eigen risico word 400

Discussie in 'Films, televisie en nieuws' gestart door mammievan2, 3 mei 2012.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. Mams136

    Mams136 VIP lid

    26 jun 2007
    22.837
    0
    0
    achterhoek
    VVD maakt de rijken rijker en de armen armer...

    Alhoewel...doordat die linkse partijen armen armer maken en jan modaal ook arm maken, lijken de rijken gewoon rijker.
     
  2. Saja87

    Saja87 Niet meer actief

    Wil nog even inhaken op het internet gebeuren.

    Zoals Amfy al zei tegenwoordig ben je nergens meer zonder internet.
    Veel bedrijven sturen geen acceptgiro meer via de post maar via de mail die je vervolgens via internetbankieren over moet maken.
    Uitkeringen moeten aangevraagd worden via internet met digiD.
    Solliciteren ( bijv. voor de WW ) moet via internet aangezien je dit in je "werk"map moet opslaan op de site van het uwv.
    Dus helemaal zonder internet dat word hem niet.
    Wij hebben hier het goedkoopste pakket voor internet vind het dure pakket niet nodig. Zo ook met de tv.

    Dus die optie word je tegenwoordig ook onmogelijk gemaakt.
     
  3. loetjemegs

    10 apr 2012
    86
    0
    0
    NULL
    Noord-Brabant
    Het is bijna niet meer te doen..ik heb een ziektewet uitkering. Zou heel graag willen werken, maar dat gaat op dit moment niet.
    Het GGZ heeft ook nog eens een eigen bijdrage van 200 euro (bovenop de gewone bijdrage).Mensen met psychische problemen kunnen soms niet werken..hebben dus een uitkering. Die mensen betalen hetzelfde aan eigen bijdrage en dan ook nog GGZ bijdrage.
    Het trieste verhaal van een meisje van 18, die zelfmoord pleegde..ze ging naar het GGZ voor hulp. Hoorde toen dat ze 200 euro eigen bijdrage moest betalen en is weg gegaan. Omdat ze haar problemen niet met haar ouders wilde delen en zich geen raad wist (heeft ze uiteindelijk zichzelf van het leven beroofd. :$ Het is toch te gek voor woorden..heel triest dit:(. Nederland, zorgstaat..:( Ben benieuwd waar dit heen gaat..over 10 jaar?
    Alles is zoooo duur...een familiebezoekje aan de andere kant van het land? Dat gaat niet altijd zomaar..benzine is zo ontzettend duur en treinkaartjes worden er ook niet goedkoper op.
    Net paar boodschapjes gedaan..bij de Lidl. 30 euro was ik kwijt..net echt even het bonnetje goed nagekeken, maar het klopte gewoon.
     
  4. Saja87

    Saja87 Niet meer actief

    Die eigen bijdrage GGZ is sinds de val van het kabinet weer terug gedraaid.

    Dat is een plus punt voor hoelang het ook mag duren.
     
  5. Triskele

    Triskele Niet meer actief

    Nou vind ik ook, maar kan je ook een hoop geld besparen denk aan goedkopere dagjes uit, muziek en films ed ik verdien er zoiezo ook wat geld mee...
     
  6. Saja87

    Saja87 Niet meer actief

    Ook dat idd!

    En voor veel mensen die al bijna niks meer hebben is internet ook een uitlaatklep..
     
  7. Triskele

    Triskele Niet meer actief

    Dat ook maar tegenwoordig rekenen ze zelfs voor bankafschriften geld en niet zon beetje ook! En je kan tweedehands kleding kopen en verkopen ermee.

