(Brood)Fokkerij Flodder?

Discussie in 'De lounge' gestart door Noushka, 16 jul 2012.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. Noushka

    Noushka Fanatiek lid

    2 feb 2008
    1.601
    12
    38
    overijssel
    Hallo Dames,

    Ik was gisteren op marktplaats aan het rondkijken bij rashondjes.
    Toen kwam ik terecht bij deze verkoper: Marktplaats.nl - Advertenties van flodder uit Antwerpen
    Deze fokkerij Flodder uit Antwerpen fokt 80 verschillende soorten puppy's en kittens. En deze groeien allemaal op in 'huiselijke kring' ;).
    Toen heb ik uitgebreid hun site bekeken, maar nergens staat iets over de ouderdieren. Ik heb deze fokkerij gemaild via marktplaats met de vraag of ze een stamboom hebben. Toen kreeg ik terug dat ze geen van allen een stamboom hebben. Toen heb ik gewoon terug gemaild dat een puppy zonder stamboom nooit 950 euro kan kosten.
    Toen waren ze uiteraard meteen boos, en dat ik er niks van weet.

    Nou ik weet wel degelijk dat je met verantwoord fokken nooit 80 verschillende rassen zonder stamboom kan fokken.

    Toen kwam ik het volgende stuje tekst tegen op deze site: Animal Lover

    ‘Ik ben de eigenaar van ‘Flodder Fokkerij’. Het idee om een dierenwinkel te openen kwam van mijn vader. Hij hield zich veel met dieren bezig en net zoals hem wilde ik een eigen zaak opstarten, die ondertussen al 17 jaar bestaat.
    Wat mij het meest gelukkig maakt is als mensen een pup vinden die perfect bij hun past. Elke dag een diertje verkopen is altijd plezant. Er komt ook regelmatig volk binnen. De dieren zelf komen uit mensen van Slowakije en Tsjechië. Vroeger ook Hongarije maar nu niet meer omdat de prijzen heel hard gestegen zijn.


    Daar geeft diegene dus toe dat de pups uit oostbloklanden komen. (En dus een lange rit in een busje hebben gehad voordat ze in Belgie komen) Laten we niet spreken over hoe de ouderdieren erbij zitten. (in een kelder, aan de lopende band puppy's krijgen?)

    Ik heb natuurlijk geen bewijs, en misschien moet ik me hier ook helemaal niet mee bemoeien. Maar ik kan er niet tegen dat mensen rijk proberen te worden over de rug van dieren. (En dan heb ik het natuurlijk niet over mensen die echt in huiselijke kring rasdieren met stamboom fokken)

    Ik snap niet dat deze zaak al 20 jaar bestaat??
     
  2. xfifix

    xfifix Actief lid

    23 sep 2008
    402
    0
    16
    Triest als het inderdaad zo gebeurd. Ik probeer verder niet teveel over zulke dingen na te denken en lees zulke dingen liever niet want wordt er gewoon heel naar van :( Je kunt namelijk zo weinig doen...
     
  3. lovelymom

    lovelymom Fanatiek lid

    30 nov 2011
    3.798
    0
    0
    onbegrijpelijk
    ik ken iemand die heel dichtbij staat en aan broodfok doe
    en weet dus niet wat ik er mee kan doen
    van me mams moet ik er maar niks over zeggen, en hou me ook netjes in anders ontploft de boel tussen mij en stief familie
     
  4. missymaaike

    missymaaike Fanatiek lid

    8 feb 2011
    3.738
    8
    38
    Vrouw
    flevoland
    het lijkt inderdaad een broodfokker , een goede fokker fokt niet zoveel verschillende ras en zou je altijd de moederhond kunnen laten zien !
    en helaas word er inderdaad over rugen van dieren geld verdient terwijl het fokken van dierne toch echt met hobby moet zijn en het geld bijzaak !
     
  5. Amfy

    Amfy Niet meer actief

    zooo gelijk gemeld bij mp
     
  6. Kimmeding

    Kimmeding VIP lid

    13 mrt 2008
    6.167
    1
    38
    begeleidster verstandelijk gehandicapten
    lelystad
    Kun je de dierenpolitie niet eens vragen hoe dat zit?
     
