Ik geef nu sinds 2 dagen 1 boterham tussen de middag dus het lijkt nu toch iets "minder' veel te worden. En dat gaat net zo goed. Verder is het toch niet meer dan bij anderen?? Tussendoortje krijgt ze eigenlijk niet, heel soms een broodkorstje of een rijstwafeltje, maar meestal deel ik het fruit in tweeën.
Fles in de ochtend werkt ook niet, ze vindt het gewoon niet lekker meer ofzo. Pap gaat er beter in. Als ik haar 's middags een fles aanbiedt, dan drinkt ze zo'n 100 op en de rest hoeft ze niet meer. Als ik dan van de rest pap maakt, gaat dat er wel in.. gek meisje Ik zit er wel over te denken om 1 fles te laten vallen, maar ben bang dat ze dan alsnog te weinig melk binnenkrijgt. Eigenlijk mix ik ook nog alles door elkaar. Fruit prak of pureer ik, soms stukjes (bv als ik een sinaasappel eet). Aardappels en groente probeer ik zoveel mogelijk te prakken maar dat werkt niet altijd. En anders kort met de staafmixer. Mag kiwi al? Dacht dat dat werd afgeraden voor 1 jaar? Dan ga ik dat ook halen. Hier is ze dol op mango, ananas, peer, banaan, appel, sinaasappel. Meloen vindt ze niet lekker, tenzij gemixt met banaan (net haar moeder!) Voor de rest nog niet geprobeerd. Brood: ze krijgt niet alle korsten maar vaak wel een deel. Het wisselt ook per dag hoe het gaat, soms kokhalst ze veel en soms gaat het goed. Ik merk dat ze nauwelijks kauwt maar eerst zuigt en het dan zo snel mogelijk doorslikt. Laatst slikte ze een hele korst zo door terwijl ze het net 30seconden terug had gekregen. Ik had me omgedraaid om de tafel af te ruimen en hoorde een hoestje. Toen ik omkeek, was de korst weg Tuitbeker: af en toe probeer ik dat, maar ze snapt het niet, gaat er lekker op zitten kauwen.. Open beker vindt ze reuze interessant maar kan ze niet zelf, moet ik voor haar vast houden. Dus ik ben er ook nog niet zo uit.. Merk dat ik ook erg gemakzuchtig ben wat dat betreft: ik geef alles nog in haar flesjes, tenzij ik er echt voor ga zitten met haar (en dat is veels te weinig) @yossie: eet jij met de boterham mee? Hier ga ik/gaan we ook altijd mee aan tafel en eten mee. Op het kdv eten ze ook samen dus misschien werkt dat? (zien eten doet eten)
Sam is nu bijna 8 mnd en een stevig ventje die alles lekker vindt. Dat is makkelijk, maar ook ik twijfel soms of hij teveel krijgt: 07:00 fles 180+6 met 3 lepels fijne granenpap 08:30 - 10:00 slapen 10:30 fles 180+6 12:00 1 tot 1.5 boterham met korstjes en boter + appelstroop o.i.d. en een beetje diksap uit tuitbeker 12:30 - 14:30 slapen 14:30 1 stuk fruit + beetje diksap uit tuitbeker 16:30 aardappel + groenten hapje (meestal zelfgemaakt, soms potje), nog even geen vlees. 16:30 - 19:00 slapen 19:00 fles 180+6 Hij had eerst nog om 15:00u een flesje, maar toen kon hij in een keer (binnen een week, zo snel) brood eten. Toen geprobeerd dat flesje eraf te krijgen en dat ging heel goed. Als Sam straks het avondslaapje niet meer nodig heeft kan hij misschien wat later eten (en dan met ons, rond 18:00). Tegen die tijd is mijn volgende stap de laatste fles eraf. Ik besef nu dat het misschien nog beter is om het flesje van 10:30 naar lunchtijd te krijgen en dan wat minder. Dat ga ik eerst eens proberen.
Ik wilde net een opmerking plaatsen toen ik je laatste zin las: zou ook mijn idee zijn! verder vind ik je schema wel netjes. Denk niet dat ze zo echt te veel krijgen hoor. I ben zelf dan van 1,5/2 boterhammen naar 1 gegaan en daar doet ze het ook goed op. en verder zou ik niet weten wat ik kan skippen. ja, misschien het toetje, maar volgens mij ga je er juist naar toe werken dat ze een toetje krijgen en dan de laatste fles laten vallen? Dus om dat nu terug te draaien?? maar vanaf wanneer dat precies mag weet ik ook niet, vraag ik wel op de 9 maanden afspraak. Waar ik trouwens wel tegenaan loop is om 2 stuks fruit te geven. het is zo'n enorme bak wat je dan krijgt! Hier is het meestal 1 appel/1 banaan oid en wat bramen, bessen, aardbeien, kiwi etc en dan nog krijgt ze vaak niet alles op, geef ik het in tweeën en doe ik nog wat door de yoghurt.
