Wanneer meest vruchtbaar?

Discussion in 'Zwanger worden' started by Kyna, Jun 10, 2012.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. Kyna

    Kyna Lid

    Jun 10, 2012
    46
    0
    0
    Hallo,

    Ik wil graag zwanger raken en ben dus gestopt met de pil.
    Nu snap ik alleen een ding niet.
    Ik heb een ovulatietest van Clearblue gekocht om mijn LH-piek te meten
    Nu heb ik via een site uitgerekend wanneer ik precies de ovulatietest moet uitvoeren om te achterhalen wanneer mijn LH-piek precies plaatsvind. Rond die piek ben je namelijk het meest vruchtbaar.
    Het blijkt dus dat ik ong 10 dagen na mijn menstruatie de ovulatietest moet doen.Klopt dat?Dat je dus zo snel na je menstruatie weer vruchtbaar bent of kunt zijn?Of heb ik iets verkeerd gedaan?


    Groeten
     
  2. Marnat

    Marnat VIP lid

    Aug 10, 2009
    29,821
    3
    38
    Female
    Medewerker Thuiszorg
    Groningen
    Na je nod ben je idd direct vruchtbaar .
    Spanend he , succes met zwanger worden.
     
  3. Kyna

    Kyna Lid

    Jun 10, 2012
    46
    0
    0
    Ok,ik heb het dus juist gedaan
    en idd heel erg spannend! Thx!;)
     
  4. Marnat

    Marnat VIP lid

    Aug 10, 2009
    29,821
    3
    38
    Female
    Medewerker Thuiszorg
    Groningen
    Ja juist gedaan hoor.

    Hou er rekening mee dat je lijf moet wennen zonder pil, en je cyclus lang kan duren .
    Hoeft niet hoor kan ook meteen 28 dagen zijn .
    Als je vragen hebt stel ze gerust.
     
  5. Kyna

    Kyna Lid

    Jun 10, 2012
    46
    0
    0
    mijn cyclus duurde idd maar ietsjes langer dan normaal
    Ik heb gelukkig weinig last van ontpil verschijnselen,alleen heb ik
    nogal last van stemmingswisselingen,dat is soms wel vervelend
     
  6. piccolina

    piccolina VIP lid

    Mar 5, 2012
    7,199
    5
    0
    ovulatie kan bij iedereen andere tijden hebben dan normaal.
    Normaal - tussen 10e en 20e dag van je cyclus van 28-30 dagen
    Niet normaal - andere dagen, dat hebben vrij veel meisjes, vooral als je cyclus niet nog constant.

    Om uit te zoeken waneer je het heb kan je beter eerste maand ovulatietesten doen vanaf 10e dag van begin van je menstruatie

    Of simpel gewoon om de dag heen seks hebben vanaf 10e dag tot 20e dag van je cyclus.

    Ik heb altijd ei op de 14-15e dag van de cyclus bijvoorbeeld. Dat bewijzen testen maar ook slijm (die lijkt dan in dit dagen op de eiwit- doorzichtig en rekbaar). Andere dagen is je slijm melkachtig, wit, klonterig en niet rekbaar.
     
  7. Kyna

    Kyna Lid

    Jun 10, 2012
    46
    0
    0
    Als er op de dag dat ik de ovulatietest gedaan heb geen piek is waargenomen ga ik de dag erna niet nog een keer testen je kan ook gewoon simpel gezegt sex hebben vlak erna.
     
  8. kell84

    kell84 Fanatiek lid

    Jan 26, 2012
    1,617
    0
    0
    in een verzorging/verpleegtehuis
    achterhoek
    om je ei te kunnen spotten is het wel handig een paar dageb achter elkaar te testen en niet alleen op de dag waarneer jij denkt dat je ei springt.

    of je moet op een gegeven moment zon stabiele cyclus elke keer hebben dat je mn precies op dezelfde dag elke keer hebt.
     
  9. Charise

    Charise VIP lid

    Nov 9, 2011
    5,664
    5
    38
    Zwanger zijn van een prachtig meisje!
    Zuid-Holland
    Je moet eigenlijk meer ovulatietest hebben, want met 1 kom je niet ver. Het klinkt namelijk alsof je er maar 1 hebt.
    Je kan via internet dipstick testjes kopen, die zijn een stuk goedkoper. Bij zwanger & kids kan je bijv kopen of sensitest.

    Dan moet je op dag 8 of dag 10 beginnen met testen, en elke dag testen, tot je een knalpositieve test hebt. Streepje moet dus net zo donker of donkerder zijn dan de controle streep, dan is ie positief. En dan springt binnen 2 dagen ongeveer je ei.

    Belangrijk is om vanaf dag 10 (als je een gemiddelde cyclus hebt) om de dag te gaan klussen. Tot ongeveer dag 20. Als je weet wanneer je ei is geweest kan je ook iets eerder stoppen, ik zou wel nog 1 of 2 x na je ei klussen.

    En dan begint het grote wachten. ;)

    Succes hoop dat het snel raak is!
     
  10. Nogevengeduld

    Nogevengeduld Bekend lid

    Feb 24, 2011
    643
    41
    28
    En ook al heb je een positieve ovulatietest dat wil nog niet zeggen dat je ei daadwerkijk springt. Je kunt dus een piek hebben zonder eisprong. Om dat wel zeker te weten zou je kunnen temperaturen.

    Maar dat is voor jou nog te vroeg. Ga het maar eerst regelmatig leuk hebben met elkaar :)
     
  11. Kyna

    Kyna Lid

    Jun 10, 2012
    46
    0
    0
    Nee ik heb 1 digitale ovulatietest met 7 teststaafjes
    maar als ik vanaf dag 10 tot ong.dag 20 ga testen ben ik snel door mijn staafjes heen.Kan ik beter gewoon tot die 20e dag blijven klussen.
    Bovendien,als mijn test een piek weergeeft(d.m.v een smiley) ben ik op die dag tot ong.2 dagen erna nog vruchtbaar dus hoef je niet te blijven testen tot de 20ste dag lijkt mij.
     
  12. Kyna

    Kyna Lid

    Jun 10, 2012
    46
    0
    0
    Te vroeg?!
    Ik ben er anders al even mee bezig :)
     
  13. fatima26

    fatima26 Lid

    Mar 25, 2012
    94
    0
    0
    mijn geliefde
    huisje
    #13 fatima26, Jun 14, 2012
    Last edited: Jun 14, 2012
    ik heb het deze maand anders aangepakt, ik heb me 2 pakjes ovulatie testen gekocht 10st dus, ik heb er 6 moeten doen om een positieve te hebben. dus de 6de was echt positief en de dag daarvoor lichter! ik heb toen voor de zekerheid de dag erna nog 1tje gedaan maar die was trg licht!! ik heb tss de5 en de 6de dag ook slijm verlies met wat bloed er in gehad! dus ik hoop dat het de eisprong was! ik voelde ook wat steken en had barstende hoofdpijn (ik weet niet of die hoofdpijn er iets mee te maken had)..... en nu is het weer braaf afw8en of het iets heeft uitgehaald

    ps: ik heb een korte cyclus van 24dagen :( en telkens als ik het uitrekende en ik deed ovulatie testen werden deze niet donker, dus nu dacht ik, ik blijf gewoon testen tot het lkkr donker word :)
     

Share This Page