hey meiden zoals de titel al aangeeft. is hier iemand aanwezig die veel van vakantiegeld af weet? ik heb namelijk t idee dat manlief te weinig heeft ontvangen van zn werkegever ik zal alles qua salaris even op een rijtje zetten( voor zover ik t uit mn hoofd weet en ben benieuwd of mijn gevoel klopt) mijn man verdient bruto 2650 pm. hij houd z'n beetje 2050 netto over, hij werkt nu 10 maanden bij zn nieuwe( oude) werkgever en heeft over die 10 maanden 1160 ontvangen aan vakantiegeld. nu staat mij er iets van bij dat je 8% vakantiegeld over je jaarsalaris krijgt?. als ik dit zo bereken zou hij iets van 1600 moeten vangen. zelf bij zijn vorige baas verdiende hij minder pm en kreeg bijna een maand salaris als vakantie geld en dat zou dus om 2 maanden meer gaan( dat was toen bijna 1900 euro) kan iemand mij dus helpen om te kijken of ik t nou juist heb en hij daadwerkelijk te weinig heeft ontvangen? ik krijg namelijk geen duidelijk inzicht over zn salaris strookje hij werkt als signmaker bij een reclame studio alvast bedankt voor de eventuele hulp
Hij werkt er 10 maanden, dan krijgt hij ook maar voor 10 maanden vakantiegeld. Het is 8% van een jaarsalaris naar rato over het gewerkte aantal maanden De twee maanden bij zijn baan hiervoor heeft ie ws bij de eindafrekening gekregen toen hij daar weg ging
2650 per maand * 12= 31.800 jaarsalaris. Daar 8% van = 2544 per maand zou dat neerkomen op een opbouw van 212 euro (moet op je loonstrookje staan). Over 10 maanden genomen is dat dus bruto 2120.
zou jij precies weten hoeveel dat netto is? ik zal zo eens kijken of ik dat bedrag op zijn loonstrookje gevonden krijg alvast bedankt!
ja klopt dat t vakantiegeld over 10 maand zou gaan inderdaad. zo komen wij op de brekening van ong 1600 uit maar nu ben ik dus "bang" dat ik t verkeerd aan t berekenen ben en tuurlijk is die 1100 euro lekker meegenomen want we hadden deze maan deen extra uitgave. maar als hij officieel nog recht heeft op bijv 300 0f 400 euro is dat natuurlijk wel welkom
maar hoe kan t dan dat hij bij zn vorige werkgever een bijna maandsalaris als vakantie geld kreeg( die 1900 euro) en nu dus ruim 800 euro minder?? als ik een post verder lees zou hij per maand 212 opbouwen. kom ik op 424 euro uit en dat is toch iets van nog de helft minder als toen??
Je betaalt 42% belasting over het vakantiegeld, dus dan kom je haast uit op het bedrag dat hij ontvangen heeft.
Als hij er 10 maand werkt krijgt hij toch eigenlijk maar 9 maand vakantiegeld? Neem aan de loonbetaling na een maand werken gaat, en het ligt er ook aan of hij maand 1 een hele maand geeft gewerkt of maar een paar dagen..
maar dat gaat over t bruto bedrag. wij komen netto uit op 1600 euro. maakt verder ook niet uit want ben al blij met die 1100 euro maar ik vroeg me echt af of ik nou goed of fout zat in mijn berekening en ik ben niet bepaald een rekenwonder haha
Maar hoe komen jullie dan op 1600 netto? Want je krijgt 8% over je brutosalaris en dat is dan dus ook bruto vakantiegeld. Hoeveel eraf gaat, hangt af van in welke schijf je valt, maar ik gok in jullie geval op 42%. Dus ik denk ook dat het gewoon klopt!
daarom dit topic omdat wij dit hadden berekend en zn baas dus die 1100 euro.(netto) maar omdat Jeroen bij zn vorige werkgever met 2 maand meer werk een bijna maand salaris ontving leek t ons zo "weinig"in verhouding met zn salaris van nu over 10 maanden dus vandaar mn vraag. en aangezien er hier ook meer meiden zijn die beter in rekenwerk zijn als ik dacht ik,,, laat ik t hier maar eens vragen of wij nou juist of fout zitten t is iig een stuk duidelijker geworden en t klopt dus dat hij die 1166 ontvangen heeft en daarnaast waren wij die 42% vergeten
Ow, ik bedoelde het niet vervelend hoor, kwam misschien zo over. Ik was oprecht benieuwd hoe jullie die 1600 euro netto hadden berekend. Je zegt ook dat je man bij zijn vorige baas minder per maand verdiende, dan kan het zijn dat hij toen in een andere schijf viel en procentueel minder belasting over zijn vakantiegeld hoefde te betalen.
nee ik weet dat je t niet zo bedoelde. en zo kwam t ook niet over hoor en dat hij bij zn vorige baas inderdaad in een andere schijf viel zou kunnen. klinkt iig wel logisch. maar hierboven kwam iemand precies op t bedrag uit dat hij ontvangen heeft dus dan moet t haast wel kloppen lijkt me ga nu maar een stinkerd verschonen en een boterham smeren, moet ook gebeuren