Ik ken iemand die dat doet en nog hard fietsen ook. Stel als ze valt of dat er een ongeluk gebeurt. Ik moet er niet aan denken. Het is heel gevaarlijk lijkt me, gevaarlijker dan los in de auto. Ik wil er wat van zeggen maar zo goed ken ik haar ook niet. gebeurt dit vaker want heb het eerder nooit gezien??
Er zijn zat mensen die dit doen (zie het hier in de stad regelmatig) Maar niet voor niets wordt dit afgeraden.... Bij een bekende wil ik de 'discussie' nog wel aangaan (al is het alleen maar om de gevaren te vertellen waar ze misschien zelf niet aan gedacht hebben), maar iedereen moet het zelf weten.... Ik vind het gewoon not-done!
Ik zou eerder een maxi Cosi houder voor achterop de fiets kopen en het kind daarin doen... maar in een draagdoek? Ik moet er persoonlijk niet aan denken!
Ik moet er zelf niet aan denken, zie het in Amsterdam vrij regelmatig en dan ook nog op plekken waar het hartstikke druk is. Ik vind het niet kunnen, maar zou de discussie niet aangaan, kan me niet voorstellen dat zo'n moeder niet al ergens meegekregen heeft (of op haar klompen aan kan voelen) dat het geen goed idee is.
ik nicht van mij doet t ook, ik snap echt niet hoe mensen het in dr hoofd halen, je kunt toch bedenken dat dat levensgevaarlijk is! niet alleen als je valt maar ook al als je even hard moet remmen.
Ik ben er ook niet voor. (en zeer pro-draagdoek verder, begrijp me niet verkeerd. ) Maar ik vind de alternatieven ook niet ideaal, zo'n maxicosi op de fiets vind ik ook doodeng, zo wiebelig en man je moet er toch ook niet aan denken wat er gebeurt als je valt of zoiets.. Ik denk dan dat de beste oplossing nog een fietskar is waarin je een maxicosi kunt bevestigen, al heeft dat dan weer als nadeel dat je je kinderen niet kunt zien. Blijft lastige shizzle.
Ik zou dat nooooooooooooooiiitttt doen!!! Draagzak/doek is super fijn, maar niet op de fiets, je kleintje kan nog niks af en....ach....overbodig denk ik
Of het nog onveiliger is dat los je kind in de auto vervoeren betwijfel ik: bij allebei loop je kans dat je kind een ongeluk niet overleefd...... Gelukkig gaat het meestal goed . Ik zou het zelf allebei nooit of te nimmer doen, levensgevaarlijk! Tja en er zullen altijd ouders zijn die redeneren dat ze geen ongeluk krijgen of heel goed kunnen fietsen en nooit vallen, totdat het eens een keertje mis gaat.
ouders die zeggen dat ze goed kunnen rijden/fietsen kan wel zo zijn maar het zijn meestal de andere die een ongeval veroorzaken. iemand die ineens remt en jij moet handelen daar ben je niet op bedacht. zeker in een grote stad niet. vind het echt onverantwoord en denk dat je je kind pas kan meenemen op de fiets als je kindje zelfstandig kan zitten en dus mee kan in een goed gekeurd fiets zitje. er zijn toch genoeg andere alternatieven om op plek van bestemming aan te komen. lopend of met ov.
Mij lijkt fietsen met kind in draagdoek niet per se gevaarlijker dan fietsen met kindje voor in kinderstoeltje. Dat laatste doe ik nu ook, en daarmee probeer ik ook extra op te letten ivm vallen. Een 2e kindje zou ik wellicht best in draagdoek op fiets vervoeren
Met dat verschil dat als je met je buik tegen een fietsstoeltje knalt (bij hard remmen of vallen) er geen kinderruggegraatje tegen het stuur wordt geramd.
dat idd... maar ook het feit dat bij een kindje dat in een fietsstoeltje zit de fontanel zo goed als dicht is... als je dan valt kan t kindje ook meer hebben...
Nou, de meningen zijn volgens mij tot nu toe nog wel eensgezind Maar goed, ik vind dit echt super onverantwoord. Denk je even in dat je van je fiets valt. Je valt bovenop dat kleine mensje. Het idee alleen al...
Oh leuk, hier gaan we weer..... Hier is pas nog een topic over geweest en dat ging op een gegeven moment helemaal nergens meer over Dus indd... zoals noukje zegt: reltopic Ik ben van mening dat iedereen lekker zelf moet doen waar die zich goed bij voelt.