    Maar ook sociaal aspect is zeker zo belangrijk maar goed offtopic natuurlijk hihi
     
  8. tupp

    tupp VIP lid

    13 jun 2009
    22.771
    18.916
    113
    Vrouw
    lerares basisonderwijs
    Ik zei ook al; ik zou internet niet graag missen. Maar als ik moet kiezen tussen internet of medische zorg, zal ik daar geen twee seconde over nadenken. Als je echt even een keer op internet moet, is dat ook wel weer op te lossen. (Bij ons is het bijv. gratis in de bibliotheek).
    Maar goed; internet was natuurlijk maar een voorbeeld. Er zijn gewoon veel dingend die we tegenwoordig als onmisbaar zien, iets waar we recht op hebben. En vaak wordt gedacht dat de overheid er dan maar voor moet zorgen dat we krijgen waar we recht op (denken te) hebben. Maar die tijd is gewoon voorbij: de overheid heeft het geld ook niet meer. En we zijn er inmiddels toch hoop ik wel ahter, dat steeds maar geld blijven lenen geen oplossing is, maar juist een probleem maakt voor de toekomst.

    Ik ben over het algemeen behoorlijk links hoor! Als het gaat om ideeën over ontwikkelingshulp, verdeling van sociale lasten, regelgeving richting bedrijven als het gaat om de zorg voor bijvoorbeeld milieu enzovoorts. Dan moet ik echt niks van de liberale partijen hebben. Ik ben van mening dat de privatisering waar die rechtse partijen zo voor waren ons ook meer ellende dan goeds heeft gebracht.
    Maar ik moet wel zeggen dat ik sinds de financiële crisis wel deels met de liberale partijens eens ben geworden. Je kunt niet leven op de pof. Je kunt alleen uitgeven wat je hebt. En al begrijp ik geen reet van hoe een AEX werkt (Ik snap echt niet hoe het mogelijk is dat de beurzen hoger sluiten omdat het Nederlands Elftal een wedstrijd wint en lager als er op straat een politicus wordt vermoord. Ik zie echt het verband niet dat die mensen die daar werken blijkbaar wel zien.) Maar ook al berijp ik niet hoe dat 'spelletje' (want dat is het volgens mij) werkt; ik weet wel dat die beurzen erg belangrijk zijn voor de totale economie. Dus je moet er gewoon voor zorgen dat de grote beleggers, banken, kredietbeoordelaars e.d. vertrouwen blijven houden in de Nederlandse staat en hun financieel beleid. Als je dat vertrouwen kwijtraakt, kost het oms allemaal gewoon geld. Dat kun je niet leuk vinden, maar het is nu eenmaal de realiteit dus je zult daar iets mee moeten.
    En dat betekent dat de overheid minder geld kan uitgeven dan we gewend waren. Bezuinigen doet altijd zeer. En elke groep in Nederland zal je haarfijn kunnen uitleggen, waarom bezuinigen bij hun niet kan. Of het nu gaat om zorg, onderwijs, cultuur, politie, defensie, rijkswaterstaat of welke club dan ook, niemand zal zeggen "Oh ja, ik heb de afgelopen jaren drie miljard te veel gekregen, dat kun je nu wel terughalen." Maar dat neemt niet weg, dat er nu minder geld beschikbaar is en dat dus iedereen met minder zal moeten toekomen.
     
  9. Caithlin79

    Caithlin79 VIP lid

    21 mei 2006
    6.208
    3
    38
    @Tupp, tegelijkertijd bestaat er ook zoiets als 'kapotbezuinigen' wat ervoor zorgt dat de economie helemaal in elkaar klapt.
    Je kunt je voorstellen dat dat ook niet voor vertrouwen zorgt bij de beleggers en kredietbeoordelaars.

    De overheid zal een gulden middenweg moeten zien te vinden. De uitgaven binnen de perken houden en er tegelijkertijd voor zorgen dat de consument durft uit te geven zodat de economie draaiende blijft. (want als dat ineenstort zijn we nog veel verder van huis, wat denk je dat een extreem hoge werkloosheid kost?)
     
  10. Ons Kleintje

    Ons Kleintje Niet meer actief

    #230 Ons Kleintje, 9 mei 2012
    Laatst bewerkt door een moderator: 9 mei 2012
    Alles kost nu eenmaal geld. en iedereen wil steeds meer,
    kinderen worden vanaf 24 weken in leven gehouden,
    we willen iedereen een zo goed mogelijke kans op leven geven. Alles kost geld en dat moet ergens vandaan komen.

