@Dreamz: ik hoop dat je er snel doorheen bent meid... Ik vind het elke keer weer killing die "episodes". Niet zo zeer de miskraam, want op zich valt die meestal wel mee, maar het feit dat je van te voren niet wéét dat hij weer mee gaat vallen... Ik schijt elke keer weer 7 kleuren dat ik toch een keer een curettage moet ofzo. Brrr STERKTE!! @Noortje: ik moest bijna (met de nadruk op bijna) glimlachen toen ik las dat iemand jou verteld heeft dat er in Nederland onderzoek gedaan was naar immuunproblemen in relatie tot zwangerschap. Dat is echt vloeken in de kerk voor nederlandse ziekenhuizen! Ze laten je nog liever met 20 weken zwangerschap bungeejumpen terwijl je een fles champagne achterover hebt gekieperd, dan dat je OOIT zult horen hier dat er een verband is tussen zwanger zijn en je immuunsysteem en daar prednison voor zal krijgen Ik heb een mooi voorbeeld voor je: Ik ben met de complete lijst mogelijke oorzaken (zoals samengesteld op www.herhaaldemiskramen.net) naar Erasmus gegaan en ze hebben daar met frisse tegenzin alles geprikt wat ik wilde. Enfin; na een paar weken werd ik opgebeld dat er niks uit al die onderzoeken was gekomen. Oke, akkoord. Maar... toen ik naar Gent ging vorige maand heb ik de uitslagen opgevraagd en meegenomen en dr de S bevestigde in 1 klap mijn immuunprobleem. Nog voordat ze zelf ook maar 1 onderzoek gedaan had. En ik dacht dus dat ze dat bevestigde aan de hand van mijn resultaten uit Dusseldorf (die ik ook had meegenomen) maar nee: ze pikte het zo op uit de resultaten van Erasmus! Overduidelijk zei ze!En in Erasmus hebben ze er wel op geprikt, maar niks mee gedaan. Het bestaat namelijk niet in hun optiek...
Poe, als ik het goed zeg (en zo'n expert ben ik niet ) dan heb ik overactieve T-cellen. Mijn tolerantie is op zich goed, maar dat wordt dan direct weer tegengewerkt door die T-cellen zei dr Pfeiffer. Ik slik vanaf maart daarom 2000 eenheden vitamine D en extra omega en sinds gisteren dan ook prednison. Ik had daar uiteraard al met de eisprong mee moeten beginnen, maar ik wilde dat pas na mijn vakantie doen omdat ik niet weet wat voor last ik krijg van die prednison. Nu breekt nood wetten en kan ik alleen maar hopen ik dat ik niet te laat gestart ben. Wat gebruik jij?
Ik gebruik prednison, ook vitamine tabletten en wat heel goed is voor ons is granaatappelsap Ik ga vandaag ermee beginnen heb vrijdag echo voor de tp. Als dit niet lukt ga ik met de s over DHEA en intralipid praten. We willen de vierde ICSI poging in Okt november doen. Eerst vakantie na 4 jr. Niet met prednison in de zon gaan zitten hoor
nee, liever niet. De granulomen (die bij sarco horen) maken extra vitamine D aan, hoorde ik op de SBN dag. Door de zon krijg je ook meer vitamine D. Misschien kan dat ook een oorzaak van je klachten zijn? Ik heb geen specifieke klachten door de zon, maar vit. D zorgt wel voor opname van kalk uit de darmen, dus meer kans op osteoporose (ik gebruik alendroninezuur). Door de Prednisolon kun je qua huid helaas wel klachten als extra acne en haargroei.
Ik heb nooit klachten gehad in de zon met pred, zelf. Ik weet eigenlijk niet wat sarco is, en ook niet wat een SBN-dag is . Ik slikte wel calcium als ik aan de pred was.
