Ook hier een juf....alleen dan van de bovenbouwgroepen. Bij ons bij de kleuters worden schoonmaakavonden gehouden, maar in de bovenbouw worden we geacht het altijd zelf te doen of samen met de kids. Dat kán wel, maar je hebt al zo weinig lestijd en je moét al zoveel. Als je dan een middag zou gaan poetsen ben je dus weer kostbare lestijd kwijt. Een poetsdag organiseren met ouders is bijna onmogelijk, je ziet ouders nauwelijks meer in de bovenbouw, omdat de meeste kinderen zelfstandig naar school komen. Aankomend schooljaar gaan we over op een continue rooster, dus dan is het helemaal minder. Wij zijn op school verschrikkelijk blij met hulpouders en alle ouders, waar ze ook mee geholpen worden, worden aan het einde van het schooljaar bedankt door ons!! Door middel van zelfgemaakte dingen van de kinderen maar ook wel eens met een presentje. Wat betreft schoolreisjes: het klopt dat wij 'liever' een ouder meenemen waarmee we normaal kunnen kletsen, dan een ouder die alsmaar klaagt of roddelt over andere ouders/leerkrachten, want daar heb ik echt een hekel aan. Dat geef ik eerlijk toe. Maar wij verdelen altijd alles zo goed mogelijk. En ouders die bij ons juist meehelpen poetsen, zal ik eerder voorrang geven dan een ouder die alleen maar met schoolreisjes mee willen. En het ergste is nog dat je tijdens 10-min gesprekken van ouders opmerkingen krijgt over stof in de klas. Tuurlijk is een schone omgeving erg belangrijk voor de kinderen ,maar nogmaals, de werkdruk in het onderwijs wordt echt veel en veel groter (dan heb ik het alleen maar over het registreren van dingen, nog niet eens over vergaderingen, werkgroepen en commissies). En dan is het voor een buitenstaander altijd erg makkelijk om te zeggen: "dan hadden ze geen juf moeten worden"....ja ik ben ook geen juf geworden om te poetsen en te registreren (wat ons kabinet zo graag wil) maar om kinderen iets te leren, te helpen en uit te dagen.... Oh en dan de geijkte opmerking over het aantal weken vakantie....niet om het een of ander, maar een van de hoogste ziekteverzuimen ligt in het onderwijs.... (ben niet gefrustreerd maar wil gewoon even duidelijk maken dat er over het beroep leerkracht soms veel te makkelijk gedacht wordt, maar dat even ter zijde )
Haha ik heb er ook niets mee! Laatst mocht oudste zoon mee naar de kinderboerderij en had ik onze jongste zoon als excuus om niet mee te hoeven. Broertjes en zusjes waren niet welkom namelijk. Ik zou wel komen helpen met schoonmaken als me dat werd gevraagd. Geen idee eigenlijk hoe ze dan bij onze psz doen.
Als het kan zal ik zeker helpen op school, maar de school waar mijn zoontje over een jaar of 2 naartoe gaat vraagt geen hulp van ouders om schoon te maken, daar hebben zij iemand voor in dienst. Vind ik, eerlijk gezegd, ook wel zo netjes hoor. Kan me van vroeger echt niet herinneren dat mijn moeder ooit gevraagd is schoon te maken, terwijl ze echt heel veel dingen op school deed. Kanttekening; je hebt veel ouders die zich opgeven voor de leuke dingen, zoals schoolreisjes, en klagen dat het altijd dezelfde ouders zijn die meegaan. Vaak ook omdat die 'klagende ouders' die zich dan opgeven zich op het laatste moment toch afmelden en dan de 'ouders die altijd meegaan' weer worden opgetrommeld.......ervaring uit de praktijk van een goede vriendin.
Maak die ook al de spelletjes schoon? Was die alle spulletjes uit de poppenhoek? Daar gaat het nu om. Niet om te dweilen, want daar hebben ze idd vaak iemand voor.
Ik ben een kleuterjuf en bij ons is het niet de gewoonte dat ouders gevraagd worden om te helpen poetsen. Ik vind het wel super dat jij daar aan meehelpt! Ik moet zelf al mijn speelgoedbakken uitwassen, blokken ontsmetten (en dat zijn er ontzettend veel!!) , banken poetsen, speelgoed sorteren, zandtafel een likje verf geven, ... Werk genoeg dus om de vakantie mee te starten. Thumbs up voor die ouders die meehelpen hoor!!! (ik zou het al niet durven vragen geloof ik, je krijgt al snel het antwoord: heb je al niet genoeg vakantie... bladibla... ze weten niet hoeveel weekends, avonden en vakantiedagen er nog gevuld zijn met schoolwerk. Maar die duscussie ga ik niet meer aan. Ahja, laat ze maar denken als ze het beter weten )
Ik werk in de gehandicaptenzorg... Daar wordt ook nooit aan ouders gevraagd om schoon te komen maken... Zelfde als een ziekenhuis, als familie van patiënten hoef je toch ook niet te komen schoonmaken... Waarom op een school dan wel?? Ik zou er niet op zitten wachten om op mijn spaarzame vrije dag, mijn kind óók nog naar een oppas te moeten brengen om schoon te gaan maken op school... Zo denk ik er nu over, misschien ben ik straks wel héél verbonden bij de school waar mijn dochter heen gaat. Maar als werkende moeder denk ik dat het gewoon lastiger is. Je bent gewoon blij om een leuke dag met je kind(eren) door te brengen!
