Weet jij wat je gemiddeld uitgeeft aan...

Discussie in 'De lounge' gestart door SushiLover123, 14 jul 2012.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. Cryptonism

    Cryptonism Fanatiek lid

    6 feb 2012
    4.310
    0
    0
    NULL
    NULL
    Ik heb de ABN en die is nog eens extra beveiligd met pincodes. Daarnaast heb ik een minimaal bedrag ingesteld dat mag worden gebruikt om overgemaakt te worden. Dus ik voel me er niet onveilig bij omdat mochten ze dat bedrag verhogen dan moeten ze al mijn edentifier en andere codes hebben. Wat dat betreft vind ik ABN wel fijn.

    Ik ben overigens net als LadyXochi. Ik koop niet vaak kleding en ik koop nog het liefst bij Miss Etam outlet. Omdat het mij niet uitmaakt wat er in is, maar wel wat ik leuk vind. Meestal koop ik kleding voor mijn vriend (die maakt dat gelukkig net zo min uit) of voor onze beeb. Voor mezelf zelden iets tegenwoordig. Is ook zijn geld dus vind ook dat hij er het meeste recht op heeft :D. Al maakt het hem geen fluit uit haha.

    Qua boodschappen werkt het bij mij heel goed om weekmenu's te maken. Hoef ik maar 1 keer naar de suup. Scheelt bakken met geld. En ook daar koop ik geen fancy A-merken maar zoveel mogelijk ES of AH eigen merk. Zo kom ik met het grootste gemak met 40 euro rond. En dan kook ik bijna alle dagen helemaal vers.

    Ik vind dit programma echt heel handig tot zover LadyXochi. Geeft best wel heel erg veel inzicht moet ik zeggen.
     
  2. debby82

    debby82 VIP lid

    18 nov 2008
    25.903
    1
    0
    Hypotheekacceptant
    zaandam
    zijn geld? meen je dat nou serieus? brrr... sorry hoor maar het is gewoon jullie geld
     
  3. zogelukkig

    zogelukkig Niet meer actief

    Ik vind boodschappen zo'n vaag begrip.

    Wij gooien dus niet een hele kar vol in de supermarkt, kom veel bij de kleine middenstand en 'losse' winkels, de markt, de biologische boer (vlees, groente en fruit), de slager, de bakker, de Turkse winkel, de olijvenboer, de visboer, de toko, de wijnhandel, de drogist. Dat soort dingen betaal ik meestal niet met pin.

    Verder mis ik in de lijstjes hobby's e.d. (boek, tijdschrift, cd, dvd, computer, camera, etc.).

    Kinderspeelgoed.

    Huis, tuin en dier (nieuwe staafmixer, wokpan, planten, zaden, stro, gereedschap, verf, voer, nieuwe riemen, dat soort dingen).

    Uit eten en kleding zijn hier sluitposten.

    Wat belangrijke posten zijn: gas, water, elektra, belastingen.
     
  4. din0

    din0 VIP lid

    14 aug 2011
    5.173
    1.849
    113
    Zeker leuk bedacht.
    Maar hoe ziet het progama wat voor de boodschappen word gebruikt?
    Snap je wat ik bedoel.
    Dat
     
  5. mama suus

    mama suus VIP lid

    18 aug 2008
    7.510
    188
    63
    somewhere
    ik heb dit gewoon bij mijn banl. bij de sns zit dat erbij als je een rekening met rente hebt. kost dan 2,20 pm en dan heb je rente op je lopende rek, 2 passen en dus kasboek. vind hetn u al handig hihi.


    boodschapen zitten we redelijk gemiddeld denk ik. al doe ik tussendoor ook nog wel bij markt ed inkopen en die kun je naturlijk moeilijk trug vinden want ik pin ook neit alles.
     
  6. Tara84

    Tara84 Fanatiek lid

    10 apr 2011
    3.878
    0
    36
    Vrije tijd staat er gewoon bij hoor en daar staan verschillende sub-categorieën bij. En je kan zelf ook categorieën aanmaken die je mist.
     
