Wat is halal?

Discussie in 'De lounge' gestart door masami, 14 aug 2012.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. Saskia78

    Saskia78 Niet meer actief

    @loesje: mijn buren hebben een dergelijke hypotheek.
    daar zijn wel mooie constructies voor zegmaar... maar ik weet niet precies hoe eht nou zit.
    hebben het er weleens over gehad.. maar geloofsdiscussies zijn niet ons dagelijkse onderwerp toch :)

    Overigens.. wat betreft doorgeven van het geloof...
    als bij een moslim het geloof doorgegeven wordt als de vader moslim is..
    en bij joodse families is het de vrouw die het geloof doorgeeft.
    dan heb je toch een eh.. tja.. discussie?
    je kunt niet 2 geloven tegelijk aanhangen tenslotte.
     
  2. Kruimelmuis

    Kruimelmuis Bekend lid

    4 jun 2011
    672
    28
    28
    Vrouw
    Moeder. Student social work (AD)
    Emmen
    Jeetje dat wist ik niet..
    Ik ben messiaans Joods opgevoed maar heb geloof ik best een verkeerd beeld van de islam..
    Mijn voorkeur gaat wel uit naar halalvlees maar veel opties heb je hier niet..
    Nog minder koosjer dus dan liever halal dan uit de supermarkt..
    Ben echt n pietlut met vlees..
    Kip blijft hier niks van over ivm adertjes..
    Is dat ook een wet in de koran?
    Geen bloed?
     
  3. heleentje80

    heleentje80 Fanatiek lid

    30 dec 2006
    2.296
    28
    48
    Gent
    Geloof dat er in Antwerpen een "banque du maroc" is.
    Onze buren konden daar geld lenen zonder rente (of enkel tegen onkosten).
    Moslims mogen geen rente vragen om geld te lenen.
    PS: ben zelf geen moslim, maar had moslim(marokkaanse) buren
     
  4. Hanuna79

    Hanuna79 Fanatiek lid

    10 nov 2009
    1.379
    0
    36
    Huisvrouw haha
    Spijkenisse

    in Rotterdam aan de westblaak zit er nu ook een Banque Chaabi Du Maroc ;)
     
  5. Cygnet2

    Cygnet2 Niet meer actief

    Joods zijn is geen geloof... Je hangt het Judaïsme aan maar Joods zijn BEN je en dat kan je ook zijn terwijl je niets gelooft (religieus zijn) of zelfs islamitisch bent (niet dat je het dan hard op zal zeggen waarschijnlijk..)

    Joods ben je en daar kom je niet meer vanaf! :D (hiervoor hoef je dus geen minuut in sjoel door te brengen ;))
     
  6. prettymum

    prettymum Niet meer actief

    Echt waar? Dat wist ik niet. Waarom mag dat wel t.o.v. bv een atheïst?
     
  7. Molitalia

    Molitalia Niet meer actief

    Dat betekend dat een dier op een bepaalde manier geslacht is en daardoor nog extra heeft moeten lijden. Ze snijden de nek door totdat het dier doodbloed. Vandaar al die discussies van tegenwoordig. Overigens pleit ik de slachthuizen ook niet vrij;)
     
  8. bosi333

    bosi333 VIP lid

    1 aug 2006
    37.272
    6.801
    113
    Een halalhypotheek is gewoon jezelf voor de gek houden eigenlijk...

    Het wordt in een andere vorm gegoten maar uiteindelijk is het toch....

    Maar goed, zo zou je het toch moeten doen denk ik.
     
  9. BeingMommy

    BeingMommy Fanatiek lid

    19 dec 2009
    2.089
    0
    0
    Bij het halaal slachten word er op zo'n manier geslacht en gehandeld (als het gaat zoals het zou moeten) dat het dier niet weet wat er gaat gebeuren, niet geconfronteerd word met andere dieren die voor hem geslacht worden, het gebeurd met een 'gebed' (niet als in bidden), en het mes superscherp is. Mag niet bot zijn, en het dier mag ook niet zien dat het mes geslepen word.

    Zijn aderen worden zo doorgesneden dat hij opslag dood is, dus in principe voelt het niets. De halssnede moet daarom echt goed uitgevoerd worden.

    Hoe ver wil je gaan, wat betreft dierenleed ed. Dat is de vraag. Hoeveel mensen dragen er leer, maar staan op hun achterste poten vanwege bont. Euroknallers lopen als een trein.

    Dus nee laat mij maar dierbewust zijn, goed zijn voor de dieren in mijn omgeving, mijn kinderen respect en liefde meegeven voor dieren, en ondertussen het vlees dat wij eten, halaal laten zijn.
     
  10. Kruimelmuis

    Kruimelmuis Bekend lid

    4 jun 2011
    672
    28
    28
    Vrouw
    Moeder. Student social work (AD)
    Emmen

    +1 :)
     
  11. Tinkerbell81

    Tinkerbell81 Fanatiek lid

    20 dec 2005
    3.152
    0
    36
    Psies! ben dan niet moslim of behorend tot een ander geloof, maar het halal slachten lijkt mij echt niet "zieliger"dan een pin door de kop geschoten te krijgen...Op zich denkik ook wel god dat ze het dier rustig benaderden , niks van het mes ziet en er een gebed over hem uitgesproken wordt..
     
