Dat potje raakt niet leeg van 400 euro! Gelukkig niet... Het is zelfs zo dat wij die 40 euro per maand makkelijk kunnen bezuinigen door minder luxe boodschappen te doen (terwijl we dat echt al niet super de luxe deden).
Het word voor mij onbetaalbaar. Ik ben nu 18 jaar. Chronisch schildklier-patiënt(moet nu nog elke maand bloedprikken). Daarnaast veel rugklachten (waarschijnlijk ook chronisch), dus pijnmedicatie en fysiotherapie (heb ik wel aanvullend voor hoor).. Maar ik vermoed dat de basisverzekeringen allemaal ook nog wel omhoog gaan, en daarnaast ws de aanvullende ook nog wel. En dan die eigen bijdrage.. En ik heb nog geen potje op kunnen bouwen... En ook nog voor elk recept geld moeten betalen (als dat door gaat, stond in mislukte plan) word het maandelijks echt superduur voor mij.. Ik weet niet hoe ik dat moet gaan redden! Pffffffffff
juist, jullie kunnen dat makkelijk ja......precies dus wat er al gezegd werd iemand met een uitkering die leeft als een minima, die kan niet "ff" makkelijker 40 euro bezuinigen..... het is dus een duidelijk voorbeeld dat iemand met poen dus makkelijker reageert en je kan wel zeggen dat dat potje niet leeg raakt van 400 euro....mij benieuwen als jullie beide op straat worden gezet bij de baas (wie er dan ook werkt) en flink wat tegenslagen hebben......
Ik ga dan alleen nog maar naar de dokter oid als het ondraaglijk word. We hebben veel geluk dat we zo goed als gezond zijn *afkloppen*. Maar nu weet ik wel dat ons belastinggeld en vakantiegeld in het spaarpotje verdwijnt.
Ik vind het bedrag ook hoog, en baal er ook wel van eerlijk gezegd want we zitten er in februari waarschijnlijk ook wel aan. Maar vind wel dat je het mooi verwoord hebt, kan me wel vinden in je mening.
Ik ga mijn financiële situatie niet uit de doeken doen maar als je goed hebt gelezen, heb je kunnen lezen dat wij het niet breed hebben. Ik heb juist zelf aan de lijve ervaren dat je wél 10 euro per week/ 40 per maand kunt bezuinigen als je al weinig hebt. Ik draai het liever om: wat heb ik nog wel en geniet ik van de dingen die ik wel heb? Het is allemaal zo relatief... In Afrika is men, over het algemeen, druk in de weer om voldoende voedsel te krijgen. Dat is een heel ander perspectief! Misschien dat ik daarom ook de behoefte voel om juist in dit topic een tegengeluid te laten horen.
Ja jullie wel ja... wij doen al voor 40-50 euro per week boodschappen en dat is veelal eigen merk en discount merk...bijna geen A-merk. Brood al bij de supermarkt ipv de bakker. Straks gaan we al iets zuiniger aan doen omdat de luiers en weer bij komen (en misschien voeding als het zelf weer niet lukt) En dan nog 10 euro per week bezuinigen..ja joh ga van 30 euro p.w eten met zn allen. Zal niet zeggen dat het niet kan...het kan absoluut. Maar ik wil ook wel graag wat gezonders op mn boterham dan chocopasta of gezonder vlees dan vette worst elke dag. Want wees reeel, hoe goedkoper de boodschapper, hoe minder gezond. En hoe eerder we bij de dokter zitten weer.
Nou ik ben mijn eigen risico in 1 maand kwijt. Mijn man "gelukkig" niet. Als dat wel gebeurd dan kan ik dat nog net aan betalen. Maar als ze dat jaar daar op het eigen risico verhogen naar 750 euro dan kan dat niet meer en moet ik mijn behandelingen stop gaan zetten met alle gevolgen van dien.
je hoeft je financiële situatie niet uit de voeten te doen,maar dat je wel kan sparen is een duidelijk beeld dat je geen minima bent die van elk dubbeltje om moet draaien,moet leven,duidelijke zaak toch? je beseft je ook dat als die minima die dat dubbeltje draait,straks die 400 moet hoesten, ook net als in afrika elke dag dan druk bezig is om voedsel te "zoeken" oftewel kunnen krijgen? sneu toch? zou niet moeten vind ik....
