Wat doe ik toch verkeerd? (boodschappenbudget)

Discussion in 'De lounge' started by Lt20, Jul 7, 2012.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. guus

    guus Fanatiek lid

    Mar 20, 2012
    2,083
    0
    0
    in het koude noorden
    wij halen trouwens maar 1 keer per week boodschapen, heel soms nog brood en melk, maar meestal maar 1 keer per week, scheelt denk ik ook een hoop. en kliekies eten
     
  2. Chillin

    Chillin VIP lid

    Mar 22, 2007
    68,676
    902
    113
    Zorgprofessional.
    Belgische grens.
    Wij doen voor 10 euro per dag boodschappen en dat is luxe,in crisistijden kan het ook voor 5 euro per dag,dan maak ik een warme maaltijd voor 2 euro,daar eten 3 mensen van.
    Een paar maanden geleden heb ik een receptenboekje gekocht van het VLA(Voedsel Loket Almere)en daar staan hele goedkope,lekkere en voedzame recepten in.
    Verder haal ik mn boodschappen meestal bij Dirk vd Broek.
     
  3. yessie

    yessie Fanatiek lid

    Nov 27, 2009
    1,208
    12
    38
    It Fryske Lân
    Hier helpt het om lijstjes te maken. Van tevoren maak ik in een documentje een weekindeling en noteer ik per dag wat we willen eten ( bijv groente, aardappelen, vlees of pasta of groente en ingrediënten voor saus). Dan de folders van de winkels in onze buurt via internet bekijken en met de producten die in de aanbieding zijn het document aanvullen.
    Vervolgens zet ik alle producten in een lijst, voeg nog wat andere nodige artikelen toe en print het uit zodat het mee kan naar de winkel. Moet wel eerlijk zeggen dat ik dit aan het einde van de maand strikter doe dan aan het begin van de maand :D
    Maar we willen er nu ook wat meer mee bezig want zo haal ik in 1x genoeg voor de hele week, gooi ik minder weg en hoef ik nooit na te denken wat we willen eten!

    Verder vind ik de website van Yenom ideaal. Daar kun je van veel winkels bekijken waar de producten in de aanbieding zijn en wat ze kosten!
     
  4. raspberry

    raspberry Niet meer actief

    Waar doe je boodschappen?
    Als je taco's (of eigenlijk: wat dan ook) eet: maak je dat zelf, of gebruik je kant-en-klare producten? Die laatste zijn vaak erg duur, en zelf maken is meestal veel lekkerder...

    Koop je dingen in de aanbieding? Stel je daar je weekmenu op af?
    Vlees: in de aanbieding kopen en invriezen en weer ontdooien als je dat nodig hebt. Scheelt al snel een hele hoop geld.

    Verder: hoe groot zijn je porties? Als het aan mijn man ligt, eet ie 's avonds zo een stuk vlees van 250 gram. Tja, je hebt dagelijks toch echt maar 100 gram vlees nodig en daarvan gaat een deel ook al op je brood vaak, dus max 100 gram vlees per persoon 's avonds scheelt ook een heel eind in de portemonnee.
     
  5. Lt20

    Lt20 Niet meer actief

    Zo dat zijn aardig wat reacties (gelukkig)!!

    Het 1e 'probleem' is al dat ik vegatarisch ben en mijn vriend vaak biologisch eet dus dat is al duurder.

    Wat betreft de taco's:
    1 doosje taco's was 1,70
    2 zakjes kruiden 2,00
    vegatarisch gehakt 2,70
    gehakt 3,00
    paprika 1,00
    prei 0,50
    uien (uit een zakje) 1,00
    mais (uit een blike) 0,50
    saus 1,50

    Hoe kan ik dat dan goedkoper maken?

    Wat betreft de kinderen/ katten:
    - Gebruik luiers van Kruidvat of Pampers, ligt eraan wat er in de aanbieding is. Luiers van de Aldi krijgt dochter uitslag van, bij zoontje niet. Luiers van de lidl nooit geprobeerd, zit ook niet in de buurt.
    - Fruit krijgt mijn dochter vers. Koop vooral appels, peren, bananen. Soms ook mango, druiven of meloen maar dat ligt aan de prijs.
    - Koekjes zijn vaak lange vingers, wafeltje of een zakje koekjes van de Action.
    - Voor de katten gebruik ik kattengrint + brokjes van de Aldi (volgens mij beide 1,00 p.s.), bakjes vlees haal ik bij de Jumbo en dat is 0,17 per stuk.

