Ik word knetter van mijn vent

Discussie in 'De lounge' gestart door Strijkkraal, 3 jul 2012.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. Poemi

    Poemi Fanatiek lid

    2 feb 2011
    2.367
    0
    36
    Zuid-Holland
    Wij hebben zoals meerdere hier zo te lezen één gezamelijke rekening voor alle vaste lasten en ieder nog een eigen rekening. Het salaris komt binnen op onze eigen rekening en automatisch wordt elke maand ieder z'n deel overgemaakt naar de gezamelijke rekening. Zo kunnen alle vaste lasten gewoon betaald worden en wat over is, is vrij te besteden. Zo kom je in ieder geval niet in de knoei met je vaste lasten en als het op is, is het op.
     
  2. Roozjuh

    Roozjuh VIP lid

    1 okt 2007
    18.389
    1.292
    113
    Flevoland
    hier 2 rekeningen. 1 komt salaris op en alle toeslagen enzo. en 2e rekening gebruiken we om te sparen en als we keer geld over hebben aan t einde van de maand, dan gaat t ook naar de 2e rekening. nu verjaardags geld gehad, bonus van hubby, kinderbijslag(of was t kgb? :p) en dat gaat op 100,- na allemaal naar de spaarrekening. van die 100,- kopen we luiers en kleding enzo voor de kids
     
  3. poppedopje

    poppedopje Fanatiek lid

    29 mrt 2010
    2.389
    1
    0
    NULL
    Vlak aan zee
    Waarom open je geen aparte spaarrekening? Krijg je nog rente op ook! En vaak zijn ze gratis, en gekoppeld aan je lopende rekening.

    (of begrijp ik nou verkeerd dat je een betaalrekening als spaarrekening gebruikt?)
     
  4. Roozjuh

    Roozjuh VIP lid

    1 okt 2007
    18.389
    1.292
    113
    Flevoland
    is idd een betaalrekening als spaarrekening ja :p maar het is nog een Jongerenrekening en betaal dus niks aan kosten per maand. en heb bij die rekening 2 extra spaarrekeningen met hogere rente wat jij bedoeld :) dus én geen kosten voor de rekening én extra rente voor het sparen :p
     
  5. poppedopje

    poppedopje Fanatiek lid

    29 mrt 2010
    2.389
    1
    0
    NULL
    Vlak aan zee
    Dán is het goed! :p
     
  6. glimworm

    glimworm Niet meer actief

    Dit krijg ik ook altijd te horen als ik vraag waarom hij persee wil pinnen. Als mij man geen los geld in zijn portemonnee heeft voelt hij zich gewoon naakt ;):D

    gelukkig weet hij er verstandig mee om te gaan.
     
  7. Chickie

    Chickie Bekend lid

    28 mrt 2012
    951
    0
    0
    Jongerenwerk
    Regio Nijmegen
    Wij hebben ook zo'n situatie gehad. Mijn man werkt samen met een jongen die nog thuis woont (en dus geld zat heeft). Dus elke middag gingen ze uitgebreid zitten eten bij de shoarmatent ofzoiets. In die tijd rookte hij ook nog stevig, dus het ene pakje na het andere werd gekocht, hij bracht regelmatig cadeautjes voor mij mee... en hij had gewoon niet in de gaten wat hij uitgaf. Dus we zijn de financiën anders gaan doen. We hebben 2 rekeningen, eentje voor de vaste lasten en eentje voor boodschappen en vrije uitgaven. De vaste lasten doet mijn man, en ik de boodschappen. Hij heeft een overzichtje gemaakt met alles wat er binnen komt en wat er uit gaat. Omdat hij dit nu doet elke maand, is hij ook ECHT op de hoogte (hij vond dat hij eerst ook alles wel wist...). Ik heb hem uit laten zoeken wat hij zelf uitgegeven had het half jaar daarvoor. ZONDER dat ik hoefde te weten hoeveel. Het was niet bedoeld om hem ter verantwoording te roepen, maar puur om hem inzicht te geven. Hij schrok enorm. Ik heb hem niet gedwongen, maar wel flink druk op de ketel moeten zetten, om het duidelijk te krijgen. Nu vind hij het zelf ook zonde van zijn geld (roken doet hij gelukkig ook niet meer), en tegelijk weet hij nu ook echt wanneer en hoe vaak er iets leuks gekocht kan worden.
     
