Mijn zoontje is nog maar 8 maanden en vorige week waren zijn tandjes (4 stuks boven) nog spierwit, vandaag was ik zijn tandjes aan het poetsen en zie ik ineens allemaal grijze vlekjes, het ziet er zo raar uit, net alsof hij al tandbederf heeft! Dit kan toch helemaal nog niet? Ik poets zijn tandjes 1 keer per dag. Wie heeft dit weleens gezien bij haar kindje?
Nou, dat beloofd niet veel goeds! Heb even gegoogled op "Tandwolf" maar je tanden worden zwart en breken dan af?? Bij zo'n lief klein babietje, je moet er toch niet aan denken zeg. Staat dat het hetzelfde is als tandbederf/caries..jee..morgen mijn tandarts maar even bellen. Hij heeft pas tandjes!!! En inderdaad, een speen..
Klinkt idd als zuigflescariers (tandwolf is een oude term). Maar ik vind het wel erg vroeg. Geen speen of flesjes meer mee naar bed. Sapjes (diksap) ed vermijden en het liefst geen nachtvoeding meer geven. En... een afspraak bij de tandarts maken!!!
Bij 'geen nachtvoeding': moedermelk schijnt juist geen probleem te geven. Ik heb geen idee wat voor voeding er gegeven wordt.
Stop de speen ook niet in je eigen mond, bv om hem ff nat te maken maar doe dit onder de kraan! Want uit Jou mond komen bacteriën die bij hem de boel kapot kunnen maken.( weet niet of je dit doet?)
heeft hij geen medicijnen gehad? me zoontje had ab gwgad en stond un de bijsluiter dat hij plekjes op de tanden kon komen
Ging nog even terug naar dit topic voor een toevoeging, maar iemand was me voor, hahaha. Medicatie (antibiotica) kan idd ook verkleuring geven.
Hoi meiden, bedankt voor de reacties. Nee, ons zoontje heeft geen medicijnen gehad. Hij krijg wel flesvoeding, het enige wat ik kan bedenken is dat ik voorheen zijn laatste fles om 23:00 uur gaf terwijl ik om 19:00 zijn tandjes al had gepoetst. Nu wordt hij niet meer wakker voor zijn laatste fles om 23:00 dus kan dat het niet meer zijn. Ik ga straks sowieso even mijn tandarts bellen, vind het wel heel erg vroeg voor zo'n klein mannetje.
En nee, ik doe zijn speen ook niet eerst in mijn mond, dat deed mn moeder laatst en vond ik zo vies! Hoort gewoon niet, elke mond bevat miljoenen bacterieen. Verder krijgt hij maar 1 keer per dag verdunden appelsap of diksap dus het is niet zo dat ik hem dit mee naar bedje geef.
Ben wel benieuwd wat je tandarts zegt. Zelfs al zou je je kind iedere avond een fles sap mee naar bed geven (wat je niet doet, en wat ik ook niemand zou aanraden), dan nog zou ik het érg vroeg vinden voor caries. Maar wat het dan wel is?
Nou, ik heb de tandarts gebeld. Het is inderdaad absurd vroeg voor zuigflescaries, dit krijgt een kindje soms pas met anderhalf jaar en dan inderdaad als je veel zoete drankjes geeft 's avonds/'s nachts. Maar toen vroeg ze of ik ook antibiotica heb geslikt in de zwangerschap. Nee..maar wel toen ik borstontsteking had, en dus door moest voeden! Dat kan de oorzaak zijn...nou lekker dan. Stomme huisarts ook, ze zei dat de antibiotica absoluut geen kwaad kan voor de baby. Tuurlijk wel, antibiotica is al troep voor jezelf, laat staan voor zo'n ukkie. Had er toen al zo mn twijfels bij...nooit doen dus! Het gaat niet weg en pas als hij gaat wisselen..pfff hou mijn hart vast dat het niet erger wordt....
't Zou dus toch van AB kunnen zijn, maar dan via jouw melk. Balen hoor.... Even goed kan het toch nodig zijn geweest. Een BO moet behandeld worden, want met een abces ben je nóg verder van huis. Alternatief was wellicht geweest om melk af te kolven en weg te gooien, en in de tussentijd kv te geven... Maar dat is pittig, om zo een hele AB-kuur te overbruggen. Ik hoop dat het inderdaad niet erger wordt, en dat hij straks een prachtig ongeschonden grote-mensen-gebit zal krijgen. Tot die tijd.... balen dus.
Jeetje wat een honden!!!! ach en zielig voor je klientje :S ook voor zeg maar als hij zo naar school gaat en misschien wel gepest word ermee aCH
In de kleuterklas wordt haast niet,gepest hoor, dus daar zou ik me niet zo druk om maken (en na de kleuterklas gaan ze alweer wisselen). Maar het is natuurlijk wel sneu, iedereen ziet haar kindje het liefst met mooie tandjes.