Daar heb je echt geen opa en oma voor nodig. Die van ons is vriendelijk tegen iedereen en heeft lol met alles wat leeft. Eénkennig? Wat is dat? Hij gaat twee dagen per week naar het kinderdagverblijf en dat vind ik genoeg oppas. Dan hoeft hij echt niet nog eens naar opa en oma omdat hij anders eenkennig, asociaal en weet ik veel wat zou worden.
Ik ben het wel met magne eens. Ik zelf was ook iemand die mijn zoontje bij niemand liet slapen ik wilde het niet. Hij moest bij papa en mama zijn en niet bij opa en oma. Helaas werd mijn zoontje nu ( bijna 1 ) Al TE eenkennig en wilde niet eens bij papa op schoot en papa mocht hem niet naar bed brengen oma zag hij als een wild vreemde als we daar waren mocht oma hem niet eens aan kijken. En ik heb hem met pijn in mn hart daar een paar keer laten slapen en heb gelijk een heel ander kind! Wat ben ik blij dat ik tóch de stap genomen heb om het te doen zeg!
Ik zag hier ook ergens staan overleggen met schoonouders? Kom op zeg! Ik heb ook zo een dominate schoonmoeder die alles wel denkt te kunnen beslissen over onze kinderen, en die denkt een RECHT te hebben over onze kinderen, nou die droombubbel die mag het raam uit! Mijn schoonmoeder is een vrouw die toen mijn zoon net geboren was met een spoedkeizersnede en zoon niet helemaal gezond was niet kon ademhalen,wel even dacht te kunnen beslissen dat haar andere zoon dus niet mijn man wel mee kon met mijn zoon na het kinderziekenhuis. Het kwam geen moment in haar op om ons dat te laten beslissen. Gewoon bleef zitten toen ik mijn zoon voor de alles eerste keer mocht zien en niet aankon raken. Mij dus niet de ruimte geven en mij dat eerste moment geven terwijl ik het nog netjes het gevraagd weg te gaan want ik wilde hem graag eerst zelf alleen zien. De alle eerste fles die hij mocht hebben trok ze mijn zoon uit mijn handen en zei "Dat doe ik wel" Mijn vertelde dat mijn zoon geen band met mij heeft omdat hij niet "normaal"geboren was. Mijn bevalling duurde 3 dagen maar bij 9 centimeter bleven we steken vond het al rot genoeg dat het niet gewoon gelukt was. Gewoon dom bleef staan als de dokters met mij en mijn man wilde spreken over zoon zijn gezondheid. Andwoord gaf als de zuster mij vroeg wat ik mijn zoon voor melk wilde geven. Pakjes uit mijn handen trok en zei "Dat krijgt hij niet aan hoor!" Alles wat ik zei compleet negeerde! En heb nog wel veel mee voorbeelden. Nu zullen veel mensen zeggen waarom zeg je daar dan niks van, omdat alles in een roes aan mij voorbij is gegaan door de toestand van mijn zoon en ik me eigenlijk alleen maar zorgen maakte over hem. Ook de medicijnen die ik kreeg hielpen niet, het ging in een roes aan me voorbij. Dus je kan je vast wel voorstellen dat ik deze keer beslis wanneer mijn schoonmoeder mag komen want dit laat ik me geen tweede keer gebeuren. Om een lang verhaal kort te maken zij weet dit en hier is ze niet blij mee, dus nu mijn man meer voor zichzelf opkomt en dit haar niet bevalt is het natuurlijk mijn schuld.
zelfs al werkte ik niet , dan zou ik het nog fijn vinden als hij miss 1 tot 2 ochtenden naar mn ouders zou gaan (of ben ik nu een hele slechte moeder als ik dit zo zeg??) Het is idd voor iedereen verschillend. Ik ben van mening dat het geven en nemen is, juist zo krijg je een steeds slechtere verstandshouding met je schoonouders. en dat zou erg jammer zijn. Hier ook een hele slechte verhouding met mn schoonmoeder, helaas. ik zou het erg waarderen als ze wat tijd en energie in ons zoontje zou steken (iets wat ze niet doet) voor onze zoon blijven we haar uitnodigen en sturen we haar foto's. Ook groet ik haar als ik haar tegen kom, maar krijgen er geen/weinig respons op. Ik vind dit ontzettend jammer. Vandaar dat ik zoiets heb , ik geef nu heel veel (voor mijn doen dan) en hoop dat we met de tijd toch weer normaal in gesprek kunnen gaan en dat de verhoudingen weer wat beter worden. Want ik gun onze zoon 2 lieve oma's!
Ik denk ook, van als onze kinderen dadelijk kinderen krijgen, dan zal ik het toch wel heel erg vinden als ik mijn kleinkind maar eens in 2 maanden een keer zou zien.
wij hebben bewust gekozen voor geen vaste oppas van opa's en oma's Nu passen ze allemaal af en toe een keertje op en zoon vindt het geweldig. Vorige week mocht die onverwachts een dagje spelen bij oma en opa en morgen heb ik een afspraak en past mijn moeder 3 uurtjes op. logeren is op 1 hand te tellen. wij hielden voor ogen dat wij de ouders zijn, en wij hebben helaas te vaak gezien dat opa en oma de ouderrol overnemen. Dat is een bewuste keus geweest en opa en oma zijn opa en oma en zoon vindt het leuk om erheen te gaan.