  8. Roozjuh

    Roozjuh VIP lid

    1 okt 2007
    18.389
    1.292
    113
    Flevoland
    net als mijn man moest die van jou het ook met eigen ogen dus ZIEN hoe je er financieel voor staat. mannen moeten t echt zelf zien willen ze t goed en écht begrijpen volgens mij
     
  9. lianda

    lianda Fanatiek lid

    6 jun 2007
    2.367
    0
    0
    werkt bij centerparcs
    noord babant
    Wij hebben maar 1 rekening. Daar komen dus alle toeslagen,salaris van hubbie en de mijne op.
    Mijn salaris stort ik door naar de spaarrekening. Van zijn salaris betaal ik altijd direct alle vaste lasten. Ik heb alleen maar onze mobieltjes,begrafenisverzekering op automatische incasso staan.
    Wat er over blijft daarvan haal ik eraf en daarvan doen we alle dingen. Als we het een maand net niet redden haal ik wat geld van de spaarrekening af want daar staat mijn salaris ook op.
     
  10. noukie89

    noukie89 Niet meer actief

    ik zou je willen aanradden om 500 rollen behang te kopen en 100 liter behanglijm en hem daar achter te plakken en er pas achter weg te halen wanneer hij uitzich zelf aanbied zijn pas af te staan
     
  11. Strijkkraal

    Strijkkraal VIP lid

    11 apr 2008
    10.680
    3.692
    113
    lol :d:d
     
  12. Rinajusase

    Rinajusase Fanatiek lid

    17 jun 2012
    2.078
    0
    0
    Secretaresse
    Midden Nederland
    Hier gelukkig geen last van maar kan je anders geen kasboekje laten bijhouden door je man? Dan krijgt hij inzicht in waar het geld naar toe gaat.
     
  13. Strijkkraal

    Strijkkraal VIP lid

    11 apr 2008
    10.680
    3.692
    113
    Ik heb 'm al gewaarschuwd dat we vanavond even samen gaan zitten. Hij heeft de afgelopen 2 dagen gewoon al 200 euro gepind :x en de maand is koud begonnen ...
     
  14. Veritas87

    Veritas87 Actief lid

    14 mrt 2012
    186
    0
    0
    Sorry dat ik mij als man hier even in meng, maar ik vind het niet normaal dat hij in 2 dagen 200 euro weet te pinnen en het vervolgens niet kan verklaren waar het aan op gaat. Ook aan roken en broodjes krijg je 200 euro niet weg in 2 dagen...

    Ik en mijn vriendin doen het heel makkelijk, alle vaste lasten gaan van mijn rekening af (en een aantal keer boodschappen) en daarna breken we haar rekening aan. Is dat niet nodig? Dan gaat alles richting de spaarrekening en doen we leuke dingen.

    Enige zwak wat ik nogal blijk te hebben is dat ik te vaak cadeautjes voor haar meeneem... parfum, bloemetje etc.
     
  15. loetje

    loetje VIP lid

    6 jun 2006
    7.446
    1.843
    113
    Pardon??????:$

    Als hij zoveel gebruikt in 2 dagen tijd, dan zouden bij mij de alarmbellen gaan rinkelen!!

    Mijn man en ik hebben de afspraak dat hij in het begin van de maand €50,= pint. Dit bedrag is voor shag, eten en andere kleinigheidjes. Een tankpas heeft hij van de zaak, dus dat hoeft hij niet te betalen.. Mocht hij niet uitkomen met dit bedrag, dan meld hij dit en pint dan maximaal €20,= bij. Dit komt niet heel vaak voor, meestal redt hij het netjes van die €50,=

    Ook mijn man heeft geen besef van het in en uitgaan van geld, daarom deze duidelijke afspraak en dat werkt prima, ondanks dat hij het meeste geld binnenbrengt van ons beiden, heeft hij nog nooit moeilijk gedaan over het feit dat en hoe ik de financiën regel..
     
  16. loetje

    loetje VIP lid

    6 jun 2006
    7.446
    1.843
    113
    Waarschijnlijk krijg je daar geen commentaar op:D
     
  17. Veritas87

    Veritas87 Actief lid

    14 mrt 2012
    186
    0
    0
    Het loopt gelukkig ook niet uit de klauwen of zo :) Vind het gewoon leuk om te doen. Lieverdje blij = ik blij :D
     
  18. Strijkkraal

    Strijkkraal VIP lid

    11 apr 2008
    10.680
    3.692
    113
    Ik ben ook niet blij ...
     
  19. Eppo82

    Eppo82 VIP lid

    25 jun 2007
    15.281
    6.192
    113
    Ik wou dat mijn vent dat eens doorkreeg,hihi:D

    On topic: 200 euro is niet normaal, zelfs hier niet. Ik zou echt een gesprek met m aangaan.
     
  20. noukie89

    noukie89 Niet meer actief

    Is het mogelijk dat je vriend gebruikt of een andere verslaving heeft?
    Let eens op waar hij pint of er misschien een casino in de buurt zit of iets dergelijks
     

Deel Deze Pagina