    De markt is hier op dinsdag dus daar kan ik niet heen omdat ik dan moet werken.

    Boodschappen haal ik bij de Jumbo/ Aldi.
    - Het enige wat ik bij de Aldi haal is: wc papier, kattenspullen en koekjes de rest doe ik bij de Jumbo.

    Zijn de groenten/ fruit echt goedkoper als bij de Jumbo? Nooit op gelet.

    Een weekmenu is een goed idee. Al zo vaak geprobeerd maar hou het nooit lang vol. Bijv: ik plan op dinsdag spagetti, dan heb ik 9 van de 10 x geen zin in spagetti en maak ik iets anders. Maar moet dan wel het gehakt weggooien omdat het over de datum is (errrug dom!). We zitten nu in een verbouwing en er komt een bord in de keuken dus ga het vanaf dan wel proberen te doen.

    Verzorgingsproducten zoals haarlak, gel en deo betalen we apart. Voor de kinderen haal ik het bij de Jumbo of Kruidvat van eigen merk.

    Boodschappen doen in de avond heeft volgens mij geen nut bij de Jumbo, heb daar nog nooit een kortingsticker gezien.

    Ik vraag me echt af waar ik het geld toch laat....

    Weet er iemand een website waar je een huishoudboekje bij kan houden?

    Verdere tips zijn nog steeds welkom!
     
  6. Devilschase

    Devilschase VIP lid

    Dec 1, 2007
    21,158
    8,135
    113
    Generaal zonder leger.
    Flevoland
    ik maak gewoon een lijstje wat we eten,. en zijn nooit meer dan 60 euro kwijt per week... eten, drinken, chips en toetjes.
     
  7. Abri

    Abri VIP lid

    Jun 16, 2010
    12,423
    3
    38
    @ TS: Maar heb je dan echt al het gehakt gebruikt voor de taco's (dus 5,70!). Had je misschien een deel in kunnen vriezen, want verderop lees ik ook dat als me spaghetti gepland had en me wilt iets anders eten dat je het weggooit. Waarom niet toch die spaghetti klaarmaken en invriezen? Snap wel dat het extra werk is, maar gehakt wat zo duur is weggooien tja dan tikt het natuurlijk wel aan hihi.
    En je had misschien verse uien kunnen gebruiken, heb je een hele zak voor een ruime euro waar je dus weer veel langer mee doet. Zelf had ik vooral dus geminderd met vlees(vervangers) en meer verse groente toegevoegd is een stuk goedkoper. En die paprika, volgens mij was hier bij de AH of Lidl bijv een mix van 3 in de aanbieding voor 0,79. Had je er weer 1 of 2 over gehad voor een volgende maaltijd.

    Daarom bepaal ik dus vooral aan de hand van mijn voorraad en de aanbiedingen wat er gegeten wordt. Kan je mooi dingen combineren.

    @ katten: maar hoe kom je dan aan 125 voor de katten en luiers? Want dat schreef je toch? Of zaten daar ook fruit en koekjes voor je dochter bij in. (Kan ik even niet teruglezen zo). Hier hebben we bijv luiers van de AH waar we met 1 pak 2 weken doen. Dus 2 pakken nodig per maand à 24,- geloof ik. Jij hebt 2 kinderen dus zit je natuurlijk wel weer al aan het dubbele dus tikt wel aan, maar dan is toch nog zo'n 75 euro over per maand toch van die 125? Dat gaat toch niet allemaal op aan fruit, koekjes en/of kattengrit en voer? Of heb je ook heel wat katten hihi?
     
  8. anniek

    anniek VIP lid

    Feb 5, 2006
    8,512
    0
    36
    begeleiding
    nl
    bumblie luiers, zijn net pampers en verkoop jumbo ook, stukken goedkoper!

    Ik vin dje groente nogal prijzig en prei is het nu de tijd niet voor, zou meer kijken naar groente waar het nu de tijd voor is komkommers bijvoorbeeld vind ik nu spot goedkoop 39 cent bijvoorbeeld.
     
