mja hier werd het uiteindelijk half 6.. en toen nog vroeger.. toen waren we er klaar mee en heeft ze een klok gekregen ze kan niet echt heel goed klokkijken verder.. maar half 8 zit er heel goed in 's ochtends mag je er voor half 8 niet uit. 's avonds hoor je er voor half 8 in te liggen
Haakje erop zou ik noooooit doen! Stel er gebeurd wat sta je eerst nog te kloten met dt haakje En dat zouden zonaar eens heleeeee belangrijke seconden kunnen zijn
@sam: plus dat in geval van vuur.. dat haakje ook nog eens loeiheet word.. dus dan kost het wel meer dan seconden als je pech hebt vind ik onze deurkruk-oplossing prettiger maarja.. dan moet je kind er dus niet bij kunnen er zijn vast ook wel oplossingen die wel veilig zijn EN werken.
Deurklink omhoog inderdaad, ik zou ook niet voor een tv op de slaapkamer zijn, daar ben ik zelf ook op tegen, voelt gewoon verkeerd. Mijn dochter is ook 3 en ze heeft speelgoed op haar kamer waar ze niks mee doet, ze rent meteen naar onze slaapkamer maar ze is vaak pas na 7 uur wakker dus ik ga er altijd uit met haar. Mooi niet dat ik die alleen beneden liet zitten . Ze heeft een tijdje gehad dat ze voor 6 uur wakker was en uit bed kwam, toen hebben we echt weken elke ochtend haar teruggelegd en gezegd dat het te vroeg was en wij nog even wilden slapen. Uiteindelijk heeft dat gewerkt en blijft ze nu tot 7 uur liggen.
mja bij ons begon het swinters.. dus gezegd dat ze in bed moest blijven zolang het donker was toen werd het zomer.... dus vandaar dat ze nu deels kan klokkijken daar was ze wel oud genoeg voor vonden wij... (en leren wat half 8 is.. dat is natuurlijk niet onmogelijk)
onze zoon is ook bijna 3,5 maar no way dat hij alleen naar beneden gaat, daarbij heb ik geen idee wanneer onze dochter opeens zelf de deur van haar kamer open gaat doen... en als zoonlief zelf naar beneden gaat betekend dat wij het traphekje dus niet dicht kunnen doen in de avond en stel nou dat onze dochter zichzelf opeens bedenkt de deur maar open te gaan doen... en die donderd dan naar beneden heen,
Zoon is nu 4, en altijd al een vroege vogel geweest. Meestal is hij rond half zeven wakker. Van ons mag hij altijd zelf z'n kamer uit komen - zal wel moeten, als hij naar de wc moet. Dus haakje op de deur zou ik nooit doen. Vind het een raar idee om m'n kind op te sluiten (ook al slaapt jongste nog in een ledikant waar ze zonder hulp niet uitkomt). Meestal komt hij naar onze kamer als hij al wakker is. Soms komt hij erbij liggen, heel soms kijkt hij bij ons in bed tv. En soms zeggen we hem dat hij in z'n eigen kamer of in de woonkamer mag gaan spelen, eventueel met muziek aan. TV op zijn kamer wil ik voorlopig écht nog niet; ik wil er zicht op hebben wat en wanneer hij kijkt, en vooral wil ik er de controle over hebben. Meestal staan we zelf ook gewoon vroeg op. Als je daar te moe van wordt, gewoon zelf ook vroeg naar bed. Best lekker hoor. Zoonlief gaat ook vrij vroeg naar bed, zo rond 19 uur. Als we hem later naar bed brengen wordt hij nog steeds rond 6.30 wakker en is dan inderdaad snel moe. Dan liever zijn bioritme volgen en vroeg naar bed, vroeg op. Wij hebben trouwens al een poosje geen traphekjes meer. Beide kinderen zijn handig genoeg op de trap (altijd achteruit naar beneden), en zoon moet een trap af om naar de wc te kunnen. Tot nu toe kan dochter niet zelf uit bed, maar binnenkort krijgt ze een groot bed en zal ze dus ook zelf naar beneden kunnen komen. Ik heb er vertrouwen in dat het goed zal gaan. TS: wat is precies je bezwaar tegen 's morgens alleen tv kijken? Zet hij verkeerde zenders op, of wil je gewoon uberhaupt niet dat hij in z'n eentje tv kijkt? Of zou je willen dat hij ging uitslapen?