Gelukkig gaat het geld lang niet allemaal op aan je boodschappen maar zijn er nog meer zaken waar je op kunt bezuinigen. Ooit met een online huishoudboekje gewerkt? Ik heb er veel aan gehad! Mijn ervaring? Wij aten ongezonder toen we financieel ruimer zaten! Maar dat terzijde want het is wat off-topic .
En wat als je dus nergens meer op kán bezuinigen? Want op alles is al bezuinigd? Dan heb je dus een probleem.
Mensen met bijv 2 bijstandsuitkeringen gaan dit zeker voelen als je allebei chronisch ziek bent Maar ik las op RTL nieuws dat er voor de minima een oplossing komt die nog moet worden ingevuld, maar die gaan gecompenseerd worden
nee per jaar extra op de maandelijkse kosten en die verschillen ligt aan wat voor verzekering je hebt
Gelukkig niet We betalen nu ongeveer 120 per maand per persoon (iedereen in NL) En daarbovenop betaal je 400 per persoon per jaar aan eigen risico die je opmaakt als je gebruik maakt van bijv het ziekenhuis zoals de internist, gipskamer, chirurg, orthopeed, bloedprikken etc
@ Jiska, ik vindje reactie nergens op slaan om heel eerlijk te zijn. Jij hebt het maar over je kunt gerust dat bedrag per maand missen, nou dat zal zeker niet voor iedereen gelden hoor. Ik heb ook jarenpremie betaald ennooit wat gebruikt ennu is het nodig ben kmen erzoveel extra kosten bij dathet gewoon bijna onbetaalbaar wordt, enhet is niet alleen het eigen risico dat hoger wordt, daarnaast krijg je geen compensatie meer, dat is ook tussen de 350-550 per jaar, compensatie eigen risico vervalt ook 80 euro per jaar, de eigen bijdrag voor voorzieningen gaat omhoog, lees voor mijn scootmobiel betaal ik bijna 100 euro per 4 weken, zorgverzekering wordt duurder, dingen die nodig zijnvoor mijn ziekte zijn uit de basisverzekering gegooid omdat reuma niet levensbedreigend is endus niet behandeld hoeft volgens de overheid,dus verplicht hogere aanvulling, al met al dus 400+350+80+100+50= is voor mij volgend jaar980 euro minder te besteden en dat op een wia van 855 per maand, ben ik benieuwd hoe de overheid verwacht hoe mensen dat nog op kunnen brengen,dat gata knap lastigworden. En dat heeft niks te maken met niet verstandig leven maar met vette pech dat jeziek wordt, volledig afgekeurd enjeorige werkgever een foutje met jeloon maakte waardoor je uitkering veel lager is als wat het hoort te zijn. Enzo zullen er veel meermensen in zo'n situatie zitten. Nee ik vind dusniet dat het mag zijn van jammer danjij bent ziek dus moet maar meerbetalen,want daar door komen veel mensen in de prolemen. Ik heb net eenmail gestuurd naar Denhaag,eens zien of ze er wat mee gaan doen want ik vind dit soort acties nie normaal.
Klinkt nogal zweverig wat jij allemaal neerzet, fijn dat het voor jullie allemaal goed werkt maar ik krijg het gevoel dat je denkt dat het zo voor iedereen wel zal werken. Er zijn genoeg mensen in nederland die ook op de armoedegrens leven en dit zijn de mensen die het eerst geraakt worden met zulke beslissingen van hoge pieten van bovenaf die het zelf niet voelen in hun portemonnee.