Hoeveel maanden baby in slaapkamer?

Discussion in 'Kraamtijd' started by x0x0, May 3, 2012.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. MoederK

    MoederK Fanatiek lid

    Jan 19, 2009
    1,833
    46
    48
    Hier de eerste ook een hele tijd bij ons op de kamer gelegen, denk een half jaartje..

    Deze beeb zal daar ook komen maar geen idee hoe lang.

    Vraag me alleen af of ik het wel zou doen als het ten koste zou gaan van mijn man zijn nachtrust..
    Lees hier vaker dat de man op de bank/ander bed slaapt maar dat lijkt me ook niet echt de bedoeling en helemaal fair toch?
     
  2. Agter

    Agter Fanatiek lid

    May 3, 2012
    2,266
    0
    0
    In een huis
    Wat bedoel je precies met fair?
     
  3. Daro

    Daro Fanatiek lid

    Aug 1, 2010
    2,548
    0
    0
    West-Brabant
    De oudste heeft noodgedwongen 9 maanden bij ons op de kamer geslapen, want toen hadden we maar 1 kamer.
    Maar nu zal het korter zijn, zodra ie een beetje doorslaapt (al is het maar van 12 tot 6 bijvoorbeeld) en een beetje een vast ritme heeft qua flesjes dan gaat ie bij zn broer op de kamer slapen. De oudste wordt gelukkig niet wakker van ieder geluidje, maar ik zie het ook niet zitten om de hele nacht bij hem binnen te lopen om de baby te troosten. En nu kan ik de baby voeden zodra hij honger krijgt en huilt hij niet het hele huis bij elkaar.
     
  4. Amaryllis

    Amaryllis Fanatiek lid

    Aug 24, 2008
    3,708
    4
    38
    Onze oudste heeft de eerste 3 maanden bij ons op de kamer geslapen. Manlief was er eigenlijk al eerder klaar mee, maar ik vond het moeilijk om haar op haar eigen kamertje te leggen. Voelde zo ver weg :)

    Dit keer gaan we het wel zien, tot nu toe vind ik het heerlijk om hem 's nachts in z'n wiegje naast me te hebben. Ik denk dat we vanzelf wel merken wanneer het tijd is om hem over te hevelen naar het ledikantje. Gewoon je gevoel volgen zou ik zeggen!
     
  5. red88

    red88 VIP lid

    Dec 3, 2008
    13,137
    0
    0
    Mijn man koos er hier zelf voor om in het begin regelmatig op de logeerkamer te gaan liggen.
    Hij mag in z'n eigen bed liggen maar ik vind ook dat een baby bij zijn/haar ouders hoort.
    Overigens als een baby bij je op de kamer slaapt, kun je bij de 1e kik al aanleggen en hoeft een baby ook meestal niet te huilen.
    Na een tijdje was mijn man er vanzelf aan gewend en draaide hij zich om en sliep weer verder.
    Overigens vond ik de nachten na 6 maanden veel zwaarder dan hier de eerste maanden en was toen ook al lang weer aan het werk.
    Geen haar op m'n hoofd die er dan ook maar aan dacht om een seconde langer buiten m'n bed te blijven dan nodig is.
    Het is ook net zo goed zijn kind en het is toch niet zo dat ik omdat ik borstvoeding geef, voor alles in m'n eentje moet opdraaien.
     
  6. Loesie1982

    Loesie1982 VIP lid

    Dec 25, 2008
    5,486
    0
    0
    Juffrouw
    Overijssel
    Onze dochter is vandaag 7 dagen oud en we hebben 2 nachten in het ziekenhuis gelegen...
    Thuis gekomen heeft ze welgeteld 1 nacht bij ons op de kamer geslapen, maar dat was voor mij een bar slechte nacht. (in het ziekenhuis ook al, maar ik wilde niet dat de verpleegsters haar meenamen)

    Ze maakt ontzettend veel geluid en hard ook,dus ik was constant wakker...heb misschien tussen de bedrijven door een uurtje bij elkaar kunnen slapen.

    Sinds dat ze op haar eigen kamertje slaapt, slaap ik ook weer goed tussen de voedingen door!
     
  7. heleentje80

    heleentje80 Fanatiek lid

    Dec 30, 2006
    2,296
    28
    48
    Gent
    Niet,

    Zoontje door omstandigheden een paar maanden (renovatie ed), werden er stapelzot van. Je hebt geen spatje privacy meer.
    Dochtertje 1 nacht bij mij in t ziekenhuis en daarna op haar eigen kamer.
    Zal bij de derde juist hetzelfde zijn (1 nacht ziekenhuis en dan in eigen kamer)
    Vind het gewoon zo veel beter, ik heb veel structuur en routine nodig en zo gaat het het best
     
  8. rijtjes

    rijtjes Niet meer actief

    Mijn meisje ligt nog/weer heerlijk bij ons. Toen ze 4 weken was sliep ze door en nu nog. Toen was de bedoeling dat ze in haar eigen kamertje zou slapen. Dit hebben we een halve week volgehouden. Mevrouw maakt het niets uit, maar ik vond het vreselijk, deed geen oog dicht zonder haar. Overdag en 's avonds slaapt ze wel heerlijk in haar eigen kamertje, maar na de voeding van 23:00 uur leg ik haar naast mij en slaapt ze gewoon heerlijk bij ons. Vind niets lekkerder dan wakker worden van haar lachen. Helaas zal ze niet heel lang meer in haar wiegje passen en moet ze dan echt helemaal over naar haar eigen kamer want het ledikant past echt niet bij ons.
     