  7. Noushka

    Noushka Fanatiek lid

    2 feb 2008
    1.601
    12
    38
    overijssel
    Ik wil er wel ergens een melding van doen. Maar waar?
    En ik neem aan dat ik niet de eerste ben die dit opvalt, maar dat ze nog steeds bestaan (en blijkbaar goedgekeurd zijn) dat lijkt me een onbegonnen strijd. :(
     
  8. missymaaike

    missymaaike Fanatiek lid

    8 feb 2011
    3.738
    8
    38
    Vrouw
    flevoland
    volgens mijn is de dierenpolitie bij het vallen van het kabinet ook weer opgeheven !
     
  9. Kimmeding

    Kimmeding VIP lid

    13 mrt 2008
    6.167
    1
    38
    begeleidster verstandelijk gehandicapten
    lelystad
    F*ck daar gaat mijn baan.....
    Geen idee meid ik leef niet zo met de politiek mee dus zou best kunnen.
     
  10. LF84

    LF84 Niet meer actief

    #10 LF84, 16 jul 2012
    Laatst bewerkt door een moderator: 16 jul 2012
    Hoi,

    Moet je nooit meer bij broodfokker, want we hebben ook 1 dwergteckel gekocht. Wel echt balen en ook zielig voor haar! Omdat ze had bijna 2 jaar en ook elke keer ziek geweest. Het kost teveel geld verloren, pff!!
    Kun je beter echt fokker zonder brood? Onze andere 1 kruising Jack Russel & Teckel is helemaal echt gezond, dus we hebben echt fokker gekocht.

    Aub, moet je nooit meer kopen bij broodfokker!!
     
  11. Noushka

    Noushka Fanatiek lid

    2 feb 2008
    1.601
    12
    38
    overijssel
    #11 Noushka, 16 jul 2012
    Laatst bewerkt door een moderator: 16 jul 2012
    Ik heb daar ook niks gekocht ;) Ik ben ook niet op zoek. Maar ik was gewoon aan het rondkijken op marktplaats en viel deze verkoper mij op.
     
  12. LF84

    LF84 Niet meer actief

    #12 LF84, 16 jul 2012
    Laatst bewerkt door een moderator: 16 jul 2012
    O gelukkig maar..
    Ik wou wel graag helpen als goed waarschuwing.
    We hebben wel echt spijt voor onze dwergteckel, maar ze is wel echt lieve hond.
     
  13. Lexxie

    Lexxie Fanatiek lid

    16 jun 2012
    1.666
    0
    0
    NULL
    NULL
    Oh wat erg! Zo triest voor die arme beestjes!
    Die mensen hebben echt geen hart voor dieren, enkel voor hun portomonnee! :(

    Misschien de dierenbescherming inlichten? En iig bij MP een melding ervan maken!
    Goed dat je dit opgespoord hebt, helaas blijven mensen dit doen!
     
  14. Noushka

    Noushka Fanatiek lid

    2 feb 2008
    1.601
    12
    38
    overijssel
    Ik had het gisteren al gemeld bij marktplaats inderdaad.
    Ik zal straks even kijken of ik hiervan een melding kan maken bij de dierenbescherming. Maar deze fokkerij zit in Belgie, dus weet niet of ze iets kunnen doen dan.
     
  15. LF84

    LF84 Niet meer actief

    #15 LF84, 16 jul 2012
    Laatst bewerkt door een moderator: 16 jul 2012
  16. Noushka

    Noushka Fanatiek lid

    2 feb 2008
    1.601
    12
    38
    overijssel
    Och ja, nog zo iemand..
     
  17. heleentje80

    heleentje80 Fanatiek lid

    30 dec 2006
    2.296
    28
    48
    Gent
    Dierenpolitie bestaat niet in belgie.
    Moet bij de gewone politie (die voor mensen dus) en dan onder te term dierenmishandeling.
    Belgische politie zal niets doen, is niet verboden in belgie.
    Je kan wel eens goggelen op GAIA (michel vandenbossche)of Veeweyde, dit zijn vereniging voor dierenwelzijn (vooral GAIA). Mss dat zij iets meer weten omtrent wetgeving ed
     
