Manon wat fijn dat alles goed is! Tina, sterkte met de laatste loodjes Hier gaat alles ook prima, voel me super!
Hallo Dames, Ik schrijf hier ook mee op deze topic, ik heb 17 april een bbz gehad met 5,6 weken. Mijn linker eileider is verwijderd, er zaten verklevingen op. Mijn grootste angst is om weer een bbz te moete meemaken dat wil ik dus echt niet meer, ik ben nu nog herstellende maar toch durf ik niet meer zo snel zwanger te worden terwijl dat ik juist wel heeeeeel graag zwanger wil zijn! hoe zijn jullie over deze angst gekomen?? Toen ik 1 dag overtijd was heb ik iedere dag een echo gehad in het zh en pas de 17e zagen ze wat buiten me baarmoeder dus een echo hebben als je gelijk overtijd ben geeft mijn geen geruststelling en de hcg bepaling ook niet want mijn hcg bleef stijgen net zoals je een goeie zwangerschap heb dus zoveel vertrouwen heb ik eigenlijk niet meer? groetjes
Mounia, eerst en vooral...wat jammer dat je zwangerschap in een BBZ eindigde. Neem vooral je tijd om dit te verwerken. Het herstel, zowel lichamelijk als psychisch, is bij iedereen anders. Wees vooral niet bang om er over te praten. Je kan hier altijd terecht. Wij weten wat je meemaakt. Sterkte met de verwerking. Wat betreft je angst voor een nieuwe BBZ... ik had deze in het begin ook wel een beetje. Na een tijdje ging het eigenlijk vanzelf over. De drang en wens naar een kleintje werd zo groot dat ik eigenlijk over de angst heen kwam. Op het moment van een positieve test kwam deze angst gedeeltelijk terug. Wat als???? Vandaar dat ik ook heel snel contact heb opgenomen met het ziekenhuis voor een echo. Daarop konden ze vrij snel constateren dat het kindje ook echt in mn baarmoeder zat. Het gaf geen garantie op een goede zwangerschap, maar het vruchtzakje zat wel op de juiste plaats. Een paar weken later zagen we het hartje kloppen, en morgen ben ik precies 39 weken zwanger. Ik denk dat je jezelf nu even de tijd moet geven om dit verlies te verwerken en te herstellen. De kans op een nieuwe BBZ bestaat altijd, maar is niet (hoe zeg je dat...) noodzakelijk. Hoe zag je rechtereileider eruit? Waren daar ook verklevingen? In dit topic heeft Kweenie 2 BBZ's kort na elkaar gehad, maar zij had wel een besparende operatie gehad. (Ze zal zelf haar verhaal wel doen.) Maar het goede nieuws is dat ook zij nu 'goed' zwanger is. Probeer positief te blijven denken. En spreek je angst uit bij de gyn. Ik neem aan dat je over een tijdje een vervolgafspraak hebt in het zh? Neem nu in ieder geval je tijd en je rust. Rest van de meiden: Hier alles goed hoor! Morgen tikken we de 39 weken aan Heb sinds vandaag druppels vocht/slijmverlies. Contact gehad met het ziekenhuis, maar zolang ik geen andere klachten heb mag ik nog thuis blijven. Heb zowiezo morgenvroeg een controle. En dan zien we wel weer verder. Als het zover is, horen jullie het wel
Hoi tina85, bedankt voor t reageren op mijn verhaal. ik heb volgende week mijn controle in het zh,daar ga ik het een en ander zeker vragen want je bent bijna een nummer voor ze dat ze het te druk hebben of meerdere keren uit het gesprek lopen ivm het een en ander. Maar mijn rechtereileider,baarmoeder en 2 eierstokken zagen er gelukkig goed uit, alleen heb je weer de angst als daar maar niks mee gebeurt. ik wens jou alvast een goeie bevalling want zo te lezen zal het niet lang meer duren!
