Angstig voor het oplopen van bijv de 5e ziekte

Discussie in 'Zwangerschap' gestart door SeaShell, 22 mei 2012.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. Anouk2005

    Anouk2005 VIP lid

    21 mrt 2012
    23.282
    16.678
    113
    dokters-assistente
    De Glazen Stad
    Gelukkig heb je antistoffen en kun je dit ieder geval uit je hoofd zetten.
    Laat je niet gek maken mbt die vijfde ziekte.Toen ik van nummer 2 zwanger was zat onze zoon ook op het kdv en daar heerste het ook regelmatig maar toen was er nog weinig bekend over de gevaren tijdens de zwangerschap.Vlgns mij zijn het meer vermoedens dat het gevaarlijk zou kunnen zijn maar is het nog nooit helemaal bewezen.Je kunt ook in de speeltuin zitten naast een kindje die het heeft/krijgt maar zo kan je niet gaan leven want dan maak je jezelf helemaal gek.

    Probeer ieder geval van je zwangerschap te genieten.

    Gr.
     
  2. Agter

    Agter Fanatiek lid

    3 mei 2012
    2.266
    0
    0
    In een huis
    Al die stress is ook niet goed hoor.
     
  3. SeaShell

    SeaShell Niet meer actief

    het kan helaas wel degelijk kwaad, ook volgens gedegen onderzoek in 1998 en volgens het RIVM. ik ken iemand die de 5e ziekte kreeg in de tweede helft van de zwangerschap en die heeft telkens bloedtransfusies bij de baby in haar buik moeten ondergaan omdat het kindje foetale bloedarmoede kreeg en dus bloed te kort had. Zij moest elke dag bijna 2 uur rijden voor het ziekenhuis ( maar 1 of 2 ziekenhuizen in NL doen dit) en moest dus telkens die transfusies ondergaan anders stierf haar kindje. erg heftig was dat


    stress is idd helemaal niet goed, maar het is zeer moeilijk om niet te stressen als je weet dat je in contact bent geweest met de waterpokken en mijn zoon zijn halve groep de waterpokken heeft, terwijl mijn ouders voor 99% zeker wisten dat ik nooit de waterpokken had gehad. waterpokken zijn voor meer dan 90% besmettelijk, dus kans 9 op 10 dat je het wel krijgt ipv niet als je in contact bent geweest, en de gevolgen zijn dan niet te overzien ( mentale retardatie, misvormde ledematen, blindheid,etc) dus ja, ik kan dan niet meer rustig op een stoel zitten en verder gaan met de orde van de dag als er een grote reële kans is dat ik besmet ben


    als ik geen antistoffen tegen waterpokken had gehad had de gynaecoloog mij vandaag ingeënt met varicella zoster immune globuline wat ervoor zorgt dat de antistoffen geneutraliseerd worden en je het 2 tot 3 weken niet kan krijgen ook al ben je besmet geraakt. maar zo'n injectie moet wel binnen 96 uur na contact met iemand met waterpokken, anders heeft het geen zin en is het te laat.

    maar gelukkig ben ik immuun, en kan ik weer verder genieten van m'n zwangerschap, ik ben er alleen wel alert op dat er geen vijfde ziekte uitbraak komt op het KDC van mijn zoontje, anders hou ik hem thuis want dat heb ik 100% zeker niet gehad en ik ga het natuurlijk niet op lopen zoeken als het niet hoeft
     
  4. Danielle86

    Danielle86 Fanatiek lid

    13 feb 2012
    2.787
    0
    36
    Noord-Brabant
    Fijn dat je beschermd bent tegen de waterpokken! Hopelijk krijg je tijdens de zwangerschap niet te maken met de 5e ziekte!
     
