Vragen @ babyuitzet!

Discussie in 'De babyuitzet' gestart door Tuttebell, 27 mei 2012.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. Tuttebell

    Tuttebell Fanatiek lid

    6 nov 2011
    3.108
    0
    36
    Hallo allemaal,

    Ik heb even wat vragen en hoop dat jullie mij kunnen helpen!

    1. Ik heb een schommelstoel van Fisher Price, is daarnaast een wipsyoel handig/nuttig/raadzaam bijvoorbeeld om de kleine eten te geven? De schommelstoel zal altijd wel wat bewegen denk ik, ook al staat hij niet aan of zal dat verder niet storen? Hoe deden jullie dit: wel of geen wipstoel erbij?

    2. Wat zijn jullie ervaringen met Easywalker Sky en Quinny Buzz 3? Of welke andere wagen vinden jullie een aanrader en waarom?!

    3. Wat had jullie voorkeur: nieuwe wagen of tweedehands? (geen auto, dus bijna dagelijks in gebruik!)

    4. Hoeveel broekjes en truitjes maat 50/56, 62 en 68? Per maat van alles 8 of is dat te veel/te weinig?

    Dit was t wel even!
    Hoop dat jullie willen/kunnen helpen!
     
  2. huggy

    huggy Actief lid

    10 apr 2012
    345
    0
    0
    Gastouder
    Dordrecht
    Hi meis,

    Ik kan niet al je vragen beantwoorden, maar wel een paar!

    1. Ik heb geen schommelstoel, en om eten te geven op de bank ofzo kan je best een wipstoel gebruiken (wel even op de niet-wipstand zetten) maar je hebt tegenwoordig ook de Stokke Tripp Trapp Newborn set. Die kan je aan de Tripp Trapp stoel bevestigen waardoor je gewoon aan tafel je kindje een flesje o.i.d. kan geven, en je kindje er gewoon gezellig bij kan zijn wanneer je zelf gaat eten. De meeste kindjes kunnen vanaf een maand of 6 a 7 echter wel gewoon in een kinderstoel zitten en dat is de leeftijd waarop je de eerste vaste voeding gaat introduceren.

    2.Easywalker Sky heb ik geen ervaring mee, maar de Quinny Buzz 3 heb ik zelf. Ik vind het een superwagen, absolut niet zwaar, heel wendbaar, armsteun makkelijk qua hoogte verstelbaar, makkelijk in en uitklapbaar, de stof van alle onderdelen wordt niet snel vies en is prima wasbaar. Ik heb er heel veel mee gewandeld, stad, bos, supermarkt, door de sneeuw... allemaal prima te doen. En in het netje onderin zit een bandenpompje zodat je deze altijd bij je hebt mocht het nodig zijn (ik heb 'm nooit nodig gehad)

    3. Ik heb 'm via Marktplaats gekocht, een complete set (maxicosi, voetenzak, reiswieg, deken, buggyzitting, zonnekappen, parasolletje, regenhoezen, luiertas etc.) Ik heb bij de verkopers thuis het hele ding in en uit elkaar gehaald, ermee gereden, alle details bekeken en gekocht. Ik maakte dagelijks een wandeling met de wagen omdat ik graag buiten ben en zo in beweging blijf zonder naar de sportschool te hoeven gaan. Geen moment spijt van gehad en het scheelt honderden euro's! (zoiezo heb ik veel van MP: Leander hangwieg, commode (was een mooie opknapper), Bopita box)

    4. In het begin hebben de meeste baby's meerdere malen per dag hele dunne ontlasting (spuitluiers) helaas gebeurt het vrij makkelijk dat je dan op een dag 3 of 4 verschillende setjes kleding nodig hebt (maar dat hoeft niet altijd zo te zijn). Tenzij je bijna dagelijks de was doet heb je wel iets meer nodig dan 8 setjes van maatje 50/56. Liever een setje teveel in huis dan moeten denken, en nu... Meestal bij een week of 6 wordt de ontlasting wat steviger dus van maat 62 en 68 heb je wat minder nodig...

    Ik hoop je hiermee een beetje opweg te hebben geholpen!
     
  3. Suusjeuh

    Suusjeuh VIP lid

    4 jul 2010
    13.212
    13
    38
    Verpleegkundige/gastouder
    Als je een schommelstoel hebt, heb je geen wipstoel nodig lijkt me. Eten geven in de wipstoel is niet goed, eten geven doe je best in de kinderstoel of zittend op schoot, goed rechtop zittend, niet half hangend in een wipstoel. Als je kindje klaar is om te eten, bij 6 maanden oud, kunnen ze vaak wel 10 minuutjes in de kinderstoel zitten.

