Het-grote-draagdoek-topic

Discussion in 'De babyuitzet' started by Delight, Jun 15, 2011.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. Dotty

    Dotty Fanatiek lid

    Jul 25, 2011
    1,882
    0
    0
    Zuid-Holland
    Hoi experts :) ,

    Over een week of 5 verwacht ik mijn kleine man en ik wil heel graag een draagdoek (lijkt me zo fijn om je kleintje zo dicht bij je te kunnen dragen). Ik wil de draagdoek vooral voor binnen (veel familiefeestjes waarbij ik de baby lekker bij me houdt zonder dat iedereen hem kan oppakken wanneer je je omdraait). Maar wie weet ook voor buiten. En het liefste wil ik gewoon een simpele zwarte.
    Ik ben op internet aan het zoeken maar zie door de bomen het bos niet meer. Weet 1 van jullie een prettige zwarte draagdoek?
     
  2. taliaa

    taliaa VIP lid

    Mar 2, 2007
    16,059
    2,201
    113
    Brabant
    marlettttttt wauwwwwww.... Zo gaaf! het is dat smurfje bijna 2 is, anders had ik het wel geweten.. (heb je how to?)
    Alsooit, dan weet ik je te vinden voor een metzonderhanden, meitai en draagjas:) *grijns*
     
  3. Saz667

    Saz667 Fanatiek lid

    Nov 24, 2008
    4,841
    177
    63
    Ja, er zit een opening voor het hoofdje in het rugpand van de jas. En dus ook een extra ruimte voor het kind zelf. En het kind zit gewoon in een drager op de rug, ONDER de jas.
     
  4. Saz667

    Saz667 Fanatiek lid

    Nov 24, 2008
    4,841
    177
    63
    Waarom wil je perse een zwarte draagdoek? Die dingen zijn juist zo tof omdat er zo onwijs veel mooie gekleurde doeken zijn! ;)

    Van Hoppediz is er een zwart/grijze en Calin Bleu heeft ook een zwarte. Verder zou ik het niet precies weten.
     
  5. Dotty

    Dotty Fanatiek lid

    Jul 25, 2011
    1,882
    0
    0
    Zuid-Holland
    @saz667: ik weet het, maar ik vind zwart gewoon een mooie "kleur", haha. Ik draag het zelf ook veel.
     
  6. miis

    miis VIP lid

    May 8, 2012
    5,229
    1
    0
    dotty, ik wilde dat eerst ook, maar een btj zon is al gauw warm. en het lijkt me met zwart hlemaal...ik heb een antraciet drager...en aangezien ik zelf vaak zwart draag is het wel altijd heel mooi erbij...maar ook bij andere kleuren staat het leuk..
    en het is toch echt leuk een andere kleur dan zwart
     
  7. Dotty

    Dotty Fanatiek lid

    Jul 25, 2011
    1,882
    0
    0
    Zuid-Holland
    @miis: Bedankt voor het advies! Maar voor welk merk moet ik dan gaan? En een geweven of een stretch? Ik hoor veel goeds over hoppediz en bykay. Is 1 van die 2 wat? Ze zijn best duur, dus ik wil er wel 1 kopen die goed is.
     
  8. Marlett

    Marlett Fanatiek lid

    Jun 13, 2009
    1,276
    10
    0
    Zwarte draagdoeken:
    Black

    Hoppediz Kaapstad
    Dolcino Lanzarote
     
  9. taliaa

    taliaa VIP lid

    Mar 2, 2007
    16,059
    2,201
    113
    Brabant
    Ik zou gaan voor een geweven, omdat je daar gewoon meer mee kunt! Een rekbare is in het begin makkelijker en zachter, maar ik vond het al snel te zwaar en te warm.
    Met een geweven draag je veel steviger en heb je meer mogelijkheden. zowel qua plek; buik, rug heup. Als qua knopen.
    Als je een maatje 5 koopt kun je bijna alle knopen. Ga je voor een maatje 4 kom je ook een heel eind en heb je minder stof, dus minder gestuntel. maar wil je een maat waarbij je bijna alles kunt zou ik voor een 5 gaan.





    oh my dames, vandaag is mijn ringsling terug van reis gekomen. Wou mijn enorme peuter erin:) (ruim 105cm) het verbaasde me, maar het was best te doen:) tja en toen wou dwarse dreumes ook natuurlijk, heerlijk.
    Bijna jammer dat de ringsling morgen op reis gaat naar een inimini lief babytje:)
     
  10. MySe

    MySe Bekend lid

    Jun 14, 2010
    608
    0
    0
    ergenst in zeeland...
    Hai!

    Ik kom ook eens kijken hier voor advies.
    K heb nu n ByKay maar die vind ik zo rot onhandig! T lukt me niet om m goed te knopen, nu weegt de kleine nog niks en lukt t prima maar zodra hij wat zeaarder wordt vind ik t drama, ervaring van de eerste 2.

    Nu zag ik de carry sling oid voorbij komen en die spreekt me wel aan.
    Die is anders geknoopt dan de ByKay zag ik?
    K vind t aan de ene kant wel zonde maar t lukt me gewoon niet!

