Ik heb volgens mij het stuk gemist over de schuld van 23000? Ik las in het eerste bericht dat de schuld samen rond de 6000 was.. daar waren mijn tips op gebaseerd. Maar voor 23000 zou ik toch echt de schuldsanering in gaan... wat dat ga je niet redden met alleen maar bezuinigen.
ahh oke.. ik dacht hoe komen nu al 2 mensen op dit bedrag voor 23000 zou ik ook de schuldsanering ingaan.. dit vald zelf niet meer op te lossen en niet piepen over ik krijg maar 50 euro in de week (wat al niet zo in mijn omgeving krijgen mensen 60 euro met zijn 2en in de week) .. wees blij dat er instanties zijn die jouw shit willen opruimen dus trots opzij en aan de gang met die banaan..
Als je in de schuldsanering zit, kan je echt nog wel een auto rijden als dat nodog is hoor! Weet ik van familie in de schuldsanering met 2 kleine kindjes. En van 50,- in de week kan je rondkomen (redden wij ook)! - Eet regelmatig een ei in plaats van vlees. - Koop groenten uit pot nu de groenten nogal aan de prijs zijn. - Koop goedkoop brood, bij veel supermarkten heb je die vanaf 50 cent. - Zelfgemaakte groentensoeo met gerooaterd brood is niet duur. - Koop van alles de goedkoopste merken, laat make-up en dingen die je niey persé nodig hebt liggen. - Drink thee, water of aanmaaklimonade, dat scheelt een hoop t.o.v. sap en fris. - Kleertjes voor je kindjes kan je van marktplaats halen (of doe hier even een oproepje) - Commode is niet nodig, een aankleedkussen op tafel kan er ook mee door. - Kleding kan in dozen zolang er geen geld is voor een kast. - Ledikant van marktplaats, of even een oproepje hier. Wees creatief en besef dat er nu niets anders opzit dan even sober te leven. Krijg je niets van Succes!
Voor zo'n bedrag zou ik ook de schuldsanering in willen. Als dat kan, want niet iedereen kan de schuldsanering in. Dan moet je aan bepaalde voorwaarden voldoen. Maar dan ben je wel over 3 jaar schuldenvrij.. Zou ik altijd doen, dan heb je weer licht aan het einde van de tunnel.
Bij de wsnp was er dus al iets waaraan we niet voldeden, al weet ik niet meer wat dat was. Zal er toch nog eens gaan kijken. Tijdens een gesprek bij de stadsbank een paar weken geleden kwam naar voren dat we het dan echt moeten redden met 50 a 60 euro in de week, met 2 kinderen en daar dus ook de benzine van moeten betalen.. Ik weet dat het geen kwestie van willen meer is, maar laten we eerlijk zijn; hoe moeten wij 2 kids én onszelf onderhouden van 50 euro in de week? Onze dochter is een 'goedkope' eter aangezien zij gewoon met de pot mee eet, maar de 2e heeft weer flesvoeding nodig..
Flesvoeding van KV eigenmerk? Of AH eigenmerk? Wij doen voor ons 2en ( zoon eet met de pot mee dus die reken ik ff niet mee ) voor gemiddeld 30 euro per week boodschappen. Ene week 40 euro andere week maar 20.
Had het al eerder gepost, maar als jij voor 150 a 200 in de maand een 'zwart' schoonmaak of oppas baantje neemt, moeten jullie het redden?
Dan geef je de tweede toch borst? Maar ook daar zullen ze bij de kredietbank zeker rekening mee houden. Toevallig verwijs ik regelmatig medewerkers door naar de schuldsanering en weet ik dat het bedrag voor een echtpaar omhoog is gegaan naar 100 euro per week. Daarnaast zullen ze eisen dat jij gaat werken, maar dat lijkt me logisch. Zonder dat zul je niet voor de sanering in aanmerking komen lijkt me.
Ik heb het moeten doen van 40 euro in de week en wij zijn met 6sen. Het kan,veel brood en rijst en soms kregen we van ons moeder wel eens wat.En jij kan nog naar de voedselbank.
Mijn man zou desnoods om 1 uur 's nachts al weggaan denk ik als dat ons gezin van uitzetting van ons huis zou voorkomen. Moet dan wel natuurlijk een tijdelijke oplossing zijn he, dus tot de problemen weer te overzien zijn. Ik wil er alleen mee zeggen: jij en je man zullen echt offers moeten maken om jullie huisje etc te behouden.