  7. Cryptonism

    Cryptonism Fanatiek lid

    6 feb 2012
    4.310
    0
    0
    NULL
    NULL

    Ohh, is ook zo hoor. Begrijp me niet verkeerd. Heb het even in een pb'tje aan je uitgelegd.

    Zoals gezegd, meer mijn gevoel dan hoe hij er tegenaankijkt.
     
  8. Cryptonism

    Cryptonism Fanatiek lid

    6 feb 2012
    4.310
    0
    0
    NULL
    NULL
    Je kan alles helemaal naar eigen inzicht aanpassen ZG. Ikzelf kom niet bij al die kleine winkeltjes. Maar heb bv een aparte categorie auto aangemaakt. Die zit wel onder vervoer maar ik vind het makkelijker om dat onder een post 'auto' te hebben.

    Andere dingen kun je verwijderen. En ongelimiteerd kun je weer dingen toevoegen. Helemaal naar je eigen zin. Zelfs per naam winkeltje als je dat zou willen.
     
  9. Cryptonism

    Cryptonism Fanatiek lid

    6 feb 2012
    4.310
    0
    0
    NULL
    NULL
    Ben net klaar met alles categoriseren en labelen. Ik begin het progje steeds geweldiger te vinden en als dat zo blijft dan hou ik me bij de plus over een maand. Vind het heel waardevol.

    Heel veel aangepast naar onze eigen dingen en zo kan ik alles in een oogopslag makkelijk zien. Je kan ook budgetten aanmaken en begrotingen. Super.
     
  10. Cryptonism

    Cryptonism Fanatiek lid

    6 feb 2012
    4.310
    0
    0
    NULL
    NULL
    Voor onze toekomstige beeb heb ik overigens een aparte categorie gemaakt. Daar wat labels aan gehangen met 'speeldgoed', 'verzorging', etc.

    @ZG: electra en gas en zo staat onder de categorie 'wonen'.
     
  11. zogelukkig

    zogelukkig Niet meer actief

    Tara & crypto: ah oke! Ik ging uit van het lijstje in openingspost!

    Hier bijv. geen autokosten.

    En zet je dan kinderkleding onder kind of onder kleding?
    En zet je kinderverzorging (luiers, badderspul, billenzalf) dan onder kind of onder verzorging?

    Misschien wel eens grappig om aan te maken.
     
  12. SushiLover123

    SushiLover123 VIP lid

    22 jul 2008
    18.631
    31
    48
    #52 SushiLover123, 15 jul 2012
    Laatst bewerkt: 15 jul 2012
    Ik begrijp je niet goed. In welke lijstjes mis jij die dingen? Er is in het programma van AFAS in elk geval een categorie hobby's, maar je kunt zoals ik al schreef ook eigen subcategorieën maken.

    Ik heb er maar een paar genoemd...
    EDIT: Had latere berichten niet gelezen!

    Wonen is een hoofdcategorie. Daaronder valt o.a. Gas Water Licht, Gemeentelijke belastingen, Huur/Hypotheek, Inrichting, Onderhoud.... Ik heb er geloof ik zelf Tuin en Verbouwing bij gezet, maar kan zijn dat de laatste er standaard al bij zat.

    Inkomsten is onderverdeeld in o.a. Salaris, Belastingteruggaaf, -toeslagen, Bijverdiensten, Stufi, Rente, Pensioen, Uitkering, etc.

    Boodschappen valt onder Huishouden en daar zit ook Huishoudelijke artikelen, Tijdschriften en Persoonlijke verzorging onder. Alles van Drogisten zet ik bijvoorbeeld onder persoonlijke verzorging. Klopt uiteraard niet altijd, maar het is ook om een indicatie te krijgen.
     
  13. SushiLover123

    SushiLover123 VIP lid

    22 jul 2008
    18.631
    31
    48
    Die kijkt naar de winkel. Supermarkten ziet hij als boodschappen. Winkels waar jij je boodschappen doet, die hij niet herkent, kun je zelf aanmerken als 'boodschappen' en dat onthoud hij dan voor de volgende keer.
    Wat voor ons wel een klein nadeel is, is dat wij de luiers bijna altijd in de supermarkt of drogist halen. En dan komt het dus in de categorie 'Boodschappen' of 'Persoonlijke verzorging' en niet bij 'Kinderen' of zo. Maar goed, dat weet je. Je moet ook zelf een klein beetje na blijven denken.

