Wie helpt ons de knoop door te hakken?

Discussie in 'De lounge' gestart door Tijdelijkanonie, 20 mei 2012.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. Tijdelijkanonie

    20 mei 2012
    41
    0
    0
    NULL
    NULL
    Even een nieuw account i.v.m privacy.

    Om een lang verhaal kort te maken komt het er op neer dat we in de schulden zitten deze maand 5000 euro moeten ophoesten aan rekeningen. Er komt bijna 2000 binnen aan inkomsten en we hopen op de teruggave van de belasting van 2000, maar dan komen we dus nog steeds 1000 euro te kort en dan heb ik het nog niet eens over boodschappen en benzine.
    Groot probleem dus. Tevens hebben we een huurachterstand van momenteel 1500 euro maar die word over 2 weken 2000.

    Nu is het als volgt, we hebben 2 keuzes: hier blijven wonen of de huur op zeggen voordat ze ons eruit zetten (wat ze dus al willen doen) en tijdelijk terug gaan naar mijn ouders. Financieel worden we er 300 euro elke maand 'beter' op als we terug gaan naar mijn ouders. Bedrag van niks dus.
    Met de belasting zouden we de huurachterstand kunnen wegwerken maar dan lopen we nog 3000 euro achter de feiten aan. Boodschappen moeten we gewoon hebben om te overleven en benzine voor de auto want anders komt man niet op zijn werk (dat kan echt niet op de fiets, veel te ver en de bus rijdt zo vroeg nog niet). Nu hebben we zoiets van we hopen dat de belasting deze maand op op z'n laatst halverwege volgende maand binnenkomt, zodat we huur al gered hebben en hoe we de rest gaan doen, zien we dan wel maar dan raken we iig niet ons huis kwijt. Na berekening levert het tenslotte ook maar 300 euro in de maand op als we terug gaan naar mijn ouders. Toch heb ik een heel sterk gevoel dat we het gewoon niet gaan redden zo en het uit eindelijk alleen maar uitstel van executie is. Vraag me niet waarom, want zoals ik zei gaat het om 300 euro verschil in de maand maar toch denk ik om de een of andere reden dat we beter terug kunnen gaan naar mijn ouders. Misschien dat we dan toch eerder uit de schulden zijn ofzo, ik weet het niet. Het is gewoon een heel sterk gevoel dat zegt dat we er niet goed aan doen door hier te blijven, hoewel ik natuurlijk niets liever wil dan ons eigen huisje houden..
    In totaal hebben we zo'n 2400 euro schuld en schuldsanering is geen optie. Heb even niet zo'n zin om daar heel veel op in te gaan maar het komt er op neer dat we dan 50 euro in de week krijgen en dat gaan we gewoon echt niet redden met boodschappen en benzine.. Daar komt dus bij dat we een kindje hebben en een 2e op komst. Voor de 2e moet dus ook nog een hele uitzet komen, ander geslacht dus echt alles moet opnieuw gekocht worden, tot de babykamer aan toe..

    Iemand die raad weet? Wie helpt ons de knoop door te hakken, blijven we hier of zullen we toch echt de huur op moeten zeggen? De beslissing moet nu wel echt gemaakt worden..

    (Er komt nu maandelijks 1980 euro binnen, de vaste laten zijn 1665, houd je zo'n 300 over.
    Als we naar mijn ouders gaan komt er 1620 binnen en zijn de vaste lasten 955, houd je zo'n 665 over. Uitgerekend worden er dan dus 365 beter van en daar moet ook 65 euro vanaf voor de opslag van spullen dus blijft er 300 over..)
     
  2. LittleMonsters

    LittleMonsters Niet meer actief

    Weet natuurlijk niet of jij werkt.. Maar zou het geen optie zij om tijdelijk een baantje te zoeken als je die niet hebt bij een boer ff snel geld verdienen?

    Allerlei subsidies al aangevraagd huur zorg kindgebonden
    Kun je nog schuiven in je vaste lasten?? Lijken me best wel hoog??
     
  3. lioness74

    lioness74 Niet meer actief

    Vakantiegeld erbij leggen?
    En als de wiedeweerga extra inkomsten gaan regelen!
    Huur opzeggen lijkt mij geen optie.Je kunt toch niet eeuwig bij je ouders gaan wonen?
     
  4. sneeuwpop

    sneeuwpop Fanatiek lid

    11 feb 2010
    2.273
    0
    0
    auto weg, scooter aanschaffen.
     
  5. sneeuwpop

    sneeuwpop Fanatiek lid

    11 feb 2010
    2.273
    0
    0
    waarom komen er minder inkomsten binnen als je bij ouders woont?
     
  6. sneeuwpop

    sneeuwpop Fanatiek lid

    11 feb 2010
    2.273
    0
    0
    hmm nieuwe babykamer mssch likje verf hier en daar
    eigen babykamer op m.p
    en op m.p een andere kopen?
     
