Hogere glucose waarde

Discussie in 'Gezondheid' gestart door Esmaralda, 14 jul 2012.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. Esmaralda

    Esmaralda Fanatiek lid

    8 nov 2009
    4.023
    10
    38
    Vrouw
    Somewhere
    Ik heb een vraagje.
    Ik prik af en toe even voor controle mijn glucose waarde. Dit omdat ik wat te zwaar ben, en mijn man toch dat apparaatje heeft liggen.
    Hij heeft namelijk diabetes type 1.
    Ik controleerde mezelf met mijn zoon ook in de zwangerschap en daar had ik eigenlijk geen bijzonderheden.

    Nu merk ik sinds eergisteren dat mijn waardes steeds wat verhoogd zijn.
    Ik zat bijvoorbeeld gister op 6.9 om 00:00, terwijl ik om 18:00 voor het laatste gegeten had.
    Dit is nog wel redelijk goed, alleen wel wat verhoogd.
    Nu prikte ik net weer en zat ik op 7,4! Daar schrok ik wel van, want ik weet dat dat wel wat hoger is dan het normaal moet zijn. Dit was na mijn ontbijt.
    Ik voel me ook wat gejaagd, zweterig, duizelig en mijn hart klopt sneller.
    Mijn man zegt dat hij dit ook heeft als hij hoog zit.
    Misschien denk je nu van, dat komt omdat je je teveel zorgen maakt. Maar dat doe ik niet, ik vraag het me gewoon af.
    Als het zo is, dan is het zo.

    Ik maak vandaag even voor de zekerheid een dagcurve. De 24ste krijg ik een test met dat zoete drankje, dus ik weet eigenlijk nu al dat die verhoogd zal uitvallen.

    Alleen wat moet ik nu? Ik heb dinsdag weer controle bij de vk, maar moet ik haar nu al even bellen? Of morgen? Of zal ik het gewoon afwachten tot dinsdag?
    Alvast bedankt voor jullie antwoord! En wat vinden jullie van die waarden?
     
  2. Nijn84

    Nijn84 Fanatiek lid

    18 mrt 2009
    1.795
    1
    0
    Grunn!
    Vind het niet erg verstandig om op eigen houtje een dagcurve te gaan maken. Je man heeft DM1 daar zijn de eisen heel anders bij dan bij zw diab.

    Je weet dus niet wat het protocol is bij jou in het zh. Ik mag nl een uur na de maaltijd op 7.8 zitten en nuchter op 5.3

    Terwijl er hier zat dames zijn die hoger mogen zitten dan die waardes en op andere tijdstippen mogen prikken.

    Je kunt prima tot dinsdag wachten tenzij je je lichamelijk beroerd gaat voelen maar voor de waardes zou ik nu niet gelijk geaan bellen.

    Let je verder ook op je koolhydraten?
     
  3. Esmaralda

    Esmaralda Fanatiek lid

    8 nov 2009
    4.023
    10
    38
    Vrouw
    Somewhere
    Ik moest dit juist af en toe bijhouden van mijn vk, ze vond het juist verstandig ;)
    Maar goed daar ging het niet om.

    Ik weet dat het protocol hier in het ziekenhuis maximaal 7,8 mag zijn na een maaltijd, dus precies hetzelfde als jij.
    Dan nog wat is er mis met een dagcurve? Is toch alleen maar handig om dan eventueel dinsdag mee te nemen naar de vk?

    Ik eet voor de rest gewoon normaal. Dus als ik op sta cracker/brood, smiddags brood, tussendoortje (fruit/koekje etc) en avondeten.

    In ieder geval bedankt voor je antwoord :D
     
  4. Theertje

    Theertje Bekend lid

    26 jan 2012
    734
    0
    0
    huismama
    Ik zou maandag als je je er beter bij voelt bellen en anders dinsdag gewoon afwachten.
    Over het algemeen krijg ik niet de indruk dat er echt spoed is bij iets verhoogde waardes.
    Als je gaat kijken naar de mensen die zo'n GTT test doen gaat er bij afwijkende waardes soms een weekend over heen voordat ze doorverwezen worden.
    Ik zou zelf in ieder geval niet in het weekend bellen.
     
  5. Esmaralda

    Esmaralda Fanatiek lid

    8 nov 2009
    4.023
    10
    38
    Vrouw
    Somewhere
    Dank je wel :)
    Ik heb smiddags de hele middag nog op 7,4 gezeten, daarna zakte het naar 6,5.
    Ik wacht gewoon tot dinsdag en vraag het dan gewoon even aan haar.
    Voel me voor de rest prima, maar ik dacht vraag het even want ik weet niet of het eventueel schade heeft voor de baby. Als het al te hoog is dan tenminste.
     
  6. 1steXmom

    1steXmom Fanatiek lid

    25 mei 2011
    1.534
    0
    36
    Friesland
    En anders met zulke waarden kun je het vaak nog wel wat lager houden, door wat minder koolhydraten te eten...

    maar goed, zoals je wel uit mijn eigen topic weet, maak ik me ook ernstig zorgen dus idd maar even overleggen met vk... Al geweest inmiddels?
     
  7. Theertje

    Theertje Bekend lid

    26 jan 2012
    734
    0
    0
    huismama
    Ik vroeg me ook af of je al geweest was?
     