  9. Abri

    Abri VIP lid

    Jun 16, 2010
    12,423
    3
    38
    Hihi, nou de prei kostte haar 0,50 cent niet bepaald veel :p En de taco's vullen met komkommer alleen is ook weer niet zo ;)
     
  10. anniek

    anniek VIP lid

    Feb 5, 2006
    8,512
    0
    36
    begeleiding
    nl
    abri
    daar heb je gelijk in maar goed hoeveel prei is dat?
    En komkommer noemde ik als voorbeeld.
    Moet wel bekennen dat ik niet zo geweldig ben in vleesloos koken.


    en misschien nog wel de beste besparing; koop gewoon normaal vlees ipv biologisch! Mocht je biologisch willen koken tja dan wordt het ook logischbiologisch duurder :)

    misschien een goedkoopreceptje voor nu;
    *gekookte macaroni a0.32
    *creme fraiche 0.37
    *kruiden, vers of niet???
    *3 hard gekookte eitjes in stukken 0.33
    *paprika 0.50
    *mais 0.37
    *blokjes kaas oid??? 1.00

    totaal 2.89
    voor manlief evt wat uitgebakken spekjes erbij voor 1.25???
    of wat hamblokjes {gewoon boterhamvlees} a 0.57 cent
     
  11. Triskele

    Triskele Niet meer actief

    soms zie ik echt van die low budget sites en reacties met wat goedkoper kan en dan denk ik, hallo werkt jullie man niet ofzo, mijn man is bijna 2 meter en 115 kilo en werkt 70/90 uur in de week met zijn lichaam (heel actief en zwaar) als ik die 2 taco's voorzet dan kijkt ie me aan waar de echte maaltijd moet blijven, die eet alleen al een brood met beleg en drinken e.d. overdag en savond 2-3 borden...dan komt zo'n bezuinigssite aan met een portie waar je net mijn zoontje mee blij kan maken LOL ik vind dat je dus ook moet kijken naar wat je gezin NODIG heeft, niet elk gezin is hetzelfde als je kantoorwerk doet heb je minimaal de helft minder nodig als zwaar lichamelijk werk bv.
     
  12. mich87

    mich87 Bekend lid

    Nov 7, 2011
    599
    38
    28
    NULL
    NULL
    Wij zijn ook vegetarisch en ook altijd duurder uit dan ik wil... Komt bij mij doordat ik altijd vers kook en geen type ben van de groenten/aardappels/ vegaschijf. Dus gerechten zijn al duurder. Daarnaast gebruiken wij veel kaas en noten, ook duurder. Wat hier wel helpt:
    - diepvriesgroenten als het kan.
    - boodschappen doen bij de liddle.
    - dubbel portie maken en de helft invriezen.
    - niet overal een vegetarische vervanger doorheen doen. Ik zag dat je door de taco's vegagehakt doet. Ik doe dat niet, want vind ik te duur....
     
  13. Triskele

    Triskele Niet meer actief


    Het is wel zo gezond om te varieren elke avond aardappelen groente en vlees is dus geen gezond eetpatroon, zeker niet als je het bewegingspatroon ziet van de gemiddelde NL-er.

    Rijst, pasta e.d. horen ook bij een goed voedingspatroon en nee dat hoeft niet met van die pakken maar jemig dan ben je wel een echte boer(in) zeg als je nooit wat anders eet.. breid je wereld eens uit zou ik zeggen... :p
     
  14. Jucade

    Jucade VIP lid

    Jul 20, 2006
    18,229
    1
    36
    Assemblagemedewerkster
    Ik wil ook voortaan 100 per week uitgeven. Hier moet ik boodschappen van doen, mijn lenzen betalen 1x in t half jaar (wat ik later weer terug kan vorderen), ook de luiers van m'n kids (d en c zitten samen al op 8a10 luiers per dag en j s nachts nog. En wij roken allebei. En mijn telefoon 12,50 pm. Ben nu n week verder, maar dit redt ik never nooit niet heb ik t idee..
     
  15. Lyso

    Lyso Fanatiek lid

    Jul 3, 2009
    1,081
    2
    36
    tja hier nog een, had een tijdje geleden ook een topic over geopend. Ik red het vaak nog niet eens met 100 euro per week... (schaam, schaam) maar blijf het vaag vinden. Wel ben ik er achter dat ik een aantal dingen vrij duur koop. Wij drinken bijvoorbeeld verse jusdorange. Wel die van de aldi, maar is toch 5,- Per week 1.5 a 2 blokken kaas, weer 5.-, brood bij de bakker, welliswaar in de aanbieding, maar dan nog 6.90 enz.. Daarbij vind ik sommige gerechten ook nniet echt handig..
    Deze bijvoorbeeld, dit is witte macaronie, en weinig groente. Ik wil gewoon dat we allemaal onze portie groente naar binnen krijgen, en voldoende vezels. Omdat ml volkoren pasta niet lekker vind, eten we daarom vezelrijk van honig, is ook weer stukje duurder.Dus probeer zelf nu wel meer op aanbiedingen te letten, minder pakjes en meer volgens een week lijstje, en hopen dat het iets uithaalt, maar lastig is het wel! En ik denk ook maar zo, mocht het écht nodig zijn, dan weet ik waar ik nog op kan bezuinigen...:D;)
     
  16. gebakje

    gebakje VIP lid

    Dec 15, 2010
    5,130
    0
    0
    Heerle (NB)
    Jumbo zegt wel dat hij de goedkoopste is, maar dat valt nog tegen hoor. Vooral de eigenmerk dingen zoals koekjes etc van Jumbo zijn nog veel duurder dan eigenmerk AH.