@Angelica: hoeveel pred slik jij dan? Ik 5, en volgens mij mag ik gewoon in de zon... Ik mag juist absoluut helemaal geen granaatappelsap, want dat zit boordevol anti-oxydanten en dat is nou net wat we proberen te voorkomen met de prednison: een hoge weerstand is killing voor het vruchtje. Ik moet ook ver weg blijven van multivitamines, ananas, broccolli, verse jus en vitamine c pillen. Wat bizar dat iemand jou granaatappelsap en vitaminepillen in combinatie met prednison geadviseerd heeft! Die 2 dingen werken elkaar 100% tegen! @maria: ik slik ook calcium erbij omdat ik heb gelezen dat prednison slecht is voor je botten. Baat het niet, schaadt het niet heb ik toen gedacht
Zorg alleen dat je het niet met andere vitamines tegelijk neemt, omdat calcium de opname van andere vits weer kan blokkeren. Ik nam het altijd 's avonds voor het slapen, samen met D. Want D en calcium samen zijn dan juist weer wel goed .
Zo, dat is best een aardige hoeveelheid! Heb je last van bijwerkingen of valt het mee? Ik zit nu, na 2 dagen 5 mg, al steeds in de spiegel te kijken of ik een dikker hoofd krijg. Ik ben echt een mietje @Maria: Ik slik gelukkig niks anders aan vitamines (moet juist zo'n laag mogelijke weerstand hebben) dus ik hoef gelukkig niet op het tijdstip van die calcium te letten.
Ik zeg het niet helemaal duidelijk, maar calcium blokkeert dus ook de opname van mineralen en zo, ook uit 'gewoon' voedsel. Dus liever los nemen. Pas wel op met die lage weerstand, dat heeft zich tegen mij gekeerd later in de zwangerschap (ernstige blaasontsteking, te laat ontdekt). Misschien heb je het al eens verteld, maar houdt iemand ook je ontstekingswaarden in de gaten?
Hi dames, Betty, jij hebt dus dezelfde klachten als ik. Ik zit op 40mg Prednisolon en gebruik Intralipid. Verder moet ik vitamine C absoluut vermijden en geen suiker en zout. Dat is wel lastig. Ik eet geen chips, ijs, frisdrank, fruitsap, koek en snoep maar als het in andere etenswaren zit kan ik het niet helemaal vermijden. Mag ik vragen welke groente jullie eten? Ik at heel veel broccoli. Wel een goede tip van die calcium want ik wist dat dus niet van die osteoporose. Enne ja met 40mg Prednisolon heb ik wat klachten, ik slaap niet meer en sinds de behandelingen ben ik heel wat kilo's aangekomen. Dat komt zowel door de Prednisolon als de Intralipid. Hoe doen jullie dat trouwens met de beweging/sporten. Mij is verteld dat sporten het immuunsysteem activeert dus beter van niet. Nu fiets ik dus maar heel veel. Hebben jullie nog andere tips. Want te weinig beweging zorgt er dus ook voor dat ik dikker word. Drama! Y30, meid hoe gaat het vandaag? Hopelijk zijn je klachten verminderd of hetzelfde gebleven. Ik denk aan je. Alle zwangeren, zet em op en veel positieve energie voor jullie, en voor de rest natuurlijk op weg naar een goede zwangerschap!!
Jeetje Tammy, dat is echt een flinke hoeveelheid! Pfeiffer heeft tegen mij gezegd dat hij, als 5 niet werkt, eventueel bij een volgende keer wil verhogen naar 10 mg, maar verder gaat hij niet! Wie heeft jou 40 voorgeschreven? mag ik vragen waarom je geen suiker en zout mag? Ik eet alles wat los en vast zit, probeer er dus alleen op te letten dat ik niet teveel gezonde dingen eet (beetje tegennatuurlijk idee, maar ach; t is voor een goed doel) @Maria: Als ik de eerste echo haal (nog nooit gebeurd dus dat zou al een mirakel op zich zijn), dan ga ik vanaf dat moment wekelijks bloed laten prikken op ontstekingswaarden. Dat heb ik me al voorgenomen mede door jouw verhaal vorig jaar!
De suiker en zout heb ik van ervaringsdeskundigen op Fertility Friends. Daar is vreselijk veel informatie te vinden over immuunproblemen. De vitamine C is me afgeraden door dr. P. zelf.
Hoi meiden, Hier is het helaas gisteren afgezwakt, dus er is nog niks. Ben pas heel laat gaan slapen, nu verlies ik wel wat bloed, maar ik wil dat het komt! Ik ben er echt helemaal klaar mee!
Verdorie Dreamz wat vervelend.. kan me voorstellen dat je het achter de rug willt hebben. Heb je al om cytotec gevraagd?