Het gaat om de sluitingstijd van winkels, maar wat nu als het om het kdv gaat en je je kindje 5 voor 6 komt halen en 10 over 6 pas weer naar buiten gaat? Ben wel benieuwd eigenlijk
Nou hier ben ik het wel mee eens. Hoe rete irritant ik het ook vind als ik om 18.15 nog tig cadeautjes moet inpakken. Als ik dan zie dat het bijv 100 euro is geweest ,wordt ik er wel blij van
Precies, maar dat is wat iedereen zegt! "ik koop toch, en klant is koning" natuurlijk is klant koning, maar wat jij koopt is niet mijn salaris. En ik ben echt niet moeilijk, maar sommige mensen denken gewoon niet verder.. 5 minuten van te voren binnen, en zes uur afrekenen is prima. Maar tien over zes afrekenen? Sorry maar dat is onbeschoft.
Tsjah, als ik in bijvoorbeeld een Gamma zou werken zou ik het ook zwáár irritant vinden. Helemaal als je tot 18 uur krijgt uitbetaald. Sowieso vind ik het best asociaal om uitgebreid te gaan winkelen rond sluitingstijd. Ik had laatst ook dat ik om 1 minuut voor 8 nog in de super stond. Mijn man was een belangrijk ingrediënt voor een taart vergeten die ik die avond wilde maken. Maar aangezien ik maar 1 ding nodig had, en wist waar die stond, was het geen probleem. Maar om nu uitgebreid andere dingen te pakken, nou nee. Als het je eigen winkel is, dan is het sowieso een ander verhaal.
Leuke discussie altijd , ik hebzelf jaren in de winkel gewerkt en de enige dag dat ik of iemand van mijn personeel bij de deur ging staan om mensen te screenen en niet meer binnen te laten was op zaterdag, om het simpele feit dat dezelfde klant het elke zaterdagmiddag presteerde 5 minuten voor sluit binnen te komen om nog uitgebreid boodschappen te doen tot 17.30 dus die werd gewoon verteld dat ze zonder wagentje of mandje snel iets mocht pakken en anders er niet in kwam . Maar ik vind rond die tijd uitgebreid shoppen echt not done, iedereen wil naar huis en tegenwoordig heb je al vandie uitgebreide winkelopeningstijden dat ik me niet voor kan stellen dat je geen ander moment tijd hebt om het te halen .
Dat is het natuurlijk wel zonder genoeg klanten betekend dat geen werk voor jou, niet op de korte termijn omdat je loon krijgt zal je dit toch wel krijgen of je je werk goed doet of niet maar op de lange termijn zorgen goed betalende klanten zeer zeker voor jouw salaris. Dat betekend niet dat ze alles maar kunnen maken maar werkelijk tot 18 uur werken of een kwartiertje extra is dan de moeite die je erin kan stoppen. Ik schaam me soms echt voor de instelling die sommige mensen hebben wat betreft werken e.d. je krijgt je loon toch wel dus is het bedrijf niet belangrijk? sommige mensen staan al sjaggie te doen als een klant 10 voor binnenwandelt want ojee stel je voor dat je een paar minuten moet overwerken (wat een ramp!) Vreselijk ik ben blij dat wij nooit zulk personeel hebben gehad (maar moet er eerlijk bij zeggen dat dat ook een kwestie was van goed voorbeeld door de eigenaar, misschien ontbreekt dat wel in een heleboel winkels?
als echte ondernemer sprekende doet me dat geen bal eerlijk gezegd, wij werken nog op zondag gewoon door (administratie, offertes e.d.) ik denk dat sommige ondernemers een beetje vergeten dat het hebben van een eigen zaak zoiezo geen kwestie van 9 tot 5 is (niet als je succesvol wilt zijn, uitzonderingen daar gelaten ) Omdat ik opgevoed ben met de wetenschap wat ondernemer zijn inhoud zou ik nooit zo een klant kunnen behandelen, al is het niet direct mijn eigen winst, uiteindelijk is dat het wel. En wat betreft een uur bezig zijn, je kan prima even de deur op slot doen als het sluitingstijd is geweest en er is nog een klant binnen, die informeer je even hierover en in de tussentijd poets je alvast even wat dingen e.d. er is in een winkel ALTIJD wel iets wat je kan doen, in een winkel hoef je nooit stil te staan in elk geval.