Dat wilde ik ook juist vragen. Kijk dat hij uit gaat slapen dat kun je gewoon niet dwingen. Hij heeft zijn eigen ritme en helaas voor jullie valt dat niet samen met jullie ritme. Maar troost je met de gedachte dat hij over een jaar of tien, twaalf niet meer uit zijn bed te slaan is . Als jullie uit willen slapen, en hij wil opstaan en gaat dan voor de televisie zitten zou ik zeggen, prijs je gelukkig. Er zijn er genoeg die de huiskamer op zijn kop gaan zetten . Geniet er van en slaap toch lekker uit.
ben het met je eens! mijn zoontje gaat ook wel eens naar beneden en kijkt dan TV als ik nog op bed lig, gebeurt verder niks, hij weet de zenders wat hij mag zien en dat is NL3 en RTL 8 (telekids en zappelin) en hij doet dit ook keurig altijd en doet de tv aan en drukt dan op de 3 of op de 8 van de A.B. Prijs je idd gelukkig dat hij keurig de tv aan doet en niet de kamer over de kop haaldt
Haakje erop zou ik niet snel doen. mijn zoontje kennende zou hij gaan flippen als hij merkt dat ie is opgesloten!! Maar heb je geen traphek (meer?). (Weer) invoeren!! Mn zoontje heeft m allang niet meer nodig, maar met de tweede destijds op komst hebben we hem gewoon laten staan. Plukken we nu nog de vruchten van Accepteren dat hij voor de tv gaat zitten, zou ik niet doen, want waar ligt dan de grens?? Slaapwekker werkt bij ons prima, maar ik met hem niet op 8 uur of half 9 zetten. Meestal is hij voor zevenen wakker maar lukt het nog wel om hem rond half 8 te zetten, dit hiudt hij nog vol. Hoe onuitgeslapen ik me dan soms nog voel, ik ga er dan wel met hem mee uit en naar beneden. in het weekend doen mn man en ik om en om (althans: is de intentie meestal pikt mn zoontje het niet dat ik niet mee kom).
Ben het er ook mee eens. Ik zou juist blij zijn als mijn dochter dat zou durven. Ik weet zeker dat ze niks zou uitvreten namelijk, maar ze durft niet alleen naar beneden.
Tja, ik vind het een beetje een lastig probleem Want eigenlijk is het niet het probleem van hem. Het is een kind die gewoon is uitgeslapen en dan wil opstaan en wil ontbijten ( dat vind ik namelijk belangrijk ) Dus het enige probleem is eigenlijk dat jullie willen uitslapen en dit kan eigenlijk niet. Dus je kunt of over je probleem met tv kijken boven heen stappen en boven een plekje voor hem maken om daar rustig te kunnen zitten en wachten tot jullie wakker zijn Of beneden een plek voor hem maken en hem daar zelf naartoe brengen. Ik denk dat het niet fair is om hem aan zijn lot over te laten omdat jullie graag willen blijven liggen. Niet elk kind slaapt graag uit. En een slaapwekker kan natuurlijk wel maar naar mijn mening niet langer dan 30 minuten.
Nou tot een zeker tijdstip vind ik het niet "aan z'n lot overlaten" of uitslapen hoor... Ook hier dient er dan gewoon in bed gebleven te worden En ik denk dat het snel klaar zou zijn als ze zelf de tv aan zou zetten... Dat gebeurd dus gewoon niet. Ook wij zijn niet zo van de tv wat dat betreft. Maar een oplossing is lastiger...