    Wagen; ik heb zelf een nieuwe gekocht. We hadden al direct het idee dat we graag meer als 1 kindje wilden, stel we hadden een 2e hands wagen gekocht die door 2 kindjes is gebruikt, dan was hij misschien wel versleten eer onze 2e erin zou komen. Wij hebben een Joolz, heel wat anders als wat jij noemt, maar een super mooie wagen!

    Maxi cosi niet 2e hands kopen ivm veiligheid.

    Kleertjes; 8 setjes in maat 50/56 zou genoeg moeten zijn, bijkopen kan altijd nog, misschien krijg je nog kado ook. Maat 62 68 nog niet veel in kopen, vaak krijg je die maat als kraamkado. En als je kindje er eenmaal is weet je welke kleding hem leuk staat ( zo stond wit absoluut niet bij mn dochter, veel newborn kleding is wit.. Handig! )
     
  4. misa

    misa Niet meer actief

    1. schommelstoel/wipstoel:
    Wij hadden alleen een wipstoel, maar dubbelop kopen zou ik niet doen. Een schommelstoel kun je prima gebruiken voor de hapjes. Al zijn wij daar met 6 maand pas mee begonnen en toen kon hij net een beetje in de kinderstoel zitten/hangen voor die oaar minuten eten.

    2. Easy walker Sky en Quinny Buzz 3/ anders:
    Geen ervaringen. Alleen in de winkel. Wij hebben de maxo cosi mura 4 en die bevalt heeeel erg goed! Grote wagenbak, 4 grote luchtbanden, hoge duwstang is mogelijk, zitje vonden we handig en mooi, leuk stuurtje op het zitje, zitje kan beide kanten op, loopt soepel, stabiel door de 4 wielen, enz.
    Vooral handig om je eisen en wensen op papier te zetten en in de winkel wagens gaan proberen.

    3. nieuwe wagen of tweedehands?
    Wij hebben een nieuwe gekocht omdat ik dat perse wilde..! ;) maar ik denk dat een tweedehandse ook prima kan volstaan! Ik zou liever een merk tweedehands kopen dan een 'merkloze' nieuw.

    4. Hoeveel broekjes en truitjes maat 50/56, 62 en 68? Per maat van alles 8 of is dat te veel/te weinig?
    Ik zou eerst alleen 50/56 kopen. En misschien 2 setjes in 62. De rest komt dan wel, je moet ook goed letten op het seizoen en de soort kleding als je in het voren koopt.
    Wij hadden alleen 56 voor ons zoontje en dan een stuk of 8/9 setjes. Het was veel te groot (vond ik niet erg), dus hij heeft er lang in gezeten.
    Dit keer heb ik wel wat meer in 50 erbij.

    Succes!
     
  5. Evvie

    Evvie Fanatiek lid

    13 feb 2012
    1.118
    30
    48
    Wij hebben de easywalker sky en hij bevalt prima. Hier wordt ie nog steeds veel gebruikt en vooral het eerste jaar heb ik veel gewandeld. In de afgelopen twee jaar alleen een lekke band gehad, verder een stevige wagen. Met een grote bak en zitting.
    Wij hadden op een gegeven moment de wagen en kleur uitgezocht en die bleek in een winkel als showmodel te koop te staan. We hebben dus een nieuwe wagen, maar voor minder geld gekocht.

    Succes met de uitzet!
     
  6. piri piri

    piri piri Fanatiek lid

    29 sep 2011
    1.769
    1
    0
    Ik heb van af maat 40 5setjes, dan mt 50 ook 4 setjes, mt 56, 10 pakjes en 15 rompertjes, helft kort helft lange mouw. En dan maten daarboven vanalles ongeveer8 setjes, en losse rompertjes.
    Ik denk datje nooit teveel kunt hebben hihi
    De meeste kleding zelf gekocht maar ook veel gebruikt gekregen watnog heel goed was.

    Succes met je keuze !
    Ps, ik heb alles unisex, dus komt in kraamtijd vast nog meer bij..
     
