze keer (bij de 5de) weer precies hetzelfde doen!
     
  7. fafje

    fafje Niet meer actief

    ik zou ook een kraamfeestje doen!
     
  8. Caruli

    Caruli VIP lid

    15 nov 2007
    31.699
    92
    48
    Zorgverlener
    Noord - Brabant
    Ik vind de tip van een kraamfeest heel goed. Dan heb je het gelijk allemaal gehad ;)
     
  9. Laetitia

    Laetitia Niet meer actief

    Hier ben ik daar ook over aan het nadenken. Maar dan vooral omdat de andere kids nog errug jong zijn. Maar mijn moeder komt sowieso logeren rond de bevalling om de kids te kunnen opvangen als de baby zich aandient (ik beval in het ziekenhuis). En zij heeft al aangeboden om in de kraamweek hier te zijn zodat ze een beetje op de kids kan letten. Zodoende heeft manlief een week de tijd om zijn werk over te dragen (dit kan hij wel gelukkig vanuit zijn thuiswerkplek doen) zodat hij daarna 2 weken vrij heeft om van zijn gezinnetje te genieten ;).

    Verder laten wij de kleine dopen (in besloten kring) als hij een maand is (ongeveer) en doen we aansluitend (diezelfde middag) een babyborrel houden waar iedereen voor uitgenodigd is. Dit zetten wij ook duidelijk op de kaart. Dat (schoon)ouders, oma en broers/zussen langskomen heb ik geen problemen mee maar de rest willen we echt weren tot op het feest. Anders wordt het voor ons veel te druk.

    Heb verder ook helemaal geen behoefte om weken/maanden lang bezoek aan huis te krijgen en iedere keer te vertellen over de bevalling enzo want hier kwamen ze ook na 5 of 6 maanden op kraamvisite en dat vond ik dan zo vermoeiend... (maar daar had ik bij de eerste ook al niet zo'n behoefte aan ;))
     
  10. makey

    makey Fanatiek lid

    16 feb 2006
    1.999
    0
    0
    IK denk dat als ik t nog een keer mag meemaken dat ik dan voor een kraam feest kies,(al kwamen mijn visites niet onaangekondigd of op rare tijden )maar met al 3 kids lijkt t me toch steeds weer een drukte op toch al een drukke tijd
     
  11. Greyhound

    Greyhound Actief lid

    27 feb 2012
    405
    0
    0
    NULL
    NULL
    Voor je twee oudste kinderen lijkt mij een kraamfeest ook duidelijk. Op die en die dag dan komt iedereen voor de nieuwe baby. Als de baby geboren is kun je zoveel mogelijk de gewone routine volgen en is het niet elke keer als ze uit school komen weer wennen aan andere visite.
    Ik weet niet of je kraamhulp hebt/wilt/krijgt, maar dat is misschien al genoeg aanpassen voor hun.
    Ik denk dat de impact van het nieuwe kindje voor hun al groot is, dus ik zou voor een kraamfeest gaan omwille van de duidelijkheid en structuur. Je zou evt kunnen vertellen dat opa en oma in het begin wel wat vaker op visite zullen komen en andere dichtbijstaande mensen.

    Je zou dan een grote duidelijke kalender op een zichtbare plaats kunnen ophangen, zodat ze vantevoren weten wie er nog meer zijn als zij uit school komen. Bezoek kan dan niet zomaar aanwaaien, maar dat zou ik persoonlijk in mijn kraamweek ook niet willen.
     

Deel Deze Pagina