Ik heb ook een keer een klant gehad die kwam om 17:56 binnen met moeder en 3 kinderen. Om 18:02 ofzo kwam die klant naar me toe want ze wouden graag nog wat passen. Die kinderen wouden alle 3 schoenen passen maar per kind wou ze 2 maten en 2 paar verschillende schoenen passen. Dat zijn dus 12! paren in totaal, plus moeder van klant wou nog een sandaal passen maat 40 of 41. Nou sorry maar dat ga ik echt niet doen. Zowiezo ben je met kinderklanten al minimaal een half uur bezig laat staan met 3 kinders. Ik heb die tegen die klant gezegd of ze morgen terug wou komen, omdat dit niet even een kwestie was van nog even snel. Die mevrouw begreep het niet, die had zoiets nog nooit meegemaakt. De volgende dag stond die mevrouw huilend en helemaal over haar toeren in de winkel. Alsof ik haar iets vreselijks had aangedaan. Ze vond het gewoon echt heel erg dat ik haar niet nog even een uurtje wou helpen.
Toen ik nog in een supermarkt werkte meldden we wel vaak aan klanten die vijf minuten voor sluitingstijd binnen kwamen, dat we over vijf minuten gingen sluiten. Of men daar rekening mee wilde houden. Wij woonden in een toeristisch gebied dus veel toeristen over de vloer en dus vaak geen weet van de sluitingstijd van de diverse winkels.
mijn man werkt ook in een winkel en daar blijven ook continu mensen 5min voor sluitingstijd naar binnen wandelen. vooral in de zomer. ze verkopen tuinmeubels enzo. mensen zeggen dan dat ze ff snel iets moeten hebben. en dan vervolgens nog kwartier rondlopen bij de tuinmeubels en kussens matchen met de stoelen en decoratie dingetje hier en decoratie dingetje daar. mn man heeft toen tot zeker 18.30 zitten ergeren aan die klanten want ze moesten écht nú een tuinset hebben bla bla bla. hubby was pas 19.10 thuis ofzo en idd, zoonlief moet 19.00 zn bed in dus die moet ik dan maar wat te eten geven. maarja zoiets weet je natuurlijk pas als het al half 7 is geweest en die klanten opgerot zijn. ik vind het ronduit respectloos maargoed. hubby werkt hier op Palazzo, woonboulevard en daar is Gamma en Praxis tot laat open dus vaak denken mensen dat de winkel waar mn man werkt, ook tot 21.00 open is.
ZO dit is herkenbaar! Heb zelf ook een aantal jaar bij de etos gewerkt en inderdaad vooral met kerst was het altijd een ramp! Als kerst b.v. op vrijdag valt, dan waren we donderdag tot 17.00 uur open (ivm kerstavond). Hoeveel mensen er dan nog om 16.55 uur binnenkomen en alle geurtjes rustig wilde ruiken, daarna nog een kadootje ervan maken echt verschrikkelijk!
Ik heb jarenlang bij de MediaMarkt gewerkt en ook daar hetzelfde probleem. Mensen komen 5 minuten voor sluitingstijd nog 'even' een laptop uitzoeken en willen dan graag uitgebreid advies. Nou krijg je die overtijd wel uitbetaald maar ik vraag me dan echt af... een winkel als MediaMarkt is 6 dagen per week open, doordeweeks van 9.30 tot 22.00 en op zaterdag van 9.00 tot 20.00 en dan kun je geen ander moment bedenken dan 5 minuten voor sluitingstijd?? En ja, met die paar honderd euro ben je dan uiteraard erg blij.. maar als ik er die week al 40 uur op heb zitten dan vind ik het ook wel erg fijn als ik gewoon naar huis kan! Overigens zat deze MM naast de Ikea die nèt iets eerder dichtging dus het laatste uur zit je met alleen maar kijkers die meestal niet meer kopen dan een pakje batterijen ofzo. En daar sta je dan met 60 man personeel op te wachten. Ik zou nooit mensen de toegang weigeren zolang de winkel officieel nog open is, maar je kan mensen er zeker wel op attent maken dat de winkel over 5 minuten sluit. Of dat de winkel reeds gesloten is, of ze misschien zo vriendelijk willen zijn om af te rekenen en anders morgen weer terug te komen.