Mee eens, en dan zijn ze echt niet alleen hoor. Als je het goed doet kunnen de kinderen en oma en opa er veel plezier uithalen en ook een goede band opbouwen. Ik vind dat je je kinderen dan ook echt iets gunt ipv ze het van ze af te nemen. (de kans om hun familie te leren kennen)
Omdat opa en oma het misschien ook leuk vinden ?? En omdat het gewoon goed is voor een kindje hoe jong ze ook zijn om andere gezicht te leren kennen. Mijn jongste zoontje is 1,5 en slaapt ook geregeld bij opa en oma, waarom ? Omdat mijn ouders en schoonouders trots zijn dat ze klein kinderen hebben en er lekker mee op stap willen en lekker willen showen.. Wat maakt die ene keer in de zoveel tijd dan uit ? Ik ben ook van mening dat het gewoon goed is voor ze, zo leren ze verschillende mensen kennen. Ik ben ook thuisblijfmama maar dat maakt me geen hol uit.
Ik val van mijn stoel van verbazing. Waar is de tijd dat het ook gewoon leuk was dat kleinkinderen en grootouders af en toe eens tijd met elkaar mochten doorbrengen? Dat heeft toch niets met asociaal worden of al dan niet werken te maken? Dat heeft mijns insziens te maken met een band opbouwen met de rest van de familie, mn. opa en oma. En nee, je hoeft je kind er daarvoor echt niet elke godganse dag naartoe te brengen, maar af en toe opa en oma ook eens de kans geven daadwerkelijk opa en oma te zijn lijkt me toch geen enórme ramp.. Dat bedoel ik met 'n beetje geven en nemen, compromissen zoeken, gulden middenwegen bekijken. Natuurlijk moeten (schoon)ouders niet de dienst uit gaan maken, maar af en toe wat water bij de wijn doen hoort erbij hoor.
Ja eens. Je kan het inderdaad ook zo bekijken dat het voor het kind en voor de opa en oma ook leuk kan zijn. Mijn dochter vindt het super leuk als ze naar opa en oma mag, en ze hebben dan de grootste plezier. Ik heb hier al eerder vermeld, als we dadelijk zelf kleinkinderen krijgen en we mogen er bijna geen contact mee hebben, dat zal ik toch wel heel erg vinden.
Oeps best veel reacties hier. Tja, ik weet dat ik niet de leukste schoondochter ben. Maar vergeet dat mijn man ook niet graag naar zijn ouders gaat. En ik hem eraan moeten helpen herinneren dat er verjaardagen of feestdagen komen. Inderdaad overleggen met schoonouders. Dat proberen we ook. Ik heb ook eigen ouders en die willen ons soms ook zien, maar die hebben altijd het nakijken. Oppassen: ik heb ze nu voor een eerste keer laten oppassen. En dat voelde wel goed. Dus weet ik dat dat in de toekomst steeds meer vertrouwen zal geven. Maar iedereen wil oppassen en als mijn schoonzusje dan een keertje wil. Hebben we ook al een keertje gedaan. Dan moeten we het geheim houden van schoonzusje en mijn man want anders wordt schoonmoeder boos.
mee eens je kan en mag best meer moeite doen om de relatie tussen je zoontje en zijn opa en oma optimaal te houden, dat betekend zin maken om langs te gaan omdat dit leuk is voor je zoontje (opa en oma zijn toch iets speciaals wat je hem een beetje ontneemt) Van mij hoef je hem niet te laten logeren of wat dan ook maar het mooiste kado in jullie leven mag je best een beetje delen hoor, dan maar zelf wat meer moeite doen door elke week langs te gaan, lijkt mij heel normaal. En niet langsgaan of bellen op vaderdag vind ik gewoon niet netjes, als je niet wil of kan dan bel je op zijn minst even.. Het gaat er niet om wat jullie perse willen, als jullie je kind familie normen en waarden willen meegeven (en hopen dat ie jullie wel op vaderdag later bezoekt) dan begint dat toch echt bij jezelf en het goede voorbeeld geven.
super he dat het goed voelt als je je schoonouders laat oppassen! Ook knap van je dat je dat hebt gedaan! Omdat je al aangaf dat je niet zonder je kindje kunt. Jammer dat het dan geheim moet worden gehouden , als je schoonzusje oppast. Je schoonmoeder heeft dan totaal geen recht om daarom boos te worden. Als ik jou was zou ik duidelijk zijn naar je schoonmoeder. iig dat je schoonzusje ook een keer gaat oppassen en dat je daar geen ruzie om wilt hebben. Enne je bent geen slechte schoondochter hoor!! sommige keuzes zou je miss anders kunnen aanpakken (bvb geen dingen geheimhouden) Maar dat maakt je niet tot een slechte schoondochter.
Ik vind trouwens dat dat niet alleen jouw taak is hoor, jij hebt een ondersteunende rol, jouw partner moet zeker ook wat eraan gaan doen. Mijn schoonmoeder heeft de vreselijkste dingen uitgespookt maar voor mij is de band met onze kinderen hun oma belangrijk dat mijn persoonlijke gevoel, en ik stimuleer mijn man om dit ook te doen zodat we samen 1 front vormen.