Ik heb niet alles gelezen. 1. Een traphekje 2. Wisseldiensten draaien, dus ene dag slaap jij uit, andere dag je partner. Niet samen dus en niet altijd ... vervelend, maar consequentie van kinderen krijgen
Ok, even een update! Allereerst: er zit een haakje op de deur. Van mij hoeft hij niet dicht, maar dat wil hij graag... (Lang verhaal waarom we daar ooit mee zijn begonnen, maar laten we het erop houden dat iedereen half vijf ' s ochtends echt te vroeg vindt.) Alleen meneer kan alles openmaken. Deurklinken (omhoogstaand) al meer dan een jaar. Traphekjes ook. Gelukkig maar. Want eerst probeerde hij er wel eens overheen te klimmen Mijn zoontje is namelijk iets van 106-107 cm. Geen kleintje dus, en fysiek beresterk en berehandig. Als iets niet open kan, sleept hij er wel iets naartoe om erop te klimmen. Dan over het opstaan: vanochtend ging het wel. Hij werd pas rond zevenen wakker. Maar wachten tot Nijntje wakker werd, ging ook deze keer niet. Het latere opstaan is niet omdat ik zo graag uit wil slapen, zoals wordt gesuggereerd. Maar omdat hij moe is. Hij slaapt al sinds zijn derde verjaardag alleen sporadisch tussen de middag (eigenlijk nooit). En dat ging samen met iets later opstaan. Logisch, want hij heeft zijn slaap wel nodig. Nu dat hij eerder op ging staan, ging dat dus niet goed. Hij werd strontvervelend. Gevolg: vanmiddag heeft hij weer ruim een uur geslapen. Met andere woorden: hij heeft die extra slaap echt nodig! Ik vind een middagslaapje ook niet erg. Daar gaat het niet om. Lekker juist. Maar daar waren we juist nu van af. En hij wordt ook niet wakker van de honger, want die eerste boterham: daar doet hij minimaal 2 uur over. Over het alleen naar beneden gaan: ja, ik ben wel een beetje bang dat hij rare dingen doet. Hij lijkt heel groot, maar dan ineens zit hij de halve vloer onder te tekenen. Of hij vreet iets anders uit. Aan de andere kant: zolang hij 's ochtends voor de tv zit is het een mak schaap. (Behalve dan dat hij zijn brood niet opeet...) Ik hoor ook moeders die zeggen dat hun kind niet naar beneden durft: die van mij durft alles en is megasnel. Als je hem maar een halve seconde uit het oog verliest, vreet hij wat uit. Staat de roltrap ineens stil in de H&M, is het licht ineens uit in een winkel. En dat omdat ik even in mijn portemonnee keek voor kleingeld. Dus... Hij ziet dingen en doet het dan ook direct. Denkt niet na of iets wel of niet mag. Maar hij is dan ook nog maar drie... Om zo'n koekebakker nou alleen naar beneden te laten gaan. Ik weet het niet.
1. zie hierboven. 2. gaat helaas niet. Doordeweek werken we om de beurt, en in het weekend werkt mijn vriend 's nachts, dus heb ik altijd ochtenddienst.
Oh ik had begrepen dat er om ging dat jullie zelf uit wilden slapen. Tja als het alleen het ventje is wat wakker wordt dan ben ik bang dat je er weinig aan kunt veranderen.. Wakker is wakker! Slapen kun je niet dwingen..
Ik reageerde op je eerste post en daarin zeg je wel degelijk dat jullie het niet leuk vinden omdat jullie zelf slaapkoppen zijn...Ik kan daar dan uithalen dat jullie dus zelf het liefst willen uitslapen Maar goed, Je andere antwoorden nu gelezen moet je gewoon weer aan het middagslaapje gaan. Hij heeft het gewoon nog nodig dus. Ik ken kinderen die slapen met 4 jaar ook nog in de middag ( gaan dan niet naar school) Zo vreemd is dat niet. Verder ben ik het met Ratatosk eens. De 1 is een ochtend mens en de ander een avond mens. Mijn broertje zat ook altijd om 6 uur al beneden. Mijn moeder is echter ook een ochtend mens en ze zaten dus samen fluitend beneden de dag te beginnen.
Tja, mijn dochter is even oud, en het zelfde " probleem". De oplossing voor ons: ze komt bij ons in bed liggen. En zappelin start om 6.30 uur... Daarmee kan ik nog even doezelen. En wanneer mijn dochter langer zou slapen, was ze vanaf 16.00 uur inderdaad niet zo moe. Maar daar kan ik niets aan veranderen. En 1 tot 2 keer per week valt ze smiddags van pure ellende in slaap, op de bank. Middagdut weigert ze (in bed), Soms wil ze wel even liggend op de bank een filmpje kijken. Tja... ik vermoed dat iedereen hiermee dealt met kinderen van rond de 3-4 jaar En op zaterdag en zondag probeer ik smiddags even een middagdut te doen. Dan mag mijn man het eventjes regelen. Voor ons een oplossing.
Ik zou inderdaad gewoon weer een middagslaapje invoeren als hij dat nodig heeft. Hier ook een dochter die al een tijdje (sinds kerst) niet meer overdag slaapt (want 'het is toch licht, mama' en dan slaap je dus niet ), maar soms wel heel moe is... Ik probeer dan met haar te gaan wandelen (in de wagen) of ze mag op de bank liggen en tv kijken. Als ze overdag slaapt, is ze 's avonds vaak tot 23.00u wakker...dat vind ik dus ook niet echt handig. Op een gegeven moment komt er zo'n overgangsfase, is toch weinig aan te doen... In de deuropening van haar kamer zit een traphekje, in het trapgat naar beneden ook (naar boven ging niet, vandaar dat traphekje in haar deuropening). Maar ze roept ons nog steeds als ze wakker is en wacht dan tot één van ons er is met eruit komen. En ik slaap in het weekend ook vaak overdag even om bij te slapen en als ze op het KDV is ook nu ik nog verlof heb.