kaal worden

Discussie in 'De lounge' gestart door ALeV84, 14 jun 2012.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. ALeV84

    ALeV84 Fanatiek lid

    13 nov 2008
    2.358
    2
    38
    Ik ben nu serieus aan het kalen :$

    Ik had al jaren haarproblemen, maar nu drie maanden na de bevalling ben ik echt aan het kalen. Ik heb hele grote kale plekken op mijn hoofd, mijn bakkebaarden zijn weg en achter mijn orgen begint ook al. Langzamerhand worden de haren bovenop ook minder. Al jaren zijn we samen met de dermatoloog op zoek naar de oorzaak maar we zijn er nog niet uit. Ze zeggen dat het chronische telogeen effluvium is en dan is de oorzaak meestal onbekend. De vraag of het nog goedkomt kunnen ze niet beantwoorden.

    Maargoed ik heb nu een aantal opties;
    - kaal rondlopen; er dus helemaal niets aan doen en gewoon zo rondlopen. Ik voel me dan wel heel onzeker over mezelf, ik zal niet naar buiten willen ed. Dat is dus geen optie, want ik wil wel gewoon een actief mens blijven en me niet opsluiten voor dit probleem.
    - haarwerk aanschaffen; dus iets om mijn hoofdplaatsen om mijn kale plekken te verbergen. Plukjes haarofzo. Maar dan is het de vraag of het wel onzichtbaar is. Ik wil niet dat iedereen ziet dat ik een soort pruikje op heb. Bovendien zijn haarstukjes van echt haar heel duur en je moet ze ook regelmatig vervangen.
    - hoofddoek; ik ben islamitisch en ik kan hier dus ook voor kiezen. Maar ik voel me daar nog lang niet klaar voor. Ik ben niet iemand die een hoofddoek zal dragen. Ik zal me dan absoluut niet lekker in me vel voelen, mezelf niet zijn en dus ook niet naar buiten willen.

    Heeeeeeelp wat moet ik doen ?? Voor welke optie zouden jullie kiezen of hebben jullie misschien betere opties voor me waar ik zelf niet aan heb gedacht?? En alsjeblieft me niet uitlachen hierom, want ik voel me er al heel rot over :):)
     
  2. glimworm

    glimworm Niet meer actief

    kun je niet aan je dermatoloog vragen of je er medicijnen voor kunt krijgen? ik weet dat ze er wel voor mannen zijn (ik heb in een farmaceutisch bedrijf gewerkt waar ze iets zwaardere pilletjes dan paracetamolletjes maken) ik weet niet of deze variant ook bij vrouwen werkt.
     
  3. ALeV84

    ALeV84 Fanatiek lid

    13 nov 2008
    2.358
    2
    38
    Ze weten de oorzaak niet van het probleem. Mijn bloed en hormonen zijn ok. Verder heb ikzelf ook allerlei vitamines en mineralen uitgeprobeerd, van de duurste merken, maar tevergeefs. Het is ook een hele aparte vorm van haaruitval. Ik voel dat de haren gewoon los zitten in mijn hoofdhuid. Bij de geringste aanraking vallen ze al uit. HEeeeeel eng !
     
  4. hoppala

    hoppala Actief lid

    10 mei 2012
    211
    0
    0
    NULL
    NULL
    hoi meid wat vervelend voor je, waarom zouden we jou uitlachen, we weten niet wat morgen met ons gebeurd? Heeft het misschien met je hormonen te maken? Is daar ook een onderzoek naar gedaan? Je kan ook in Turkije (turkse naam heb je) laten onderzoeken, ken veel mensen (zelfs niet turken) die naar turkije gaan (proffesionele artsen) voor nadere onderzoek en dat de artsen daar wel achterkomen/uitkomen. Nooit geschoten is altijd mis. Ik wens je veel beterschap. Je bent nog heel jong hoop dat je er van af zult komen. En door je religie heb je ook geluk, kan eventueel hoofddoek dragen wanneer je je er klaar voor voelt en anders zo een knotje met hoofddoek (net marokkaanse meisjes). Maar je moet je er lekker bij voelen, en ook zonder hoofddoek thuis dus hoop dat ze achterkomen en een behandeling voor hebben.
     
  5. ALeV84

    ALeV84 Fanatiek lid

    13 nov 2008
    2.358
    2
    38
    Dankje Hoppala, hopelijk komt het nog goed inderdaad. Dat van uitlachen was eigenlijk als gein bedoeld omdat mensen over het algemeen dit grappig vinden. Tja haaruitval is geen dodelijke ziekte en haren zijn onbelangrijk en dan denken ze dat ze er grapjes over kunnen maken. Zulke mensen heb ik wel meegemaakt hoor ;)

    Gelukkig ben ik er ook wat overheen gegroeid. In het begin dacht ik dat ik absoluut niet zou kunnen leven met een kaal hoofd, maar dat is gelukkig nu wel over. Ik maak me er niet zoveel druk om, maar ik wil mezelf nog wel mooi blijven voelen en daarom zoek ik naar een goede oplossing. Misschien een buitenlandse arts inderdaad ja, want de dermatologen hier in nederland weten echt weinig als het om haaruitval gaat.
     