  12. Sabrina25

    Sabrina25 Fanatiek lid

    1 sep 2010
    1.368
    0
    0
    geen
    Rotterdam
    Als het dan minder zielig zou zijn allemaal, waarom wordt er dan zo'n ophef gemaakt over het halal slachten? Dat begrijp ik dan niet.
     
  13. Trisha1981

    Trisha1981 Bekend lid

    27 feb 2009
    841
    1
    0
    Eindhoven
    Omdat het voor de meeste mensen nu eenmaal anders is dan "normaal", dat is eng...:cool:
     
  14. Aszz

    Aszz Niet meer actief

    Ja, en wij weten natuurlijk allemaal wat een dier voelt als hij sterft.
    Pijnloos, my ass.
     
  15. SyrianBeauty

    SyrianBeauty Fanatiek lid

    28 nov 2007
    2.362
    0
    36
    Vrouw
    Huisvrouw/Mama Zijn!
    Omgeving Rotterdam
    Strenger moslim zijn bestaat eigenlijk niet :) Het staat duidelijk in de koran dat we alleen halal mogen eten. Maar of je je er aan houd is aan je zelf. Net als dat criminelen zich niet aan de wetten willen houden en anderen wel, op die manier ;)

    Oja en dieren zijn heel belangrijk in de islam, je mag ze absoluut niet pijn doen, mishandelen enz. En daarom is volgens de Koran via de nek slachten pijnloos. Wetenschappers ontdekken nu dingen die in de Koran allang staan ;)
     
  16. Trisha1981

    Trisha1981 Bekend lid

    27 feb 2009
    841
    1
    0
    Eindhoven
    Ik ben ooit bij een rituele slachting geweest in het vaderland van mijn man. Ik mocht het niet zien maar heel eerlijk ik stond op korte afstand en ik heb de koe geen kreet of iets horen slaken. Ik denk toch echt dat deze manier van slachten niet bruter is dan met z'n allen in een rij om een pin door je hoofd te ontvangen. Het ging er allemaal gemoedelijk aan toe en voor ik het wist werd de koe al ontleed.
     
  17. BeingMommy

    BeingMommy Fanatiek lid

    19 dec 2009
    2.089
    0
    0
    Er is een filmpje van een moslimboer, die wat dingen uitspreekt terwijl hij laat zien dat zijn dieren daar rustig van worden. Ik heb het niet willen plaatsen omdat ik niet weet wat het terweeg brengt. Maar als er animo voor is, wil ik het best plaatsen.

    Er word niet geslacht oid, geen mes komt erbij te pas, ze laten alleen zien dat het dier rustig word door de manier van benaderen en behandelen.

    Is best wel bizar de onderzoeken die nu naar voren komen, mbt bepaalde hormonen in het bloed/hersenen die ze meten na verschillende vormen van slachten. Ik denk echt oprecht dat de pijn die ze voelen, als het correct gebeurd, een 10de van een seconde moet wezen niet eens. En dat ze al heen zijn op het moment voordat ze zich uberhaupt kunnen beseffen wat er gebeurd.

    Ik moet er bijv niet aandenken kippetjes te eten uit de slachthuizen waar ze tegen de muren gesmeten worden.. Bah.

    Nee ik voel mij goed bij het eten van halaal vlees.. Voor mij is de vraag alleen wat voor leven het dier heeft gehad. Want ik kan dat nog wel halaal geslacht vlees eten, maar als dat dier geen leven heeft gehad dus ontzettend slecht behandeld is, wil ik het al niet.

    Gelukkig is er al biologisch halaal vlees in opkomst.
     
  18. SyrianBeauty

    SyrianBeauty Fanatiek lid

    28 nov 2007
    2.362
    0
    36
    Vrouw
    Huisvrouw/Mama Zijn!
    Omgeving Rotterdam

    Idd, ze raken de ader in de nek, als je die doorsnijd srry :) dan zijn ze gelijk dood en krijgen ze alleen nog maar stuiptrekkingen. Plus al het bloed loopt eruit dus ook veel schoner.

    Het welbekende filmpje, inderdaad prachtig om te zien hoe rustig ze zijn
     
  19. Kruimelmuis

    Kruimelmuis Bekend lid

    4 jun 2011
    672
    28
    28
    Vrouw
    Moeder. Student social work (AD)
    Emmen


    Ik wil een hallalslager in Emmen :)
     
  20. Suzanne1984

    Suzanne1984 Fanatiek lid

    30 dec 2011
    1.613
    0
    36
    Nou ik ben blij dat ik vegetariër ben... Ik heb niks met het slachten van dieren en/of consumeren wat van hen afkomstig is. Lijkt mij het meest pijnloos en respectvolst naar beesten..
     

Deel Deze Pagina