Wij gaan morgen voor het eerst paspoorten aanvragen voor onze kinderen. Ik lees op de site van de gemeente wat je allemaal bij je moet hebben. Voor personen die geen eerdere id-document kunnen overhandigen moet op een andere manier identiteit worden vastgesteld. eeuuhhh.... HOE dan? En laat ik nou eens een drieling hebben, waarvan 2 meisjes. Ik kom daar met 3 kinderen, 3 setjes foto's, geboorteaktes enz... Maar ze moeten dan toch echt van mij aannemen dat de kinderen die naast me staan degene zijn van die geboorteaktes? Plus dat ik dan echt moet aanwijzen wie D. en wie M. is (de meiden). Dat kunnen ze toch nooit controleren? Niet dat ik van plan ben om de boel te belazeren, maar vraag me echt af hoe ze dat controleren? Hoe ging dat bij jullie?
ik heb voor beide dames een id kaart laten maken.. het was hier zo dat ik beide kids mee moest hebben en de geboorte aktes.. in jouw situatie lijkt me dit niet anders... Ze kunnen idd niet aan de hand van de geboorteakte vast stellen welke van de meiden wie is... maar dat zouden ze op geen andere manier kunnen vaststellen, dus de geboorte akte is echt voldoende.
Dus naast de 48 per paspoort moet je ook een geboorteakte van elk kind opvragen (incl kosten?) Onze kinderen zijn geboren in een andere gemeente (geboren in een ander zkh), en zijn automatisch doorgezet naar onze gemeente. Toen hebben wij daarover een brief over de inschrijving gekregen van onze gemeente. Die neem ik dan mee, ik ga echt niet nog eens geboorteaktes voor elk kind aanvragen..
hahaha, ja die gaat mee, en heeft zn ID ook bij zich. Wij hebben het toestemmingsformulier ingevuld, en bij ons. Wat een gedoe tegenwoordig... maar het moet goed komen. Al ben ik erg nieuwsgierig naar het 'identificatie'verhaal
Hoi hoi, Ik had geen geboorte acte nodig hoor! Ze vragen aan je kinderen hoe oud ze zijn hoe ze heten en of ze weten wie papa en mama zijn.....
ook dat nog heheheh... ze weten echt niet te vertellen hoe oud ze zijn. papa en mama herkennen ze wel gelukkig
Er werd hier helemaal niks gevraagd aan de kids en had volgens mij helemaal geen geboorteakte of inschrijving bij me?
HIer vorig jaar een ID-kaart voor Mark (was toen nog geen jaar ) laten maken, geen probleem. Alleen foto's laten maken en papa en mama mee voor de handtekening verder niets. Volgens mij is een geboorteakte echt niet nodig maar je zou even op de site van de inwonende gemeente kunnen kijken als het goed is staat daar een lijst met spullen wat je mee moet nemen
Ik heb van allebei mijn meiden de ID's aangevraagd toen ze een paar weken oud waren. Ik had alleen maar hun pasfoto's nodig en de IDs en handtekeningen van mijzelf en mijn man. Maar je hebt gelijk, in theorie zou je een ander kind kunnen meenemen want ze kunnen niet controleren of dat echt jouw kind is.
geboorteacte hoef je toch niet aan te vragen, als het goed is heb je die. Die krijg je namelijk bij de geboorte van je kind bij het gemeentehuis (als je kind is aangegeven). Op de site van je gemeente kun je trouwens ook lezen wat je bij jullie allemaal moet meenemen. Kan soms verschillen. Volgens mij moesten wij namelijk wel de geboorteacte meenemen.
Hier ook zonder geboorte akte gelukt.. En toen was hij pas 3 weken oud dus konden ze hem niks vragen..
Dat is geen officiele geboorteakte....dat is een papier voor de 'leuk' wel met alle gegevens van je kindje erop maar geen officiele akte.
getrouwd toevallig? neem voor de zekerheid dan je trouwboekje mee en bewijs van inschrijving van de gemeente destijds. Maar inderdaad jullie zullen moeten vertellen wie , wie is.
Hier pas geleden aangevraagd, Moest meenemen mijn id , de id van man, een toestemmingsformulier getekend door ons beide en een pasfoto van de kleine Best een klus met een kindje van 7 weken Er werd wel gekeken of hij wel de baby van de foto was Overigens werd er bij mij gevraagd door die troela achter de balie ( erg klant onvriendelijke houding ) ; is dit zijn eerste id kaart ? Uuhh nee zijn vorige is verlopen ( ok kan zijn dat die misschien kwijt is geraakt ofzo maar vond het echt een domme vraag )
Hier trouwboekje mee onze id's en wij allemaal. Quinten is de speelhoek niet uitgeweest die mannen lachen achter de balieik zie wel dat meneer geen tijd heeft kan vanaf hier wel zien dat dat de krullebol vande foto is. Wat ik veel belachelijker vond was dat Quinten speciaal mee moest afhalen
Hoi, Wij hebben vorige week de ID-kaarten voor onze twee-eiiige tweeling (waar inmiddels ernstige twijfel is of het toch niet eeneiig is) van 4 maanden oud aangevraagd. Bij ons zijn alleen de foto's met de kinderen vergeleken (en er is 80 keer gevraagd: dit is uhhhhh D.? Of is dit uuuuh E., hahahahahaha). Verder is er dus niks gevraagd aan bewijs materiaal. Succes! En bij ons hoeven de kinderen bij ophalen gelukkig niet mee. Scheelt weer een hobby met inpakken en meenemen
Wij hebben de kinderen laten bijschrijven toen ze twee weken oud waren in ons beider paspoorten. Inderdaad een gedoe, pasfoto's van kinderen van twee weken die hun ogen nog nauwelijks open doen . Wij hebben toen het trouwboekje meegenomen en de verdere benodigde papieren die op de gemeente site stonden. Vorig jaar heb ik mijn eigen paspoort verlengd, en omdat ik het zo leuk vond, hen voor de laatste keer laten bijschrijven, ook al was dat maar een jaar geldig. En als laatste hun id kaarten aangevraagd in december. Toen waren papa's toestemming en beider paspoorten en wat er op de gemeente site stond voldoende. Oh ja, en de kids moesten zelf ook mee iedere keer