Ik heb voor mn dochters verjaardag hele leuke shoesme babyproof schoentjes gekregen met een hele dunne flexibele zool. Het maatje is krap aan, ze kan er net in en eigenlijk passen ze al precies. Alleen... ze loopt nog niet! Ja, wel achter een loopwagentje of aan de handen, maar niet zelfstandig. Mag ze ze al aan voor deze stukjes lopen of pas wanneer ze 6 weken helemaal zelfstandig los loopt?
San: dank je wel!! Loesjuh: mooi!! Dat wat ik ooit eens las over pas schoentjes aan vanaf dat ze 6 weken zelfstandig los lopen; geldt dat dan alleen voor schoenen met een dikke hardere zool?
Hoi! Gefeliciteerd met je dochter! Ik heb deze week shoesme extreme flex gekocht. Dat zijn leren lopen schoenen. Roan loopt aan de hand mee en langs de tefel e.d.. Daar zijn ze heel erg geschikt voor. Althans dat adviseerde de schoenenwinkel mij. Shoesme heeft ook nog die leren schoentjes met nopjes, maar dat is meer voor de sier/ als ze gaan optrekken e.d.. Als ze idd 6 weken goed lopen, kan je naar 'gewone' schoenen.
O die heb ik dan! "babyproof" heten ze, je hebt ook "walkproof" meen ik. Die ik nu heb, hebben idd nopjes en lijken qua zool wel wat op slofjes alleen hebben ze wel iets van een flexibele leren voetbed en ook de bovenkant is wat steviger. Maar die zijn dus volstrekt veilig om voor dit soort doeleinden ( achter het loopwagentje en een paar pasjes rondom de tafel) te gebruiken?! Wat is het verschil met extreme flex dan eigenlijk??
Hier kan je wat meer info vinden babyproof, babyschoenen, kinderschoenen En Shoesme extreme flex kinderschoenen Ik wilde dus ook babyproof kopen, maar de kinderschoenenwinkel adviseerde mij, dat ondaks dat Roan niet los loopt, de extremeflex te kopen. Dus babyproof kan je prima gebruiken!
Dank je wel! Lijntje tussen wat ze moeten kunnen voor een babyproof zooltje of een extreme flex zool is wel dun! Maar fijn dat het prima is, doe ik ze gewoon morgen al aan!
Hier vertelde ze mij poosje terug: Babyproof; voornamelijk voor de warmte. Zodra kindjes kruipen, wat optrekken en enkele pasjes langs de tafel ed zetten. Door de zool hebben ze de anti slip maar niet de last van een 'schoen'. Dit zijn dus eigenlijk gewoon slofjes ipv schoenen alleen dan wat duurzamer (en duurder ). Extreme flex; eerste loopschoen. Vanaf het moment van pasjes langs de tafel tot een maand of 2 zelfstandig lopen zijn dit de beste schoentjes. Steviger dan een slofje waarmee ze om kunnen zwikken/schuiven maar zo flexibel dat ze hun steun zelf leren vinden en niet geforceerd worden. Daarna kun je de gewone schoenen met harde zool gaan gebruiken (dus vanaf een maand of 2 los lopen). Overigens wordt vaak aangeraden om zoveel mogelijk op blote voetjes te laten oefenen. Mijn dochter heeft haar schoentjes (extreme flex) enkel aan als we weg gaan (en voor de warmte zou ik het in de winter ook doen, maar die vlieger gaat nu niet op met 30 graden ). Ik merk dat ze juist met blote voetjes het aller beste stapt!
mijn zoontje loopt nu bijna twee maanden en draagt toch echt nog flexzolen. Walkproof is toch bedoeld voor als kinderen gaan rennen en springen en het lopen goed onder de knie hebben?
Lijkt mij dat zo lang mogelijk op blote voeten en/of flexzolen het beste is voor de spierontwikkeling in de voet! liever langer op die dunne zooltjes dan te snel op walkproof/stevigere dikke zolen!
Bedankt voor je superduidelijke uitleg! Denk dat de extreme flexschoen misschien wat passendeer was geweest nu, maar ja, een gegeven paard ze zien er wel uberschattig uit dus mij hoor je niet klagen had al het vermoeden dat de babyproof schoentjes meer als slofjes gezien kunnen worden, al ogen ze wel als schoentjes. Ik laat haar, zeker met dit weer, gewoon lekker op blote voeten lopen. Maar sosm zijn die slof-schoentjes wel fijn voor als je op visite gaat of voor buiten op de stoeptegels die best heet worden met die zon, of scherpe takjes en steentjes die los liggen. Daar zijn ze dan wel weer geschikt voor! Dit zien ze trouwens SHOESME Baby kleding | Twinsz Kinderkleding Schiedam
Wat een leuke schoentjes! Ik kwam net in dit topic terecht en wilde nog even wat toevoegen. Wat het belangrijkste is voor kindjes die net leren lopen is dat de zool van de schoenen flexibel genoeg is zodat ze hun teentjes nog kunnen buigen als ze staan. Let maar eens op die teentjes: ze houden zich in het begin daar echt nog mee vast aan de grond, net als een aapje.. Daarom zijn blote voetjes dus ook het allerbeste, dan gaat dit het makkelijkst. Pas als ze echt heel goed kunnen lopen en die teentjes dus ook recht blijven zou ik overgaan op een harde zool. Toevallig heeft mijn dochter vandaag haar eerste (3!) stapjes los gezet (hoera!! maar voorlopig mag ze nog lekker een tijdje op haar flexzooltjes blijven rond stappen (en met dit weer inderdaad voornamelijk op blote pootjes!).
Hier eerst gewoon slofjes gehad. Na een paar weken loslopen extreme flex en toen die na 4 maand te klein waren schoenen met een stevigere zool.
Ze zijn inderdaad super schattig en voor de doeleinde die jij noemt helemaal goed als je het mij vraagt . Overigens zou ik net als Red benoemde, gewoon de flex gebruiken tot ze niet meer passen (dus ook als dat 3/4/5 maanden is sinds lopen) en daarna pas voor de stevige zool schoentjes gaan, hoor. Het gaat toch al zo hard en goede schoentjes zijn niet goedkoop! Shoesme is wel een super merk trouwens
Ik heb trouwens nog een paar Shoesme meisjesschoentjes te koop, donkerblauw in maat 20, zgan want dochter was er binnen 2 weken alweer uitgegroeid... Mocht er iemand interesse hebben, kijk hier maar even: Marktplaats.nl > Shoesme donkerblauwe schoentjes, maat 20 - Kinderen en Baby's - Babykleding | Schoentjes en Sokjes
Toen Nina echt los liep ben ik naar de schoenenzaak op dorp gegaan (gespecialiseerd in ''probleem'' voeten en kinderschoenen) En hij gaf aan dat als ze de van de toonbank tot achterin los kon lopen ze gewoon gelijk schoenen mocht. Heel veel loopt ze niet op schoenen omdat ze thuis altijd op blote voeten loopt (ook buiten) En met dit weer gaat ze overal met blote voeten naar toe (laat ze op straat eigenlijk nog niet los lopen en in winkels ook niet)