Flessen aanmaken met kraanwater, serieus??

Discussie in 'Flesvoeding' gestart door Mamishka, 19 jul 2012.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. Maria999

    Maria999 Fanatiek lid

    5 jan 2012
    4.525
    2
    36
    Ik las dat echt oude huizen vaak loden leidingen hebben, maar dat huizen gebouwd tot 1986 ook nog een hoge concentratie lood in de leidingen kunnen hebben. En zelfs nieuwe leidingen bevatten nog een percentage lood, schijnbaar. Voor de zekerheid doe ik het dus gewoon maar niet, lauw water uit de kraan drinken.
     
  2. poppedopje

    poppedopje Fanatiek lid

    29 mrt 2010
    2.389
    1
    0
    NULL
    Vlak aan zee
    Ik woon in een huis van 1920 maar wij hebben alle leidingen vervangen; hier geen lood of koper meer dus!

    En verder; deze discussie is al zo vaak gevoerd; mijn kind krijgt lauw kraanwater en ik denk niet dat dat slecht is!

    En Dirksmama; jouw reacties neem ik altijd met een schep zout, ik vind dat je nogal overdreven principieel bent in je standpunten en dat anderen dan ook geforceerd op gaat leggen... Als mijn waterbedrijf het voor mij slecht zou vinden om warm water uit de kraan te gebruiken (en dan heb ik het dus nog niet eens over zuigelingen), dan verwacht ik echt wel een waarschuwing... Ik bedoel; als het echt SLECHT zou zijn, zo slecht dat het gevaarlijk is, dan hadden ze vast wel wat gezegd... ;)
     
  3. Maria999

    Maria999 Fanatiek lid

    5 jan 2012
    4.525
    2
    36
    Ach, wat is gevaarlijk? Stapeling van zware metalen duurt lang, en de effecten zijn vaak niet zo duidelijk dat dat als eenduidige oorzaak van evt problemen kan worden aangewezen. Zo geldt dat voor zoveel zaken natuurlijk. Als je in een industriegebied woont, toon dan als individu maar eens aan dat je ziek bent geworden van de slechte luchtkwaliteit. Als je lang voedsel eet met veel bestrijdingsmiddelen en hormonen, hoe toon je dan in godesnaam aan dat dat de oorzaak is van latere gezondheidsklachten? Dat kan gewoon niet, maar dat betekent nog niet dat dat allemaal niet ongezond is.

    Wie zelf lauw of warm water uit de kraan wil drinken, moet dat vooral doen. Maar waarom zou je risico nemen met een pasgeboren kind? Ik verbaas me echt over het kennelijke advies van kraamverzorgers om dat water voor flesjes te gebruiken, aangezien dat niet helemaal zonder risico is. Onnodig risico, want je kunt het water met nauwelijks meer moeite even opwarmen.
     
  4. Tuttie

    Tuttie Fanatiek lid

    11 jan 2010
    2.855
    0
    36
    hier ook altijd water gekookt en daarna in een grote afgesloten kan in de koelkast. zo mag het 24 uur bewaard worden.
    ik warm het water op in de magnetron.

    als je kindjes last van krampjes krijgen zou ik sowieso gekookt water gebruiken.
    warm kraanwater is gewoon ronduit slecht voor zo'n kleintje
     
  5. knap

    knap Niet meer actief

    Hier gewoon kraanwater en daarna warm maken in de magnetron.

    Geen warm water uit de kraan. Wat sommige ook al zeggen dat vind ik zelf al niet lekker smaken laat staan me kind.

    Ben blij dat ik uit die periode ben van flesjes warm maken hihih.;)
     
  6. Lola86

    Lola86 Fanatiek lid

    12 jan 2010
    1.660
    0
    0
    Ik gebruikte koud uit de kraan en dan in de magnetron toen ze ook vf kreeg.
    Maar dat vooral uit economisch oogpunt gezien de ketel boven hangt en er eerst liters koud water naar beneden moet voor 180cc warm water.
     