Joh, dat is toch bijna niet te doen in je eentje? Ik denk dat als je een briefje ophangt wie er een keertje avondje wilt helpen, dat je daar best reactie's op krijgt. Zal het toch eens aan je schooleiding voorleggen.
paar uurtjes per jaar ofzo kan je niet opbrengen? Hier gaan we morgen op school trouwens wat dingen verhuizen, breng niemand naar een oppas hoor.. gaat best goed. Edit, daarbij.. een school of gehandicaptenzorg.. Dit is een klas met tig blokken, puzzels, poppen, stoelen serviesjes en ontzettend veel ander materiaal en 1 juf met 25 leerlingen, weet het niet hoor, maar goed.
mijn moeder ging vroeger ook helpen schoonmaken hoor....dus dat verschilt dan heel erg per school..(dorpsschool) en moet zeggen, dat was heel gezellig altijd, was familie schoonmaak dag....wij mochten ook mee helpen!
Ik zou het ook doen hoor Ellamalou. Het zijn bij mij ook nooit veel ouders die willen helpen, maar alle hulp scheelt weer!!!
We vragen ook niet van ouders om een vrije dag op te nemen om schoon te maken of een niet schoolgaand kind naar de oppas te brengen. Maar ouders die vrij zijn en tijd over hebben zijn van harte welkom. Bij ons op school is er wel de regel dat ouders die zich vaker inzetten als eerste worden gevraagd voor schoolreis en andere leuke uitjes.
Ik vindt het best droevig als je bij ons op de psz ziet. ik kreeg een brief van de oc of ik lid wilde worden, nu woon ik hier nog niet zo heel lang dus wilde dat heel graag daarbij ben ik ook iemand die het wel zegt als ik het ergens niet mee eens ben. Ik vindt dat er veel ouders zijn die lopen te bleren het is niet goed, maar doen zelf niets dus ik ben lid van de oc. Nu hebben ze 3 groepen van 14 kinderen op de psz. En de oc bestaat uit 2 ouders en 3 juffen en ik ben 1 van de ouders. Ik vindt het echt belachelijk. Hier kregen wij ook de vraag om te helpen met de dingen met de peuters, maar ik wil helpen maar buiten de groep om, de psz is iets van mijn zoontje en ik wil dan niet assisteren bij uitjes en of ziekte. Voor het schoonmaken, maken wij als oc een rooster welke ouder wat schoonmaakt dit rouleert. dat betekend meestal "moet" iedere ouder 2 keer per jaar wat schoonmaken, dan gaat er een bak mee naar huis deze wordt een week later weer ingeleverd. Wij hebben schoonmakers, maar doen 2 keer per jaar met de oc een zaterdag de hele boel van onder tot boven schoonmaken en de poppenspullen beren dat soort dingen en een grote inbouwkast maken wij eens in de maand grondig schoon rouleren wij.
Ik heb zelf in het onderwijs gewerkt en wij moesten de klassen zelf vakantie-klaar maken. Het is een klus van jewelste, maar zo gepiept als je het met een aantal handen extra kan doen. Het lijkt mij ook een kleine moeite. Ik zou, als ik kan, absoluut even mee de handen uit de mouwen steken... Maar ik denk dat ik daarentegen weer niet zo'n schoolplein-plakker ben... Het is echt zo'n cultuur apart de schoolplein-moeders . Goed dat jij hebt meegeholpen! Dat zal de juf vast gewaardeerd hebben!
Ik vind dat iedereen best hun steentje bij kan dragen, ook met de minder leuke dingen. Het is de school waar je kind op zit en dan kun je best wel wat doen ook al vind je het niks. Ik denk namelijk dat niemand voor hun plezier op school gaat poetsen, ik doe het voor mijn kinderen denk ik dan maar . Tot nu toe heb ik aan alle activiteiten meegedaan behalve toen ik net bevallen was, ook zit ik in de oc van de psz, maar daar stop ik mee na de zomervakantie want mijn zoon gaat eraf en heb het er nu even te druk voor.
Ik snap waar het om gaat, maar ja, daar vragen ze geen ouders voor, maar dat wordt apart gedaan door een schoonmaakploeg. Super geregeld, al zeg ik het zelf . Soms lees ik dat er roosters worden gemaakt op een psz dat iedere ouder wat 'moet' doen?? Vind ik echt heel apart. Je kan het vragen (en ik zou dat overigens niet erg vinden hoor), maar het verplichten vind ik wel van een andere orde.