  5. Amfy

    Amfy Niet meer actief

    Joh ik zou echt even rustig gaan ademhalen

    Dat panische gedrag komt niet ten goede van je kindje hoor
    Tis a niet gezegd dat je het krijg b dat het je kindje aantast en c zogauw als de vijfde ziekte uitbreekt je zoon thuis houden heeft geen zin! Want dan is het daar al geweest en waren die kindjes al sowieso een week besmettelijk

    Laat het los

    Wil je niet ziek worden moet je in een plasticbubbel gaan leven want over al kun je het oplopen. Wat denk je van een supermarkt karretjes mandjes ieeereen zitter met zijn handen aan daar zijn ook vast mensen bij die net gehoest hebben en dan nog niet te spreken over geld DAT is pas ranzig wat voor ziektekiemen daar op zitten
     
  6. Luppy

    Luppy VIP lid

    1 dec 2007
    7.168
    2.283
    113
    Helemaal eens met Amfy. Je bent wel erg paniekerig hoor TO, je kunt niet alles voorkomen en op deze manier maak je jezelf helemaal gek. Een mens lijdt vaak het meest door het lijden dat hij vreest, zeggen ze wel eens.
     
  7. merry78

    merry78 Actief lid

    18 aug 2010
    490
    0
    16
    Fijn dat je de waterpokken al eens hebt gehad. Wat betreft de vijfde ziekte, helaas kan je hier niet veel tegen doen want als de symptomen er zijn is het al besmettelijk geweest. Dus dan heeft het geen zin om je zoontje thuis te houden.

    Ik ga nu even bloedprikken! Moet zeggen dat ik er eigenlijk een beetje vanuit ga dat het mij niet treft... Is ook een tactiek ;).
     
  8. Feilo09

    Feilo09 Fanatiek lid

    31 aug 2009
    1.565
    0
    0
    Logistiek planner
    Hoorn
    Jeetje meiden, ik schrik hier van! Dit wist ik allemaal niet :$

    Mag je je ten alle tijden laten testen of je antistoffen hebt en moet dit via de verloskundige of de huisarts?

    Mijn schoonmoeder is normaal gesproken de oppas van onze dochter, maar in juli gaan ze 3 weken op vakantie en dan zou mijn dochter naar het kdv gaan. Maar nu twijfel ik of dit wel verstandig is?
     
  9. lucky2012

    lucky2012 Lid

    5 mei 2012
    28
    0
    0
    Ik had toevallig zelf al aangegeven dat ik graag geprikt wilde worden op vijfde ziekte. Dus heb dat bij de eerste keer bloedprikken (afgelopen woensdag) gelijk gedaan. Nu is gisteren gebleken dat er Mond, hand en voetziekte en/of vijfde ziekte heerst in mijn kleuterklas. Verloskundige gebeld, maar moeten wachten op de uitslag van mn bloed. Hoop dat ik de antistoffen heb!
     
  10. mawaikee

    mawaikee Bekend lid

    16 mei 2011
    687
    26
    28
    Overijssel
    @Daantje22 Rustig aan. Neem de waterpokken; 70-80% van de volwassenen heeft ooit waterpokken gehad. Van de overige 20% is nog eens 80 % immuun. Dat maakt een totaal van 94-96% van de volwassenen immuun is.
    Wanneer een volwassene wel besmet wordt, is de kans nog altijd maar 2% dat het ernstige afwijkingen tot gevolg heeft. Dus dat is 2 % van 4-6%. Ga maar na, dat zijn heeeeel weinig mensen....

    Lees goed wat er in je informatie staat, en zie niet zoveel beren op de weg! Echt, je maakt het jezelf onnodig zwaar.

    Even van een site gehaald;
    Het ophalen van je kind van school, waar kinderen met de 5e ziekte zijn, geeft nauwelijks risico.
    In 90% van de gevallen zal de zwangerschap ondanks de infectie normaal verlopen

    Dat is dus 90% van de zwangeren die het krijgt. Dus maakt weer een hele kleine kans dat er wat zal gebeuren.
    En als het wel gebeurd, houd je er toch niets aan tegen. Je kan net zo goed geinfecteerd raken door de deurknop van de toilet in de hema....

    (bedoel hier overigens niets vervelends mee, hoop alleen dat je het jezelf niet te moeilijk maakt)
     
  11. Wen86

    Wen86 Fanatiek lid

    12 apr 2011
    2.165
    178
    63
    Ik probeer er niet bij stil te staan, zit zelf in het onderwijs.
    Moet daarom ook nog een keer bloedprikken binnen 2 weken.
    Ben er afgelopen maandag al op geprikt.
     

Deel Deze Pagina