  7. dirksmama

    dirksmama VIP lid

    29 aug 2007
    22.170
    34
    48
    mens
    Meestal in de wolken
    Ze ZEGGEN het toch ook?
    Kijk gewoon even op hun website.
    Of wil je dat de waterleiding een meneer langsstuurt als je een baby gekregen hebt om je te vertellen dat je je kind beter geen warm kraanwater kunt geven? Wil je als een peutertje aan de hand genomen worden i.p.v. zelf verantwoordelijkheid te nemen voor je informatie?
    Er zijn talloze dingen in Nederland te krijg, te koop en te doen die minder goed voor je zijn. We wonen in een vrij land, waar de overheid niet elke stap die je doet voorschrijft (daarvoor moet je in Noord-Korea zijn). JIJ hebt als persoon ZELF de verantwoordelijkheid voor gezond handelen, dat kun je niet op anderen afschuiven!
     
  8. poppedopje

    poppedopje Fanatiek lid

    29 mrt 2010
    2.389
    1
    0
    NULL
    Vlak aan zee
    #48 poppedopje, 24 jul 2012
    Laatst bewerkt: 24 jul 2012
    ;) Wat een toon weer.... Het is dat ik mezelf wel op niveau schat...
     
  9. heleentje80

    heleentje80 Fanatiek lid

    30 dec 2006
    2.296
    28
    48
    Gent
    Wat een discussie weer,

    Hier komt mijn ervaring.
    In Belgie wordt gezegd dat je alleen flessenwater mag gebruiken voor babyvoeding (type evian,spa,vittel). Of gekookt leidingwater dat je afgekoeld bewaard.
    Maar als het zoveel wordt toegepast in nederland zal het ook wel geen kwaad kunnen waarschijnlijk
     
  10. Damay77

    Damay77 VIP lid

    18 apr 2010
    13.734
    7.501
    113
    Vrouw
    hier werden de flesjes met bron/spawater opgewarmd en aangemaakt. later met koud kraanwater wat opgewarmd werd. voor s'nachts had ik een thermos-kan met heet water en een fles met koud water staan.

    zoals al een paar x is gezegd, warm water uit de kraan wordt nog steeds afgeraden. voor zowel (ZEKER!!) babys en voor volwassenen.
    ook al zeggen verloskundigen en kraamverzorgen dat dit tegenwoordig mag. niet dus. die zitten er flink naast en het is jammer dat ze hun huiswerk niet goed doen.
    water bedrijven en verwarmings/ketel-monteurs/loodgieters raden dit nog steeds af. en lijkt me dat die er ietje meer verstand van hebben dan een vlos of kraam.
    het gaat niet alleen om evt. lood wat in oude huizen aanwezig is in de leidingen maar ook om andere metalen en bacterien die in de warmwater leidingen achter blijven. jaren geleden werd het ook afgeraden om koud water uit de kraan te gebruiken voor flesjes. dit ivm met de hoge chloor en fluor (dacht ik) die in het water zat. bij mijn zusjes (23 en 18 jaar) moesten de flesjes aangemaakt worden met bronwater.

    paar jaar terug werden de concentraties terug gebracht en hebben de waterleidingbedrijven "toestemming" gegeven aan kraambureau's enz. dat er kraanwater gebruikt mocht worden voor het aanmaken van flesjes. het was nu 100% veilig. alleen, zij bedoelde KOUD water en de kraambureaus en vlosjes en anderen hebben er van gemaakt dat ze ook warm water mogen gebruiken. en dat was dus juist niet het geval. na jaren zit dit nog in het "systeem" van vlosjes en kraambureaus. een enkeling die weet dat je het niet met warm water aan mag maken.

    gewoon kraanwater zorgt vaak ook voor meer krampjes bij baby's.
     
  11. Damay77

    Damay77 VIP lid

    18 apr 2010
    13.734
    7.501
    113
    Vrouw
    #51 Damay77, 24 jul 2012
    Laatst bewerkt: 24 jul 2012
    en voor diegene die warm water gebruiken goed praten/aanraden om dat hun kind nog leeft en gezond is:
    dat is natuurlijk gelul ;)

    er wordt ook afgeraden om je kind uren in een maxicosi rond te rijden. zijn er genoeg die het toch doen omdat het makkelijk is en ze te besodemietert zijn om een wandelwagenbak te kopen en te gebruiken. die kinderen hebben er niets aan over gehouden zeggen ze dan. dus dan is het gezond??

    mijn moeder rookt ook pakje sigaretten per dag en ze leeft nog. is het daarom gezond??

    mijn buurvrouw reed jaren rond met kind los op de voorstoel en achterbank. nog nooooit wat gebeurd. dus ook maar doen?? haar kinderen leven nog.

    het wordt AFgeraden. dit is niet voor niets. velen zullen er niets aan over houden. maar jouw kindje zal maar net diegene zijn die er wel wat van krijgt. dan sla je jezelf voor je kop dat je niet geluisterd hebt en voor de makkelijkheid hebt gekozen ipv de gezondheid van je kindje.
     