Mounia: Een tip voor je controle: schrijf nu je vragen op en neem deze mee. Ik weet uit ervaring dat ik op het moment van de afspraak een heleboel vragen weer vergeten was. En claim je tijd in het ziekenhuis! Niet weggaan als je nog vragen hebt. Ik moet zeggen dat ik in het ziekenhuis heel goed opgevangen ben. Zowel voor, tijdens als na de operatie en bij mijn huidige zwangerschap. Tussendoor werd ook nog 'even' PCOS vastgesteld, waardoor ik onze kansen wel heel klein zag worden. Maar ook toen hebben ze ons goed begeleid. Dus ik mag absoluut niet klagen! Als ze je nu al hebben laten weten dat de rest er vanbinnen nog goed uitziet, zou ik proberen om me verder niet teveel zorgen te maken. Waarschijnlijk heb je net als ons gewoon 'pech' gehad. Het klinkt klote en hard, maar ik hoop dat het voor jouw daar wel op neerkomt. De kans op herhaling is klein als ze verder niks geks gezien hebben en je geen besparende operatie hebt gehad. En de angst die je nu voelt...dat is een heel normale en logische reactie! Hebben we hier allemaal gehad. En ik denk dat er geen enkel zinnetje is waarmee we die angst kunnen weghalen. En ik denk dat dat ook niet hoeft. Je mag best angstig, verdrietig, boos,... zijn. Dat hoort bij de verwerking van deze gebeurtenis. Wat je hebt meegemaakt is niet niks! Ik kan me sommige reacties van mensen nog wel herinneren. Die waren zo bot en pijnlijk...Op die momenten was ik nog maar maar 1cm groot, of kon ik helemaal uit mn stekker gaan. Maar die dingen worden gezegd uit onwetendheid. Als je het zelf niet hebt meegemaakt weet je niet wat zo iemand doormaakt. En zelfs nu, 15 maanden na mijn eigen BBZ, kan ik sommige mensen nog 'aanvliegen' voor de uitspraken die ze bij mij gedaan hebben in die tijd. Iedereen verwerkt het op zijn eigen manier. Voor mij hielp het om mijn BBZ ook echt als een kindje te zien. Het enige 'bewijs' wat ik heb zijn enkele positieve testen en 3 littekens... maar het hoort bij mij. En verder heb ik heel veel steun gehad van de dames hier op het forum. Zijn echt allemaal schatten! Nogmaals, wees niet bang om je hart hier te luchten of vragen te stellen. Er is eventueel nog een ander topic 'zwanger worden na een BBZ' Dat is ook 'opgericht' door ons. Daar zijn we eigenlijk allemaal begonnen. Ik weet niet of het heel actief is op het moment (je mag hier ook altijd meeschrijven hoor! Begrijp me niet verkeerd ) Maar in dat topic zitten de meiden die recent een BBZ hebben meegemaakt of die zwanger proberen te worden na hun BBZ. Je ziet maar Je mag hier ook gewoon lekker meekletsen hoor!
Ow, ik zie net dat het 'zwanger worden na een BBZ'-topic gesloten is... Waarschijnlijk te weinig animo omdat een groot deel van de meiden naar dit topic verschoven is. Mounia: klets hier maar lekker mee hoor! :-D
Hallo Mounia (en de rest natuurlijk), Allereerst veel sterkte met dit verlies. Een miskraam is niet mis, zeker een BBZ niet. Gun jezelf de tijd om goed te herstellen, zowelijk lichamelijk als psygisch. Mijn 1e BBZ ontdekten we in januari 2011. Bij bijna 6 weken ging het mis, miskraam. Maar ik bleef bloeden dus uiteindelijk door verwezen naar het ziekenhuis waar uiteindelijk bleek dat ik een BBZ had. Ik deed mee aan een onderzoek en werd uitgeloot voor n n besparende operatie. Paar week later kregen we al weer groen licht en werd ik prompt gelijk weer zwanger! Dit maal haalde ik de 6 weken weer niet. Ik begon weer te bloeden. Weer een BBZ op exact dezelfde plaats. Begin april 2011 kon ik weer onder het mes. Dit keer werd mijn eileider verwijderd. Daarna een rustpauze ingelast en vervolgens ben ik in de 8e ronde weer zwanger geraakt. 