  8. Esmaralda

    Esmaralda Fanatiek lid

    8 nov 2009
    4.023
    10
    38
    Vrouw
    Somewhere
    Ja ik ben geweest, maar ze doet er niks mee nu.
    Ik krijg wel iets eerder de glucosetest, die heb ik nu donderdag. Dus ben benieuwd.

    @1steXmom: Dat weet ik, alleen het rare is dat ik gewoon normaal eet, de dingen die ik nodig heb zeg maar.
     
  9. mamavan5bengels

    mamavan5bengels Fanatiek lid

    21 nov 2010
    3.051
    2
    0
    Zelfstandige
    Amersfoort
    Hier hetzelfde, heb vanmiddag mijn uitslag van bloed prikken gekregen. Mijn glucose waarde zat op 6.9. Ik was toen smiddags rond 16u bloed gaan prikken, dus voor t avondeten. Dus ik schrok dat hij zo hoog was.

    Nu moet ik vrijdag dus die glucose test doen.

    Wat nu als deze te hoog uitvalt? Iemand hier ervaring met zwangerschapsdiabetes?

    Ik heb dit bij mn vorige zwangerschappen niet gehad! En eet eerder te weinig als teveel, zeg maar.

    Mijn vitamine D was ook behoorlijk laag, waarde was 31. Moet gemiddeld op 100 zitten, zei ze.
     
  10. 1steXmom

    1steXmom Fanatiek lid

    25 mei 2011
    1.534
    0
    36
    Friesland
    Maar hoeft niet te betekenen dat je niet goed of gezond eet, alleen door de hormonen breekt je lichaam de koolhydraten nu wat minder goed af dan normaal. Vandaar dat ze het wel eens op deze manier doen. Dus hetzelfde eten, maar minder koolhydraten... Denk ik... Maar ik ben geen expert hoor...
     
  11. Minniemouse1974

    Minniemouse1974 Fanatiek lid

    14 mei 2011
    3.570
    55
    48
    In het zhuis waar ik onder behandeling ben moet je nuchter onder de 6 zitten en de rest van de dag onder de 7.
    2 uur na eten prikken.
    Je moet wel genoeg koolhydraten eten maar meer verdelen over de dag.
    Bijv bij ontbijt 1 boterham en twee uur later weer een boterham.
    Laat je goed voorlichten!
     
  12. mamavan5bengels

    mamavan5bengels Fanatiek lid

    21 nov 2010
    3.051
    2
    0
    Zelfstandige
    Amersfoort
    Dus een waarde van 6.9 een uur voor het avondeten, is niet te hoog?
     
  13. Minniemouse1974

    Minniemouse1974 Fanatiek lid

    14 mei 2011
    3.570
    55
    48
    Bij mij in het ziekenhuis moet alles overdag onder de 7 zitten.
    Nuchter onder de 6.
    Dus 6,9 is net onder de 7.
     
  14. mamavan5bengels

    mamavan5bengels Fanatiek lid

    21 nov 2010
    3.051
    2
    0
    Zelfstandige
    Amersfoort
    Ok want mijn vk vond het namelijk aan de hoge kant, en moet vrijdag op nuchtere maag de glucose test doen.
     
  15. Minniemouse1974

    Minniemouse1974 Fanatiek lid

    14 mei 2011
    3.570
    55
    48
    Laat eerst een goed dagschema opstellen.
    Dat heb ik ook gedaan.
    Hopelijk kan je het zonder insuline af.
     
  16. Melindy

    Melindy Fanatiek lid

    2 jan 2012
    1.078
    0
    0
    de eisen zijn echt per plek verschillend.
    ik mag een uur na de maaltijd niet hoger dan 7.8 zitten. nuchter moet het 5.2 of lager zijn.
    de diabetes verpleegkundige doet er niet moeilijk over als het 1x in de week voorkomt als ik er een tot 2tiende boven zit, dus tot 8, maar meer dan 1x in de week mag dat ook weer niet.

    laat je wel goed voorlichten en blijf goed contact houden. vaak helpt het aanpassen van eetgedrag al zodat er geen insuline aan te pas hoeft te komen.
     
  17. Esmaralda

    Esmaralda Fanatiek lid

    8 nov 2009
    4.023
    10
    38
    Vrouw
    Somewhere
    Nou ik ben vanochtend geweest. Drankje qua smaak viel enorm mee, had het zo weg. Werd er alleen wel misselijk van, brrr. Elke keer als ik een boer liet proefde ik dat vieze smaakje, haha dan is het wel goor :p

    Ik had nuchter een waarde van 4,4, na 2 uur hebben ze toen weer bloed afgenomen, maar ze wilde niet kijken hoeveel het was. Ik heb het zelf even nagekeken en het was toen 6,3. Ze hanteren een waarde van 6,1. Als je daarover zit, is het niet goed. Dus ben benieuwd wat mijn suiker bij hun was.

    Wel raar, want toen ik thuis kwam heb ik een broodje gegeten en een kop thee en heb ik weer geprikt. Ik zat dus net op 7,1. Vaag, maar ik hoor het wel.
     
  18. mamavan5bengels

    mamavan5bengels Fanatiek lid

    21 nov 2010
    3.051
    2
    0
    Zelfstandige
    Amersfoort
    Ben benieuwd wat mijn uitslag morgen is.
     

Deel Deze Pagina