  12. chantal84

    chantal84 Fanatiek lid

    17 apr 2008
    1.981
    2
    0
    Overdag pakte ik gewoon koud water uit de kraan en warmde dit op in de magnetron.

    S'nachts had ik een flessenwarmer op mijn nachtkastje staan. Zodra ik de kleine hoorde zette ik het flesje erin, haalde hem uit bed / luier verschonen en zodra ik terugkwam in onze kamer was het flesje op de perfecte temperatuur.
     
  13. poppedopje

    poppedopje Fanatiek lid

    29 mrt 2010
    2.389
    1
    0
    NULL
    Vlak aan zee
    En daarom zegt de kraamzorg in deze regio dat het kan, lauw water uit de kraan...?! Dat is dan pure flauwekul, hartstikke slecht voor je kind? Sorry hoor, maar een eigen mening vormen en een beetje gezond verstand zeggen mij meer dan ' wat men hoort te weten'...
     
  14. dirksmama

    dirksmama VIP lid

    29 aug 2007
    22.170
    34
    48
    mens
    Meestal in de wolken
    Jammer dat de kraamzorg in je regio slecht geïnformeerd is dan!
     
  15. Damay77

    Damay77 VIP lid

    18 apr 2010
    13.734
    7.501
    113
    Vrouw
    je hebt dan gewoon een slechte kraamzorg gehad die hun zaakjes niet op orde hebben. gezond verstand?? eigenwijs bedoel je ;)
    bij een beetje gezond verstand ga je niet alles klakkeloos van een kraam achterna. een watermaatschappij/loodgieter enz. heeft verstand van het water en weet wat veilig is en wat niet.
    zoals ik al zei, die kraambureaus hebben niet goed geluisterd naar het advies van de watermaatschappijen. staat zelfs op een paar site's van watermaatschappijen dat het afgeraden wordt. en dan hebben we het over gezond verstand;)
    gezond verstand is bij veel mensen ver te zoeken. *denkt aan al die kindjes die vandaag in maxi cosi's rondgereden werden ;)*
     
  16. cindybaby71

    cindybaby71 Niet meer actief

    amen
     
  17. Stier11

    Stier11 Bekend lid

    26 mei 2008
    811
    0
    16
    Begeleider van jongeren met gedragsstoornissen
    Huisje Weltevree
    Idem
     
  18. Biancamv2

    Biancamv2 Niet meer actief

    #58 Biancamv2, 28 jul 2012
    Laatst bewerkt door een moderator: 28 jul 2012
    Dus als je met de auto gaat is het gezond verstand om je kindje van 7 maanden niet in de maxicosi te plaatsen?
    Omdat ik je reactie leest met dat het geen gezond verstand is dat jeje kindje in de maxicosi plaatst als je er mee rond rijd

    Ik dacht dat het juist zo lang mogelijk aangeraden word om je kindje in de cosi te verijden.

    Tja nu is mijn meisje te groot voor de cosi,ze komt er met haar kruintje boven uit,dus moet nu helaas over naar een autostoel.
     
  19. Damay77

    Damay77 VIP lid

    18 apr 2010
    13.734
    7.501
    113
    Vrouw
    ik bedoel al die kindjes die in een maxicosi op de wandelwagen/buggyonderstel rondgereden worden uit pure gemakszucht. :)
    niet zo best voor hun ruggetje en heupjes, opgepropt in dat ding en zeker niet met 30 graden.
     
  20. Mama Roos

    Mama Roos Fanatiek lid

    29 jun 2012
    1.061
    1
    0
    Werk als Verzorgende IG in een gesloten pg afdelin
    Twente
    Onze jongste dochter gaven we flesvoeding met koud water uit de kraan en dan opwarmen in de magnetron (bij de oudste ook altijd gedaan trouwens) Maar onze jongste had veel last van buikkramp en harde ontlasting. Vanaf 6 weken gingen we het water eerst koken, dan af laten koelen en handwarm geven en de problemen waren verleden tijd. Vind het ook super makkelijk met weggaan, gekookt water in de thermoskan mee en je hoeft nergens eerst een magnetron op te zoeken.
    Maar koud water uit de kraan mag inderdaad ook gewoon.
     

Deel Deze Pagina