Baby drinkt blijkbaar teveel flesvoeding

Discussion in 'Flesvoeding' started by Karina2006, Jun 27, 2012.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. Karina2006

    Karina2006 Actief lid

    Feb 1, 2010
    243
    0
    0
    NULL
    NULL
    wij hebben onze baby van 3 weken oud gevoed op verzoek, zij krijgt flesvoeding. Nu blijkt zij teveel te zijn aangekomen dus we moeten zorgen dat zij minder binnen krijgt.

    We gaven haart eerst 8 flesjes van 90 waaruit zij gemiddeld 650 ml dronk over 24 uur. Nu moet zij minder binnenkrijgen, hoe kan ik dit het beste doen. Minder flesjes van 90 cc of vaker een flesje met minder cc?
     
  2. Linana

    Linana Niet meer actief

    Mijn zoontje dronk met 3 weken echt veel meer, die zat aan de max van een liter per dag en toen zijn we overgestapt op voeding voor hongerige baby's

    Je zou kunnen kijken wat ze doet met een flesje van 120+4 en hoe lang er tussen de voedingen blijft qua tijd. Maar als ze dan na 4 uur komt zit je op nog meer dan 650cc per dag.... En een baby die blijft huilen vd honger zit je ook niet op te wachten.

    Hebben ze op het cb ook gezegd hoeveel ze max mag hebben om goed te groeien? En hebben ze zelf ook adviezen gegeven mbt de flessen? B
     
  3. Jacky78

    Jacky78 Fanatiek lid

    Jun 3, 2008
    3,425
    1
    0
    Hoezo is ze TE VEEL gegroeid?
    Wat woog ze en wat weegt ze nu?
     
  4. Karina2006

    Karina2006 Actief lid

    Feb 1, 2010
    243
    0
    0
    NULL
    NULL
    ze is in 1 week tijd 365 gr aangekomen, terwijl 150 gr het gemiddelde is zeiden ze
     
  5. Karina2006

    Karina2006 Actief lid

    Feb 1, 2010
    243
    0
    0
    NULL
    NULL
    en oh ja ze is inmiddels 4 weken en weeg 3550 gr
     
  6. peekaboo

    peekaboo Niet meer actief

    hier ook een baby van 3 weken en kijk onderschrift op 6 dagen tijd is ie bijna een halve kilo aangekomen !!
    hij drinkt nu al flessen van 150+5 , vandaag op consultatie geweest en tja de een heeft nu eenmaal meer nodig dan de ander , heb geen commentaar of wat ook gehad , een baby die honger heeft moet toch eten ?
    oja ik gebruik trouwens al voeding voor hongerige babys ;)
     
  7. dirksmama

    dirksmama VIP lid

    Aug 29, 2007
    22,170
    34
    48
    mens
    Meestal in de wolken
    Wat was haar geboortegewicht? Tot hoeveel is ze afgevallen?
    Op deze leeftijd is 150 gram eerder een soort minimum.
     
  8. Karina2006

    Karina2006 Actief lid

    Feb 1, 2010
    243
    0
    0
    NULL
    NULL
    geboortegewicht was 2960 daarna is ze afgevallen tot 2700
     
  9. Karina2006

    Karina2006 Actief lid

    Feb 1, 2010
    243
    0
    0
    NULL
    NULL
    oh en daar hebben ze niks over gezegd? wel raar dat ik nu een ander schema erop na moet houden?
    het zou niet goed zijn voor het maagje en de niertjes als ze teveel voeding blijft krijgen en dus teveel aankomt...
     
  10. Lt20

    Lt20 Niet meer actief

    Hier was mijn zoontje, 1200 gram in 1 maand aangekomen.. Heeft grwoon een groeispurt gehad.
     
  11. Biny

    Biny VIP lid

    Feb 10, 2011
    17,556
    5,653
    113
    Female
    Ik zou gewoon doen waar jij je goed bij voelt.. Als je kindje honger heeft heeft het honger.. Heel simpel
    Laat je niet te onzeker maken door t cb
     
  12. peekaboo

    peekaboo Niet meer actief

    nee niets van gezegd , ja als een baby honger heeft heeft ie honger , het ene kindje eet nu eenmaal meer dan het ander ;)
     
  13. 2012mama

    2012mama Fanatiek lid

    Aug 12, 2011
    3,324
    158
    63
    Female
    Drenthe
    Ik zou gewoon kijken naar het kindje. Er komt vanzelf een moment dat er een ritme komt.
    Verder lijkt me 650 een mooie hoeveelheid.
    Kaj kreeg toen 6x120, dus iets meer, maar was ook iets zwaarder.

