Al 3,5 jaar werk ik bij dezelfde werkgever, nog steeds via het uitzendbureau. Aan het eind van het jaar moet ik er waarschijnlijk uit Op dit moment werk ik 2 dagen per week, voor mij de ideale baan, maar het bedrijf neemt dus geen parttimers in dienst. Ik vang nu vrije dagen op, en speel een beetje vliegende keep. Er is misschien een kleine kans dat ik toch kan blijven (en dan waarschijnlijk bij het bedrijf in dienst), maar dan moet ik minimaal 4 dagen gaan werken. Sta nu heel erg in dubio... Wil ik dat wel?? Mijn man is vrachtwagenchauffeur in ploegendienst (ene week nacht, andere week dag). Op enkel zijn loon kunnen we niet leven, dus ik zal wel moeten blijven werken (en dat wil ik ook echt graag). Er zijn 0,0 vacatures voor parttimers te vinden voor mijn functie Mijn zoon is bijna 4 en mijn dochter bijna 2. Wat me het meest tegenhoud, is dat ik heel erg het gevoel heb dat ik ze tekort doe als ik 4 dagen ga werken. Ik heb ze dan maar 3 van de 7 dagen echt bij me.. Zo stom, maar ik weet dus echt niet wat ik moet, wie heeft raad?
Moeilijk dilemma.. Ik kan je echt geen zinnig advies hier in geven. Volg je gevoel dan zit je vaak goed! Succes.
Ik zou je gevoel volgen, en als je gevoel nu al zegt dat 4 dagen te veel is voor jou ( want je mist dan echt veel van je kinderen) dan moet je naar je gevoel luisteren.. Je hebt nog even om een andere baan te zoeken..
Je zult voor jezelf af moeten wegen of het haalbaar is i.c.m. de wisselende diensten van je man. Hoe flexibel is je werkgever bijvoorbeeld, hoe lang is je reistijd, hoeveel tijd heb je nog met je kindjes als je thuis komt na het werk, etc. etc... Het idee stond mij ook tegen, maar toch werk ik nu 5 dagen. Heb het voordeel dat ik niet ver hoef te rijden, geen files, flexibele werktijden etc.
Ik kom heel misschien ook voor deze keuze te staan en zal dan ipv 24 uur, 32 uur gaan werken. Liever een dagje meer werken (of halve dag en avond) dan helemaal geen baan. En dan zou ik nog wel een mooie 'oprotpremie' krijgen, maar nee, hou liever mijn baan (heb het er ook heel erg naar mijn zin)
Ik voel me ook een beetje in een hoekje gedrukt hoor, zonder mijn werk kunnen we niet rondkomen, er zijn geen andere vacatures voor me, dus het voelt alsof ik weinig keus heb. @uk2011, heb je lang moeten wennen aan het feit dat je 5 dagen werkt? We zouden dan samen ontbijten, en de avonden. Het is ongeveer een half uurtje rijden, flexibele zijn ze zeker. Het is een optie dat mijn man een dag minder gaat werken (of ouderschapsverlof opneemt) maar heb geen idee wat zijn werkgever hier van gaat vinden (kan het wel raden hoor!), dan zijn er nog 3 dagen over. 1 dag past oma op (doet ze nu ook) en de andere 2 dagen zouden dan opvangdagen moeten worden..
ja idd ik zou ook gewoon meer gaan werken. Ik wil strax ook gewoon fulltime beginnen met werken. Want zonder geld zitten is ook niks
Het is een lastige arbeidsmarkt momenteel. Dus ik denk dat je er goed aan doet om voor die baan te gaan. Ook al is het niet ideaal mbt jouw wensen thuis. En je geeft zelf aan dat leven op 1 inkomen eigenlijk geen optie is.
Als ik jou was zou ik wel opzoek gaan naar werk, eventueel iets anders dan wat je nu doet.. Mocht het zo zijn dat je na die tijd niks anders gevonden hebt, kun je altijd die baan aannemen en dan alsnog verder zoeken naar iets anders.. Je kunt beter werk hebben en vanuit daar verder kijken dan dat je thuis zit..
Ben ik dan de enige die denkt.. Van 16 naar 32 is wel behoorlijk? Maar een nieuwe baan vinden in deze tijd is ook geen lichte opgave. Denk dat ik (persoonlijk dus) nu alvast zou gaan zoeken... Als het echt niet anders kan tijdelijk die 4 dagen zou aannemen maar dan daarna niet stoppen met zoeken. Het moet wel een heel unieke baan zijn als er geen 2e van is Die ga je heus vinden! Maar vanuit een baan heb je een betere startpagina dan vanuit een uitkering... En je behoudt je inkomen. Als ze je niet aannemen omdat je die 4 dagen te veel vind.. Dan krijg je afhankelijk van hoelang je gewerkt hebt natuurlijk wel een ww-uitkering maar ben je daarna wel verplicht regelmatig te solliciteren en evt een baan aan te nemen die je liever niet zou hebben. Even mijn overpeinzingen hoor.. Uiteindelijk moet je zelf kiezen
Ik zou het niet doen, ben ik eerlijk in 4 dagen zonder m'n kind nee. Behalve dat wij die opvang niet geregeld zouden krijgen en ik dan alleen voor de opvang moet gaan werken, dat zou ik het teveel vinden. Ik zou nu heel actief gaan zoeken naar een andere baan. Dan maar poetsen ofzo. Als je straks niks hebt gevonden, kun je altijd nog daar blijven. Je kunt ook eventueel nu melden bij het uwv dat je straks werkloos bent, die kunnen je misschien al begeleiden naar een nieuwe baan, veelal wil een bedrijf wel parttimers via hun aannemen. succes meid!
Ik zou liever 4dgn werken dan werkloos. Je kan tot die tijd proberen of je iets anders kan vinden. Voor 2 of 3 dgn pw? Mocht dit niet lukken zou ik toch kiezen voor 4 dagen. En bevalt t niet, kan je altijd nog verder zoeken. Aangezien je het geld nodig heb, zou ik niet stoppen!
Als werken noodzakelijk is om rond te komen dan vraag ik me af of er echt wel een keuze is. Ik zit sinds kort in de ww en dat is echt geen pretje. Solliciteren voelt nu echt als een druk, en bij de zoveelste afwijzing voel ik mij steeds rotter en vraag ik me af hoe ik het in godsnaam moet gaan redden. Zou toch liever vanuit een werkgever verder zoeken waarbij ik iig de zekerheid heb dat ik aan het eind van de maand mijn rekeningen kan betalen dan vanuit een uitkering waarbij ik me constant druk maak en het einde van de maand als een soort van executie zie. Zou voor mij persoonlijk veel meer rust geven.
Waarom kijk je niet naar schoonmaak werk in je omgeving, dan werk je bij mensen thuis bijvoorbeeld ? Of miss zit er een vakantie park in de buurt waar je huisjes schoon kan maken. Tis misschien niet de ideale baan voor je maar in die branche kun je wel gemakkelijk parttime werken, heb je dat als overbrugging tot een vacature die wel in jou branche open komt te staan. In de schoonmaak is altijd wat te vinden.
schrale troost.. wel werken maar weten dat je contract na de zomervakantie afloopt is niet motiverender hoor enige is dat ik geld krijg voor wat ik doe.. ipv voor thuiszitten maar het gevoel qua sollicteren wordt er helaas niet beter op deprimerend verhaal... duurt nu al 4 maanden... bah bah bah. hier is echter einde contractdatum het zwaard van damocles... hate it.