op zoek naar mensen die borstvoeding KOTSBEU zijn

Discussie in 'Borstvoeding' gestart door Twijfelaar123, 3 mei 2012.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. zogelukkig

    zogelukkig Niet meer actief

    En diegenen die erop afknappen, zijn vooral de kv-mama's die mij dan vervolgens als gevaarlijke crimineel beschouwen. Want als je al 3 jaar voedt, ben je wel héél crimineel.

    Het moet altijd zo zwart/wit, dat snap ik niet.

    Me: vraagje: Heb je vriendinnen en zo ja; hebben die baby's en zo ja; zijn er bij die kv geven en zo ja; uit je tegen hen ook zulke harde taal, zo van: "Hee vriendin, je stelt je baby nu bewust bloot aan gezondheidsrisico's!"?
     
  2. Bri

    Bri Niet meer actief

    Van mij hoeft het ook niet zwart/wit. Maar ik zelf, als enthousiaste modale BV-geefster (2 keer 1 jaar), knap enorm af op de opmerkingen van Me81 over gezondheidsrisico's van kv. En als ik de reacties hier lees, ben ik niet de enige.
     
  3. dirksmama

    dirksmama VIP lid

    29 aug 2007
    22.170
    34
    48
    mens
    Meestal in de wolken
    Feit blijft: met borstvoeding heeft een kind gezien betere kansen.
    Feit blijft: Nederlandse kinderen krijgen te kort en te weinig borstvoeding

    Feit blijft: ik heb bij beide kinderen de eerste maanden echt moeten afzien.
    Feit blijft: ik ben blij en dankbaar dat ik mensen om me heen had die me op de moeilijke momenten een trap onder de kont gaven, omdat ze wisten dat ik vond dat mijn kinderen bv hoorden te krijgen.
    Feit blijft: het is ons gelukt, en daar zijn we allemaal blij om

    Grootste feit blijft voor mij: ik gun andere kinderen wat mijn kinderen ook gehad hebben en ik gun andere moeders ook de kracht die het moeder worden en zelf voeden me uiteindelijk gegeven heeft.

    Enik ben af en toe flink boos over de immorele trekjes die de kv-lobby soms ten toon spreidt, over hun tentakels die overal lijken te zitten, over het gedraai en het bedrog, de halve waarheden.
    Ik blijf hopen dat ouders door die onzin heel blijven prikken.
    Je kind wordt niet gezonder met spul uit een fles en je kind wordt er ook niet glow-in-the-dark van. Het is voedsel, een kind groeit er op. Maar niet optimaal, het wordt redelijk gezond groot, maar niet optimaal.
    Het is gewoon eten, maar meer ook absoluut niet.
     
  4. dirksmama

    dirksmama VIP lid

    29 aug 2007
    22.170
    34
    48
    mens
    Meestal in de wolken
    Want vergis je niet. Juist dit soort discussies daar smult de marketingafdeling van de industrie van, weer een mogelijkheid om de borstloeders in een kwaad daglicht te zetten. Huppetee af en toe ee berichtje van een van hun agent provocateurs...en de hele meute rolt weer over elkaar heen.

    Het hele Schuldgevoel rondom het voeden van je kind wordt door ze gekoesterd. En wat een onzin! Waarin zou je je schuldig moeten voelen als je iets niet kunt of wilt?
    Ik voel me toch ook niet schuldig omdat ik zonder bril niets zie? Mijn vder voelt zich toch ook niet schuldig omdat hij in een rolstoel zit? We balen stevig omdat we iets niet kunnen...maar van schuld is geen sprake.

    Maar er is winst te behalen met een schuldgevoel ij moeders...als ze maar genoeg hekel krijgen aan borstvoeding houden ze het wel uit hun hoofd om bij een nieuw kind borst te gaan geven. Bingo! Kassa!

    En we trappen e allemaal in...ik heb ook weer meegedaan aan een discussie die gedoemd was hier op uitbte draaien.
     
  5. adi

    adi Niet meer actief

    Tja, en hetzelfde kun je invullen voor elke marketingapparaat van alles waar geld aan verdiend wordt. Onder andere borstvoeding. En het idee geven aan vrouwen dat daar geen commerciele belangen aan zitten, is juist de sterkste marketingstruc. Vooral vrouwen zijn heel gevoelig voor het idee dat anderen iets voor ze doen uit barmhartigheid. Ook al betalen ze er veel geld voor ;)
     
  6. Agter

    Agter Fanatiek lid

    3 mei 2012
    2.266
    0
    0
    In een huis
    Wat zijn de commerciele belangen bij het geven van borstvoeding dan? Ik zie ze niet zo snel...
     