    Je hebt geluk als je geen gebruik hoeft te maken van de medici, je hebt er geen keuze in.
    Iedereen die een ziek kind heeft wil dat zijn kind gezond blijft.
    de verzekering moet het geld ergens vandaan halen.
    Behalve dat er dingen nu niet volledig worden vergoed, worden heel veel dingen WEL vergoed. Daar sta je soms versteld van wat de kosten ervan zijn.

    Dus we zouden niet zo negatief moeten zijn,
    relatief is 400 euro per jaar een schijntje.
     
  11. tupp

    tupp VIP lid

    13 jun 2009
    22.771
    18.916
    113
    Vrouw
    lerares basisonderwijs
    Je hebt gelijk dat te veel bezuinigen ook niet goed is. Maar de huidige crisis is ontstaan door te veel lenen en op de pof leven. Om die schade te herstellen, zul je nu dus juist wat harder de andere kant op moeten. Pas als de schade herstelt is van de afgelopen jaren, kun je weer wat minder voorzichtig worden.
     
  12. Saja87

    Saja87 Niet meer actief

    Maar ik vraag me echt af of deze bezuiniging gaat helpen.
    Mensen hebben geen geld meer om te kopen.
    Die halen alleen de hoognodige boodschappen en meer niet.

    Dan gaat de koopkracht achteruit en komt er dus ook weer minder binnen.
    Mensen gaan niet meer weg want hebben geen geld dus OV auto's etc worden minder gebruikt dus ook daar komt minder van binnen.
    Waardoor er volgend jaar NOG meer bezuinigd moet gaan worden en zo blijf je in dat cirkeltje.

    Wbt de zorg ik ben dol blij dat ik verzekerd ben of nja moet zijn. Zodat ik de zorg die ik nodig heb kan bekostigen.
    Maar buiten die 400 euro betaal ik ( ja want dat is nog steeds niet terug gedraaid en gebeurd waarschijnlijk ook niet ) 200 euro aan ggz waardoor ik straks 600 euro betaal voor mij alleen die op 1 jan dus al op is. Buiten die 400 euro willen ze ook voor elk huisartsen bezoek 9 euro eigen bijdrage gaan rekenen wat ik op zich een heel goed iets vind want zo gaan mensen niet meer voor een poep en een scheet naar een HA. Maar als jij wel elke maand moet is dat ook weer meer als 100 euro per jaar boven op die 400 euro.

    Mensen kunnen het niet meer betalen omdat alles duurder word mensen krijgen schulden waardoor ook alles weer duurder word.
    En dat heeft verder niks met klagen te maken ik denk dat mensen nu echt terecht gaan klagen want dat eigen risico blijft niet bij die 400 euro dat word alleen maar meer en meer tot dat straks niemand het meer kan betalen ( tenzij je minister bent ofzo )
     
  13. Ons Kleintje

    Ons Kleintje Niet meer actief

    Maar mensen hebben ook geen geld om zelf alle medicatie en ziekenhuisopnames te betalen. Dus wat moet de verzekering dan?
    sorry we stoppen de behandeling want het geld is op. Beetje richting Amerika?

    Wat ik bedoel is dat er ook vaak onzorgvuldig wordt omgegaan met medicatie. En dat er door het eigen risico hoger te maken, meer om gedacht wordt.
     
  14. Saja87

    Saja87 Niet meer actief

    Nee mensen gaan zich in de schulden werken dat ga je krijgen.
    En dan krijg je straks een systeem rekening niet betaald word je niet behandeld.

    Wat heel logisch is.
    Maar goed is het niet.
     
  15. Luuz

    Luuz VIP lid

    16 aug 2008
    23.842
    2.610
    113
    Hier
    Ik denk alleen dat je met klagen niet veel bereikt. Er moet hoe dan ook bezuinigd worden en daar zit niemand op te wachten.

    Over het eigen risico maak ik me niet druk volgend jaar, het komt zelden voor dat wij iets qua eigen risico moeten betalen.