  6. LieseLeentje

    LieseLeentje VIP lid

    18 sep 2008
    5.406
    138
    63
    Vrouw
    Ik heb behalve een echte pruik kopen (vergoed de verzekering het niet?) en een mooie doek of hoedjes niks bedenken.

    Ik hoop voor je dat je iets vind wat je bevalt, of nog beter dat ze de oorzaak ontdekken of iets ontdekken wat werkt.

    Succes en sterkte ermee!
     
  7. Jo85

    Jo85 Niet meer actief

    Een bekende van mij is al haar haar verloren tijdens de zwangerschap. Zij draagt nu een pruik maar dat valt echt niet op. En regelmatig vervangen valt opzich mee hoor zij heeft deze pruik nu al heel wat jaartjes en ziet er nog prima uit.

    Ik begin zelf ook veel haar te verliezen. En krijg behoorlijke inhammen ik hoop dat het zich nog hersteld...
     
  8. bagheera

    bagheera Bekend lid

    2 aug 2011
    746
    0
    0
    NULL
    NULL
    Meid wat naar..! Niemand zou je hier om uitlachen hoor, ik zou het ook heel erg vind mijn haren te verliezen ook al is het niet levensbedreigend zou er erg verdrietig van worden dus wat dat betreft enkel begrip!

    Zijn grote haarclips geen optie of is er te weinig haar om dat te bevestigen? (ik bedoel van die klipjes waar dan een mooi (stoffen) versiersel op zit met palletten ofzo. Vaak een grote bloem oid. Maar dat moet je ook staan natuurlijk. )

    Snap dat je liever nog geen pruik op wilt of een hoofddoekje. Heb je al een second opinion laten kijken naar je? Dat zou ik wel doen.
     
  9. hoppala

    hoppala Actief lid

    10 mei 2012
    211
    0
    0
    NULL
    NULL
    Klopt meid en ik begrijp je. Ik ken zelfs 2 jonge personen die bang zijn voor haaruitval, terwijl ze ernstig ziek zijn, bang dat ze door chemo en bestraling kaal kunnen worden (hoeft niet zo te zijn). Als zij al met zo een ziekte nog aan hun haren denken begrijp ik het uit jou kant helemaal. Haren zijn idd belangrijk onderdeel vooral voor een vrouw, dus trek je niets van aan, zal wel goed bedoeld zijn maar mensen kunnen het hard overbrengen helaas, gelach is nergens voor nodig. Ik zou zeker in het buitenland proberen, hoop dat ze wat tegen kunnen doen. O ja als je kale plekken in op je hoofd heb, er bestaat een poeder die je bij je haarwortels aanbrengt blijft de hele dag opzitten : super billion hair, thickening hair, yucaitang (wat ik op de verpakking lees) mijn man gebruikt het bij speciale gelegenheden, deze is zwart van kleur. Je kan het kopen bij een surinanaamse harenzaak. Veel beterschap en succes.
     
  10. Salapio

    Salapio VIP lid

    15 jan 2007
    13.917
    0
    0
    Zuid-Holland
    Ik zou naar een goede kapper gaan en kijken wat die voor je kan doen. Misschien valt het op een bepaalde manier te knippen zodat het minder opvalt?

    Leuke hoedjes dragen, hoofddoek (kan ook zonder dat er een religieuze reden voor is toch?) of een haarband.

    Ik ken iemand die een pruik draagt en dat was mij echt niet opgevallen.
     
  11. MMv2M

    MMv2M Bekend lid

    26 jul 2011
    944
    0
    0
    NULL
    Bij grote rivieren
    Ik kan me heel goed in je gevoelens verplaatsen. Ik ben in november al mijn haar verloren door chemokuren. Man, wat heb ik gejankt toen de eerste plukken loslieten, al wist ik dat de kans heel groot was dat het zou gebeuren. Toen na een paar dagen duidelijk was dat het echt allemaal los ging laten heb ik het door mijn kapster met de tondeuse kort laten scheren. Een pruik had ik al wel van tevoren uitgezocht, dus die heb ik meteen opgezet. Het voelde voor mij alleen niet goed, niet lekker, ik voelde me niet mezelf. Als ik in de spiegel keek, had ik het gevoel een travestiet te zien ofzo. Na 1,5 dag heb ik de pruik afgezet en droeg ik binnenshuis niets meer, alleen als ik naar buiten ging zette ik 'm op en dan was er niemand die iets aan mij zag. Toen we een paar maanden geleden op vakantie gingen naar de zon heb ik de pruik niet eens meegenomen en toen we thuis kwamen ben ik ook hier in Nederland zonder pruik de straat op gegaan. Ik vermoed dat de mensen die ik tegenkwam er meer moeite mee hadden dan ikzelf, maar ik voelde mij beter zonder pruik. Gelukkig begint mijn haar nu weer te groeien (bijna 3 cm nu), dus ik ga de goede kant op, maar dat is bij jou natuurlijk niet. Ik hoop dat je wel iets aan mijn verhaal hebt; wat ik duidelijk wil maken is dat je vooral je gevoel moet volgen, doen waar jij je goed bij voelt en niet nadenken over wat anderen over jou zouden kunnen denken. Ik wens je heel veel sterkte toe!
     

Deel Deze Pagina