  7. adi

    adi Niet meer actief

    Tja dat kan. Kijk even rond op bijv de site bv.com, zegt genoeg. (Vooral de advertentiebalken, vraag om donaties en de prijzen van boeken en consulten). Of denk jij dat alle 'hulpproducten' op vrijwillige basis tot stand zijn gekomen?
    Dat bijv Medela of Stefan Kleintjes geen commerciele belang hebben bij zoveel mogelijk bv-gevende moeders?
     
  8. Bri

    Bri Niet meer actief

    Suggereer je nou dat Me81 op de loonlijst van Nutrilon of Friso staat? Want anders snap ik écht niet wat je hier nu zegt. (en als dat zo is, vraag ik me af door wie jij betaald wordt, want je bent zelf ook niet altijd de subtiliteit zelve op dit onderwerp en roept ook nog wel eens wat heftige reacties op...)
     
  9. Omelet

    Omelet VIP lid

    14 nov 2008
    14.874
    2
    0
    Dat zou wel een boeiende wending zijn :D:D:D
     
  10. Agter

    Agter Fanatiek lid

    3 mei 2012
    2.266
    0
    0
    In een huis
    Maar dat valt toch in het niets vergeleken bij een Nutricia?
     
  11. Bri

    Bri Niet meer actief

    Medela en 'stefan kleintjes bv' zijn ongetwijfeld vele malen kleiner dan Nutricia, maar over de winstgevendheid durf ik geen uitspraken te doen. Geen idee. De concurrentie is in het kv-segment wel wat heviger dan in het bv-segment en ze 'moeten' meer reclame maken, dus misschien valt er wel meer te verdienen aan bv-moeders (die immers alleen het állerbeste voor hun kind willen, dat is ook zo'n heerlijke doelgroep als je iets wilt verkopen...).

    Aan purelan wordt ook verdiend, en aan zoogcompressen, voedingskleding, voedingskussens, bv-thee, massageolie voor je borsten tijdens de lactatie, diepvrieszakjes voor bv, noem maar op. Ik geloof ook niet zo in het altruïstische van de bv-sector als geheel. En dat vind ik geen probleem, iedereen mag proberen een inkomen te verwerven, zeker als dat is met producten waar ze zelf ook nog eens echt in geloven. Maar de commerciele belangen zijn overal.
     
  12. adi

    adi Niet meer actief

    En dat weet jij omdat?
    Medela is echt geen klein bedrijf hoor.. En nutricia leeft niet alleen van kv.

    Het gaat niet om de winstcijfers, maar 'het geloof' dat alles wat maar ergens geroepen wordt over kv door de boze wolven van de kv-industrie zijn, en dat dat de enige lobby is waar geld aan verdiend wordt.

    Waar dingen verkocht worden, is er sprake van commercie en dus van (onbewuste) manipulatie van het consument. Het perfecte voorbeeld is Jill Rapley. Ze heeft een concept ontwikkeld, leuke boeken geschreven en er is veel geld ingepompt in de propaganda dat je als bv gevende moeder juist die methode hoort te gebruiken, wil je je kind 'het beste' bijvoeden.
    En daar wordt ook enorm ingespeeld op het gevoel van de ouder, je wilt toch het beste voor je kind? En het is ingedoctrineerd dat niemand erbij stil staat dat de kinderen tot 10 jaar terug ook prima zijn bijgevoed naast de bv. Zonder dat je daarvoor een boek moest kopen.

    Eigenlijk hetzelfde concept als de potjes-industrie die je laat denken dat een kind juist een prut-potje nodig heeft om aan eten te wennen, en niet uit zichzelf groente lekker vindt.

    Aan beide stromingen kleven grote commerciele belangen en ze verdienen hun brood eraan.
     
  13. rijtjes

    rijtjes Niet meer actief

    Ben het helemaal met je eens! Overal is ook ineens een methode voor. Mijn moeder keek echt heel erg verbaasd toen ik begon over rapley. Ze zei, ja, maar zo deed ik het ook gewoon hoor, bij mij had het alleen geen naam. Zo is er mooi veel geld in te verdienen en inderdaad ook in de borstvoeding industrie is veel geld te verdienen.
     
