Valt me wel op dat ook deze (net als vic) zich vandaag heeft aangemeld, en helemaal voor de babybungel is... En verder niks anders post..
Ik lees even mee. Ik zie door de bomen het bos niet meer met al die draagdoeken en dragers op de markt. Ik zoek eigenlijk een doek waarmee ik mijn kindje van rond de 11 kg kan dragen. Ik draag hem nu vaak op twee armen (erg zwaar). Ik wil in de toekomst ook een newborn kunnen dragen lekker dicht bij mij. Welke doek adviseren jullie? (gelet op juiste ondersteuning, draagcomfort...) Ik ben al zo lang aan het rondkijken maar ik weet het gewoon echt niet.
Als je niet zo handig bent in knopen, dan zou ik een doek aanschaffen die al 'ingedragen' is. Deze knopen wat lekkerder. Verder vind ik persoonlijk katoen met linnen erg lekker dragen. Ik ben zelf gek op de Indio's van Didymos. Katoen met zijde is ook erg draagkrachtig, maar wel wat lastiger knopen omdat de doek wat stugger is. Wat betreft juiste ondersteuning en draagcomfort...dat hangt af van jouw manier van knopen. Als je dit echt goed onder de knie wilt krijgen, dan zou ik een draagconsult doen. Anders moet je even op het forum van dragen en voeden dit berichtje posten. Zij kunnen je heel goed helpen en je kunt daar ook goede ingedragen doeken kopen! Verder hebben wij ook een Manduca...echt een heerlijke drager, zowel voor rug als buik Ik vind dit persoonlijk echt een aanrader!
Ja idd...al haar berichten gaan over het aanbevelen van de Babybjorn... Snap daar echt het nut niet van en zo doorzichtig...
Dag Saz en Mich, da's eerder toevallig, hoor! Geen samenzweringen, als dat is wat jullie denken Ik ben hier ook maar nieuw en kom toevallig deze discussie als eerste tegen. Ik merk ook wel dat er tegenwoordig veel gepraat wordt over het wel of niet ergonomisch zijn van een buikdrager en ik geloof gewoon dat de BabyBjörn draagzak hier niet helemaal juist behandeld wordt. Ik heb de vraag al meerdere malen bij een bevriende kinderchirurg en mijn kinderarts gesteld en beiden zeggen dat de spreidstand niet nodig is voor ene gezond kind. Als je een beetje doorklikt op het internet (weg van alle marketing), dan kom je een paar interessante artikels van artsen tegen: Are Front Carriers Safe for Babies | The Lab Ik zeg helemaal niet dat andere draagdoeken-of zakken slechter zouden zijn; ik zeg alleen dat mijn dochter zich beter voelde in een BabyBjörn dan in een draagzak of in een sling. De Manduca heb ik inderdaad niet getest. Wel een rugdrager voor kleuters (auw!), een draagdoek en een sling.
kweenie hoor maar die link lijkt me ook niet helemaal vrij van marketing: "Episode 872 is brought to you by Baby Bjorn and second installment of the Sane Parents Guide - Baby Movers. Download your copy from Amazon or Smashwords today!"
Die hele site staat vol met reclame voor Babybjorn, dus dat vind ik totaal GEEN marketingvrije link en overtuigd mij dus ook totaal niet dat een Babybjorn ergonomisch juist is... Ik zeg trouwens ook niet dat het gebruik van een Babybjorn of andere bungel per definitie slecht is voor de gezondheid. Ik zeg dat er ergonomisch gezien betere keuzes zijn.