Hier is de laatste fles er pas met 1,5 jaar af gegaan... (en volgens mij hebben er veel meer kindjes de laatste fles nog na 1 jaar) Dus geen haast hoor met die laatste fles weglaten bij 8 maanden! Verder prima schema's toch?
Wel fijn om al die schema's even te zien! Gisteren naar het cb geweest en volgens vpk moet hij minder melk gaan drinken omdat hij dat teveel zou krijgen??.. Schema van ons zoontje op dit moment: 8.00 uur: 180+6 +3 schepjes pap 11.00 uur: fruit 12.00 uur: 1 boterham met wat water 13.00 uur: flesje melk (ene keer drinkt hij 60cc, andere keer 200cc dus hoeveelheid wisselt) 15.30 uur: thee of water met soepstengeltje of rijstwafeltje 17.00 uur: warm eten met nadien een beetje yogurt 19.00 uur: 180+6 (maar drinkt hij niet altijd op...) Hij is nu overigens 9 mnd en zit in verhouding lengte/gewicht 1 lijntje onder het gemiddelde.. Dus volgens mij valt het wel mee toch?
@hiekje huh te veel melk? vind ik echt raar dat ze dat zeggen! kben benieuwd wat ze dan tegen mij gaan zeggen mijn mannetje krijgt nog ongeveer 600/800 cc melk binnen haha
Ik vond het ook al zo vreemd! Ze zei dat ze tussen 300 en 500cc maximaal mogen hebben op een dag, maar volgens mij is dat meer tegen de tijd dat ze een jaar zijn, en niet bij 9mnd toch?
Wat een vreemd advies inderdaad? je kindje krijgt ongeveer hetzelfde als mijn dochter. Ik geef alleen smiddags ca 120/4 en voor de nacht 150/5. En ik "mocht" nog niet minderen?! ze zouden ca 500cc nog moeten hebben volgens de voedingsdeskundige hier ook op het forum. Van mn zoontje destijds heb ik aantekeningen van het CB dat hi met 9 maanden de laatste fles mocht weglaten. Hoeft niet, mag wel. ook mocht de papfles vervangen worden door brood met bijv 120/4. Nou, dan kom je bij lange na niet aan die 500cc melk! Ik vind het vaak tegenstrijdig, alle adviezen. Ik heb niet direct haast om die laatste fles eraf te halen. Tis zo'n lekker momentje en mn zoontje van 3,3 jaar, drinkt ook nog vaak melk voor het slapen gaan En die papfles smorgens vind ik eigenlijk ook wel lekker snel en makkelijk maar vraag me wel af wat gebruikelijk is of wat minimaal zou moeten en maximaal zou mogen.
Het is inderdaad vanaf 1 jaar het advies om 300-500cc zuivel te geven per dag (melk/ kaas/ yoghurt/ kwark etc). Vindt het inderdaad een erg vreemd advies om te minderen met de melk bij 9 maanden. Hier kreeg ze tot 1 jaar 3 flessen van 180/6, nooit iets over gezegd op het cb....
Wij zitten nu op dit schema: 8u pap 10.30u fruit 12u broodje met beleg 15u rijstewafel 17u warm eten met toetje
@consider wanneer drinkt jullie kleine dan? melk zegmaar of sap? want dat krijgt ze ws ook wel @hiekje ja heel raar, mn oudste heeft ook gewoon tot 1 jaar wel 3 flessen op een dag gehad hoor volges mij "hoort" dat ook gewoon nog haha @all lust jullie kleine al sap oid? mijne wil totaal geen roosvicee of diksap of water of thee (eigenlijk niets anders dus dan melk haha) ik geef het zo'n 2x op een dag al een hele tijd maar hij drinkt er maar elke x max 10 cc uit..:S maakt ook niet uit of ik het een beetje opwarm of wat dan ook en heeft een van jullie misschien ook nog tips voor mijn topic "iemand tips?" en dan na mijn laatste post? groetjes!
Nou hier wil ze nog steeds amper drinken niet uit de tuitbeker en ook niet uit een gewone beker... Ik had gehoopt dat het beter zou gaan ben nu al 2 maanden aan het oefenen. Soms heeft ze de truc door en lukt het uit een gewoon bekertje en dan ook zo'n 5 a 6 slokjes. Hier geven we om 15u dus nog steeds maar een klein flesje waar ze vaak maar 40-100 van drinkt hoor. Of soms drinkt ze helemaal niks dan ga ik met dit weer maar wat extra fruit geven. Zo vervelend vaak ziet ze ons al aankomen en slaat ze meteen de beker en tuitbeker weg.