    Maar vlees groot inslaan in de aanbieding en invriezen. Ook een dagje lekker makkelijk eten, bijvoorbeeld soep met stokbrood scheelt al een hoop, en tja, biologisch is een stuk duurder.

    En eigenmerken kopen scheelt ook al. Niet alles van het eigenmerk is even lekker, maar dat moet je uitproberen.

    Chips/nootjes/chocola, toetjes,douche spul, kaas , diepvriesspullen zijn bij de aldi/lidl vaak veel voordeliger. En over de luiers hoor ik veel goede verhalen.
     
  17. Agter

    Agter Fanatiek lid

    May 3, 2012
    2,266
    0
    0
    In een huis
    Zijn er ook wel Aldi's en Lidl's die zondags open zijn?
    Zou daar best wel eens heen willen voor de booschappen nl.
     
  18. Abri

    Abri VIP lid

    Jun 16, 2010
    12,423
    3
    38
    @ agter: hier niet, maar kan je vast op hun sites vinden.
     
  19. Cryptonism

    Cryptonism Fanatiek lid

    Feb 6, 2012
    4,310
    0
    0
    NULL
    NULL
    Ten eerste kan je de Pampers vervangen door de luiers van Kruidvat. Dat scheelt je al heel wat euro. En ze zijn hartstikke goed als ik de massa mag geloven. Ik kan je over een paar maanden mijn eigen ervaring vertellen.

    Kattenvoer etc. haal ik gewoon van C1000. 2 kg voor 3 euro geloof ik. Eten ze goed van.

    Ik weet niet welk kattengrind je gebruikt maar ik heb grind dat in aanschaf duur is maar in onderhoud supergoedkoop. Zit babypoeder door dus ruikt ook nog lekker. Zak kost me 12 euri maar ik doe er met 3 katten een dikke twee maanden mee. Ik weet uit ervaring dat ik met goedkope zakken nog geen paar dagen doe omdat het dan al gaat stinken.
    Nadat je dit zand een keer gebruikt hebt is het alleen maar een kwestie van de bolletjes eruit halen en de ontlasting en dan steeds wat bijvullen. Dan wordt het dus nog goedkoper en hoef ik zelfs niet elke twee maanden zo'n zak te kopen.

    Qua eten doen wij het zo:
    1 x per week spaghetti
    1 x per week pizza
    en de rest over het algemeen verse groenten enz. Daar hou ik vaak aan het eind van de week nog wat van over en dan maak ik een maaltijd van de leftovers.

    Op die manier kom ik met het grootste gemak rond van minder dan 50 euro per week.

    Boodschappen doe ik doorgaans bij de AH. Maar dan wel de ES of AH eigen merkproducten. Zo kwam ik erachter dat bv de Brie en witte kaas van Euroshopper tien keer lekkerder zijn dan die dure merkzooi. Het is even proberen. Enkele producten zijn minder lekker. Dan neem ik het AH merk maar doorgaans is ES echt prima te doen.

    Pizza's sla ik in als ze in de aanbieding zijn. Eigenlijk zijn ze altijd wel een keer in de aanbieding bij C1000 of AH.

    Het is vooralsnog heel goed te doen als je een klein beetje oplet.

    Gouden tip: maak een lijstje van wat je die week wil eten en ga maar 1 keer boodschappen doen. Sinds ik dat doe en met mijn lijstje met wat ik de volgende 7 dagen wil eten door de suup strompel ben ik de helft minder kwijt!

    Succes.
     
  20. Eppo82

    Eppo82 VIP lid

    Jun 25, 2007
    15,269
    6,178
    113
    Dat zou ik nou ook wel willen he, 1 keer per week, maar hoe doen jullie dat dan met brood? Hier gaan er minimaal 5-7 broden doorheen per week, en brood van een paar dagen oud vind ik dus echt niet lekker meer. Maar ja 5 broden in de vriezer past niet..
     

Share This Page