Ik zou in elk geval eens bij je gemeente aankloppen. Daar hebben ze gratis het goede advies. En over de sanering, het zal echt wel zwaar zijn.. Daar ben ik het helemaal mee eens.. Maar zoek naar oplossingen binnen die sanering.. Zou toch geweldig zijn als je over 3 jaar uit de zorgen bent? Voordeel van sanering is dat je volgens mij ook geholpen wordt om dit in de toekomst te proberen te voorkomen. Verder kun je misschien naar de voedselbank.. Geen prettig idee maar wat moet dat moet.. De kringloop heeft heel goedkope en hele leuke kleding. Hier geen geld tekort maar kom er regelmatig, gewoon omdat ze er vanalles hebben. Vooral voor kinderen is er veel keus. Ik ken trouwens ook iemand die in de sanering zit en naast haar werk nog 2 poetsadressen heeft, voor aanvulling. Is zwart maar maakt hun leven nu wel leefbaar. Verder is thuiswerk misschien een oplossing?
Oei, 23000 euro is wel heel wat anders dan 3000 euro inderdaad (je was de 2 vergeten denk ik haha). Ik denk inderdaad niet dat je dat zelf kunt inlopen met maar 1 inkomen. Pfff lijkt me moeilijk hoor! Maar ik denk ook dat je even drie jaar moet bikkelen en dan kan je weer een nieuw start maken. Wees blij dat er zulke regelingen zijn, die voorkomen dat je met je gezin op straat komt te staan...
23000?:O wauw dat is veel ja ik wil idd ook niet hard aan komen maar heel eerlijk. waarom ben je aan een 2de begonnen met zoveel schuld? ik zou bij me ouders gaan wonen tijdelijk 300 euro is erg veel geld hoor als je zo diep in de shit zit
Meid, als je wíl dan kan het met die 50,- in de week! Dan eet je even niet iedere dag vlees en kom je even niet aan de twee stuks fruit op een dag, je bent dan wrl over 3 jaar uit de zorgen. En als je in de schuldsarnering zit, kun je vasy bij de voedsel- en kledingvank aankloppen. Misschien ook nog een idee: een groentetuintje? Hebben wij zelfs op het balkon: tomaten in van die hangzakken, sla in de balkonbakken, aardbeienplantjes, kruiden in bakken aan de muur, radijsjes, paprika en een framboos in potten. Er kan heel veel als je wilt!
Kijk, daar leg je de zere vinger op de plek; er zijn duizenden gezinnen die het met 50 in de week doen, soms zelfs met 4 kinderen. Het kan dus best! Ja je zal moeten krabben, en ja het zal niet veel luxe zijn. Maar met 23000 aan schuld, dan zie ik echt geen andere oplossing hoor. En na je zwangerschap zo snel mogelijk mee aan het werk! Thuis blijven zitten in deze situatie is echt niet te doen. Wat je ook voor werk neemt, het zal altijd meer zijn dan je toeslagen. En dan is ofwel je schuld sneller afbetaald, ofwel krijg je dan wel 70 ipv 50 in de week. En dan zullen ze ook veel eerder geneigd zijn om deals te maken als ze zien dat je mee aan het werk bent. En klop ondertussen eens aan bij de voedselbank? Maar goed, er is ondertussen al zo vaak gezegd dat 50 euro in de week te doen is, dat gaan werken meer is dan 'maar' 100 euro extra in de maand... sorry, maar ik krijg toch ook het gevoel dat je gewoon niet wil luisteren. Opstaan om 4 uur te vroeg?? Heb je enig idee hoeveel mensen dat elke dag doen? Als ik met zoveel schuld zat en ik kreeg de kans om dat in drie jaar weg te werken, ik zou springen om die kans! Je zegt ook dat je 300 in de maand overhoud na lasten. Dus je zit nu aan 75 euro in de week. Dus je zou maar 25 moeten besparen. En ik zou toch ook eens gaan aankloppen voor budget hulp, 23000 euro aan schulden opbouwen is niet niks. En rekeningen die 'gewoon' komen aanwaaien, kijk, daar heb je dus een spaarcentje voor. En dat ga je niet opbouwen met 300 euro in de maand. Zelf aan het werk dus.