Moet ik me nou schamen?

Discussion in 'De lounge' started by Partyrocker, Jul 13, 2012.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. evenstar

    evenstar VIP lid

    Jan 22, 2009
    9,809
    4
    38
    postdoc/docent universiteit
    import Noorderling
    Hebben die collega's kinderen? Willen die collega's soms hun kinderen 5 dagen in de week in de opvang hebben :( Want ik denk dat wat jullie doen voor zoveel mensen geldt? Hier trouwens wel 50-50, we werken beiden 32 uur (man heeft 4 uur ouderschapsverlof en een contract voor 36 uur). Ik zou het niet anders willen. Onze kinderen gaan 3 dagen per week naar het kdv. Het is helaas wel waarschijnlijk dat mijn man straks geen ouderschapsverlof kan nemen, en dat het 3,5 of 4 dagen wordt.

    Wij zijn in gemeenschap van goederen getrouwd, en gooien al het geld op een berg (nou ja, heuvel :D), en maken geen onderscheid tussen 'mijn' en 'zijn' geld. We verdienen niet hetzelfde (maar het scheelt netto niet heelveel), en verdelen het huishouden ook 50-50.
     
  2. Alexandra2008

    Alexandra2008 Fanatiek lid

    Aug 21, 2008
    3,438
    6
    38
    Female
    Almere
    Je hoeft je zeker niet te schamen!
    Ik heb altijd gewerkt, momenteel werkloos, maar als onze kleine is geboren is het plan dat ik thuis blijf.
    Welke baan is nu belangrijker dan het opvoeden van je kind? Mensen die daar denigrerend over doen hebben 't niet begrepen. ;)
    Ik en mijn lief zijn in gemeenschap van goederen getrouwd en doen alles samen. Of hij of ik nou werk, of hij of ik nu voor ons kind en het huishouden zorgt, wij zijn gelijkwaardig aan elkaar.
     
  3. Triskele

    Triskele Niet meer actief


    Kan ik hier een tshirt van laten drukken hahah, hilarisch and LOVIN IT (so true!!)
     
  4. Prutske

    Prutske Fanatiek lid

    Mar 9, 2012
    1,352
    1
    36
    Zundert
    Je hebt groot gelijk hoor!

    Je hebt samen gekozen voor een kind. En jij neemt toch het grootste deel van de zorg op je en doet waarschijnlijk het (grootste gedeelte) van het huishouden. (zo gaat het hier dan toch.

    Hier ook alles op een hoop. Alles is van ons!!!!!!
    Zie het in onze vriendengroep ook. Zijn we aan het stappen is er een stelletje bij en die zeggen dan tegen elkaar: Leg jij deze ronde voor ons allebei in met de pot dan betaal ik dat morgen wel terug. Ze zijn al 10 jaar samen! Raar vind ik dat!
     
  5. Alexandra2008

    Alexandra2008 Fanatiek lid

    Aug 21, 2008
    3,438
    6
    38
    Female
    Almere
    Ik kan mij zoiets ook echt niet voorstellen hoor. Ik doe dat zelfs met vrienden niet. (Dan is het eerder een wedstrijdje wie er mag betalen.)
    Ik ben ook echt allergisch voor dat miereneukerige gedoe. Het boeit mij echt niet als ik wat meer betaal dan de ander, ik eet er geen boterham minder om. (En ik ben ook echt niet rijk of zo.)
     
  6. blinky

    blinky VIP lid

    Feb 11, 2010
    8,249
    2
    38
    huisvrouw
    ossendrecht
    wij doen alles samen en hebben geen eigen geld. mijn man is ook de grootste verdiener bij ons, maar ik werk net zo hard thuis met onze kleine man. wij hebben er samen voor gekozen de rest van onze leven bij elkaar te blijven en gaan er dus ook niet vanuit dat dat gaat veranderen. ik zou dat ook een gekke insteek vinden voor een huwelijk om er vanuit te gaan dat het misgaat. wat van hem en van mij was is nu van ons inc. van onze zoon. wij zijn een gezin en dan vind ik dat niet meer dan normaal
     
  7. twinkle star

    twinkle star Niet meer actief

    Hier een stel vrienden die het ook zo doen. Ze gaan dit jaar niet op vakantie omdat haar auto stuk was, moest laten repareren en haar deel van het hotel daardoor niet kon betalen. Zij werkt 3 dagen, hij fulltime en is regelmatig op uitzending. Zij doet alles met de kids en hij is de weekenden thuis en steekt al het geld in eigen zak. Deelt overigens wel mee in de ksten voor het huis en hun kids maar 50%.

    In mijn ogen niet eerlijk maar goed.....
    Mijn man werkt fulltime, ik 20 uur en de rest doe ik het huishouden en de kids. We gooien alles op een hoop en doen daar alles van.
     
  8. susy26

    susy26 Niet meer actief

    niks mis mee hoor, ieder zn keus toch..en waar bemoeien ze zich mee zeg! niks van aantrekken, als het jullie zo goed bevalt dan is het toch goed.
     
  9. draak86

    draak86 VIP lid

    Mar 7, 2008
    5,427
    0
    0
    Thuisblijf mama
    Noord-holland
    Whahaha ja hoor.
    Het is echt zo hier hoor;) Hij verdiend het en ik geef het uit. En het liefst doe ik nog moeilijk ook als hij iets wilt hebben dat in mijn ogen niet nodig/onzinnig is :D;)
    Hij zegt tegen vrienden altijd; '' Ze loopt nog te zeuren ook als ik 15 euro mee wil naar mijn werk als we eens shoarma gaan halen'' :)
     
  10. dushi85

    dushi85 Actief lid

    Aug 23, 2009
    354
    0
    0
    Jij hoeft je niet te schamen hoor. Wees blij dat jij lekker fulltime bij de kleine kan zijn. En als jullie het zo financieel redden..waarom niet??? Het is toch niet zo dat jij lekker je handje op zit te houden? Jouw man zorgt voor de inkomsten en jij zorgt ervoor dat als je man thuis komt, dat het huis schoon is, dat zijn eten voor hem klaar staat en je zorgt voor jullie kind. Dat is al een fulltime job. Als het hier zo kon dan had ik dat ook zo gedaan.
     
  11. Kimmeding

    Kimmeding VIP lid

    Mar 13, 2008
    6,167
    1
    38
    begeleidster verstandelijk gehandicapten
    lelystad
    Pff die collega's van je man sporen niet. Vraag me af hoe hun partner er tegenover staat als ze dit horen.

    Tuurlijk ga ik fulltime werken en mijn kind 5 dagen in de week op de opvang gooien.
    Geloof dat ik liever mijn kind zelf zo veel mogelijk op zie groeien en op voed.
    Enne samen de lasten delen is gewoon heel normaal hoor.
    WIj hebben alles op 1 rekening en betalen alles daar dus van.

    Nee meid niets om je voor te schamen
     
  12. bloempje28

    bloempje28 Actief lid

    Aug 17, 2010
    412
    0
    0
    NULL
    NULL
    Volgens mij hebben die collega's van je man geen hele goede relatie, als je getrouwd bent, of samenwoont en je hebt kinderen lijkt het me alleen maar logisch dat de een meer inkomsten heeft dan de ander, en dat je het gewoon op een hoop gooit. Of dat je naar verhouding verdeelt dat zou ook een optie kunnen zijn. Hier gewoon 1 bankrekening waar alles op en af gaat.
     

Share This Page