Onder werktijd op internet.

Discussie in 'De lounge' gestart door Ringeling, 18 jun 2012.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. Luciaatje

    Luciaatje Fanatiek lid

    15 nov 2011
    2.349
    2
    36
    Psycholoog
    Nou ik kan het bij mijn ene baan wel ( nanny) als de kids slapen ;) Ik 'dump' ze niet zodat ik kan internetten ; )maar even iets checken kan wel.
    Mn andere baan is thuiszorg, dus daar kan het absoluut niet.

    Bij mn vorige bijbaantje was op kantoor, dan kon ik ook best af en toe even iets checken.. Mn werk ging even hard. Het was soms best saai (archiveren) enzo en als ik dan af en toe een berichtej kan lezen op een forum krijg ik weer een beetje energie, dus is het voor alle partijen beter ;) Ik kan goedm ultitasken hihihi
     
  2. zaterdag

    zaterdag Fanatiek lid

    28 mei 2011
    1.008
    2
    0
    voorheen werkte ik in het vliegtuig en daar kan je niet internetten :)
    nu op kantoor kan het wel en word het ook wel goed gevonden, zolang het even snel wat opzoeken is en niet hele fora afstruinen :)
     
  3. miss C

    miss C VIP lid

    20 nov 2009
    11.719
    971
    113
    Vrouw
    Het ♡je van Nederland!
    bij ons is het eigenlijk niet toegestaan, maar toch doe ik het wel eens in de pauze of als het heel stil is...
     
  4. MamaPeetje

    MamaPeetje Niet meer actief

    #24 MamaPeetje, 18 jun 2012
    Laatst bewerkt door een moderator: 18 jun 2012
    Ik vraag mij af of de dames die zeggen 'zolang het werk maar af komt' dat ook met de baas overlegd hebben. Ik heb bij diverse bedrijven gewerkt maar nooit mocht je ergens privé internetten hoor onder werktijd.. Als het werk af is verzint de baas wel iets anders om te doen. Beetje raar dat hij zou betalen als ik zit te internetten. Bij sommige bedrijven wordt het een BEETJE gedoogd, maar er is altijd een groep mensen die er gewoon volop misbruik van maken en dan lekker roepen 'zolang het werk maar af komt' Nou als je niet internet doe je meer werk dus ik kan me er niks bij voorstellen dat een baas zo denkt.

    Hoe het in de praktijk meestal gaat : Baas zit apart, werknemer zit lekker te internetten. Baas doet de deur open van kantoor en loopt over de afdeling, werknemer klikt snel internetschermpje weg en gaat zogenaamd druk aan het werk. DAT zijn meestal de mensen die zeggen 'zolang het werk maar af komt' ;)
     
  5. debby82

    debby82 VIP lid

    18 nov 2008
    25.903
    1
    0
    Hypotheekacceptant
    zaandam
    ja

    als het druk is dan niet dan heb ik geen tijd voor zp.
    maar mijn werk is eigelijk het wachten op mails en die afhandelen (beetje makkelijk uitgelegd want het omvat wel meer).
    Soms komen er 40 mails op een dag (wat veel is want het afhandelen kost veel tijd). Soms geen 1.
    Als er geen komen verveel ik me te pletter en ga ik internetten.
    Eerlijk gezegd heb ik liever veel werk dan dat ik kan zpen. De dag gaat altijd zo traag...
     
  6. Bluesky

    Bluesky VIP lid

    1 okt 2007
    5.941
    0
    36
    Verzorgende-IG
    Heerewaarden
    Ik heb op mijn werk meestal ook geen tijd om te internetten, maar soms hebben we even tijd om elkaar wat leuke foto's te laten zien van de kinderen.

    Maar in principe mag het niet van de baas. Een paar weken terug is er zelfs een officiele mail uitgegaan, omdat het internetten echt te gek werd. Niet zozeer bij ons in huis, maar dit was een mail voor de hele organisatie. Bij ons in huis is de afspraak: Geen privè internet toestanden onder werktijd. Als je een keer tijd over hebt en dat gebeurt in het weekend nog wel eens, dan ga je maar bij een bewoner zitten voor een kletspraatje, nagels verzorgen, kast opruimen, rolstoel poetsen of iets dergelijks.

    Iets opzoeken wat je voor het werk nodig hebt wel. Alleen in de nachtdienst mogen we wel privè internetten, maar dan lijden de bewoners er niet onder.
     
  7. dirksmama

    dirksmama VIP lid

    29 aug 2007
    22.170
    34
    48
    mens
    Meestal in de wolken
    Ja snap ik ook niet zo eigenlijk.
    Volgens mij staat er in de internetprotocollen die de meeste werkgevers hebben ook iets heel anders over privégebruik van internet onder werktijd...
     
  8. Gerdatje

    Gerdatje Fanatiek lid

    27 apr 2012
    1.920
    0
    0
    100% Mama
    Achterhoek
    Op mijn laatste werk had ik wel toegang tot internet. Maar gebruikte het alleen om wat op te zoeken als ik wat moest weten voor de winkel.
    Ik wordt niet betaald om daar achter de pc te zitten internetten. Kan ik thuis ook wel.

    Het verbaast me hoeveel mensen dus gewoon in de baas zijn tijd hier te vinden zijn. Vind ik echt niet kunnen.
     
  9. Sukke

    Sukke VIP lid

    14 jan 2010
    5.538
    1
    0
    Regelmatig.helemaal in weekenddiensten als er veel cliënten op verlof zijn dan soms bijna hele diensten. Er is dan verder niet zo veel te doen.
     