8 hele, lange maanden, waarbij ik zelfs n poosje afstand heb genomen van de meiden hier. De 1 na de ander raakte zwanger en dat voelde heel dubbel. En toen.....Zwanger!! En ja, ook nu was ik bang. Maar ergens 'voel' je het ook wel of het goed zit of niet. De kans op herhaling is aanwezig maar klein. De kans op een goede zwangerschap is vele malen groter. Mijn advies? Wacht even 1, 2 rondes (zodat je weet dat de pijntjes die je voelt normaal zijn) en ga er dan weer voor. Alle meiden van deze groep zijn weer zwanger. Behalve Iris en Minnie, maar die volgen dit jaar ook nog wel denk ik. Theoretisch gezien zijn je kansen erg goed meis, het kan alleen even wat langer duren. Liefs, Kweenie
Mouniar en themar. Wat vervelend dat jullie je moeten aansluiten bij dit forum. Het is idd een behoorlijke klap een bbz. Doe vooral rustig aan en geef jezelf de tijd!! Psychische is het allemaal best heftig, veel mensen zeggen ook dat het een reden heeft gehad, en ja met een miskraam is dat eigenlijk ook wel zo, maar een bbz is een fout in je lichaam en heeft niks met de baby te maken. Dit gaf mij wel een gevoel van falen waar ik best wel even last van heb gehad. Wij hebben 1 ronde gewacht en eerlijk, die heb je minimaal nodig. Ik ben zelf behoorlijk ' extreem' bezig gegaan met het weer zwanger worden om het falen weer goed te kunnen maken. Ik ben dolgelukkig met deze zwangerschap, maar in het begin heb er psychische wel veel moeite mee gehad, heb lange tijd behoorlijk in angst geleefd, het begint nu de laatste 5 weken steeds beter te gaan!!! Dus het allerbelangrijkste, neem de tijd!!
Mouniar, je hebt al veel bemoedigende woorden gekregen. Veel kan ik er niet aan toe voegen. Neem je tijd en voel je hier welkom om mee te praten. Tina: spannend zeg. Hoe voel je je verder?
dag dames, Ik heb idd veel moedige woorden hier gekregen dat doet me wel goed, ik ken ook haastniet meer wachten om zwanger te worden maar daar is het nog veelste vroeg voor, ik las net in een blad dat er een vrouw ook een bbz heeft meegemaakt en het vruchtje in een glazen buisje heeft mee gekregen, aan de ene kant leek me dit ook fijn want dan kan je het alsnog zien maar aan de andere kant is het ook niet gezond om er te lang mee geconfronteerd te worden,dit wilde ik ff zeggen want tegen me man kan ik dit niet zeggen die zou dit heel raar vinden. Maar ik ben benieuwd wat ze bij de controle zeggen wanneer we groenlicht krijgen, erg spannend allemaal! De kans op weer een bbz is zeker groter als ze een besparende operatie hebben gedaan? xxx mounia
Mounia; ik heb ook een besparende ok gehad en zie nu mijn banner. De kans is niet altijd groter hoor!! Dat had ik nog niet gehoord het vruchtje meekrijgen in een buisje. Heb soms wel gedacht dat ik t graag had willen zien, zodat ik er ook afscheid van had kunnen nemen,nu was het gewoon in 1X weg. Maar in een buisje meenemen zou ik persoonlijk niet prettig vinden. Wanneer ga je op controle? Wij kregen groen licht toen al het hcg uit het bloed was verdwenen. Daarna heb ik nog een cyclus gewacht.
Tina; zie op een ander forum dat je bent begonnen met bevallen vandaag!!! Heel veel succes!!! Hopen dat het allemaal goed verloopt!!!
hoi manon88, ik heb geen besparende ok gehad maar 1 eileider verwijderd. Maar dat dacht ik dat de kans dan groter zou zijn. ik moet de 9e op controle.jij gefeliciteerd met je zwangerschap uiteraard. En tina succes
Tina is bevallen van n meisje las ik. Yoya Faith (weet even niet of ik t goed schrijf). Tina: Gefeliciteerd meid! Je verhaal lezen we later vast nog wel.