Ik werk in een supermarkt en daar is het ook altijd raak. Natuurlijk maken we er geen probleem van als mensen nog even wat nodig hebben en vaak laten we mensen na sluiting ook nog wel even een pakje sigaretten halen als er nog andere mensen in de winkel zijn waardoor we toch niet weg kunnen maar de mensen die maar 1 ding nodig te hebben met een hele mand vol weer terug bij de kassa verschijnen , daar word je gewoon niet vrolijk van.. Want ik werk tot 8/9 uur savonds ( afhankelijk van koopavond) en dan ben ik normaal al een half uur bezig kasopmaken / afsluiten en tja als er dan nog mensen binnen zijn waardoor het uitloopt kan het zo 9/10 uur zijn voordat ik weg kan. ( en dan heb ik het nog niet over het feit dat het dan nog een half uur is voordat ik thuis ben...
Ook ik werk in een winkel... Meestal gaan tien min voor sluitingstijd de spullen naar binnen.. Komen er dan nog mensen aan zegge nwe dat we over 5a10 min sluiten (ligt er aan hoe laat ze binnen willen komen) En dan paar min voor half 6 ff vragen of we nog kunnen helpen en dat we zo dicht gaan Gebeurt maar zelden dat we niet om 17.30 dicht zijn
Instelling een ramp? Mensen die in winkels werken hebben vaak ook een gezin en een hele dag op de benen gestaan!! Als de winkel sluit om 6 uur dan is dat zo en heb je daar als klant rekening mee te houden! Anders ben je gewoon ronduit asociaal. En het is netzogoed verkeerd van winkeliers om voor sluittijd klanten te weigeren. Als iedereen zich gewoon aan sluittingstijd houd is er niks aan de hand.
Ik vind het echt zwaar irritant dat winkels 10 min voor sluiting al moeilijk gaan lopen doen. Om sluitingstijd is het klaar ja...maar dat jullie de kas dan nog moeten opmaken enzo...tja dat heeft niets met de klant te maken...daar moet de winkel zelf tijd/rekening mee houden.
precies, en laat ik duidelijk zijn mensen die uitgebreid gaan shoppen vind ik ook verkeerd bezig maar een winkelier verdiend zijn geld ermee en in deze tijden van "zogenaamde' crisis (zogenaamd zeg ik omdat sommige mensen zich net gedragen alsof dat niet zo is met hun instelling van 10 minuten eerder de winkel sluiten e.d.) is het gewoon extra belangrijk om dit soort extra service te verlenen, want wie weet komt deze klant wel de volgende keer gewoon overdag terug met een duit geld. (er zijn helaas ook genoeg ondankbare klanten maar ook genoeg die het wel waarderen) maar zoals ik al zei, ik WEET wat het is om een eigen zaak te hebben en als je winkel om 9 uur opengaat en om 18 uur sluit dan betekend dat dat je minimaal 30 minuten eerder bent om open te zijn op de juiste tijd en alles al gedaan en je minimaal 30 minuten blijft om de zaken netjes achter te laten, en als je van die tijden uitgaat dan is een paar minuten extra niet zo vreselijk want die waren al ingerekend.. Mijn vader bellen ze vaak na 10 uur nog op als er echt iets is, hierdoor hebben we vele werken binnengehaald (gewoon omdat de grotere bedrijven er niet meer zijn) bijvoorbeeld ook in de vakantie dichtgaan, wij halen hier honderden extra orders door binnen, gewoon omdat er geen concurrentie is. Dus ja wat mij betreft is het op zich niet zo erg dat veel mensen een 9-5 of 9-18 mentaliteit hebben want hierdoor verdienen wij ook een hoop geld omdat bij ons de klant ALTIJD op nummer 1 staat (wij vergeten niet wie ons brood betaald hoor) maar ik erger me toch aan die instelling maar dat zal wel zo blijven omdat ik gewoon niet zo ben opgevoed.
Ik heb meerdere keren meegemaakt (als klant) dat ik in een winkel was en dat een paar minuten voor sluitingstijd omgeroepen werd dat de winkel om 18.00 uur (of wat dan ook) ging sluiten en dat klanten vriendelijk verzocht werden om naar de kassa te gaan en dat ze me nog een prettige avond wensten. Prima toch? Ik vind het een kwestie van rekening houden met elkaar: klanten moeten rekening houden met de tijd, maar winkelpersoneel moet ook niet chagrijnig doen als alle klanten niet stipt om 18.00 uur buiten de deur staan. Natuurlijk moet het niet een kwartier langer duren maar vijf minuten extra hoort bij de klantvriendelijkheid. In dit geval had ik na het zien van de lijst en het eerste gesprekje met de mevrouw, waaruit bleek dat dat nooit in 10 minuten kon, gezegd dat de winkel toch écht om 18.00 uur dicht ging en haar verzocht om morgen terug te komen.