    Uitgaven bij de HEMA zet ik trouwens wel in een aparte categorie, omdat ik daar zoveel verschillende dingen haal! Kleren voor mijn zoon, Beddengoed en handdoeken, speelgoed, keukenartikelen, etc.
    Mag je zelf helemaal weten. :D
    Alleen je kunt het dus niet per product aanmerken, zoals ik hierboven al zei.

    Oja, voor sommigen ook handig:
    Er worden tips gegeven, vanuit het programma en vanuit andere gebruikers, over besparen. Vanuit het programma zitten er ook links naar vergelijkingssites voor bijvoorbeeld mobiele telefonie, internet, gas/water/elektra leveranciers, etc, zodat je daar misschien op kunt besparen als je overstapt. Ik geloof ook dat ze samenwerken met het Nibud.
     
  14. Cryptonism

    Cryptonism Fanatiek lid

    6 feb 2012
    4.310
    0
    0
    NULL
    NULL
    Ik heb, gewoon omdat ik een keer goed inzicht wil krijgen, een categorie aangemaakt met 'kinderen'. Daaronder heb ik vooralsnog staan 'kleding, verzorging en speelgoed'. Zal waarschijnlijk nog wel eens verder aangevuld worden maar zoals je weet moet de onze nog geboren worden dus dat moeten we nog leren :D.
     
  15. Cryptonism

    Cryptonism Fanatiek lid

    6 feb 2012
    4.310
    0
    0
    NULL
    NULL
    @lady: volgens mij kan je gewoon per product labels maken en zelfs categorieën. Net even een post 'pampers' aangemaakt en dat gaat gewoon. Enige is dan wel dat je het even van je bonnetje moet scheiden. Als je met pin betaalt is dat idd wat lastiger denk ik.

    Wij betalen meestal ook gewoon per pin. Da's wel een goeie. Eens uitzoeken.
     
  16. Cryptonism

    Cryptonism Fanatiek lid

    6 feb 2012
    4.310
    0
    0
    NULL
    NULL
    Ja, met verzorging heb je dan idd wel even een probleem. Tenzij je apart afrekent. En je bonnetje uitpluizen heeft met pinnen dan denk ik geen zin... hmmmm.

    Nou ja, op zich niet zo'n probleem natuurlijk. Wat je zegt, je moet ook zelf een beetje nadenken maar met kleding en speelgoed kun je het wel heel goed scheiden.
     
  17. Summer1987

    Summer1987 Bekend lid

    18 apr 2012
    583
    0
    16
    Hm wij gebruiken dat programma nog niet maar waren er wel over aan het denken om dat te gaan doen...wel fijn zo'n overzichtje!
     
  18. SushiLover123

    SushiLover123 VIP lid

    22 jul 2008
    18.631
    31
    48
    Dat bedoel ik. Als er een afschrift/transactie van de C&A op staat, kan dat voor mijzelf of voor mijn zoon zijn geweest. Dito voor luiers dus, kan op de bon van supermarkt staan of bij drogist.
     
  19. Cryptonism

    Cryptonism Fanatiek lid

    6 feb 2012
    4.310
    0
    0
    NULL
    NULL
    Klopt. Heb je gelijk in Lady. Denk dat dat helaas niet te voorkomen is. Tenzij de devs een functie toevoegen waarbij je de bon kunt splitsen en daarmee automatisch ook het bedrag gesplitst wordt. Zou wel een mooie functie zijn om toe te voegen lijkt me.
     
  20. Cryptonism

    Cryptonism Fanatiek lid

    6 feb 2012
    4.310
    0
    0
    NULL
    NULL
    Hebben jullie overigens die maand trial voor de plusversie? Ik zie dat je daar wel notities bij transacties kan maken.

    Ik ga ze eens een mailtje sturen met mijn idee. Die functie moet mogelijk zijn (als ik hem al niet over het hoofd zie) en ik denk dat het voor heel veel mensen fijn is als ze de bon / transactie zouden kunnen splitsen.

    Of ben ik nou weer een zeikerd? :D
     

Deel Deze Pagina