  14. zogelukkig

    zogelukkig Niet meer actief

    #394 zogelukkig, 16 mei 2012
    Laatst bewerkt door een moderator: 16 mei 2012
    Als weldenkend mens maak ik nog altijd zelf mijn eigen keuzes en ik laat mij door niets of niemand iets 'opdringen'.
    Ik wou perse bv gaan geven en heb er niks voor gekocht of gedaan. Pas toen mijn zoontje de borst weigerde bij 8 maanden en ik op knappen stond, werd er hier een kolf aangeschaft. Een boek heb ik niet gekocht, een cursus niet gevolgd.

    Ik was al van plan Rapley te geven voordat ik wist dat dat hele gebeuren naar iemand vernoemd was. Gill Rapley heeft het beestje gewoon een naam gegeven.

    Wat Kleintjes doet, moet hij zelf weten. Die man is ondernemer, mag hij? Wat is de omzet van de babyvoedingsdivisie van Numico; 250.000.000 of zoiets? (Kunnen de meisjes van PCW me vast vertellen).
    Hoeveel boekjes verkoop Kleintjes? Ja, er staan banners met reclame op zijn website, let wel: van zijn eigen producten op zijn website, daar kan je je groen en geel aan ergeren, maar dat mag hij dus lekker allemaal zelf weten! Er is ook heel veel gratis informatie over borstvoeding en bijvoeding te vinden. Ik erger me ook aan sommige artikelen vooral afkomstig van Amerikaanse onderzoekers die miz te ver zijn doorgeschoten, maar mensen: pik eruit wat je wil en blijf er weg als je geen bal met borstvoeding hebt.

    Rapley en Kleintjes willen mensen deelgenoot maken van hun ideeen, maar zijn natuurlijk niet op hun achterhoofd gevallen en daar is natuurlijk niks mis mee. Je mag best geld verdienen met wat je doet, je hoeft van mij niet alleen weldoener te zijn.
    Wat ik heel irritante lui vindt, is die Sears-family met hun marketingactiviteiten, bleeeeh! Van candybars tot toetjes. Zolang je het bij je core-business houdt, prima! Maar die klonen zijn allemaal arts, maar zitten enkel bij Oprah en dr. Phil en niet meer in een spreekkamer, dat vind ik echt triest. Hun homepage trilt van de reclame van geitenmelk tot multvitaminesapjes, weet ik veel wat allemaal. Zulke mensen zijn miz doorgeschoten golddiggers en die mot ik niet.
     
  15. Agter

    Agter Fanatiek lid

    3 mei 2012
    2.266
    0
    0
    In een huis
    Ik vind het eenmalig aanschaffen van een kolf (als je die al nodig hebt) niet te vergelijken met het wekelijks moeten kopen van zuigelingevoeding.
    Kijk maar in de supermarkt: 99% van wat wordt aangeboden, heeft wel degelijk met KV te maken en niet met BV. Met BV hoef je nu eenmaal niet zoveel te kopen (niets eigenlijk) als met KV.
    Maar ik begrijp heel goed dat ook een Medela commerciele belangen heeft. :)
     
  16. Moon28

    Moon28 Niet meer actief

    Kan me wel vinden in me81. Ze staat 100% achter haar doel en weet waar ze over praat. Zijn immers feiten ;). En moeders die niet anders kunnen om kv te geven veroordeeld ze nergens en ze benadrukt dat nog expliciet. Maar er word gelezen wat graag gelezen word en dat is 1 zinnetje.
     
  17. Luuz

    Luuz VIP lid

    16 aug 2008
    23.842
    2.610
    113
    Hier
    Of iets op feiten berust is of niet, het gaat erom hoe je het brengt.. het is de toon die de muziek maakt..

    Zij zet moeders die bewust kv geven, weg als moeders die hun kind verwaarlozen door kv te geven..

    Sorry, ik snap dat meningen verschillen, maar hierin gaat ze m.i. veel te ver..
     
  18. Moon28

    Moon28 Niet meer actief

    Dus wanneer ze dat ene zinnetje anders zou inpakken maar er precies hetzelfde mee bedoelt is er niets aan de hand.
    Ik kies er bewust voor om mijn baby kv te geven op het kdv want kolven brengt te weinig op doordat ik te lui ben het te leren :p maar voel me totaal niet aangesproken.
     
  19. Omelet

    Omelet VIP lid

    14 nov 2008
    14.874
    2
    0
    Dat is heel fijn voor jou :)
     
  20. Moon28

    Moon28 Niet meer actief

    Dank je, vind ik ook ;)
     

Deel Deze Pagina