    Kaj was dus tot 3200 afgevallen, en daarna weer 500gr in een maandje (eigenlijk dus 3 weken) aangekomen.
     
  14. adi

    adi Niet meer actief

    Met kunstvoeding is het helaas niet zo dat je 'zomaar' je eigen gevoel kunt volgen, en maar flessen kunt blijven geven. Ik vind het echt een beetje ondoordacht advies.

    Ja, elk kind is anders, maar kunstvoeding is gewoon hetzelfde. Het is een formula en het werkt met formules.

    - tussen 120-180cc per kg gewicht per dag;
    - max 1 liter per dag (of 180cc per kg)
    - min 500cc om goed te groeien
    - min 300cc om niet uit te drogen.

    Kunstvoeding is bewerkte koemelk, en te veel eiwitten uit deze melk zijn inderdaad niet goed voor de nieren en de maag. Ik vind dat een ouder deze dingen zeker in het achterhoofd moet houden.
     
  15. lieselot84

    lieselot84 Fanatiek lid

    Oct 11, 2008
    4,362
    0
    36
    Adm. mw.
    Overijssel
    sanne krijgt nu 6 flessen van 120+4 aangeboden maar slaapt soms snachts langer waardoor ik maar op 5 flessen uitkom.

    wat men hierboven zegt. kijk eens wat je kindje doet. ga met de voedingen spelen.
    het is wel zo dat ze max. 1 liter per 24 uur mogen krijgen, en als ze daar dan bijna aanzit is er weinig speelruimte meer over voor als ze groter wordt.
     
  16. Karina2006

    Karina2006 Actief lid

    Feb 1, 2010
    243
    0
    0
    NULL
    NULL
    ik ben vandaag inderdaad afgeweken van het schema, onze baby zou 60 per keer moeten krijgen... vandaag ging het anders:

    ze heeft om 18.30 uur 60 gekregen, maar daarna had ze om 20.00 al honger, toen kreeg ze 30 en direct daarna weer 30 (ze bleef hongerig zoeken met haar mondje). Uiteindelijk bleef ze huilen en heeft ze om 22.00 uur een flesje van 60 gekregen waar ze 30 uit heeft gedronken.

    Ik word hier zo onzeker van en heb het gevoel dat ik maar aan het prutsen ben. Ik wil niet dat mijn baby honger heeft, maar ik wil natuurlijk ook haar niet vetmesten.
     
  17. peekaboo

    peekaboo Niet meer actief

    ik snap dat het niet goed is , maar wat ik me uit pure interesse wel afvraag , wat als je kindje echt honger heeft ?? moet je hem/haar dan laten 'verhongeren' omdat het niet gezond is ?
     
  18. Karina2006

    Karina2006 Actief lid

    Feb 1, 2010
    243
    0
    0
    NULL
    NULL
    ik zou haar het liefst 6 x een flesje van 90 cc willen geven, maar ik vrees dat ze het geen 4 uur uithoudt tussen de voedingen
     
  19. Partyrocker

    Partyrocker Niet meer actief

    Maak je niet te druk, je doet het prima!
    Wat Adi zegt klopt enigzins wel, maar de max. is een liter en 650 is mooi.
    En je kan 6x90 proberen. Lukt het wel dan is het mooi.Zoniet dan ga je weer terug.
    Maar qua aankomen.... pfff ze moeten niet zo zeuren. Wees blij met een beetje reservespek als ze zo klein zijn.
     
  20. Karina2006

    Karina2006 Actief lid

    Feb 1, 2010
    243
    0
    0
    NULL
    NULL
    Ik maak me geen zorgen dat ze te dik is, want ze zit met haar gewicht onder het gemiddelde.

    Vannacht kwam ze weer om de twee uur voor een voeding, wel steeds kleine beetjes
     

Share This Page