1 jarige kan zichzelf niet vermaken

Discussie in 'Baby en dreumes' gestart door homey, 4 mei 2012.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. homey

    homey Lid

    28 apr 2012
    33
    0
    0
    NULL
    NULL
    Hi iedereen,

    Al vanaf de geboorte van zijn zoon is al duidelijk dat hij zichzelf niet kan vermaken. Nu is hij mijn eerste zoon en krijgt daardoor van alles en iedereen altijd alle aandacht. Ik ben dus bang dat hij te "vewend" is, zoals ze dat in alle boeken noemen.

    Nu is het dus zo dat wij continue bij hem moeten blijven, aan de hand moeten lopen, met hem op de grond spelen. Allemaal heel gezellig, maar aan het eind van de dag ben ik bekaf. Ook de oppas ervaart het toch als lichtelijk vermoeiend.

    Gelukkig slaapt hij wel heel goed, dus kun je toch een momentje voor je zelf pakken, maar het lijkt mij dat hij zichzelf moet kunnen vermaken.

    Als wij het even beu zijn en hem laten, dan begint hij te huilen en schreeuwen. Dit kan hij met gemak een half uur volhouden om dan vervolgens weer naar ons toe te kruipen voor aandacht.

    Heeft iemand tips hoe we hiermee om moeten gaan?
     
  2. adi

    adi Niet meer actief

    Stapsgewijs leren en goed uitleggen wat de bedoeling is en waarom.
     
  3. Chocoladekoekje

    Chocoladekoekje VIP lid

    25 mei 2010
    7.799
    43
    48
    En als je hem in de box zet, even met hem speelt en zodra hij speelt de kamer uitlopen? Ons meisje kan zich prima een half uurtje vermaken in de box, zolang ze maar niemand ziet, dan wil ze eruit.
     
  4. sandraske

    sandraske VIP lid

    23 jul 2010
    14.043
    0
    0
    Noord-Brabant
    Precies! Ik heb het bij dochter ook langzaam opgebouwd, steeds iets langer alleen laten spelen..
     
  5. homey

    homey Lid

    28 apr 2012
    33
    0
    0
    NULL
    NULL
    Tja, de box staat hier stof te vangen, want hij gaat daar voor geen goud in!:( Wij laten hem dan even, maar zet het alleen maar op het brullen. Wij moeten constant bij hem in de buurt zijn en het lieft kruipt hij alleen maar tegen ons op. Hij kan zichzelf misschien 10min vermaken, maar dan wilt hij toch echt de aandacht weer...
     
  6. SterretjesMama

    SterretjesMama Bekend lid

    14 apr 2010
    775
    0
    0
    Heel herkenbaar!
    Dochter speelt nooit met haar speelgoed alleen, als ik haar op de grond zet om bv even te bellen een mail te versturen of de krant te lezen, komt ze naast me staan en blijft staan.
    Wil de hele tijd bij me zitten en kruipt de hele tijd achter je aan
    Ze heeft veel speelgoed waar ze alleen mee speelt als je zelf ook mee doet. En dan nog gaat ze liever bij je zitten of over je heen hangen.
    Ze slaapt overdag ook bijna nooit .. Dus heeeeeel soms is het best vermoeiend ;)
    Geen idee wat er aan te doen is!
     
  7. homey

    homey Lid

    28 apr 2012
    33
    0
    0
    NULL
    NULL
    Ja precies sterretjesmama. Net weer geprobeert hem alleen te laten spelen. Ben zelf ook gewoon aan de gang gegaan, hem verteld dat hij even lekker moet gaan spelen met de spullen die er liggen, maar als snel staat hij aan mijn been te trekken... pfff
     
  8. katjepatatje

    katjepatatje Actief lid

    8 jul 2009
    144
    0
    0
    Frankrijk
    Het ene kind is het andere kind niet. De een zal met 10 maanden al zoetjes een half uur spelen, de ander 3 minuten. Hier ook een mannetje dat nu 2 jaar is, en een half uur nog steeds niet haalt.
    Ik vind het geen probleem. Blijkbaar heeft hij de aandacht, of interactie met mij, nodig voor zijn ontwikkeling.

    Als ik echt wat moet doen (koken, stofzuigen etc), en hij wil mijn aandacht, doe ik hem op mijn rug (in een drager - Boba in ons geval).

    Ik denk dat mijn kereltje zich snel verveelt. Het wilde nog wel eens helpen om iets nieuws tevoorschijn te halen. Misschien een idee? Hoeft niet per se speelgoed te zijn, maar kan bijv. ook keukengerei zijn.

    Heb wel eens ergens gelezen dat bovengemiddeld intelligente kinderen in de eerste jaren meer aandacht eisen. Dus wie weet ;)
     

Deel Deze Pagina