Hallo, voor mijn oudste had ik een Vellux dekentje (1 of 2) in een dekbedhoes. Eigenlijk beviel me dat niet zo heel erg goed omdat de hoezen net iets te klein waren en ik de kleine niet zo lekker kon instoppen. Nu twijfel ik dus over een dekentje met lakentje. Wie heeft beide geprobeerd en wat bevalt beter?
Ik zou niet anders willen dan lakentje-dekentje, omdat ik het veel mooier vind, heb een hele collectie leuke lakentjes. Als je zorgt dat je lakentjes van 120 cm breed koopt, kun je echt goed instoppen. 100 cm breed vind ik net niks, gaat snel los.
Dekens zijn er ook in 120x150, maar idd soms 100, even goed opletten wat je koopt. Bij Prenatal bv. zijn de (100% katoenen fleece) ledikantdekens gewoon 120x150.
Ik heb meerdere en koop bij voorkeur dekentje ook in 120 cm, dat helpt natuurlijk bij het stevige instoppen. En het is echt niet moeilijk dekentjes van 120 te vinden, zoals ik al zei die van Prenatal zijn goed. En van het merk Meyco hebben ze in allebeide formaten (dus wel opletten/navragen als je online bestelt), die hebben ook een prachtige grote kleurencollectie katoenen fleecedekens. (Maar ik heb ook wel eens een Kruidvat Bambino-deken gekocht van 100 cm breed, toen daar een mooie lavendelblauwe was voor heeel weinig geld, en daar gaat het toch ook goed mee.)
Ik vind de vellux dekentjes ideaal, gebruik ze zowel in een dekbedhoes (past hier perfect) als met een lakentje. Wel vind ik ze wat te smal idd om goed in te kunnen stoppen.
Maar het lijkt wel of ik 2cm te kort kom of zo, net of de overtrekken dus niet breed genoeg zijn. Zal morgen es opmeten nog. Maar vellux met lakentje?? Die snap ik niet, want het is toch helemaal geen mooi ding om zo neer te leggen?
Ah ik snap het al, vellux is ook in kleuren, ik heb de roomwitte. Kan iemand het overtrekje es opmeten die om de vellux komt? Tenminste, als je het wel goedt vind passen........misschien is dat het probleem bij mij.
Bij mij passen ze er precies in. Ik heb ze in creme kleur, vind ik niet lelijk met een leuk lakentje erop. De voordelen van deze dekentjes vind ik wel opwegen tegen een niet zo spectaculair dekentje om te zien en meestal heb ik ze dus in een leuke dekbedovertrek.
Ik heb een ukje die in een slaapzak slaapt, maar ik vraag me dus altijd af hoe je instopt als het bedje in de laagste stand staat? Sta je dan niet half op de kop je kindje in te stoppen? Als ik het bedje verschoon haal ik 't matras er altijd uit en maak het dan rechtopstaand op ( Maar ben dan ook hoogzwanger )
Ik doe de deken vaak overdwars. Ze hebben toch niet de hele lengte van de deken nodig. 't Staat misschien niet zo heel mooi, maar ik vind het praktisch!
Maar dan zou je dus beter de 120 kunnen nemen, lijkt me, want het gaat om het instoppen toch? Denk echt dat ik die dus maar neem en geen Vellux meer.....
Nou, wat ik al dacht dus.........mijn dekbedovertrekjes zijn 95 cm en de velluxdeken is 100. Dat ik daar niet eerder naar gekeken heb!!! Wel belachelijk eigenlijk, want het komt beide bij babydump vandaan en ze hebben het ook zo als set verkocht, en ik kan me toch niet voorstellen dat een overtrek 5 cm krimpt................. Dus toch es op zoek naar overtrekjes van echt 100 cm dan maar, dat is toch wel iets goedkoper dan 2 nieuwe dekentjes + lakens lijkt me.