Haha, consider, wat een vragen, maar ook ik zou graag willen weten hoeveel opvolgmelk ze krijgt? Omdat mn meisje zo uit dr voegen groeit zou ik graag willen weten of ik de laatste fles van 20 uur al weg mag halen, maar omdat ik overal lees dat ze nog 500cc opvolgmelk "moet" durf ik het nog niet weg te halen. Al betwijfel ik dus of ze het wel echt nodig heeft?? Wat betreft ander drinken: ,n meisje vindt thee heel lekker, ik geef rooibos, of rooibos me mango smaak, kamille thee en soms drinkt ze wat slokjes van onze ( zwarte of fruit) thee. Uit een open beker vindt ze heel interessant en gaat ook wel goed ( moet t wel zelf vast houden). Tuitbeker snapt ze iet echt. En moet ze best hard uit zuigen dus dat wordt vaak maar max 50cc. maar omdat ik dus nog 500cc opvolgmelk geef maak ik me er niet druk om. 500cc vocht is minimaal, maar ze krijgt ook nog yoghurt en in fruit zit ook veel vocht. Soms wil ik nog weleens extra water bij een fles doen.
@frannie ow jij bent al druk aan het oefenen met tuitbekers en bekers, hier nog niet hoor alleen nog maar flesjes de rest komt vanzelf wel denk ik is denk ik ook niet erg hoor dat je kleine dan gewoon uit een flesje drinkt
Hoi, ik heb nog niet alles gelezen maar hier alvast ons schema met bijna 9 maanden. 7:30 fles 120/4 en 1 boterham in reepjes met boter 9:30/10:00 1 - 1,5 stuks fruit + thee & +/- 10:00-11:30 bed 11:30 fles 120/4 (ook wel later als ze langer slaapt) 12:30 1 boterham met roomboter/smeergeitenkaas/appelstroop/vaak ook zonder beleg + thee (of verlate fles) +/-14:00-15:30 bed 15:30 fles 120/4 + volkoren cracotte 17:00-18:00 soms nog een slaapje 17:30/18:30 groente + thee + soms wat yoghurt 19:00/19:30 fles 180/6 + pap + forlax In alle flessen krijgt ze 30ml extra water ivm verstopping. Ze krijgt nog 4 flessen, maar ik merk dat het ritme wat verschuift en we wat veel eetmomenten hebben. Terug naar 3 flessen zou ook betekenen dat ze weer grotere flessen zou krijgen toch? Maar dan is dat weer zo veel bij de boterham 's ochtends en tussen de middag... Fruit en brood krijgt ze in reepjes/stukken aangeboden en af en toe, als het fruit hard is krijgt ze een deel gepureerd. Ze kan het ook al heel goed zelf. Thee of water krijgt ze bij iedere maaltijd in een tuit- of oefenbeker. Beiden gaan nog niet fantastisch, maar we blijven oefenen. De hoeveelheid groenten 's avonds varieert enorm. Dit krijgt ze ook in stukjes aangeboden. Aardappels wil ze niet, rijst krijgt ze niet ivm kans op verstopping, pasta gaan we vanavond voor het eerst proberen. Yoghurt vindt ze heerlijk krijgt ze af en toe. Soms is ze aan het einde van de dag te humeurig om te eten. Dan eet ze dus weinig groente en gaat ze meestal vroeg naar bed en krijgt ze haar laatste flesje ook wat eerder. Alle tijden variëren enorm. Vandaag heeft ze bijvoorbeeld van 10:30 tot 12:30 geslapen en ligt ze er nu net pas weer in. Ze was gewoon veel te vrolijk en wakker vanmiddag.
Nu heb ik bij gelezen. Nog een paar reacties: Wij hebben ook verschillende tuitbekers geprobeerd en zijn uitgekomen op de goedkope (1,50) van de Hema met de blauwe deksel en het vogeltje.Bij andere tuitbekers had ik de antilek eruit gehaald, maar dan stroomde het soms juist veel te hard. Thee hebben we verschillende soorten geprobeerd omdat ze bijna niets lekker vond. Sinds deze week krijgt ze de princessentheevan de biologische winkel. Die vindt ze heerlijk en ruikt naar stoofpeertjes! We willen haar niet te veel wennen aan sap etc vandaar dus gewoon water en thee. Fruit, groente en brood krijgt ze dus in grote stukken waar ze zelf hapjes van af hapt. Ze moest even oefenen, maar het gaat echt fantastisch nu!
Novan: is die tuitbeker van hema zonder antilek? mn meisje moet veel te hard zuigen met anti lek en begrijpt het ook niet zo heb ik het idee. heb nu een doorzichtige van hema, was iets van 4,50 geloof ik. Is wel een anti knoeibeker, met zachte tuitspeen. Hier kan ze wel uit drinken, maar door het harde zuigen drinkt ze vaak dan maar 50cc ofzo. je geeft nu 600cc opvolgmelk. Kan me voorstellen met 4 melk momenten dat je dan het gevoel hebt de hele dag door met eten en drinken bezig te zijn. 500cc is ook nog genoeg en misschien, omdat ze al zo goed eet mag je ook af met minder ( maar dat probeer ik dus een beetje te achterhalen) Maar sowieso mag je naar 500. Dus misschien 3 flessen van maken?