  9. Laetitia

    Laetitia Niet meer actief

    De oudste heeft 7 weken bij ons op de kamer gelegen. Na 5 weken sliep ze 's nachts al door en met 7 weken zijn we getrouwd en op vakantie geweest. Daarna is ze naar haar eigen kamer gegaan.
    De 2e is ook ongeveer in die tijd naar de kamer gegaan want die sliep ook al vrij snel door.
    De jongste hebben we 10 weken op de kamer gehad want zijn kamertje was nog niet klaar.

    Nu bij de jongste zal het er een beetje vanaf hangen wanneer de nieuwe slaapkamers van de oudste kids klaar zijn. Maar mijn kids hebben het nooit een probleem gevonden om in hun eigen kamer te slapen. En daarnaast kijken manlief en ik nog weleens tv 's avonds en ik merkte bij de jongste dat dit nog weleens storend werkte (vooral in de laatste 2 weken) als hij 's nachts moest gaan slapen.
     
  10. rusly

    rusly Lid

    Jul 11, 2011
    28
    0
    0
    NULL
    NULL
    Onze oudste heeft denk 10 dagen bij ons in de wieg naast ons bed gelegen maar ik kon echt niet slapen dan. werd van elk geluidje wakker.

    De jongste moest 3 nachtjes in het ziekenhuis blijven en daarna direct in eigen kamertje.Ging eigenlijk direct goed. Al vond ik het bij de eerste toch wel gezellig hoor die kraamweek naast mij.
     
  11. Vlinderbloem

    Vlinderbloem VIP lid

    Mar 27, 2008
    8,128
    1,682
    113
    Zes jaar. :D
     
  12. Laetitia

    Laetitia Niet meer actief

    Dat zou in ons geval dan errug druk worden... :D
    (of we moeten alle muren tussen de kamers uithalen en 1 grote kamer maken :p)
     
  13. Agter

    Agter Fanatiek lid

    May 3, 2012
    2,266
    0
    0
    In een huis
    Dat lijkt me wel heel gaaf, weet je!
     
  14. Smile

    Smile Fanatiek lid

    Sep 11, 2008
    4,358
    0
    0
    Geen nacht.
    Ik kan daar niet tegen. Lig alleen maar te luisteren of kind lief nog ademhaalt :)
    Dus hier is het eigen kamertje, eigen bedje :)
     
  15. Deerne85

    Deerne85 Fanatiek lid

    May 10, 2012
    1,681
    0
    0
    tot het huis verkocht is... zucht... hoop zo dat het voor de bevalling nog mag gebeuren! Dan krijgt mn kindje ook echt meteen een eigen kamertje hoor! Nu is het gewoon even niet anders!
     
  16. Agter

    Agter Fanatiek lid

    May 3, 2012
    2,266
    0
    0
    In een huis
    Mijn dochtertje is zes maanden en slaapt bij ons op de kamer.
    Ik hoop dat dat voorlopig nog wel zo blijft! Ik vind het heel fijn. En vooral ook erg praktisch.
    Ik zie eigenlijk geen reden waarom ik haar alleen zou moeten laten liggen op een eigen kamer.

    De mooi ingerichte kinderkamer staat er ongebruikt bij.
     
  17. Laetitia

    Laetitia Niet meer actief

    Ja, lekker ouderwets :D.. Maar manlief ziet dat niet echt zitten.. haha...
    Hij vind het ook heel belangrijk om "ons-tijd" te kunnen hebben en dat vind hij heel moeilijk als er kindjes in de kamer zijn (of die het nou bewust meemaken of niet)
     
  18. Chocoladekoekje

    Chocoladekoekje VIP lid

    May 25, 2010
    7,799
    43
    48
    Het liefst tot de nachtvoeding niet meer nodig is. Onze dochter heeft deze erg lang gehad en moest met 4 maanden naar haar eigen kamer, omdat ze uit de wieg gegroeid was en haar ledikant niet bij ons op de kamer paste. Ik hoop dat deze baby iets kleiner is óf wat sneller door gaat slapen ;)
     
  19. loesje26

    loesje26 Bekend lid

    Feb 5, 2009
    722
    0
    16
    rayon manager farmacie
    Oosterhout
    Mijn dochter is nu 6,5 maand oud en is sinds gisteren over naar haar eigen bedje en kamer. Ze sliep tot die tijd naast me in een wiegje. Maar we moesten gaten gaan maken om dr benen door te doen:D
    ze werd een beetje te groot.. Heel jammer!! Ik had haar het liefste nog een jaar bij me gehouden.. Maar ze slaapt heerlijk in dr kamer en bed en wij kunnen zo s avonds ook lekker op bed tv kijken:)
     
  20. Bloemmm

    Bloemmm VIP lid

    Mar 31, 2010
    18,894
    1
    38
    Wormer
    Mira heeft 5,5 maand bij ons (in een wieg, daarna in een ledikantje naast ons bed) gelegen.
     

Share This Page