  7. lioness74

    lioness74 Niet meer actief

    Reiskostenvergoeding?
    Maar is dat zoveel dan?
     
  8. mavi derya

    mavi derya Fanatiek lid

    4 dec 2011
    3.414
    0
    36
    Vrouw
    zuid holland
    Ik denk huursubsidie??
     
  9. Tijdelijkanonie

    20 mei 2012
    41
    0
    0
    NULL
    NULL
    Als ik ga werken mag ik hooguit 100 euro verdienen want anders komen we over de grens heen voor de toeslagen. Gerekend dat we dan ook kinderopvang moeten hebben, levert dat dus niets op helaas..

    We hebben alle toeslagen indd al die we kunnen krijgen; huurtoeslag, zorgtoeslag, kgb en ik krijg 'vrouwengeld', elke maand 150 euro omdat ik niet werk. Die zouden we dus ook weer kwijt zijn als ik ga werken.

    Schuiven lukt niet meer, dat hebben we al te vaak gedaan :(. Vaste lasten zijn indd hoog. 350 aan één deurwaarder, 50 euro 'boete' van de zorgverzekering..
     
  10. Biny

    Biny VIP lid

    10 feb 2011
    17.556
    5.653
    113
    Vrouw
    En waarom zijn je vaste lasten nog bijna 1000 euro als je bij je ouders woont?
    Je heb dan immers geen huis meer toch...
     
  11. MamaChantal

    MamaChantal VIP lid

    14 okt 2010
    16.545
    3.057
    113
    Idd werken (al is het tijdelijk tot schulden wegzijn)..
    Oproep hier/mp zetten voor kleertjes/spuen.voor beeb.. Zijn.vast wel meiden die wat hebben voor je.
    Evt spullen verkopen?
     
  12. littlewonder23

    littlewonder23 Niet meer actief

    zorgen dat er meer inkomsten komen. huur opzeggen tsja kan wel maar als je daarna weer een woonruimte zoekt is het altijd duurder en de vraag is hoelang gaat dat duren.
     
  13. sneeuwpop

    sneeuwpop Fanatiek lid

    11 feb 2010
    2.273
    0
    0
    alles opzeggen aan abbonemten
    telefoon, tv etc wat niet nodig is
    waardevolle spullen op m.p zetten
    kleding oudste op m.p etc etc
     
  14. MamaChantal

    MamaChantal VIP lid

    14 okt 2010
    16.545
    3.057
    113

    Tv en telefoon vind ik wel belangrijk hoor..
     
  15. sneeuwpop

    sneeuwpop Fanatiek lid

    11 feb 2010
    2.273
    0
    0
    wat is de oorzaak van de vaste lasten dan? dat die zo hoog zijn?
     
  16. Tijdelijkanonie

    20 mei 2012
    41
    0
    0
    NULL
    NULL
    Minder inkomsten omdat we dan wat toeslagen kwijtraken, de zorgtoeslag gaat 10 euro omlaag, de huurtoeslag valt uiteraard weg en ook het vrouwengeld.

    Reiskosten vergoeding krijgen we niet, daar doet zijn baas niet aan.
    Maar benzine zal sowieso flink gaan schelen aangezien hij dan op z'n fiets naar het werk kan, mijn ouders wonen zo'n 10 minuten rijden van zijn werk af.

    De auto weg doen en inruilen voor een scooter is gewoon geen optie, man heeft auto nodig voor zijn werk, dat zijn gelijk de enige benzine kosten die vergoed worden door zijn baas: bestellingen weg brengen onder werktijd.
     
  17. sneeuwpop

    sneeuwpop Fanatiek lid

    11 feb 2010
    2.273
    0
    0
    vroeger was t er ook niet dussssssssssssssssssss
     
  18. Tijdelijkanonie

    20 mei 2012
    41
    0
    0
    NULL
    NULL

    Nee dat was er indd niet, maar een telefoon heb toch echt nodig om bepaalde zaken te regelen. En ik ben heel eerlijk, zonder TV ga ik écht niet zitten.
     
  19. mavi derya

    mavi derya Fanatiek lid

    4 dec 2011
    3.414
    0
    36
    Vrouw
    zuid holland
    Wat is er echt belangrijk aan de tv dan? Prepaidkaart voor noodgevallen is genoeg... Niet leuk natuurlijk maar als het echt moet..
     
  20. Tijdelijkanonie

    20 mei 2012
    41
    0
    0
    NULL
    NULL
    Op marktplaats is al genoeg verkocht maar dat is gewoon niet voldoende, kinderkleding levert vrijwel niets op en meubels kunnen we niet gaan verkopen natuurlijk..
     

Deel Deze Pagina