    Wij zitten in de knel door de kinderopvang. én een kindje extra heen, én een niet flexibel KDV qua aantal uren die je moet betalen per dag, maar zoals vandaag ben ik vrij omdat het rotweer is, maar de uren opvang heb ik dus geen recht op qua toeslagen en kan ik dus terugbetalen. Tja, wij kunnen een behoorlijke rekening verwachten van de bd over 2012.
    Alles wat er van mijn salaris binnen komt, kan hop de spaarrekening op, want dat wordt echt een mooie rekening.
    En ja ik baal (ontzettend) maar het is niet anders. Het is nu eenmaal nodig en ik neem aan dat ze hier echt niet zeggen dat je geen zorg krijgt omdat je je eigen risico niet kan betalen. Met de meeste instanties is er wel een regeling te treffen desnoods.
     
  16. Ons Kleintje

    Ons Kleintje Niet meer actief

    Misschien moeten sommige mensen dan maar prioriteiten gaan stellen. Lijkt me dat de gezondheid op de eerste plek staat. Hoe dan ook moet die kunnen worden bekostigd.

    Wij hebben het ook ECHT niet breed hoor.
    Maar ik weet wat de verzekering voor ons allemaal heeft betaald. Daar wordt je misselijk van. Dus vandaar dat het maar een schijntje is.
    Sommige mensen hebben niets en balen dat ze zoveel moeten betalen. Sommige mensen krijgen vanalles op hun dak en denken, had ik maar een gezond kind.
     
  17. Saja87

    Saja87 Niet meer actief

    Nouja ik heb het ook niet breed.
    Heb geen luxe dingen auto hebben wij niet meer.
    Heb een tv met basis pakket zo ook met inet.

    Nu werkt mijn man en ik heb een uitkering.
    Maar als ik dit allemaal van mij uitkering had moeten doen dan had ik inderdaad mijn behandeling al stop moeten zetten.

    En wie weet moet ik dit volgend jaar of over 2 jaar alsnog.

    En dit terwijl ik echt geen "luxe" producten en of spullen heb.
     
  18. sibje

    sibje Actief lid

    12 mrt 2012
    175
    0
    0
    NULL
    NULL
    Tuurlijk staat gezondheid op de eerste plaats, dat mag de overheid ook weleens in z'n oren knopen.

    Hier zou het omhoog gaan van het eigen risico echt voor problemen zorgen. Voor mij is het nu al €220 + €200 GGZ, Ventje ook €220, én medicatie die niet vergoed wordt. Naast de extra kosten ivm voeding, aanpassingen aan zijn bedje etc. Natuurlijk doe ik dat voor mijn kind, als ik twee weken brood met pindakaas moet eten zodat hij speciale voeding krijgt, dan doe ik dat, maar ik vrees dat er met dat extra eigen risico (en andere stijgende kosten) straks geen brood meer onder mijn pindakaas ligt....

    Het vervelende is dat dit soort maatregelen vaak mensen treft met slechte gezondheid die daardoor toch al vaak minder inkomen hebben (niet kunnen werken bv of ouders die zo min mogelijk werken om voor hun kind te kunnen zorgen).
    Die hypochonder met een topbaan houdt je hiermee niet tegen hoor.
     
  19. Amfy

    Amfy Niet meer actief

    er zijn ook mensen die dat niet meer kunnen.

    en gezondheid op de eerste plek oke maar de minder dringen zaken laat ik straks wel wachten en dan hoef ik het niet eens voor het geld te laten
     
  20. linde90

    linde90 Niet meer actief

    Vind het inderdaad wel heel makkelijk gezegt, "dan moeten de mensen maar prioriteiten stellen".
    Wat als je al heel veel dingen sober doet, niet op vakantie kan zoals de meeste mensen doen(soms vaker per jaar).
    Een auto nodig hebt om op het werk te kunnen komen, maar de reiskosten bij langena niet toereikend is, de benzinekosten de pan uit reizen.
    Moeten we dan maar niet gaan werken?
    Ja, wij zitten er net ietsiepietsie boven en krijgen dus veel toeslagen niet.
    Maar ruim leven kan ook echt niet hoor.
    Het is toch te gek dat het allemaal zo duur moet worden....
     

Deel Deze Pagina