    Die carry sling dinges, welke lengte moet ik nemen? De kleine of de grote? K ben zelf maar klein en tenger nl.
     
  11. miis

    miis VIP lid

    May 8, 2012
    5,229
    1
    0
    ik zou alleen voor een rekbare doek gaan, als je kindje in de winter wordt geboren, en je die op mp hebt kunnen kopen...maar als "hoofd" doek zou ik ook voor geweven gaan!

    Die zou je natuurlijk altijd pas kunnen aanschaffen als je gewend bent geraakt aan dragen met die rekbare bijv...
     
  12. Dotty

    Dotty Fanatiek lid

    Jul 25, 2011
    1,882
    0
    0
    Zuid-Holland
    Ik zit nu aan deze te denken:

    Draagdoek Hoppediz Antigua (toch een kleurtje :) )

    Is dit een goede keus???
     
  13. miis

    miis VIP lid

    May 8, 2012
    5,229
    1
    0
    hoppediz zijn volgens mij sowieso goede doeken, lees daar nooit iets negatiefs over! zijn mooie kleurtjes!
     
  14. misa

    misa Niet meer actief

    Ik zou voor een geweven doek gaan. Ik heb eerst een rekbare geleend van iemand. Prima te doen. Maar nu heb ik een geweven doek van amazonas en die is echt heel fijn! Is al vrij soepel bij aanschaf en niet duur! Ik had ook geen ervaring maar het is goed te doen..!
    Maar ook een bondolino of een storchenwiege carrier lijken me erg fijn en handig.
     
  15. Melanina

    Melanina VIP lid

    May 20, 2008
    9,070
    0
    0
    Pedagogisch medewerkster
    Spijkenisse: Eindelijk na 13 rondes zwanger !!!!
    dat heb ik ook hoor en mensen kijken je dan echt zo raaar aan dus ik laat het dan altijd even zien
     
  16. MySe

    MySe Bekend lid

    Jun 14, 2010
    608
    0
    0
    ergenst in zeeland...
    Misa, t was ook nalv jouw bericht idd dat ik over die carry sling dinges (ben echt ff de naam kwijt) na ing denken.
    Mn bykay is nl ook zwart, en das wel warm in de zomer :) zwaar tricot en enorm lang! Dat vind ik zo onhandig! Moet m vaak "herknopen" omdat de kleine gaat zakken op den duur. K durf niet los te laten en blijf ondersteunen. De knoopmanier van de geweven spreekt me ookmeer aan.
    Maar met knopen, Dani is nu 11 dgn oud, kan hij dan al in een doek? Zo ja hoe plaats je m erin dan? Las dat zijlinngs/liggend dragen werd afgeraden, maar als je m b2b legt, hoe krikgt hij de ondersteuning in zn hoofdje? En Knopen met of zonder kind?

    Miis, ik heb m gehad destijds omdat Sem erg onrustig was, zou zelf eerst even op onderzoek zijn gegaan net als nu :) want hij is echt warm!

    En hoe doen degenen dat die voeden met n draagdoek? Tips? :)
    Nogal wat vragen haha ;) alvast bedankt!
     
  17. miis

    miis VIP lid

    May 8, 2012
    5,229
    1
    0
    myse, kijk even op youtube, zijn ehct zoveel goede filmpjes te vinden, oa ook met voeden in een doek-techniek

    typ draagdoek newborn in ofzo, dan zijn er genoeg filmpjes die het heel goed laten zien!
     
  18. MySe

    MySe Bekend lid

    Jun 14, 2010
    608
    0
    0
    ergenst in zeeland...
    Bedankt voor de tip! En de snelle reactie!
     
  19. misa

    misa Niet meer actief

    Ja, je kindje kan er al vanaf de geboorte in. Gewoon rechtop, tegen je aan, vaak met de beentjes onder het lijfje als ze nog zo klein zijn. Knopen doe je verder hetzelfde. Ik hang de doek om t/m de schouders, dan leg ik de kleine tegen mij aan in de doek en dan de rest knopen.

    Op zij in de draagdoek en voeden in een draagdoek wordt geloof ik afgeraden.
    Ik kreeg de tip: gevoel dat je moet ondersteunen? Dan zit de doek niet goed. En voor de stevigheid in de nek: rol een spuugdoekje in de doek, bij de nek. Werkt hier heel goed!

    Ik vind het echt veel minder warm dan een tricot doek. Scheelt heel veel.

    Deze heb ik: Amazonas Carry Sling - tevreden-baby.nl

    Succes met de keuze!
     
  20. MySe

    MySe Bekend lid

    Jun 14, 2010
    608
    0
    0
    ergenst in zeeland...
    Jij ook bedankt Misa! Goede tip van t spuugdoekje.
    Ja k vind m super mooi die lollipop! Lekker vrolijk :)

    Wordt n keer voeden ook afgeraden ja? Leek me juist makkelijk im t openbaar. Ben niet preuts maar niet iedereen hoeft mn hebben en houden te zien haha.
     

Share This Page