  18. mamavoorde2x

    mamavoorde2x Bekend lid

    25 jul 2010
    602
    79
    28
    Ik zelf heb ruim 10 jaar in een dierenwinkel gewerkt en hielp ook regelmatig in een dierenspeciaalzaak van een goede vriend van ons.
    Bij die tweede verkochten we ook puppy's en kittens.
    Ik vind zelf dat honden en katten niet in een winkel verkocht moeten worden.
    De hondjes kwamen hier ook uit slowakije, werden wel heel goed gecontroleerd op weg hierheen. Moesten bij verschillende grens punten een gezondheidscheck ondergaan en zodra ze hier waren werden ze direct nagekeken door onze d.a..
    Hoe de dieren daar gehouden worden is idd (over het algemeen) niet best. Zitten ook WEL fokkers bij die het netjes doen.
    De dieren werden zodra ze in de winkel waren echt goed verzorgd en kregen regelmatig d.a controlle.
    Zaten in ruime schone hokken( kunnen sommige fokkers wel eens een voorbeeld aannemen) en kregen goed eten, Voornamelijk carnibest vers en farmfood brokjes.
    Wel vind ik dat het eigenlijk niet zou moeten in een winkel want dieren kunnen niet uitgelaten worden en als ze er iets langer zitten slecht voor de socialisatie.

    MAAR... IK vind toch echt dat het door de mensen zelf in stand word gehouden want het is vaak zo(tenminste wat wij mee maakte maar hoorde het ook van andere collegas) dat als een gezin besluit op vrijdagavond dat er een puppy moet komen dat dat puppy er ook al het liefst zaterdag al is.
    Gaan ze dan fokker opbellen en horen ze dat het min 6 weken duurt voordat hondje gehaald kan worden en ook horen dat puppy gem 900 euro kost dan gaan ze wel op mp zoeken of dierenwinkel.

    De mensen hebben vaak zo weinig geduld( en daar bedoel ik dus zeker niet iedereen mee maar een hoop wel.
    Als de mensen bij ons de pup kwamen afhalen dan lieten wij ze altijd gezondheidsverklaring lezen waarin in stond dat als er iets was ze naar onze dierenarts konden en dat dat niet betaald hoefte te worden ,maar de meeste lazen het geen eens en zette dierect een krabbel.

    Wij gaven de mensen ook altijd 3 dagen bedenktijd voor dat ze het diertje mee kregen, maar vaak was dat al te lang en zagen we ze niet terug.

    Nogmaals ik niet dat een hond of kat in dierenwinkel verkocht hoort te worden ,maar we zorgde zeker goed voor ze en denk dat er hoop dierern slechter zitten.

    In belgie is het trouwens veel normaler om allerlei dieren va winkel te kopen.
    In luik zit er een enorme winkel met honden ,katten, de normale winkeldieren zoals konijn ,cavia en derg maar ook slangen en schildpadden en toen hadden ze zelfs stinkdieren(geen idee wat je daar mee moet haha) en het zioet er allemaal keurig uit.

    Bij ons kwam ook regelmatig de dierenbescherming langs en altijd complimenten gehad over de staat en welzijn van de dieren
     
  19. heleentje80

    heleentje80 Fanatiek lid

    30 dec 2006
    2.296
    28
    48
    Gent
    idd,
    net zoals hierboven, belgie heeft geen aparte dierenpolitie.
    dieren worden gezien als bezit (net zoals huis, auto ed). wel bestaat er dierenmishandeling (verwaarlozing meestal) maar daar wordt zelden tegen opgetreden.
    Overigens is het in belgie niet verboden om dieren in een winkel te verkopen, enkel dieren op een openbare markt verkopen mag niet. Dieren van broodfokkers uit hongerije ed mogen verkocht worden mits ze een europees pasport hebben en gechipt zijn.
    Check ook eens animal express uit groot-bijgaarden (maar wees gewaarschuwd)
     
  20. mamavanjesper

    mamavanjesper Fanatiek lid

    22 feb 2008
    1.135
    0
    36
    Tukkerland
    De broodfok kan alleen gestopt worden, als niemand meer een hond er koopt. zolang er mensen zijn die nog honden kopen bij de broodfokkers, dan blijven ze bestaan.
     

Deel Deze Pagina