  10. Cygnet2

    Cygnet2 Niet meer actief

    Ik snap het wel hoor dat mensen zeggen 'als het werk maar af komt' maar dan snap ik de bazen niet. Je kunt dan veel efficiënter gebruik maken van je personeelsinzet en de productiviteit per medewerker aanzienlijk verhogen (en daarmee mogelijk weer arbeidskrachten besparen). Doodzonde voor het bedrijf.
    En natuurlijk zijn er situaties denkbaar dat er werkelijk niets te doen valt maar dan zou de baas een soort extra taak moeten kunnen bedenken die niet af hoeft (2e prioriteit) maar wel gebruik maakt van de betaalde mankracht.

    Ik heb lang leiding mogen geven aan groepen telefonisten / baliemedewerkers / klantenservicemedewerkers. Daar was het soms erg druk en soms helemaal niet. Maar er moet altijd wel administratie gedaan worden ;)
     
  11. SeaShell

    SeaShell Niet meer actief


    dan is jou baas echt oliedom
    ik zou dan misschien een slechte baas zijn, maar ik kon genoeg werk verzinnen.. al was het maar de oprit van het gebouw vegen, de ramen wassen, of de wc's poetsen.. denk dat men niet blij zou zijn met mij als baas :p
     
  12. miss C

    miss C VIP lid

    20 nov 2009
    11.719
    971
    113
    Vrouw
    Het ♡je van Nederland!
    als het heel stil is doe ik het wel pas als al mijn werk af is!
     
  13. dirksmama

    dirksmama VIP lid

    29 aug 2007
    22.170
    34
    48
    mens
    Meestal in de wolken
    Maar goed, ik heb vroeger achter een receptie gewerkt en beheerde de kantoormaterialen. Je wilt niet weten hoeveel mensen dachten dat je de pennen en potloden voor je schoolkinderen van het werk hoorden te komen...
    Overigens, daar mocht ik achter de receptie wel e-mailen, WWW bestond toen nog niet, dat was in de jaren dat je alleen Usenet had en je aan huis nog geen internet kon krijgen, maar alleen maar als je op de universiteit werkte. Dat was een speciaal voorrecht dat ik bij de sollicitatie gevraagd had (niemand die toen wist wat e-mail was...)
     
  14. miepmiep83

    miepmiep83 Bekend lid

    6 feb 2012
    509
    0
    0
    Tijdens een tussenuur gebruik ik de computers op school ook voor privé internetten/mailen. En als ik me echt kapot zit te vervelen terwijl ik zit te surveilleren lees ik wel eens mail/forum op mijn telefoon.
     
  15. sm1

    sm1 Fanatiek lid

    17 dec 2011
    1.889
    115
    63
    Ja ik internet wel tussen de bedrijven door.
    Ik werk op een alarmcentrale daar moet de telefoon de hele tijd bezet blijven. Andere activiteiten zoals door andere gezegd wordt (zoals wc poetsen :) ) gaat niet omdat je dan van je plek weg bent.
     
  16. Nescio

    Nescio Niet meer actief

    Een baas heeft zich ook te houden aan de functie- en taakomschrijving die bij een bepaalde positie hoort. Een ambtenaar of een administratief medewerker gaat echt geen oprit vegen of toiletten poetsen en dat wordt ook helemaal niet verlangd. Daar zijn schoonmakers voor die een bedrijf meestal in dienst heeft.

    Ik internet me suf, maar ik ben dan ook eigen baas en werk thuis:p. Overigens is dat niet altijd positief voor de zelfdiscipline. Er zijn dan ook momenten dat ik me radicaal van internet afzet om echt alleen aan werk te besteden.
     
  17. ukoldaatje

    ukoldaatje VIP lid

    2 feb 2008
    5.082
    0
    0
    Ik werk in de nachtdienst in de gehandicaptenzorg. Als iedereen op bed ligt, ik mijn klusjes af heb, en alleen bellen loop, dan internet ik tussendoor hoor. Mag gewoon. ALs ik er maar ben voor de clienten en mijn werk doe wat er bij komt kijken (wasjes, brood maken, med klaarzetten).

    Er zijn veel dode uren in een nacht. Vaak van drie tot 6 weinig tot geen bellen. Dan zit ik te internetten.
     
  18. SeaShell

    SeaShell Niet meer actief

    Ik neem aan dat internetten onder werktijd ook niet in de functieomschrijving staat??

    Op mijn man z'n werk (DAF) moeten ze als de lijn stil valt gewoon de afdeling vegen, prullebakken legen, verven, of andere klusjes opknappen hoor, dat vind ik meer bij de functieomschrijving passen dan internetten
     
  19. MiniMe81

    MiniMe81 VIP lid

    29 mei 2010
    5.398
    56
    48
    Where the heart is
    Jahoor, in rustige perioden is er toch niets anders te doen. Aan de andere kant is het de laatste weken mega druk, en dan is iedereen ook echt aan het werk. Komt niet in me op om dan voor privé op internet te gaan
     
  20. Aszz

    Aszz Niet meer actief

    Wahahaha, ja ik zie mezelf al de toilet schoonmaken als het even rustig is. Ik zou zeggen; veel plezier, hier heb je zelf de toiletborstel. Toedels.

    Ons bedrijf is momenteel aan het verhuizen, waardoor er nu amper werk meer is.
    De administratie is zo'n beetje volledig naar het kantoor 200 km verderop.
    Veel klanten zijn ook al over gegaan, de klanten die er nog zijn, zijn niet de 'drukke' klanten.
    Dus ja, ik zit soms lekker te internetten hoor.
    Mijn 'baas' ( mijn hond heeft een baas ), zit naast me. En ook DIE zit wel eens op facebook als het rustig is.
     

Deel Deze Pagina