  7. Melrose

    Melrose Fanatiek lid

    26 jun 2011
    1.601
    14
    38
    Flevoland
    Hoi, ook ik kan niet alle vragen helemaal beantwoorden maar ik ga m'n best voor je doen. :)

     
  8. Tuttebell

    Tuttebell Fanatiek lid

    6 nov 2011
    3.108
    0
    36
    Meiden, hartelijk bedankt voor jullie reacties!
    Jullie hebben mij op weg geholpen, fijn!
     
  9. Kimmeding

    Kimmeding VIP lid

    13 mrt 2008
    6.167
    1
    38
    begeleidster verstandelijk gehandicapten
    lelystad
    Kan de eerste vraag beantwoorden door te zeggen dat ik die schomelstoel in eerste instantie gebruikte om eten te geven.
    Ik heb geen wipstoeltje maar toen madam 5 Maanden was hebben we een kinderstoel gekocht waar je de rugleuning naar beneden kan doen dus gebruikte ik die.

    En betreft de kinderkleding denk ik dat je wel redelijk goed zit.
    Hou in gedachtte dat je ze soms 3 keer moet verschonen dus dat je dan snel door je kleding bent maar goed de wasmachine is geduldig.
    Onze dame heeft 3 weken maat 50/56 aan gehad en toen was het te klein.
     
  10. Tuttebell

    Tuttebell Fanatiek lid

    6 nov 2011
    3.108
    0
    36
    Ontzettend bedankt voor je uitgebreide reactie Kimmeding! Ik heb geen kinderstoel die ik al heel jong kan gebruiken, het kindje moet dan echt goed kunnen zitten, dus ik neig er dan toch naar om te kijken voor een wipstoel, omdat ik denk dat dat toch wel heel erg handig is en in een schommelstoel fruit, groente, koekje geven, dat zie ik zelf niet zo zitten...! Natuurlijk krijgt een kindje dat pas na een x aantal maanden, maar toch! Ik ga er nog even over nadenken!
    _______________

    En heeft iemand misschien ervaring met een speendoekje met naam? Ik zag via een site dat je de naam kan laten borduren en drukken. Het doekje waarbij ze de naam drukken vind ik mooier, maar ben ook bang dat het misschien met wassen er af zal gaan!

    Hoop dat iemand er ervaring mee heeft en mij hierover zou willen vertellen! Ik wil graag voor de baby een speendoek met naam!

    Alvast bedankt!
     
  11. Janna

    Janna Fanatiek lid

    1. Heb geen schommelstoeltje dus kan daar niks over zeggen. Wipstoeltje vinden wij wel handig om eten in te geven.

    2. Ik heb de Joolz. Vind het een fijne, hoge wagen. (ML en ik zijn lang en ik heb rugklachten, dus waar ik bukken kan beperken, doe ik dat.) Je kunt lekkere grote stappen nemen, zonder dat je tegen het onderstel aantrapt. We vonden 'm mooi. Het handvat houdt prettig vast. De zitting van de wandelinzet kan van je af en naar je toe. Hij klapt behoorlijk compact in. Hij rijdt echt heerlijk.
    Maar in die prijsklasse zijn alle wagens wel goed.

    3. Wij wilden een nieuwe wagen. We hebben best het één en ander nieuw gekocht, maar dit wilden we dus nieuw.

    4. Ik zou sowieso niet te veel kopen en even afwachten wat je krijgt, maar nog belangrijker: wat voor maat je kindje heeft. Ons meisje ging pas met 4 mnd naar maat 62 en nu ze 6 mnd is, heeft ze af en toe 68 aan, maar meestal nog steeds 62. Wij hadden echt wel meer dan 8 setjes in 50/56, maar goed, daar heeft ze dus ook heel lang in gezeten.

    5. Ik zou even wachten met speendoekje tot je kind er is en je weet of hij/zij ook daadwerkelijk graag een speentje gebruikt. Verder geen idee of een gedrukte naam erop blijft. Ik heb uberhaupt geen ervaring met een speendoekje. Ik zou 'm zelf echter niet kopen: als ik kijk wat mijn meisje allemaal doet met haar tutdoekje als ze in slaap aan het vallen is, dan denk ik dat het maar goed is dat haar speen er niet vast aan zit! Die zou dan absoluut uit haar mond getrokken worden en daar valt ze niet sneller van in slaap. Hier dus een losse speen en een los tutdoekje.
    (Je kunt op www.difrax.nl trouwens ook speentjes bestellen met de naam erin gegrafeerd. Misschien een tip als na de geboorte blijkt dat je baby graag een speentje heeft.)
     

Deel Deze Pagina