Supermaan weer opkomst dit weekend!

Discussie in 'Films, televisie en nieuws' gestart door Sugarblossom, 3 mei 2012.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. Sugarblossom

    Sugarblossom VIP lid

    23 jul 2010
    5.439
    11
    38
    Vrouw
    Nederland
    Komend weekeinde is, bij gunstige weersomstandigheden, weer een zogeheten supermaan te zien. Zo wordt de volle maan genoemd op het moment waarop de afstand tot de aarde het kortst is. Het fenomeen doet zich niet vaak voor.


    Na 1993 bleef het verschijnsel twaalf jaar lang uit, maar sindsdien kwam de supermaan viermaal in beeld: in 2005, 2008, 2010 en 2011. In de nacht van zaterdag op zondag is het weer zover. Daarna is er pas weer een supermaan in 2016.

    De maan legt een elliptische baan af rond de aarde. De afstand tussen maan en aarde varieert daardoor tussen 363.345 km en 405.500 km. De toestand waarbij de maan het dichtst bij de aarde staat, wordt perigeum genoemd. Als dat samenvalt met volle maan, is sprake van een supermaan.

    Het fenomeen wordt geregeld in verband gebracht met natuurrampen, maar wetenschappers wijzen zulke theorieën van de hand. Een supermaan is ongeveer 12 procent groter en helderder dan een gemiddelde volle maan.

    AD.NL


    Vorig jaar heb ik de supermaan voor het eerst gezien toen was ik in Duitsland. Enorm was hij zeg en toen wist ik niet wat het was haha later wel. Nu maar hopen dat het helder is van het weekend.
     
  2. Zijzei

    Zijzei Actief lid

    4 nov 2011
    455
    0
    0
    Nog nooit gezien, zie wel eens in films en dan denk ik altijd dat is nep haha, maar het kan dus wel.
     
  3. Sugarblossom

    Sugarblossom VIP lid

    23 jul 2010
    5.439
    11
    38
    Vrouw
    Nederland
    Haha ja ik wist ook niet dat het bestond tot vorig jaar :D toen ik er naar ging Googlen nadat ik van een weekendje Duitsland kwam hihi :p
     
  4. Sugarblossom

    Sugarblossom VIP lid

    23 jul 2010
    5.439
    11
    38
    Vrouw
    Nederland
    We gaan hem niet zien denk ik :( bewolking en nog eens bewolking.. jammer!!
     
  5. dirksmama

    dirksmama VIP lid

    29 aug 2007
    22.170
    34
    48
    mens
    Meestal in de wolken
    Hier in Indonesie ook bewolkt en regen...
     
  6. susanne85

    susanne85 VIP lid

    13 aug 2007
    9.830
    883
    113
    Noord Holland
    ja ik heb t vorig jaar gezien. per toeval omdat ik naar de spoedapotheek moest en zo tegen de maan aankeek. wat een joekel was dat zeg:D hopelijk vanavond hier gunstig weer. kan ik m weer zien
     
  7. Sugarblossom

    Sugarblossom VIP lid

    23 jul 2010
    5.439
    11
    38
    Vrouw
    Nederland
    Ah ook al.. balen!
     
  8. Sugarblossom

    Sugarblossom VIP lid

    23 jul 2010
    5.439
    11
    38
    Vrouw
    Nederland
    Hihihi wat dacht je? Toen ik het zag dacht ik eerst dat ik gek was totdat ik het aan mijn ouders vroeg (die waren mee op vakantie) zo heb je die maan net gezien in de bergen? want wij waren toevallig aan het rondrijden in de bergen hahaha maar ik zag het dus goed hij was groter en feller. Want mijn vriend antwoorde maar met "ja ik zie het" :D
     
  9. Amethist

    Amethist Niet meer actief

    Ik heb dat ook wel eens gezien idd. 's Nachts toen ik op de fiets zat naar huis van 1 of ander feestje. Ik vond het zo bizar, had zoiets nog nooit gezien, ik ben gewoon afgestapt om er goed naar te kunnen kijken.
     
  10. Ceilo

    Ceilo Fanatiek lid

    15 apr 2012
    2.847
    1
    0
    Hier is het nu vrij helder! Wij hopen dat we hem gaan zien straks!
     
  11. Booey

    Booey VIP lid

    6 dec 2006
    5.663
    0
    36
    Radiator Springs
    Hier bewolkt....
     
  12. Jel

    Jel Niet meer actief

    Op het nieuws bij het weerbericht zeiden ze dat vooral het Noorden het goed kan zien, ivm minder bewolking. Lucky me. Ik zal er vanavond eens goed op letten.
     
  13. Ceilo

    Ceilo Fanatiek lid

    15 apr 2012
    2.847
    1
    0

    hier noord-oosten..... toytoytoy.net nog gezicht,maar nog niet gespot
     
  14. Sugarblossom

    Sugarblossom VIP lid

    23 jul 2010
    5.439
    11
    38
    Vrouw
    Nederland
    Hij zou pas om 5:30 komen nu was ik toevallig wakker maar niks gezien. Jammer volgende keer in 2016 beter!
     
  15. BuffySummers

    BuffySummers VIP lid

    16 sep 2008
    16.607
    7
    38
    Mars
    Niemand een site met foto's ofzo?
    Was de laatste keer ergens oktober vorig jaar dat wij ergens vandaan kwamen s avonds en dat we ook een hele grote maan zagen, kan dat?
    :)
    Of is het langer geleden dat er een supermaan was?
     
  16. MommyA

    MommyA Fanatiek lid

    11 okt 2010
    1.016
    0
    36
    Ik ben nu toch wel erg benieuwd naar die supermaan. Inderdaad niet iemand met foto's?
     
  17. MommyA

    MommyA Fanatiek lid

    11 okt 2010
    1.016
    0
    36
  18. Ceilo

    Ceilo Fanatiek lid

    15 apr 2012
    2.847
    1
    0
    Helaas geen maan gezien.... kwas rond 5:00 wel wakker en t was wel licht buiten,maarja kheb toch nooit meer aan die maan gedacht :)
     
  19. Jel

    Jel Niet meer actief

    Ik kon gisteravond de maan helemaal niet vinden bij het turen naar buiten. :)
    Maar heb geslapen tot 8:00 uur, dus geen maan gezien. :(
     

Deel Deze Pagina